Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Okolo 10tej padał śnieg i to dosyć obficie w Centrum patrząc w stronę Jaworzyny u góry była potężna śnieżyca No niestety kilka godzin później w centrum Szczyrku już deszcz i deszcz ze śniegiem. Na pewno od Jaworzyny do Skrzycznego sypało poządnie.

Jakieś opady Śniegu zapowiadane są z soboty na Niedziele ma przyjść lekkie ochłodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj od 8.00 do 13.00. Śnieg rano jeszcze mocno zmrożony. Jeździłem w Czyrnej ponieważ wyciągi między Suchym a Małym Skrzycznem były unieruchomione przez wiatr. Na "jedynce" w kilku miejscach straszny syf. Ok. 8.20 spadła lina na II. Zjazd śladem orczyka z połowy długości wyciągu polecam tylko koneserom. Poza tym epizodem jeździło się całkiem przyjemnie.

Gdyby nie bardzo obfite naturalne opady w tym roku to przy wydajności ich systemu naśnieżania nie wiem czy czynna byłaby chociaż połowa tras.

Możecie mnie wspomóc w odmianie lokalnych nazw własnych ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam posklejałem:wink:

[video=youtube;-ezo3NexREs]

eature=plcp

Wczoraj w Szczyrku doznałem ciekawych doświadczeń, na parkingu okazało się że kurtka została w samochodzie, a samochód pod domem u Figo:eek:, no ale Figo wozi w Audicy całą zawartość swojej garderoby i nawet udało mi się tak dobrać to co znalazłem że nie było mi ani za ciepło, ani za gorąco, po prostu było tak akurat:smile:

Wpisuję się na listę statystów tego filmu - przejazd z wyciągu "golgotowego" na "Juliany" i rozglądanie się po okolicy pełznąc na płaskich nartach; pomarańczowe spodnie. :smile:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą poczytałem tu http://www.skionline.pl/stacje/?co=stacje&id_miejscowosci=22&podstrona=opinie&opinie=wszystkie i COS sobie odpuszczam do odwołania. Jak w marcu się wybiorę do Szczyrku to do SON-u gdzie jeździłem w tym sezonie trzy razy i było w miarę dobrze.Pół godziny wjazd krzesełkiem na Skrzyczne to jakaś paranoja. Byłem na Skrzycznem w latach siedemdziesiątych w lecie i wtedy też tak długo się jechało. Czy to znaczy ,że tam jest ta sama kolejka?

Byłem w COS 7 lutego 2012 r. Nigdy więcej! :angry:

Kolejka to zabytek. Jadąc do góry przy niskiej temperaturze i silnym wietrze, można było (dosłownie) zamarznąć.

Trasy - poza czarną, która była częściowo zamknięta ze względu na zawody, przygotowane fatalnie - kamienie i lód, choć dookoła było bardzo dużo śniegu.

Kto był w SON i uważa, że tam jest skansen, niech się wybierze do COS i sobie porówna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być dzisiaj Pilsko, ale po przeczytaniu wczorajszych relacji spassowałem. Jednak po wpisach Marcinn-a doszedłem do wniosku, że nie po to się szykowałem, aby cała niedzielę spędzić w domu, więc o północy decyzja - pora wytestować Scyrk pod rządami SON-u. Wyjazd lekko po 7-ej, ale śliskie,dzisiejsze, poranne drogi (2 wozy po drodze w rowach) plus obowiązkowy pit-stop w Bielsku na poranną kawę spowodowały, że dopiero o 10 zalogowałem się na Cyrnej (oj jak Wam zazdroszczę tej miejscówki w Bielsku i innych miejscowościach "Podbeskidzia":wink:). W Cyrnej parking SON-u nabity na maxa i już zamknięty - jadę obok - Pan miejscowy z uśmiechem kasuje 7 zł i jazda do kasy po karnet całodniowy ale z ulgą Plusa więc tak nie boli. Jedziemy na Halę Skrzyczeńską a stamtąd prosto na małe Skrzyczne - trochę wieje, ale mgły nie ma, jest twardo, widoki ładne, trasy zmrożone - jest o.k. - lecimy 4-ką do dołu i na całej trasie fajna jazda. potem z powrotem do samej góry i następnie trasami 2 i 3 na Cyrną (na 1-nce już od kas widać było duże przetarcie a i tu czytałem, że nie jest z nią dobrze, więc tym razem sobie ją podarowałem). Ludzi na trasach umiarkowanie, pod wyciągami od 11 do 13 szczyt, ale góra max. 10 minut czekania w kolejce. Pod orczykami X/II i I/XI już z początku było lodu, ale potem wyszło słońce i około południa masakra - sam lód i nierówności na całego - i do końca dnia były to najgorsze ślizgi, które już omijałem. Potem przerwa obiadowa (a przy stoliku obok na obiedzie sam pan prezes Richter:D;) a następnie przerzucamy się na jeżdżenie od strony Soliska. Ok. 14-ej ogłoszona awaria - spadła lina na wyciągach z Cyrnej - dobrze, że już ten kierunek ominięty, bo inaczej 30 minut postoju (na linkach???;P;). Na Małym Skrzycznym pojawia się mgła - w dodatku od 14:30- 15-ej szczyt już cały zryty i sam lód - jedziemy w takim razie w dół - tym razem 4-ka, która wygląda bardzo podobnie- śnieg zryty i oblodzenia aż do samego dołu, a w dodatku na dole w Solisku na łączeniu z czerwoną to już niezłe zrycia, muldy i lód ("niezły kosmos na ostatnim odcinku" - słyszę kierując się do orcyka). no to w górę - wybieramy czerwoną 7-kę -ta trasa na końcówkę okazała się najlepsza , praktycznie nic nie zryta, mało ludzi, pięknie się jeździ - i tak do ok. godz. 16.10 - po tej porze lekkie oblodzenia i przerycia z początku i na końcu trasy, ale na tyle, że nie przeszkadzały w dalszej jeździe aż do końca dnia. Pod orczykami IV/XII z początku na ślizgach lodu, ale w porównaniu do Cyrnej to i tak luksus. Parę minut przed 17-stą pojawiły się na 4 i 6 ratraki - to znak - czas już uciekać - no to w górę i 2-jką do Cyrnej - tam po całym dniu na trasie ostro, duże bryłki zlodzonego śniegu, miejsca wywiane, oblodzenia a końcówka na łączeniu 2 i 3 to już kopny śnieg normalnie - tam trzeba było ostrożnie i parę osób miało problemy. Ogólnie wyjazd w miarę udany. Co do kanap - fajnie, jak powstaną,bo dzisiejsze ślizgi lodowe z wertepami nie należały do zbyt przyjemnych. szkoda, że nie od strony Soliska, bo dzisiaj bardziej leżały mi Soliskowe trasy - fajnie, jakby od Soliska można byłoby zrobić 2 kanapy - jedną do połowy, drugą na szczyt (no ale jak Mostostal pisze - tam raczej nic nie będzie - a szkoda). Nawet sobie dzisiaj pojeździłem, ale mały niedosyt jest (SON to jednak nie to samo co moje Pilsko:P - a zwłaszcza styczniowe;) - i szkoda, że na Pilsku nagle przestali przykładać się do porządnego ratrakowania tras - czyżby z pierwszym dniem odwilży już sobie odpuścili???). Ogólnie - w miarę pozytywny dzień (na pewno lepszy niż siedzenie w domu;p;) Fotki wrzucę w wolnej chwili, bo na razie chaos a trzeba już powoli zakańczać dzień:)

Edytowane przez fundu
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu to dzisiaj popełniłem, czyli znowu pojechałem do Szczyrku:biggrin:Miałem dzisiaj zacną rolę kustosza, a mianowicie obwoziłem Darkalewandowskiego po tym muzeum:biggrin:, zwiedzający był/jest SONem zachwycony:eek:, powiedział ze już w alpy nie będzie jeździł:tongue:.Warunki były jak na Szczyrk dobre, ale miarą jakości alpejskiej to ocena 3 z duuużym minusem, jak to figo prawi że Ernest z ratraka musi się dużo nauczyć, nie to nie prawda, Ernest musi się wszystko od początku nauczyć, bo na razie jeszcze nic nie umie:mad::. Trasy są po prostu przejechane, ale to jest wszystko nie urobione.Nie mnie jednak dość dobra pogoda, mało ludzi, całość do całości pozwala mi pokusić się o stwierdzenie że jazda była fajna:smile:.

P1020556.jpg

P1020552.jpg

P1020553.jpg

P1020554.jpg

Panie Richter, uuuu....uuuuu....:cool::

P1020560.jpg

Ja rozumiem że Toyota lepiej płaci, ale pieniądze to nie wszystko:cheerful:

P1020556.jpg.5831370347e560abbe1f774c34b18f4e.jpg

P1020552.jpg.d966a4aa8fc672379ca569a0b29b8092.jpg

P1020553.jpg.4bb4fe16c25c1b067fdff120497bf6de.jpg

P1020554.jpg.e8ec07d4efb0ab5256c70d6907ee127b.jpg

P1020560.jpg.040f3aa2cba1dc98f2dae35f41ef4aa0.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dość dobra pogoda, mało ludzi, całość do całości pozwala mi pokusić się o stwierdzenie że jazda była fajna:smile:.

Kiedy rano do mnie dzwonił SB to miałem mu podpowiedzieć żeby nie zapomniał wieczorem napisać [...że jazda była fajna,...lub,że dzień narciarsko udany]

:eek: ale w życiu bym nie przypuszczał,że to napisze

Może miał jakiegoś dzwona i sie chłopak uderzył a kask tego uderzenia nie zamortyzował.:stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Grzeszycie, grzeszycie ...:wink: Oczywiście rozumiem, że jak się taki Szczyrk ma codziennie w zasięgu ręki to się może lekko znudzić. A jak się jeszcze przyłoży do niego cywilizowaną alpejską miarę to wypada blado. Może nawet gorzej niż na "3 z duuużym minusem". Ale już z mojego punktu widzenia (czyli 50 km od morza i jest tu już prawie zielono!:eek:) to ..... eeeeech ........ chciałoby się mieć chociaż taki ośrodek pod nosem :frown:: Tym bardziej, że na tym filmiku SB z 21.02.2012 to - przynajmniej moim zdaniem - całkiem sympatycznie to wygląda. A tak .... to już chyba tylko narty wodne:confused::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak .... to już chyba tylko narty wodne:confused::
.

Sorry ale Ty z nartami masz przechlapane.:frustrating:

Zimą w góry daleko.

A najbliższy akwen gdzie z przyjemnością można by ślizgać się na wodzie to Adriatyk.

Bo na Bałtyku to nawet w lecie można się w sopelek zamienić.:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się właśnie zdecydowałem na 3 dniowy low-cost pobyt na początku przyszłego tygodnia w Szczyrku z rodzinką. I chyba w relacji cena/jakość nie ma nic lepszego, zwłaszcza, że w Szczyrku w SON od marca promocja -30%: kwatera 100m od Soliska 40zł/os., karnet 3-dniowy na osobę 117zł, a że będzie jazda na zmianę (deti jeszcze za małe), to jeden karnet wystarczy, dojazd z Katowic bezproblemowy i tani. Oby tylko pogoda spasowała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może być ciężko z tą pogodą Wczoraj cały dzień intensywnie sypał śnieg ale wieczorem wyjeżdżałem po 19tej już tego śniegiem za bardzo nazwać nie można było. Dziś w dolinach jest już +4 górą kolo 0 może śniegu jeszcze jest naprawdę dużo ale będzie topnieć w oczach. Jedynie Skrzyczne do Jaworzyny powinno być super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka szansa na lepsze nartowanie

Son przystąpił do programu współfinansowanego przez Unię Europejską. Pt, Rozbudowa infrastruktury aktywnych form turystyki poprzez zastosowanie unikalnych

rozwiązań celem wzrostu atrakcyjności regionu Śląskiego. Wartość projektu 1.553.217,00. Wartość dofinansowania 749.961,17 . :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Son przystąpił do programu współfinansowanego przez Unię Europejską. Pt, Rozbudowa infrastruktury aktywnych form turystyki poprzez zastosowanie unikalnych

rozwiązań celem wzrostu atrakcyjności regionu Śląskiego. Wartość projektu 1.553.217,00. Wartość dofinansowania 749.961,17 . :smile:

Szok, szok... zważywszy na fakt że budowa jednego nowoczesnego wyciągu krzesełkowego to koszt kilkunastu milionów złotych:rolleyes::, na peron już mają:biggrin:

Już sprawdzałem czy się nie kiwnąłeś o jedno zero, ale niestety nie:rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SB ty to jesteś malkontent, jak dają kasę to trzeba brać nawet jakby było na armatki oświetlenie czy inne duperele tak wiadomo że chociaż włożą dodatkowe 750k w ośrodek.

A gdzie ja pisałem że nie, sam korzystałem z takiej pomocy, ja tylko nakreślam że 1,5 mil zł zainwestowane w tą branżę to jest nic, przypuszczam że to są wydane pieniądze już i za to zrobiono pseudo instalację do naśnieżania, bo z nazwanie tego instalacją było by nadużyciem, przy normalnej zimie takiej jak panowała rok czy dwa lata temu nie ma szans na naśnieżenie tych tras z stożonej instalacji.

A jeśli nie zostały wydane to kible trzeba tam zrobić, a to jest tyle pieniążków że może by akurat starczyło:tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się właśnie zdecydowałem na 3 dniowy low-cost pobyt na początku przyszłego tygodnia w Szczyrku z rodzinką. I chyba w relacji cena/jakość nie ma nic lepszego, zwłaszcza, że w Szczyrku w SON od marca promocja -30%: kwatera 100m od Soliska 40zł/os., karnet 3-dniowy na osobę 117zł, a że będzie jazda na zmianę (deti jeszcze za małe), to jeden karnet wystarczy, dojazd z Katowic bezproblemowy i tani. Oby tylko pogoda spasowała...

Francuz pogoda zapowiada się bajeczna http://www.skionline.pl/pogoda/?co=pogoda&id_miejscowosci=642 :smile: :applause:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam warunki, warto jutro zajrzeć, jak trochę zmrozi nocą?

Na kamerce mam wrażenie, że widać jakieś przetarcie na golgocie i może lepiej byłoby zostać w domu niż psuć sobie nerwy. Byłem 2 tyg. temu i było super a teraz po tych ciepłych temp. waham się ;D Ale pokusa niestety jest jak zawsze tylko szkoda to 150 km z CZ-WY jechać na marne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam warunki, warto jutro zajrzeć, jak trochę zmrozi nocą?

Na kamerce mam wrażenie, że widać jakieś przetarcie na golgocie i może lepiej byłoby zostać w domu niż psuć sobie nerwy. Byłem 2 tyg. temu i było super a teraz po tych ciepłych temp. waham się ;D Ale pokusa niestety jest jak zawsze tylko szkoda to 150 km z CZ-WY jechać na marne.

Pozdrawiam

Na pewno na marne nie pojedziesz a jeśli by były nawet jakieś przetarcia to weżmiesz to bokiem :tongue:

Szkoda czasu siedzieć w domu,pakuj manatki i na stok :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francuz pogoda zapowiada się bajeczna http://www.skionline.pl/pogoda/?co=pogoda&id_miejscowosci=642 :smile: :applause:

Muszę przyznać, że z pogodą na dłuższe wyjazdy ostatnio trafiam. Bardzo się cieszę i już nie mogę doczekać wyjazdu. Byłem w Szczyrku 27.01 (początek mrozów)przy FANTASTYCZNEJ słonecznej pogodzie, dobrze przygotowanych trasach i cudownych widokach i myślałem sobie - co tam Alpy jak szczęście jest na wyciągnięcie ręki. Choć powiem szczerze - marzy mi się jazda przy takiej pogodzie na Chopoku lub na Kasprowym. Alpy w tym roku z przyczyn finansowych odpuszczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja pisałem że nie, sam korzystałem z takiej pomocy, ja tylko nakreślam że 1,5 mil zł zainwestowane w tą branżę to jest nic, przypuszczam że to są wydane pieniądze już i za to zrobiono pseudo instalację do naśnieżania, bo z nazwanie tego instalacją było by nadużyciem, przy normalnej zimie takiej jak panowała rok czy dwa lata temu nie ma szans na naśnieżenie tych tras z stożonej instalacji.

A jeśli nie zostały wydane to kible trzeba tam zrobić, a to jest tyle pieniążków że może by akurat starczyło:tongue:

Co do kibli zgoda, ale w poprzednie dwie zimy mrozy były dłuższe niż w tej ,która (meteorologiczna) właśnie się skończyła. Zeszłej zimy był mroźny cały grudzień i oraz około połowy stycznia i lutego a w tej mieliśmy trzy tygodnie tęgich, syberyjskich mrozów a poza tym ciepło szczególnie w grudniu . Instalacja naśnieżająca chyba nie najgorsza i w poprzednich dwóch zimach też spełniła by swoja rolę.Rzeczywiście ciepłe zimy mogą być dwie lub więcej następnych i wtedy nigdzie w kraju nie pojeździmy. To tylko takie pesymistyczne moje prognozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...