Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

..... Nie liczę klepowiska czyli Klepek bo ta S.N. szpeci góry.Tam mnie nie uświadczą. Jeszcze kolejkę stawiają:mad:: To tak jakby w DSD -Bytom postawili krzesełko .Szkaradziejstwo:mad::...

Janku nie rozumiem Cię, co Ci nie pasuje w tych Klepkach?

po pierwsze to idealny stok do nauki nie tylko dla dzieciaków, szeroki z reguły równy w miarę dobrze przygotowany, darmowy parking jest wypożyczalnia, toalety, można coś zjeść, jak również dojechać komunikacją publiczną

na nim zaczynały moje dzieciaki 6 i 10, już spokojnie dają sobie radę, starszy śmigał w zeszłym sezonie na Czantorii, Pilsku i w SON-ie, młodszy na razie na Zagroniu, wszyscy jednak chętnie tam wracamy

oczywiście jak będziesz tam jeździł w weekendowe południe to gwarantuję Ci, że nie pojeździsz nie tylko tam

przyjedz rano lub wieczorem, na 3 godzinki gwarantuję Ci, że nawet tam nogi poczujesz

z racji tego, że do Ustronia, Wisły ( na Czantorię mam niecałe 9 km, raptem 10 minut) mam niedaleko często jeżdżę na wieczór

i dziwię się, że zamiast jeździć po pustych stokach to ludzie wracając stoją wtedy w korku w Wiśle

osobiście lubię pojeździć szybko po stoku równym, szerokim, twardym bez lodu gdzie nie ma tłoku, a tak na Klepkach również się da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Lepiej późno niż wcale...

Drogi SB :smile:

Przeczytałem jakiś czas temu powtórnie naszą ostatnią dyskusję i olśniło mnie skąd się bierze nasze tak różne widzenie inwestycji narciarskich.

Z miejsca zamieszkania... :smile:

Jak ja wyjadę na narty np. do Szczyrku - zwykle 3-4 dni, to jeżdżę od 9-10 do około 18. W Czarnym Groniu zdarzało się od 8 do 20.

Po prostu jak jestem w górach, to chcę w nich być maksymalnie dużo. Rozumiesz chyba, że przy takim stylu jeżdżenia i wieku niestety, nie mam szczególnego parcia na szybkie krzesła... :wink: Kiedyś trzeba złapać oddech!

Ty mieszkasz tuż przy górach, jak jeździsz w nich, a nie w Alpach, to potrzebujesz 2-3 godzin maksymalnie efektywnej jazdy i do domciu! I dlatego przy Twoim stylu jazdy wyprzęgane krzesła są nieocenione!

Ta konstatacja niestety wiąże się nierozerwalnie z inną. Otóż moje stwierdzenie łączące Cię z pewnym cytatem mojej szanownej babci nie jest trafne! I dlatego Cię

PRZEPRASZAM.

Uważam jednak, że jesteś zbyt zaborczy w swoich wymaganiach... :wink:

Zauważ, że jak ja "wybudowałem" 5 krzeseł w SONie to zaproponowałem 3 wyprzęgane i tylko 2 niewyprzęgane.

A nie same nowe orczyki albo same wolne krzesła (nie wspominając o wyrwirączkach, ale Ty za młody jesteś, żeby je pamiętać:smile:)

Gdybyś wtedy napisał: "Dla mnie te wolne krzesła to pomyłka, ale rozumiem, nie są jakieś bardzo długie, a tańsze więc od biedy ujdą.... itd. "

To bym się podpisał obiema rękami.

Pozdrawiam.

Tadek

PS.Bardzo dziękuję za zaproszenie w Twoje okolice, ale jeśli to będzie Szczyrk, to będę się czuł współgospodarzem, a nie gościem :smile:. Jak będę planował wyjazd, to dam znać na forum, miło będzie się poznać i wspólnie pojeździć.

Edytowane przez Tadeusz T
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto co planuje SON na Hali Pośredniej.. Będzie krzesło włoskiej firmy Giovanola...

Włosi już testują prototyp u siebie.

To prototyp ale wersja dla SON będzie mieć dodatkowo parasol nad krzesłem z rynienką odprowadzającą kapiący z bloków smar. Smar będzie ściekać do specjalnej kapsuły pod siedziskiem. Ekologiczne rozwiązanie poparli Wszawobrodzi z Pracowni Inaczej. SON zaoszczędzi także na smarze który wróci do obiegu a nie pójdzie w glebę.

W sumie proste nie...? :-))

[video=youtube;rktOFrg2UCo]

Edytowane przez MOSTOSTAL
  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z tym "krzesłem" bardzo mi sie podoba. Ja natomiast proponuję wersję oszczędnościową wyciągu krzesełkowego- bez krzeseł. Przy zakupie karnetu dostajesz szelki ( uprząż) z zaczepem. Zapinasz szelki i zaczepem przypinasz sie do haka zamocowanego na linie. Wisząc na szelkach wyciag transportuje ciebie na górkę! :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Na stronie SON'u pojawiły się aktualności:wink:.

i to jakie.. :)

W nadchodzącym sezonie przygotowaliśmy dla Państwa dodatkowe, bezpłatne miejsca parkingowe w rejonie Hali Pośredniej (Juliany). Przeprowadziliśmy także modernizacje systemu naśnieżania zwiększając jego wydolność o ponad 30%, co pozwoli na skrócenie czasu naśnieżania tras oraz zapewni możliwość ich jeszcze lepszego przygotowania. Wykonaliśmy prace umożliwiające przygotowywanie ratrakiem tras wjazdowych pod wyciągami z Czyrnej na Halę Skrzyczeńską. Nowy system tablic informacyjnych, zainstalowanych przy dolnych stacjach wyciągów pozwoli na zapoznanie się z aktualnymi warunkami i bieżącą ofertą stacji. Zainstalujemy także 4 nowe kamery HD (włączone w system telewizji internetowej Skywindows ), z których wysokiej jakości obraz dostępny będzie nie tylko na stronach www, ale także na urządzeniach mobilnych oraz w wybranych hotelach, sklepach i restauracjach zapewniając możliwość samodzielnej oceny i zapoznania się z warunkami na naszych stokach bez względu na czas i miejsce.

Rozpoczęta została inwestycja budowy nowej, czteroosobowej kanapy na Hali Pośredniej w miejsce istniejących wyciągów V i IX (tzw. Julianów). Kolej będzie miała przepustowość 2400 os/godz., czas wyjazdu będzie wynosił ok. 5 minut. Dostawcą kolei jest uznana niemiecka firma LST Ropeway Systems. Oddanie do użytku nowej kolei planowane jest na grudzień 2014.

Warto podkreślić, że kolej będzie obsługiwała 4 trasy o różnym stopniu trudności, których łączna powierzchnia wynosi aż 10ha. Korzystny stosunek przepustowości kolei do dużej powierzchni tras uczyni rejon Hali Pośredniej wymarzonym miejscem dla początkujących oraz fanów carwingu. Trasy nr 8, 9 i 10 zostaną oświetlone, co wraz z już oświetlonymi trasami nr 7 i 11 utworzy największy w okolicy, funkcjonujący w godzinach wieczornych kompleks – łączna długość oświetlonych tras wyniesie 5,5 km.

Jak w latach ubiegłych w okresie ferii zimowych na naszych stokach będą się odbywać zawody, zabawy na śniegu, imprezy nie tylko dla najmłodzych i nie tylko dla narciarzy, między innymi „Start do Nart” z Radiem ZET, Familly Cup, „Zimowa Runda Radia ZET”.

Zapraszamy!!!

jeśli nowe krzesło i oświetlenie Julianów za rok stanie się faktem, będzie bardzo ciekawie.. :angel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż ta sama kolej która buduje się teraz w korbielowie także bedzie można ją w tym roku przetestować. Ciekaw jestem nowych kamer i tablic informacyjnych. Zakładam że pomimo większego naśnieżania trasa numer 1 ( jedna z lepszych tras w SON ) bedzie tak jak w tym roku źle przygotowana

Edytowane przez christofer30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż ta sama kolej która buduje się teraz w korbielowie także bedzie można ją w tym roku przetestować. Ciekaw jestem nowych kamer i tablic informacyjnych. Zakładam że pomimo większego naśnieżania jedynka bedzie tak jak w tym roku źle przygotowana

Przy trasie nr "1" - trasie z moich szczenięcych lat nic nie zrobiono. Można liczyć na dobrą zimę jedynie, może zaśnieży najlepszą trasę narciarską w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki wyciąg krzesełkowy nie powstanie, będę nadal z dużą rezerwą podchodził do wszelkich deklaracji Pana Richtera.

Ten człowiek nadaje się bardziej na wizjonera tworzącego strategie (mniej lub bardziej realne), ale rola inwestora i szefa największego ośrodka narciarskiego w Polsce wyraźnie mu nie służy......:smile: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk SON

No i wylądowałem w Szczyrku!Na prośbę Figo zbadałem jak tam postępy przy budowie nowego krzesła...

Wyciągnąłem lupę i udałem się w poszukiwaniu nowości... :tongue:

945821_677510528947201_306639320_n.jpg

Fajtycznie,fundamenty są,ale jakieś takie jakby nie świeże...

1012744_677509735613947_650386017_n.jpg

1456744_677509965613924_1723205786_n.jpg

1463759_677510265613894_549194942_n.jpg

537363_677511005613820_1341529207_n.jpg

Może się mylę,ale one nie wyglądają jakby je wylano w tym roku!Tak szybko obrosły gęstą trawą i mchem?Ich barwa też nie wskazuję aby powstały parę miesięcy temu.

Najciekawsze jest jednak to:

996658_677511422280445_1172397043_n.jpg

1452168_677511568947097_1308719035_n.jpg

Przy najniższym fundamencie widać świeżą ziemię,ale patrząc po długości tych niebieskich rurek,chyba został zakopany ok. metr po ziemią! :confused::

Świerzy beton widać za to tu:

1395768_677511705613750_338844723_n.jpg

Jeszcze parking na Pośrednim - będą dwa dodatkowe poziomy.

1476457_677511782280409_649311609_n.jpg

1471772_677512012280386_1721246552_n.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wylądowałem w Szczyrku!Na prośbę Figo zbadałem jak tam postępy przy budowie nowego krzesła...

Wyciągnąłem lupę i udałem się w poszukiwaniu nowości... :tongue:

945821_677510528947201_306639320_n.jpg

W powiększeniu widać że to mieszanka betonu B5 czyli worek cementu na 5 wywrotek żwiru, taki beton twardnieje 25 lat i dlatego się nie da budować :tongue:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeszcze parking na Pośrednim - będą dwa dodatkowe poziomy".

Z tym parkingiem na ten sezon to chyba jakiś żart.

No chyba, że SON wziął pod uwagę przepowiednie "radzieckiego" meteorologa, że będzie u nas syberyjska zima i będzie tzw wieczna zmarzlina jak na Syberii i błoto wystąpi dopiero w czerwcu :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMAG0384.jpg

Przestańcie, przecież coś robią, wykosili już bieńkulę, jedynkę i trasy pod orczykami. Maciek my ciągle jesteśmy w tych samych miejscach. Ja schodziłem siódemką około godz. 15.Zauważyłem też na suchym mowiutką boazerię z serduszkami w drzwiach. To chyba nowe WC tyle że przy knajpkach.Pozostało 3 do 4 tygodni.Ktoś gdzieś pisał o trasie z Son do Cos. Otóż ja wybadałem taką trasę dla moich drugich Atomiców 82mm pod butem. Mniej więcej w połowie trasy z małego Skrzycznego trzeba skręcić w prawo przez stara bramę i taką stara drogą ciągle w dół (jest na mapach turystycznych). Do samej Jaworzyny jest z górki, tylko przed samą halą około 100 lekko łyżwą pod górę. Jak będzie duży opad to na pewno da się skręcić wcześniej i obejdzie się bez drałowania. Na hali mamy wybór albo nową kanapą na górę i trojką na Małe Skrzyczne albo dalej na dół nową drogą i wyjeżdżamy na parkingu w Czyrnej. Do zobaczenia w lesie między Skrzycznym i Halą Skrzyczeńską.

IMAG0384.jpg.a630880cbd18b748a13a89e6e17bcba9.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]11551[/ATTACH]

Ktoś gdzieś pisał o trasie z Son do Cos. Otóż ja wybadałem taką trasę dla moich drugich Atomiców 82mm pod butem. Mniej więcej w połowie trasy z małego Skrzycznego trzeba skręcić w prawo przez stara bramę i taką stara drogą ciągle w dół (jest na mapach turystycznych). Do samej Jaworzyny jest z górki, tylko przed samą halą około 100 lekko łyżwą pod górę. Jak będzie duży opad to na pewno da się skręcić wcześniej i obejdzie się bez drałowania. Na hali mamy wybór albo nową kanapą na górę i trojką na Małe Skrzyczne albo dalej na dół nową drogą i wyjeżdżamy na parkingu w Czyrnej. Do zobaczenia w lesie między Skrzycznym i Halą Skrzyczeńską.

Mógłbyś wskazać gdzie taką mapę znaleźć na necie ? lub na jakiś zdjęciach w którym to miejscu jest ta brama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie na tej mapie, ta żółta droga zaczynająca się w połowie trasy z Małego Skrzycznego idąca cały czas po poziomicach a byłem tam z pięć razy więc powiem że z górki tylko przed samą jaworzyną lekko pod górę ale może z 50 m. Ta brama jest jak łączy się zielona trasa ze Skrzycznego "3" z "2" z Małego Skrz. To jest taka zielona zapora leśnicza otwarta i zardzewiała.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu aktualności ze strony www.szczyrkowski.pl:

CZEKAMY NA ZIMĘ!

W nadchodzącym sezonie przygotowaliśmy dla Państwa dodatkowe, bezpłatne miejsca parkingowe w rejonie Hali Pośredniej (Juliany). Przeprowadziliśmy także modernizacje systemu naśnieżania zwiększając jego wydolność o ponad 30%, co pozwoli na skrócenie czasu naśnieżania tras oraz zapewni możliwość ich jeszcze lepszego przygotowania. Wykonaliśmy prace umożliwiające przygotowywanie ratrakiem tras wjazdowych pod wyciągami z Czyrnej na Halę Skrzyczeńską. Nowy system tablic informacyjnych, zainstalowanych przy dolnych stacjach wyciągów pozwoli na zapoznanie się z aktualnymi warunkami i bieżącą ofertą stacji. Zainstalujemy także 4 nowe kamery HD (włączone w system telewizji internetowej Skywindows ), z których wysokiej jakości obraz dostępny będzie nie tylko na stronach www, ale także na urządzeniach mobilnych oraz w wybranych hotelach, sklepach i restauracjach zapewniając możliwość samodzielnej oceny i zapoznania się z warunkami na naszych stokach bez względu na czas i miejsce.

Rozpoczęta została inwestycja budowy nowej, czteroosobowej kanapy na Hali Pośredniej w miejsce istniejących wyciągów V i IX (tzw. Julianów). Kolej będzie miała przepustowość 2400 os/godz., czas wyjazdu będzie wynosił ok. 5 minut. Dostawcą kolei jest uznana niemiecka firma LST Ropeway Systems. Oddanie do użytku nowej kolei planowane jest na grudzień 2014.

Warto podkreślić, że kolej będzie obsługiwała 4 trasy o różnym stopniu trudności, których łączna powierzchnia wynosi aż 10ha. Korzystny stosunek przepustowości kolei do dużej powierzchni tras uczyni rejon Hali Pośredniej wymarzonym miejscem dla początkujących oraz fanów carwingu. Trasy nr 8, 9 i 10 zostaną oświetlone, co wraz z już oświetlonymi trasami nr 7 i 11 utworzy największy w okolicy, funkcjonujący w godzinach wieczornych kompleks – łączna długość oświetlonych tras wyniesie 5,5 km.

Jak w latach ubiegłych w okresie ferii zimowych na naszych stokach będą się odbywać zawody, zabawy na śniegu, imprezy nie tylko dla najmłodzych i nie tylko dla narciarzy, między innymi „Start do Nart” z Radiem ZET, Familly Cup, „Zimowa Runda Radia ZET”.

Zapraszamy!!!

Może się coś zaczyna?

Pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...