Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

Dawno temu pojawiła się tutaj wątpliwość co do lanc w SON-ie.

Obecnie można kupić lance, które naśnieżają już od -2 - -3stopni (kiedyś mogły od -7). Lance są dużo tańsze - zamiast jednej armatki można kupić kilka lanc. Poza tym śnieg z lanc jest lepszy. Lance nie potrzebują też tyle energii co armaty.

Zapomniałem o tym napisać wcześniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Solisku pomiędzy tym mostkiem którym idzie się w stronę Suchego, a tym poniżej prowadzącym do budynku za potokiem Malinów, to jest za wypożyczalnią wycięto dzisiaj drzewa z koryta. Nie wiem czy ma to związek z rozbudową, bo gdyby tam miała się znaleźć dolna stacja linia wyciągu przecinała by ten budynek (z tabliczką NFZ, jakaś przychodnia?) i w dodatku z tą wypożyczalnią. Jestem bardzo ciekawy jak rozwiążą problem tak małej przestrzeni... :rolleyes::

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych nowych informacji, o których byśmy nie wiedzieli.

Ale i tak prawie każdy portal (nie chodzi mi tu o skionline.pl) musi 5 razy napisać o tych 120mln, żeby ludzie kilknęli i zobaczyli... reklamę! Ewentualnie zapłacili za prenumeratę. Żeby płacić za przeczytanie artykułu w internecie? Reklamy mają, to raczej sobie poradzą.

Skoro SON zakończył dzisiaj sezon, to będzie trzeba się kiedyś po orczyki wybrać :wink: I przy okazji popatrzeć na inwestycje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pi arowcy się wyżywią, jak padoł klasyk. Ja to odbieram jako lekki nacisk na wszelkie organa, które mają coś do powiedzenia w kwestiach decyzji, zgód itp. Trzeba przyspieszyć, więc trzeba pisać. Zresztą nie dziwię się. Ile można zmieniać i aktualizować plan z.p. Bez sensownego planu, ta gmina nie będzie miała z czego żyć. A sensowny plan to turystyka kwalifikowana (narciarstwo, rowery itp.). Wisła to zrozumiała i się coś dzieje. Może wreszcie ktoś zrozumie, że można połączyć rekreację z przyrodą. De facto zbocza Skrzycznego (północne) są łyse, do zalesień, które można pogodzić z infrastruktórą sportową, ale to wymaga myślenia, rozmów a nie pyskówki i nalatywania na siebie. Ot, tak mnie naszło, jako również "mieszkańca" Szczyrku.

Wysłane z mojego V819_3G przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

wczorajszy news ......firma mająca budować wyciągli dla słowaków na terenie TMR - wycofuje się na sezon 2016/2017

Nie będę dłużej czekać na papiery .....

- nie ma dokumentów na wyrób drzew nadal (od 3 miesięcy)

- nowe problemy na hali skrzyczeńskiej

- nie ma pozwolenia na budowe

i znów kolejny sezon w dupę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolenia na budowę nie ma i prędko nie będzie skoro nawet jeszcze raport środowiskowy nie zrobiony.

Ze strony Szczyrku można wyczytać że obowiązek przeprowadzenia raportu oddziaływania na środowisko wydano 11.02.2016

Obecnie postępowanie jest zawieszone stan na marzec więc w tym roku nic z tego raczej nie będzie.

Mają za to decyzję o warunkach dla zbiornika więc ten pewnie powstanie w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie biurokracja nie blokuje, TMR buduje :)

Wielki plac budowy w Śląskim Wesołym Miasteczku

Rok temu Śląskie Wesołe Miasteczko przejęła słowacka firma, która obiecała zainwestować sto milionów złotych i przyciągnąć milion gości każdego roku. Śląski lunapark zostanie otwarty już w sobotę. Odliczanie do majówki trwa.

Śląskie Wesołe Miasteczko to największy i najstarszy park rozrywki w Polsce, jednak w rankingach atrakcyjności plasuje się za innymi polskimi lunaparkami, nie wspominając ich zagranicznych odpowiedników. Wesołe Miasteczko to raczej połączenie stylu retro z demobilem.

W sobotę Śląskie Wesołe Miasteczko przywita gości oferując im 33 znane atrakcje, ale w odświeżonej wersji. I kilka niespodzianek. W lipcu lunapark wzbogaci się o 10 nowych atrakcji. Wśród nich między innymi ekstremalna zjeżdżalnia dla łódek i coś dla fanów dzikiego zachodu.

Rok temu trzy czwarte udziałów Śląskiego Wesołego Miasteczka przejęła słowacka grupa Tatry Mountain Resorts. Obiecała zainwestować prawie 120 milionów złotych i zwiększyć frekwencję ponad pięciokrotnie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak prawdę mówiąc, to te urządzenia kupiło Wesołe Miasteczko od Duńczyków jeszcze przed przejęciem przez TMR, ale rzeczywiście widać zmiany pod względem podejścia - cały teren jest urządzany od nowa, powstaje podział na tematyczne krainy itp.

Natomiast w raporcie ze zjazdu akcjonariuszy jest informacja, że największe środki zostaną przeznaczone na rozwój właśnie ośrodków w Polsce, a w Czechach i Słowacji jedynie na podnoszenie poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie jako zapalonemu narciarzowi najbardziej podoba się że TMR inwestuje w "wesołe miasteczko" :applause: SUPEEEEERRRRRR!!!! bijmy brawo i cieszmy się! :stupid:

PS. tym bardziej że w Zatorze mamy Inergylandię!

PS2. dla mnie najlepszą wiadomością było by: TMR kupił Karprowy i w przeciągu 3 lat Kasprowy i Skrzyczne wejdą w "SŁOWACKĄ CAŁOSEZONÓWKĘ"!!!

PS3. i wtedy kupię akcje TMRu :applause:

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie jako zapalonemu narciarzowi najbardziej podoba się że TMR inwestuje w "wesołe miasteczko" :applause: SUPEEEEERRRRRR!!!! bijmy brawo i cieszmy się! :stupid:

PS. tym bardziej że w Zatorze mamy Inergylandię!

PS2. dla mnie najlepszą wiadomością było by: TMR kupił Karprowy i w przeciągu 3 lat Kasprowy i Skrzyczne wejdą w "SŁOWACKĄ CAŁOSEZONÓWKĘ"!!!

PS3. i wtedy kupię akcje TMRu :applause:

I Pilsko albo TMR albo Mosty Katowice ci od Beskid Sport Areny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...