Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

jasne jasne mądrale !!!szkoda że nie pomyślałeś że latka biegną i to raczej TY niebawem będziesz bardziej potrzebował tych krzeseł niż ten 4 latek

to taki mały żarcik :confused:: ale prawdziwy

pozdrawiam

Ja tam nie wiem ale moi rodzice ostatni raz na nartach byli w Szczyrku w 2003r i mając lat mama 76 a tata 73 świetnie sobie radzili na orczykach. No bez jaj.. to nie jest żaden argument. Jak ktoś nie ma siły pedałować to nie jeździ na rowerze a nie każe się pchać czy montuje silnik. Nie ma przymusu jeżdżenia na nartach i jak w każdym sporcie trzeba mieć pewne umiejętności żeby go uprawiać. Widać na stokach osoby które tylko dlatego się na im znalazły bo jest kanapa albo gondolka. Nogi cienkie jak patyki, rozstawione niczym u źrebaka. To Polska jest i tu niektórym nie wytłumaczysz, że jest za słaby na dany stok. Polska nonszalancja i głupota niestety nie nastrajają optymizmem a u nas nie ma odpowiednich służb odsiewających. Dwa lata temu byłem na Dębowcu i po 2 h mordęgi z krzesłem działającym w żółwim tempie oraz stadem dosłownie idiotów na parapetach dałem sobie spokój. Głupota, bezmyślność i brak jakichkolwiek umiejętności. Masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet skansen trzeba utrzymać, za małe pieniądze się tego jednak nie da niestety zrobić, bo grozi to zamknięciem ,,skansenu" na kłódkę:frustrating:. Gdzie się podzieją wtedy prawdziwi NARCIARZE ? Dla ,, kanapowych lansiarzy, kapeluchów i modnisiów" pozostaną Alpy, a co z resztą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne jasne mądrale !!!szkoda że nie pomyślałeś że latka biegną i to raczej TY niebawem będziesz bardziej potrzebował tych krzeseł niż ten 4 latek

to taki mały żarcik :confused:: ale prawdziwy

pozdrawiam

koleżanko czytaj dokładnie i ze zrozumieniem, nigdzie nie napisałem, że krzesła są niepotrzebne

niech ich nawet jest ze 100, będzie super wg. mnie nie potrzebna jest gondola

ale zrozum koleżanko, w SON-ie już jest tłoczno, nowych tras zapowiedzieli jak na lekarstwo, niby mają poszerzyć trasy, a zastanowiłaś się jak przyjedzie kilkanaście tysięcy narciarzy na weekend co się będzie działo?

wokół mamy aglomerację Śląską, Kraków, z Łodzi, Wrocławia, Warszawy też jest niezłe połączenie masa ludzi może pojawić się w Szczyrku i powtórzę jeszcze raz niech budują krzesła ale przede wszystkim niech poszerzają i wytyczają nowe trasy

44 lata, zgadza się, jestem coraz starszy ale bardziej obawiam się czy doczekam tych krzeseł w SON-ie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że jestem delikatnie zaniepokojony tłumami które mogą (i tak pewnie będzie) pojawić się w Szczyrku.

O ile ilość krzeseł, gondola itd. naprawdę brzmią niesamowicie to sama długość tras już mniej.

I jak do tej pory jeździłem w COSiu gdzie ludzi trochę jest ale zawsze pośmigam z przyjemnością, tak dla porównania jak się wybrałem na Małe Ciche to mnie zatkało. To nie była jazda, tylko próba zjechania na sam dół.

Oby takie coś nie stało się w Szczyrku (SON i COS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek57 widzę że jesteś anty WSZYSTKO. Poszerzenie tras NIE, budowa wyciągów NIE, a specjalna strefa eventowa? Skandal!! Ale oczywiście jazda po trasie o szerokości 10m kształtem przypominającym Halfpip'a ma swój urok... Co do modernizacji to Słowacy mogli by poprzestać na 4-os kanapach 6 i 8 to przerost formy nad treścią w tym wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleżanko czytaj dokładnie i ze zrozumieniem, nigdzie nie napisałem, że krzesła są niepotrzebne

niech ich nawet jest ze 100, będzie super wg. mnie nie potrzebna jest gondola

ale zrozum koleżanko, w SON-ie już jest tłoczno, nowych tras zapowiedzieli jak na lekarstwo, niby mają poszerzyć trasy, a zastanowiłaś się jak przyjedzie kilkanaście tysięcy narciarzy na weekend co się będzie działo?

wokół mamy aglomerację Śląską, Kraków, z Łodzi, Wrocławia, Warszawy też jest niezłe połączenie masa ludzi może pojawić się w Szczyrku i powtórzę jeszcze raz niech budują krzesła ale przede wszystkim niech poszerzają i wytyczają nowe trasy

44 lata, zgadza się, jestem coraz starszy ale bardziej obawiam się czy doczekam tych krzeseł w SON-ie

sorki jeśli Cię uraziłam ale to był żarcik i wiedziałbyś to jak byś przeczytał mojego posta ze zrozumieniem :biggrin:

mają ulubione trasy w Polsce - Pilsko no i Golgota (Jurgów ale tam jest krzesło) więc wiesz że nie boje się orczyków

co do tłoku to zgadzam się z Tobą całkowicie ,ale nie mamy na to wpływu więc wyluzuj

pozdrawiam

Edytowane przez aneta676
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dajcie spokój z narzekaniem na zmiany. To ma sięstać to po prostu normalność.

Poszerzanie tras i poprawa ich profilu - super, w końcu będzie w niektórych miejscach bezpieczniej, i nie będzie problemu, że trasa na całej długości to trawers na prawą nogę :). Będzie ogarnięte naśnieżanie, będzie można w końcu pojechać w normalnych warunkach czerwoną 1ką do Czyrnej a nie bawić się w omijanie kamieni na ściankach.

A ceny.. za dobre warunki i normalność według mnie można płacić więcej. O tłumy bym się nie martwił, trasy w Szczyrku to nie Białka gdzie prawie wszystko jest łagodne i niebieskie.

Będzie dobrze :smile:.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ceny.. za dobre warunki i normalność według mnie można płacić więcej.

Więcej tak ale widzimy co oni zrobili w jasnej i wysokich tatrach nie więcej tylko dużo więcej dla mnie masakra. Mogli by aż tyle nie żądać skoro do tej pory w Sonie cena była 68 zł to te 100 -120 zł by im starczyło a za czterogodzinny powiedzmy 80-90zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Za dużo na takie górki jak Beskidy. Rozmach tatrzański ,jak nie alpejski. Osobiście nie cieszy mnie przejęcie SON-u przez Słowaków a już ich gigantomania wręcz smuci. Masyw Skrzycznego to nie Chopok żeby go tak zabudować wyciągami ,nie wspominając o dewastacji przyrody ,która tam nastąpi (niwelowanie terenów pod trasy narciarskie, wycinka drzew). W ostatnich sezonach (nie liczę poprzedniego sezonu bez zimy 13/14) jeździłem do SON 5-6 razy . Po modernizacji pojadę raz i wystarczy. Jak dożyję :confused::. Mam nadzieję na opóźnienia i jak najdłuższy stan obecny , z obiecanym lepszym naśnieżaniem.Jak dla mnie wystarczyło postawić kanapę z Czyrnej na Hale S. i poprawić naśnieżanie a reszta mogła pozostać po staremu bo liczą się dla mnie fajne trasy ,a nie gondolki, krzesełka i tłumy ludzi gdzie nie spojrzysz. Pozdrawiam Wszystkich.

Janek skąd u Ciebie to malkontenctwo? A może właśnie spodoba Ci się jazda w ludzkich warunkach? U nas zawsze jest źle - nic nie robią - źle, chcą budować - źle.

Życzę ci, abyś po pierwszej wizycie po modernizacji, nie chciał stamtąd wyjeżdżać :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek, Mostostal nie chcecie przyjąć do wiadomości albo udajecie, iż utrzymywanie obecnego stanu ośrodka doprowadziłoby prędzej czy później do jego zamknięcia. Samo poprawienie naśnieżania, postawienie kibelków i knajp nie wystarczyłoby na jego zyskowne funkcjonowanie, gdyż jest on zbyt duży żeby dochody od narciarzy takich jak Wy (z pełnym szacunkiem) by wystarczyły, inni nadal by nie przyjeżdżali.

Przy ciągłym rozwoju innych stacji - mimo, że często powolnym - Szczyrk w końcu przestaliby odwiedzać nawet najzagorzalsi.

Myślę, że nie będzie tak źle po przebudowie z obciążeniem stacji, a już wcześniej wspomniany rozwój innych ośrodków spowoduje, że jednak nie wszyscy rzucą się na Szczyrk, tylko pojadą też do Korbielowa, Wisły, Jaworzyny, Wierchomli, czy też bardziej na zachód, do Szklarskiej, Karpacza, czy do już obecnie bardzo fajnego ośrodka w Czarnej Górze, którego mam wrażenie czytając to forum wielu z Was nie miało okazji odwiedzić, a tam też fajnie można pośmigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakochałem się w ostatnich kilkunastu czy kilkudziesięciu postach w tym temacie. One są takie nasze, takie polskie. Czyli tradycyjne narzekanie na wszystko. Nic nie robią ŹLE, robią ŹLE, w ogóle to wszystko ŹLE.

Welcome in Poland.

A może tak rozwinęła się dyskusja bo jesteśmy narodem myślącym, kreatywnym, którym trudno sterować i zarządzać, indywidualistami? Czy to zła cecha? Historia pokazała, że dla narodu ze wschodu i zachodu, niedobra. A że obce Polakom media usilnie próbują kreować taki nas obraz, to tylko nasza wina, że się na to łapiemy. Wystarczy przeczytać pierwsze moje zdanie i pomyśleć.

Chris, temu "gościowi" w żółtej kamizelce postaw ode mnie batona, gumę lub co tylko zechce!:smile: Czy to Ty taką robotę wykonałeś, że tak śmiga?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz mojego 4-letniego wnuka jeżdżącego na Hintertuxie:[video=youtube;a6fjJ5MagSk]
Każesz mu się wynieść na oślą łączkę?
brawo brawo !!! super maluszek będzie z niego kiedyś prawdziwy mistrza co do dzieciaczków na stoku to dwa lata temu jak byłam w Rumuńskiej części Karpat widziałam maluszka jeszcze młodszego (koło 3 lat) tylko na desce (zdjęcie poniżej )wprawdzie był zapięty w szelki ale świetnie sobie radził i nie była to ośla łączka ,oczywiście rozumiem obiekcje szanownych kolegów chodzi też o zagrożenia ,mój mąż waży 120 kg nie wyobrażam sobie sytuacji zderzenia, są głosy za i przeciw ale gdzieś ci przyszli mistrzowie musza trenować ,ale z drugiej strony zagrożenie są tak wielkie że osobiście nie odważyłabym się ...pozdrawiam

20130214_112500.jpg

20130214_112500.jpg.2b609e3fa2670530042e05b4fb1c019c.jpg

Edytowane przez aneta676
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris, temu "gościowi" w żółtej kamizelce postaw ode mnie batona, gumę lub co tylko zechce!:smile: Czy to Ty taką robotę wykonałeś, że tak śmiga?

a przy okazji dłuższe narty, bo widać jak się młody narciarz męczy na tych łyżwach :)

niemniej jednak gratulacje wnuka!

Ja uważam, że to nie wiek powinien determinować to czy ktoś może zejść z oślej łączki, a poziom umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakochałem się w ostatnich kilkunastu czy kilkudziesięciu postach w tym temacie. One są takie nasze, takie polskie. Czyli tradycyjne narzekanie na wszystko. Nic nie robią ŹLE, robią ŹLE, w ogóle to wszystko ŹLE.

Welcome in Poland.

Ja bym dodał jeszcze, że to wszystko wina Tuska!

Oo tu jest uważam dobry przykład:

1920450_958487124166506_4003096472700613470_n.jpg?oh=39441a7fd9aa5bca527c3f1bc13ad607&oe=54AA3D5C&__gda__=1424016652_1ad4cfc297046a3d1beb551aacdee195

Edytowane przez MOSTOSTAL
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...