Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

A to w Szczyrku są bezpłatne ?

Coś się zmieniło od kiedy ostatnio byłem ?

Nie wiem kiedy ostatnio byłeś.

Ale w Szczyrku są bezpłatne miejsca parkingowe,od ładnych kilku lat.

Wzdłuż drogi po obu stronach jest wyznaczone setki miejsc parkingowych.Od campingu Skalite aż do kolejki na Skrzyczne,a nawet kawałek dalej.

Co prawda w zimie robią one za miejsce składowania śniegu,ale.................są.:cheerful:

Wiem,że chodzi o miejsca przy SON (Czyrna i Solisko).

Tam niestety tak różowo to nie wygląda. :mad::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kiedy ostatnio byłeś.

Ale w Szczyrku są bezpłatne miejsca parkingowe,od ładnych kilku lat.

Wzdłuż drogi po obu stronach jest wyznaczone setki miejsc parkingowych.Od campingu Skalite aż do kolejki na Skrzyczne,a nawet kawałek dalej.

Co prawda w zimie robią one za miejsce składowania śniegu,ale.................są.:cheerful:

Wiem,że chodzi o miejsca przy SON (Czyrna i Solisko).

Tam niestety tak różowo to nie wygląda. :mad::

Byłem chyba ze trzy lata temu ostatni raz.

I wydaje mi się , że za parking pod koleją na Skrzyczne płaciłem.

Podkreślam , wydaje mi się.

Bo głowy za to nie dam.

Jako stały bywalec zapewne wiesz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki śniegowe bardzo dobre . Kolejki średnie , w niektórych momentach nawet ich brak. Dosyć twardo i szybko na trasach. Ogólnie piąteczka z małym minusem.:applause: W czyrnej jest stacja Rossignola z której można zabrać nowe narty do testu za freeee :rolleyes::

Dobrze, że w poniedziałek będę tam wcześnie, nowe zenithy same się nie potestują :applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk Czyrna-Hala Skrzyczeńską 3-CLD Doppelmayr 2012

--->http://www.seilbahntechnik.net/en/lifts/projects/page1.htm

No właśnie nie potwierdzone ,a o tej stronce już ktoś pisał że po rejestracji każdy może wpisać sobie co tylko chce :) Z ostatnich informacji jakie mam to to że krzesło które miało być na Żarze wlanie chciał odkupić SON . Podobno jest już w Czechowicach tam Jest Zakład produkcyjno montażowy Mostostalu Zabrze. Chyba jakieś przeglądy przechodzi ale czy to do końca jest prawda trudno powiedzieć.

Edytowane przez KubaBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk Czyrna-Hala Skrzyczeńską 3-CLD Doppelmayr 2012

--->http://www.seilbahntechnik.net/en/lifts/projects/page1.htm

Sam osobiście wpisałem na tej stronie kilka polskich kolejek. To może zrobić każdy, kto jest zarejestrowany. Ja bym podchodził z dystansem do informacji na tej stronie. Nie mówię, że na pewno nieprawda. Mam nadzieje że to jednak nie 3-CLD, bo to oznacza przestawienie starego wyciągu z końca lat 80-tych. Myślę, że Szczyrk zasługuje na coś więcej. Skoro ośrodek narciarskopodobny Biały Jar w Karpaczu wyposażony został w 6-CLD B z podgrzewaniem i skórą na siedzeniach. 10 lat temu to bym skakał z zachwytu gdyby się to sprawdziło, jednak dzisiaj to powinno być coś na lepszym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam osobiście wpisałem na tej stronie kilka polskich kolejek. To może zrobić każdy, kto jest zarejestrowany. Ja bym podchodził z dystansem do informacji na tej stronie. Nie mówię, że na pewno nieprawda. Mam nadzieje że to jednak nie 3-CLD, bo to oznacza przestawienie starego wyciągu z końca lat 80-tych. Myślę, że Szczyrk zasługuje na coś więcej. Skoro ośrodek narciarskopodobny Biały Jar w Karpaczu wyposażony został w 6-CLD B z podgrzewaniem i skórą na siedzeniach. 10 lat temu to bym skakał z zachwytu gdyby się to sprawdziło, jednak dzisiaj to powinno być coś na lepszym poziomie.

Zasługuje, ale przecież już jest kupiony i leży gdzieś tam w chwastach:rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasługuje, ale przecież już jest kupiony i leży gdzieś tam w chwastach:rolleyes::

To krzesło nie należy do SON, dlatego że nie było w cenie. Nie wiem czy jeszcze jest ta informacja, ale na stronie GAT dwa tygodnie temu widziałem ogłoszenie na zakup trzyosobowego krzesełka, a GAT posiada tylko jedno (na Pilsku jest dwuosobowe).

Edytowane przez Konrad Biały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem przedwczoraj, bodajże na TVN24, program, w którym Pan Richter mówił, że czekajà na decyzje środowiskowe dot. krzesełka z Czyrnej (o ile pamięć mnie nie myli, z trzyosobowymi kanapami), które chcieliby postawić przed przyszłym sezonem.

Trzyosobowa kanapa? nie no toż to szaleństwo! na ich miejscu to postawiłbym tam stare krzesło z Gąsienicowej, dobra i sprawdzona konstrukcja więc jeżeli jeszcze jej nie przetopili można by poszukać na złomowiskach podhala... aaa przy okazji jak będą na Podhalu niech wpadną do siedziby PKL i zarezerwują sobie krzesło z Goryczkowej, za kilka lat będzie jak znalazł, a z taką dwójką to dopiero można pośmigać... obrażeni na Szczyrk narciarze znowu będą walić drzwiami i oknami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To krzesło nie należy do SON, dlatego że nie było w cenie. Nie wiem czy jesze jest ta informacja, ale na stronie GAT dwa tygodnie temu widziałem ogłoszenie na zakup trzyosobowego krzesełka, a GAT posiada tylko jedno (na Pilsku jest dwuosobowe).

Masz racje ktoś to już pisał na forum. Richo pewnie będzie chciał to kupić. Może stare to krzesło, ale wyprzęgane, więc nie ma co narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3-CLD kręci się na świecie ok. 25 sztuk. To prawie unikaty. Większość powstało w latach 70-tych i 80-tych. Te później postawione to w wieksząści second handy. Mogą mieć nawet przyzwoitą przepustowość 1800 o/h. Ostatni taki zamontowano 6 lat temu. Za 10 lat to w Alpach będzie takich kolejek tyle, że na palcach jednej ręki da się policzyć. Jednak naprawdę uważam, że Szczyrk zasługuje na nowy sprzęt. To już niech lepiej kupią stare 4-CLD jak w Szczawniku i na Litwince.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3-CLD kręci się na świecie ok. 25 sztuk. To prawie unikaty. Większość powstało w latach 70-tych i 80-tych. Te później postawione to w wieksząści second handy. Mogą mieć nawet przyzwoitą przepustowość 1800 o/h. Ostatni taki zamontowano 6 lat temu. Za 10 lat to w Alpach będzie takich kolejek tyle, że na palcach jednej ręki da się policzyć. Jednak naprawdę uważam, że Szczyrk zasługuje na nowy sprzęt. To już niech lepiej kupią stare 4-CLD jak w Szczawniku i na Litwince.

W tym tygodniu byłem w Saalbach w Austrii (200km tras narciarskich) i było tam jedno trzyosobowe krzesło. Widać to rzadkość. Nie wiem jak będzie w Szczyrku, ale tamto było strasznie ciasne i z biedą trzy osoby mogły się upchać. To wyglądało jak zespawane dwuosobowe krzesło z jednoosobowym:tongue:. A skoro już piszę o Saalbach to zobaczyłem jadąc tymże krzesłem katastrofę gondoli!!! Naciąg liny puścił i gondolki szurały po ziemi, a tuż przed słupem prawie pionowo na 10 metrów wyjeżdżały:shocked::shocked::shocked::shocked::shocked:. Żałuję ludzi, którzy tam jechali. Poza tym bardzo dużo lodu. Niestety odradzam ten ośrodek:sad:.

Edytowane przez Konrad Biały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu byłem w Saalbach w Austrii (200km tras narciarskich) i było tam jedno trzyosobowe krzesło. Widać to rzadkość. Nie wiem jak będzie w Szczyrku, ale tamto było strasznie ciasne i z biedą trzy osoby mogły się upchać. To wyglądało jak zespawane dwuosobowe krzesło z jednoosobowym:tongue:. A skoro już piszę o Saalbach to zobaczyłem jadąc tymże krzesłem katastrofę gondoli!!! Naciąg liny puścił i gondolki szurały po ziemi, a tuż przed słupem prawie pionowo na 10 metrów wyjeżdżały:shocked::shocked::shocked::shocked::shocked:. Żałuję ludzi, którzy tam jechali. Poza tym bardzo dużo lodu. Niestety odradzam ten ośrodek:sad:.

Ale nikt nie zginął??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy na tym forum sami lobbyści ze Szczyrku siedzą czy co ale co drugi wątek to o tym skansenie, przecież jak ktoś koniecznie chce w Polsce pojeździć na nartach to już lepiej wybrać się do Czarnej Góry, Szklarskiej czy nawet Zieleńca, gdzie zarządzający w miarę wiedzą na czym biznes narciarski polega i jak montują nowe wyciągi to min. 4 osobowe, a często 6 osobowe kanapy, często podgrzewane, a nie zapowiadają od lat postawienie jakiegoś drabiniastego krzesła leżącego obecnie w krzakach.

Rozumiem Wasz lokalny patriotyzm bo z tego co widzę to większość z udzielających się na forum to Górnoślązacy czy Małopolanie ale odpuście już, szkoda Waszych nerwów na ten zaścianek pełen obiecanek:happy: Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy na tym forum sami lobbyści ze Szczyrku siedzą czy co ale co drugi wątek to o tym skansenie, przecież jak ktoś koniecznie chce w Polsce pojeździć na nartach to już lepiej wybrać się do Czarnej Góry, Szklarskiej czy nawet Zieleńca, gdzie zarządzający w miarę wiedzą na czym biznes narciarski polega i jak montują nowe wyciągi to min. 4 osobowe, a często 6 osobowe kanapy, często podgrzewane, a nie zapowiadają od lat postawienie jakiegoś drabiniastego krzesła leżącego obecnie w krzakach.

Rozumiem Wasz lokalny patriotyzm bo z tego co widzę to większość z udzielających się na forum to Górnoślązacy czy Małopolanie ale odpuście już, szkoda Waszych nerwów na ten zaścianek pełen obiecanek:happy: Pozdro!

Jakbym miał jechać 350km do szklarskiej, to zdecydowanie bardziej wole pojechać na Chopok, gdzie 350km to tam i z powrotem.

Szczyrk po prostu mamy pod nosem, a żal dupę ściska że tereny są marnotrawione.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...