Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Moim zdaniem Słowacy powinni Cię po prostu zatrudnić i wtedy odnieśliby sukces a tak wywalą kupę kasy bez sensu.

Pozdrowienia

Nie wiem czy to lekka ironia, czy co, ale wielu użytkowników uważa, że centrum ośrodka powinno być Solisko, a budowa gondoli na 1200m to średni pomysł, tak samo średni pomysł to wjazd na szczyt 3 krzesełkami (3 kolejkami do krzesełek), z których jedna ma 500m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Gondole dają też przewagę w lecie - rower w górach jest przez polaków dopiero odkrywany na zachodzie to wielki bum - trasy są długie wiec wszystkie gondole z pewnością nie nudziły by się w lato

itd......

A to krzesłem roweru nie wwieziesz? To jak oni to robią na Mosornym?

A tak bez żartów:

Gondola wcale nie przyśpiesza sezonu. Podzielenie "trasy" na większą ilość krzeseł jest w naszych warunkach lepszym rozwiązaniem gdyż wydłuża sezon.

Dolne wwozi do "pośredniej" a wyżej już można się kręcić.

Moim zdaniem taki błąd zrobili na Velkaraca z tym telemixem z Lalików.

Tam aż prosiło się to podzielić, a tak przy słabych warunkach nie masz dojazdu do dolnej stacji i du...pa :smile:

Ja osobiście zresztą wolę krzesła niż gondolę, bo nie muszę ściągać desek.

Pozdrawiam

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapka, o którą prosił Hextor.Nie zaznaczyłem tylko rodzajów kolei. Gondola 10-osobowa to ta kolej z prawej strony z Czyrnej (z parkingu Kowalskiego). Kanapy 6-osobowe to Czyrna - Hala Skrzyczeńska, Hala Skrzyczeńska - grzbiet między Skrzycznem a Małym S. (okolice chatki), Solisko - Hala S. i Solisko - Wierch Pośredni. 8-osobowa na Julianach.

scyrk.jpg

Czarne to koleje, a brązowe to orczyki. Niebieski spray oznacza nowe trasy.

scyrk.jpg.c5994134d6575c6a92b9c0d5b339a015.jpg

Edytowane przez leitner
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Moim zdaniem Słowacy powinni Cię po prostu zatrudnić i wtedy odnieśliby sukces a tak wywalą kupę kasy bez sensu.

Pozdrowienia

Za to cię lubie ten sarkastyczny dowcip :)

nie udzielałem się w temacie , byłem w ten weekend , widziałem , jezdziłem - mam własne zdanie :tongue:

A to krzesłem roweru nie wwieziesz? To jak oni to robią na Mosornym?

A tak bez żartów:

Gondola wcale nie przyśpiesza sezonu. Podzielenie "trasy" na większą ilość krzeseł jest w naszych warunkach lepszym rozwiązaniem gdyż wydłuża sezon.

Dolne wwozi do "pośredniej" a wyżej już można się kręcić.

Ja osobiście zresztą wolę krzesła niż gondolę, bo nie muszę ściągać desek.

Pozdrawiam

Piszę o szkielecie ośrodka a Solisko będzie dokładnie srodkiem osrodka dodatkowo jak TmR ma za kilka lat w planach Kotarz ..... to już totalnie tutaj nie pasują te krzesła , nie czytasz ze zrozumieniem gondole również by miały stacje pośrednie.

8 osobowe gondole są zdecydowanie bardziej wydajne od 8 a tym bardziej 6 osobowych krzeseł i mam tutaj na mysli faktyczną wydajność - dodając np taki system jak w Bad Gastain faktyczna wydajność przekracza 3 tyś osób na godzinę a nie tylko w teorii na papierze.

Gondole są dla rowerzystów zdecydowanie wygodniejsze niż krzesła :) dodając do tego że nie muszą się przesiadać tym bardziej ...... dla narciarzy - przynajmniej dla mnie i moch znajomych również.

Edytowane przez jodek1
:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jodek, tak jak napisałem wcześniej wszystkie kolejki będą miały taką samą przepustowość (2400os/h), niezależnie od typu. Faktyczna przepustowość i tak będzie niższa (do gondoli 10-osobowej rzadko wchodzi 10 osób, po przecież każdy chce jechać z kolegą/dziewczyną/rodziną itd. Oczywiście tamuje wejście, żeby nikt nie mógł jako ten dziesiąty wejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... to już totalnie tutaj nie pasują te krzesła , nie czytasz ze zrozumieniem gondole również by miały stacje pośrednie.

8 osobowe gondole są zdecydowanie bardziej wydajne od 8 a tym bardziej 6 osobowych krzeseł i mam tutaj na mysli faktyczną wydajność - ...........dodając do tego że nie muszą się przesiadać tym bardziej ...... dla narciaży - przynajmniej dla mnie i moch znajomych również.

A co psują klimat czy estetykę miejsca :wink:

Staram się czytać ze zrozumieniem.

Pytanie jest jednak zupełnie inne. Po co ten rozmach?

Do czego przy takim ośrodku ta niebotyczna "wydajność"?

Z punktu widzenia ekonomii to stawianie tych gondoli w Szczyrku to trochę przerost formy nad treścią.

Nie porównuj Bad Gastein ze Szczyrkiem :smile:

Pozdrawiam

PS Przesiadać się nie trzeba ale tylko raz, a jeżdżąc już później musisz za każdym razem ściągać deski żeby wjechać do góry. A to już takie przyjemne nie jest.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A

Pytanie jest jednak zupełnie inne. Po co ten rozmach?

Do czego przy takim ośrodku ta niebotyczna "wydajność"?

Z punktu widzenia ekonomii to stawianie tych gondoli w Szczyrku to trochę przerost formy nad treścią.

Nie porównuj Bad Gastein ze Szczyrkiem ...

Dokładnie .Te same odczucia . To już nie rozmach a gigantomania.S.N. w Alpach mają do dyspozycji teren położony na wysokości 1000- 3500m.np.m. a SON to 600-1200m.np.m. i nieporównywalnie mniejszy obszar od np. Pili (obok Aosty). Kibicuję żeby jak najmniej wyszło z planów TMR ,a najlepiej jakby sie ze SZczyrku zwinęli:applause:Tu ,,dolałem oliwy" ale takie jest moje zdanie. Czego bym oczekiwał. Innego ,mądrzejszego właściciela i budowy tylko 4 wyciagów kanapowych oraz nowego zaplecza gastronomicznego i sanitarnego.Nie zrobimy z Beskidów Alp zabudowując je gęsto wyciągami.

Edytowane przez janek57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jodek, tak jak napisałem wcześniej wszystkie kolejki będą miały taką samą przepustowość (2400os/h), niezależnie od typu. Faktyczna przepustowość i tak będzie niższa (do gondoli 10-osobowej rzadko wchodzi 10 osób, po przecież każdy chce jechać z kolegą/dziewczyną/rodziną itd. Oczywiście tamuje wejście, żeby nikt nie mógł jako ten dziesiąty wejść.
są nowatorskie i genialne rozwiązania które powodują że wypełnienie gondoli jest bliskie 100% a gondola nie jest wielokrotnie zatrzymywana awaryjnie - nazywa sie to Easy Boarding ) - ja byłem w szoku jak to sprawnie działa......

Easy Boarding.jpg

A co psują klimat czy estetykę miejsca :wink:Staram się czytać ze zrozumieniem. Pytanie jest jednak zupełnie inne. Po co ten rozmach?Do czego przy takim ośrodku ta niebotyczna "wydajność"?Z punktu widzenia ekonomii to stawianie tych gondoli w Szczyrku to trochę przerost formy nad treścią.Nie porównuj Bad Gastein ze Szczyrkiem :smile:PozdrawiamPS Przesiadać się nie trzeba ale tylko raz, a jeżdżąc już później musisz za każdym razem ściągać deski żeby wjechać do góry. A to już takie przyjemne nie jest.
Szczyrk ma jedne z najlepszych warunków naturalnych w Polsce do uprawiania narciarstwa , ludzi jest mało kwatery tanie bo to jest skansen - jak wejdą inwestycje - sytuacja się zmieni - zrobi sie tłoczno - trzeba o tym teraz mysleć a nie kiedy wszystko się zakorkuje, po rozbudowie ośrodka mówi się o ponad 40 km tras a pewnie nie będzie to koniec - wydajnośc jest potrzebna by nie było kolejek w miejscu gdzie będzie najwięcej narciarzy.Róznica między zatrzymującym się co chwila krzesłem o nominalnej wydajności 2400 a gondolą 3000 dodając do tego że krzesło będzie czesto stawać to jakieś 50%Wydajność ehh popatrz co się dzieje na perełce Szczyrku 4 osobowe krzesło już teraz jest zakorkowane (i czesto zatrzymywane) trzeba pogratulować obsłudze za podsypanie śniegu na samej górze ..... wysiadanie to mękka tam też powinna stanąc minimum 6 jak nie gondola ......
Dokładnie .Te same odczucia . To już nie rozmach a gigantomania.S.N. w Alpach mają do dyspozycji teren położony na wysokości 1000- 3500m.np.m. a SON to 600-1200m.np.m. i nieporównywalnie mniejszy obszar od np. Pili (obok Aosty). Kibicuję żeby jak najmniej wyszło z planów TMR ,a najlepiej jakby sie ze SZczyrku zwinęli:applause:Tu ,,dolałem oliwy" ale takie jest moje zdanie. Czego bym oczekiwał. Innego ,mądrzejszego właściciela i budowy tylko 4 wyciagów kanapowych oraz nowego zaplecza gastronomicznego i sanitarnego.Nie zrobimy z Beskidów Alp zabudowując je gęsto wyciągami.
no cóż każdy ma inne zdanie - postepu nie unikniesz wymuszą go ludzie, ja się z tego powodu cieszę blisko z Wawy do Szczyrku.

57da846d060b1_EasyBoarding.jpg.143546766d16e1f9909b086a4378eab9.jpg

Edytowane przez jodek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co psują klimat czy estetykę miejsca :wink:

Staram się czytać ze zrozumieniem.

Pytanie jest jednak zupełnie inne. Po co ten rozmach?

Do czego przy takim ośrodku ta niebotyczna "wydajność"?

Z punktu widzenia ekonomii to stawianie tych gondoli w Szczyrku to trochę przerost formy nad treścią.

Nie porównuj Bad Gastein ze Szczyrkiem :smile:

Pozdrawiam

PS Przesiadać się nie trzeba ale tylko raz, a jeżdżąc już później musisz za każdym razem ściągać deski żeby wjechać do góry. A to już takie przyjemne nie jest.

Piotr masz moje poparcie. Kto w Szczyrku nie jest na "co dzień", to tego nie zrozumie. Tam po prostu nie ma miejsca na tyle gondoli. Jedna i styknie (jak to się u nos godo). Reszta to kanapy i orczyki.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nawet jedna to przerost formy nad treścią. Zamiast gondoli szybka szóstka np. w ilości sztuk dwie. Zamiast gondoli pieniądze przeznaczyć na nasnieżanie porządne co by można było zjechać do samego dołu, a nie z powrotem gondolą w dół.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nawet jedna to przerost formy nad treścią. Zamiast gondoli szybka szóstka np. w ilości sztuk dwie. Zamiast gondoli pieniądze przeznaczyć na nasnieżanie porządne co by można było zjechać do samego dołu, a nie z powrotem gondolą w dół.

Dokładnie! Porządne nasnieżanie to podstawa.Po cholerę tyle wyciągów jak tras nie przybędzie. Byłem w styczniu dwa razy w SON.Moje zdanie o TMR.Mają narciarzy w głębokiej.... i traktują ich jako maszynkę do robienia pieniędzy. Okazało się ,że umieją dobrze gadac i mamić i niektórzy z Nas dali sie na to nabrać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są nowatorskie i genialne rozwiązania które powodują że wypełnienie gondoli jest bliskie 100% a gondola nie jest wielokrotnie zatrzymywana awaryjnie - nazywa sie to Easy Boarding ) - ja byłem w szoku jak to sprawnie działa......

[ATTACH=CONFIG]28837[/ATTACH]

Na Chopoku TMR zrobił Single Line. Niestety nie działa tak jak powinien :(

W Szczyrku aż takich tłumów raczej nie będzie - 2000 faktycznej wydajności raczej wystarczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jak tras nie przybędzie.

Tak jak pisaliśmy z Johnnym - brak nowych tras nie jest spowodowany skupieniu się na nowych wyciągach, ale naszym "prawem".

Koszt wytyczenia nowej trasy (nawet z naśnieżaniem) jest dużo mniejszy od kosztu wyprzęganej kanapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym po co ta nowa trasa? Wystarczy przeprofilować i poszerzyć Golgotę, zamiast robić jakiś durny łącznik dla słabiej jeżdżących. Dla bardziej wymagających jest Bieńkula.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Golgota musi zostać taka jaka jest (ewentualnie poszerzona). Nazwa zobowiązuje :wink:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam ze nowe trasy się pojawia ale za kilka lat. Na początku muszą obstawić wyciągami te istniejące, a do tego załatwić pozwolenia.

Daje się zauważyć, że TMR w pierwszej kolejności buduje kolejki, a potem trasy. Na Chopoku dodali coś ostatnio, co prawda w większości trawersy. Na Łomnicy też powoli dodają warianty tras.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje się zauważyć, że TMR w pierwszej kolejności buduje kolejki, a potem trasy. Na Chopoku dodali coś ostatnio, co prawda w większości trawersy. Na Łomnicy też powoli dodają warianty tras.

W wywiadzie jaki udzielił nam prezes TMR wyraźnie zaznaczył, że w pierwszej kolejności będą budowane koleje i przy każdej z nich przynajmniej jedna trasa zostanie zmodernizowana, tzn. zostanie przeprofilowana, gdzie trzeba poszerzona, zostanie przygotowane naśnieżanie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...