Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
Czy ktoś był dzisiaj/wczoraj w Szczyrku? Jak warunki?

Wczoraj byłem, Bieńkula z kamieniami przed wypłaszczeniem, trasa nr1 zamknięta, na niektórych trasach przetarcia, golgota idealna, ogulnie można bardzo fajnie pośmigać bez zbędnego ryzyka poharatania nart ale nie wszędzie.

[video=youtube;q7Q36x-4xGA]

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także byłem w niedzielę, spotkałem nurka i zamieniliśmy kilka słów przed kasami przy Golgocie.

Wyjazd byłby bardzo udany, gdyby nie jeden zjazd do Czyrnej. Słyszałem, że są minerały, ale mimo to dałem się skusić koledze (nie nurkowi) na trasę nr 3.

Do połowy trasy do Czyrnej z Hali Skrzyczeńskiej było świetnie, ale w dolnej części na tej pierwszej szerokiej polanie wpadłem nagle w takie kamienne pole minowe, że o mało nie wybuchłem z wściekłości. Odgłosy spod nart były straszne i wydawało się, że ślizgi oraz krawędzie zostały na stoku. Już układałem w głowie wiązankę do pana R. z żądaniem odszkodowania za sprzęt, ale po oględzinach okazało się, że zniszczenia o dziwo są powierzchowne.

Nieco uspokojony zaliczyłem jeszcze kilka zjazdów i o 11 ewakuacja z powodu sporych już kolejek w rejonie Suchego i Hali S.

Na Juliany i Golgotę nie miałem już ochoty.

Edytowane przez andy-w
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w SON we wtorek 12 marca. Liczyłem, że od tego czasu po takich opadach śniegu poradzili sobie z tą trawą. Jak widać nie bardzo. W czasie mojej wizyty na "2" dało się jechać tylko z lewej strony. Na prawej to nie były przetarcia tylko najnormalniejsza łąka. Podobny problem był na "2" z Małego Skrzycznego(najbardziej stroma część trasy) i na "13". "3" w dolnej części nie próbowałem, ale wyglądało to okrutnie. Być może mieszam "2" z "3", ale jak dla mnie to one w dużej części są wspólne. Jak ktoś miał zamiar poszaleć to mógł się nadziać. Po krótkiej nauce miejsc trawiastych dało się to na spokojnie ominąć. Skoro da się dobrze przygotować "Golgotę" to powinno się dać i inne trasy, ale SON rządzi się swoimi prawami i rzeczy najbardziej oczywiste w innych ośrodkach(śnieg na całej trasie) tutaj są trudno dostępne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wszytko jest jeden dobry sposób trzeba zabierać ze sobą narty śrutówki i po problemie, w niedzielę nawet się nie zastanawiałem czy jest trawa czy śnieg z pędu wszędzie łuki wycinałem bez stresu o sprzęt, nawet nie chciało mi się odpiąć nart przechodząc w stronę Golgoty po asfalcie czym też wzbudziłem dziwne spojrzenia i komentarze, o dziwo gdy po 4h popatrzyłem na ślizgi nic się tam strasznego nie stało mogą jeszcze parę wiosen zaliczyć.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzyczne 16-17.03

Byłem w Szczyrku na Skrzycznym warunki bardzo dobre jeździliśmy w zasadzie tylko na FIS było super kolejki na kotwicy tak max do 10 min ale czasami. Częściej prawie na bieżąco zadowoleni z wyjazdu, szkoda było wracać śniegu na FIS jeszcze dużo a pozatym pada także święta napewno pewne na nartach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak SB kocham narty.w szkole średniej jezdzilem tez autobusem do Bieslka i potem przegubowcem do Szczyrku było to w latach 1988. Do dzis nic tam sie nie zmienilo.JA zalozyłem rodzine zbudowalem dom a TAM NIC.teraz na narty jezdzi coraz wiecj kobiet i one pragna kultury mianowicie dużego fajnego parkingu. wygodnej karczmy i WC z pewna minimun sanitarnego. Tego w Szczyrku i na Pilsku troche brakuje. Bylem w Białce i chce rzec że oni poszli do przodu , a Szczyrk idzie ciagle do tyłu.....

SON zrobil tylko piekna komputerową wizualizację ....

W Rzykach facet tez ma kase cche inwestowac lecz ma problemy z pewna orgaznizacja ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak SB kocham narty.w szkole średniej jezdzilem tez autobusem do Bieslka i potem przegubowcem do Szczyrku było to w latach 1988. Do dzis nic tam sie nie zmienilo.JA zalozyłem rodzine zbudowalem dom a TAM NIC.teraz na narty jezdzi coraz wiecj kobiet i one pragna kultury mianowicie dużego fajnego parkingu. wygodnej karczmy i WC z pewna minimun sanitarnego. Tego w Szczyrku i na Pilsku troche brakuje. Bylem w Białce i chce rzec że oni poszli do przodu , a Szczyrk idzie ciagle do tyłu.....SON zrobil tylko piekna komputerową wizualizację ....W Rzykach facet tez ma kase chce inwestowac lecz ma problemy z pewna orgaznizacja ...
Trudno się nie zgodzić, poza jednym bardzo istotnym faktem:"piękna komputerowa wizualizacja" czyli Solisko Arena http://www.soliskoarena.pl to inicjatywa powstała kompletnie poza SONem - palcem się do niej nie przyłożyli. Znają koncepcję, nie mogą jej nic zarzucić poza jednym - trzeba zainwestować!Zawiera wszystkie ich "plany" odnośnie wyciągów - czyli to co w tym tempie powstanie tam za 45 lat (Golgota,Hala Skrzyczeńska) plan gondoli na Kotarz (wpisany do planu miejscowego - więc teoretycznie możliwy) oraz to czego najbardziej brakuje w Szczyrku czyli całej infrastruktury okołonarciarskiej przy dolnych stacjach, czyli wielofuncyjnego obiektu na samym Solisku- to właśnie to jest istota tej koncepcji.Opracowanie powstało jako oddolna inicjatywa grupy architektów-narciarzy/snowboardzistów w porozumieniu z burmistrzem Szczyrku, p.Wojciechem Bydlińskim. Miało na celu otwarcie oczu wszystkim, w tym władzom SONu i pokazanie potencjału jaki ma Szczyrk nowym inwestorom.Niestety SON i COS robią wszystkie możliwe ruchy pozorne żeby tylko na poważnie nie inwestować. Siłą nikt nie jest w stanie ich zmusić, widocznie swoje i tak zarabiają i resztę mają w d... - bo po co dogadywać się z innymi i z sobą nawzajem, szukać partnerów biznesowych z dużą kasą, ryzykować, planować na wiele lat? Przecież i tak się dziadowsko bo dziadowsko ale kręci.Na szczęście już się pojawili/pojawiają nowi inwestorzy w nowych miejscach - na początek góra Beskid.Fanpage SoliskoArena https://www.facebook.com/SoliskoArena na facebooku ewoluuje i na razie pokazujemy to co najlepsze w Szczyrku - czyli góry i wbrew pozorom świetnie przygotowywane trasy (przynajmniej na górze Skrzycznego): - tutaj dowód: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.508784305844655.1073741837.297779683611786&type=1mamy ponad 1200 fanów - osób które kochają góry, zimę i wiedzą że Szczyrk na naprawdę potencjał i wierzą że w końcu ktoś coś z tym zrobi. mała próbka tego co pokazujemy (mamy mnóstwo zdjęć :) ) na fanpage Solisko Arena na facebooku: genialna trasa FIS na Skrzycznem w ostatnią niedzielę o poranku:

FIS niedziela.jpg

pozdrawiamy i zapraszamy do polubienia!

57da81d31c34e_FISniedziela.jpg.92ea81f16de64464c729030713465e5d.jpg

Edytowane przez matei
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chodzi mi o tą promocję za złotówkę. Byłem już cztery razy ale zawsze od dwunastej na karnet terminowy popołudniowy. Niech mi ktoś potwierdzi czy teraz będe mógł kupić ten karnet całodzienny za złotówkę

Sprawdzone na 2 karnetach, na których w tym sezonie ani razu nie było karnetu całodniowego. Były albo przed, albo popołudniowe. Za 1zł dostaliśmy na cały dzień(oczywiście 2 karnety). Inna sprawa, że wykorzystaliśmy je tylko do 14:30 bo nie mieliśmy więcej czasu, a i warunki były już później średniawe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SON 24 marcaNo dobra koniec tego narzekania na ich termometry.Dzisiaj moi współnarciarze zadecydowali, że jedziemy do Szczyrku.Pierwszy wyjazd wyciągiem 8.10. Mróz minus 12 i pełne słońce.Trasy przygotowane perfekcyjnie, zero lodu i minerałów.Naturalny ubity śnieg na podkładzie to jest to.Jeździliśmy do 12.30 od Julianów po Małe Skrzyczne i warunki do końca były co najmniej dobre. Na Golgocie również.Do Czyrnej po ubiegłotygodniowej przygodzie z kamieniami nie odważyliśmy się zjechać.Ludzi dopiero od 11 godz. przybyło, że kolejki tak do 5 minut stania, wcześniej prawie na bieżąco wchodziło się, przynajmniej na Julianach.Marcowe słońce pięknie świeciło. Normalnie styczniowe Dolomity w Beskidach.Kto dzisiaj z własnej nieprzymuszonej woli nigdzie na narty nie pojechał (a mógł) ten trąba.

20130324_103139.jpg

20130324_103143.jpg

20130324_113348.jpg

20130324_104402.jpg

20130324_103632.jpg

20130324_103139.jpg.9e731f528277232d170aae741cdd3d9c.jpg

20130324_103143.jpg.e61f3571b63d02ab1fa0173704606440.jpg

20130324_113348.jpg.b71b0adf7001b1947fe2393012bd7d2e.jpg

20130324_104402.jpg.6b9d442c755cc8776b862c0151ba71d1.jpg

20130324_103632.jpg.37548683497f52d7872eefc5f53b8cb0.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Sezon nie chce się skończyćDzisiaj ponownie SON.Mieliśmy jechać na Cienków, ale widok Golgoty :biggrin: nas od tego odwiódł.Pierwszy wjazd 7.59.Dwa zjazdy po gładkiej prawie jak stół Golgocie i kierunek na Juliany.Na Julianach poezja. Równo idealnie po obu stronach, ludzi bardzo mało. Do 9.30 kiedy to zmieniliśmy kierunek na masyw Małego Skrzycznego wjazd bezpośredni do bramek.Golgota po drodze nadal bardzo dobra. Wszystkie trasy ze szczytu do Soliska i Czyrnej łącznie z Bieńkulą bardzo dobrze przygotowane. Jedynie czerwona do Czyrnej zamknięta.Cały czas temp. powyżej Suchego na minusie. Dopiero zjeżdżając ok 11.30 w okolicach Soliska śnieg robił się ciężkawy.Dzisiejszy wyjazd bardzo udany.Jutro z rana ma być mroźno i słonecznie, kto może to niech korzysta.

20130407_092409.jpg

20130407_102604.jpg

20130407_102609.jpg

20130407_104540.jpg

20130407_104340.jpg

20130407_092409.jpg.a71190e9d6724855252c781f53803a9d.jpg

20130407_102604.jpg.ad03edeb72450b7a57a9bd0e12f3c373.jpg

20130407_102609.jpg.6b1a1670ff75ae12664393dd8e53873c.jpg

20130407_104540.jpg.0e5412501b2eebf0bccadc4dda608bc1.jpg

20130407_104340.jpg.c1b47d0ceab55668a71d139959017fbf.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 kwietnia dziś na PILSKU najwieksze kolejki na 40 minut stania były..... na trasie do kasy w JONTKU - wymiana karnetu piwo tyskie....

trasy bardzo fajne.. czasem od 2- 5 minut w kolejce... dzis bez słońca co prawda , ale też bez mgły. Syn był w sobotę i była widoczność na 10 m.

cześć ludzi miała zjazd na dół 5. Inni ktorzy kochaja widoki lasu - przez Buczynkę.. Ciekawi mnie czy 1 maja spędzę na jeździe 7z PILSKA czy moze tylko na wejsciu tam po trawie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielona...

Nie, niebieska... :wink:

Jedno jest pewne, p. R. jest fachowcem i wie co robi.

W Czyrnej bardzo brakuje łatwej trasy. Bo trasa nr 2 oznaczona jako niebieska jest w rzeczywistości czerwona, a tr. 3 oznaczona na zielono jest trudną niebieską (przewężenia pewnie nie do poszerzenia).

Pomysł postawienia krzeseł z parkingu "U Kowalskiego" doskonały.

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...