Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj obszedłem cały ośrodek. Duuużo się dzieje.
Zbiornik nabiera końcowy kształt. Trasy przystosowane są słomą, a na Pośrednim trwa budowa krzesła. Zwieziono juz elementy slipów nośnych.

eb9632e8cc88d046f3116b8b0bd90de4.jpg

a0a635c3a8696c5e4fc5bb5a87317bc8.jpg

Na trasach pojawiły się mocowania do lanc

40942d3163c9f9dbd315d5affdb83248.jpg

Gotowe są stopy pod słupy

1a73ec3e6ee6737aa2eeedda84d09c06.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, JC napisał:

Dzisiaj obszedłem cały ośrodek. Duuużo się dzieje.
Zbiornik nabiera końcowy kształt. Trasy przystosowane są słomą, a na Pośrednim trwa budowa krzesła. Zwieziono juz elementy slipów nośnych.





Na trasach pojawiły się mocowania do lanc



Gotowe są stopy pod słupy

 

Nie będę napierdzielał się ze "slipów nośnych" bo wiem,że to literówka (choć to fajnie wyszło) :D

Zapytam tylko co to znaczy -  "trasy przystosowane są słomą" bo najzwyczajniej nie wiem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slipy nośne ... muszę opatentować nazwę :).

Myślę, że słoma ma kilka zastosowań. Ochrona gruntu przed wypłukaniem przez deszcz, przyspieszenie wzrostu trawy, no i wizualnie inaczej trasy wyglądają. Z daleka stoki wyglądają jakby była już późna jesień, a nie jak po przejeździe spychacza. To nie jest wiedza nabyta, tylko moje domysły.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak to wygląda.Nigdy i nigdzie nie spotkałem się z czymś takim.

Szkoda,że jest embargo na robienie zdjęć bo nie bardzo mam czas aby wybrać się do Szczyrku na badania organoleptyczne.

Czy ta słoma jest mielona czy rozwijana z bali?

 

A teraz mój prywatny wymysł.

Może posiali trawę i przykrywają słomą.Miałoby to uzasadnienie w dwóch a nawet trzech sprawach.Po pierwsze wiatr nie zwiewałby nasion,deszcz  nie spłucze tak łatwo no i utrzymuje się wilgotność w celu lepszych wschodów nasion trawy.

Może się dowiem  jaka jest prawda.

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MB napisał:
Ciekaw jestem jak to wygląda.Nigdy i nigdzie nie spotkałem się z czymś takim.

Szkoda,że jest embargo na robienie zdjęć bo nie bardzo mam czas aby wybrać się do Szczyrku na badania organoleptyczne.

Czy ta słoma jest mielona czy rozwijana z bali?

 

A teraz mój prywatny wymysł.

Może posiali trawę i przykrywają słomą.Miałoby to uzasadnienie w dwóch a nawet trzech sprawach.Po pierwsze wiatr nie zwiewałby nasion,deszcz  nie spłucze tak łatwo no i utrzymuje się wilgotność w celu lepszych wschodów nasion trawy.

Może się dowiem  jaka jest prawda.

 

 

Rozwijają z bali i rozkładają na trasach. W miejscach gdzie jest tej słomy więcej ułożonej, z daleka , trasa wygląda jakby była zarośnięta.

 

Tutaj widać jak to słoma jest rozwinięta

 

0ec399a532563e667587f2cea17cfa82.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te siano to nic innego jak osłona nasion trawy - żeby wiatr nie wydmuchał, deszcz nie spłukał, ptaki nie zjadły, żeby utrzymać wilgoć. Dwa pierwsze są szczególnie istotne na pochylonym terenie. Na płaskim i wilgotnym terenie krycie słomą nie jest takie istotne.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, WojtekM napisał:

Te siano to nic innego jak osłona nasion trawy - żeby wiatr nie wydmuchał, deszcz nie spłukał, ptaki nie zjadły, żeby utrzymać wilgoć. Dwa pierwsze są szczególnie istotne na pochylonym terenie. Na płaskim i wilgotnym terenie krycie słomą nie jest takie istotne.

Jestem akurat u rodziny w USA wakacyjnie i w parku tutaj stosują dokładnie taką samą technikę. Wysiewają trawę, a na to kładą słomę na takiej siateczce. Robią to jako osłona przed wiatrem i ptakami i to pomimo tego, że teren jest raczej płaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, robi się tak i na płaskim, ale bardziej istotne jest to na pochyłym terenie. Tam każdy deszcz spłucze natychmiast wszystko w dół, jeżeli nasiona nie są zakorzenione. A na płaskim - wiadomo, też można, żeby wilgoć się trzymała (jeżeli teren jest suchy) i żeby ptaki nie wyjadły.

Edytowane przez WojtekM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
1 godzinę temu, JC napisał:

Szczyrkowski Ośrodek Narciarski zakończyły się prace związane ze stawianiem słupów 10-os gondoli oraz 6-os kolei krzesełkowej na Halę Skrzczeńską, z pomocą śmigłowca.
Na zdjęciu dolna stacja nowej 6-os kanapy łączącej Solisko z Halą Skrzyczeńską.

 

Fajnie, cieszy to mnie, ale chyba nikogo więcej, bo obserwuję forum i od kilku dni wszyscy tu aktywni zapychają sobie umysł jakimiś pierdołami niezwiązanymi zupełnie z narciarstwem, tylko potyczkami wszawobrodych z... no właśnie nie wiem z kim, bo jak widzę te elaboraty to nie czytam...

W Szczyrku dzieje się historia, a Wy uprawiacie tu tematykę wątpliwej treści, albo jakiś żałosny lans :(

 

Co się stało z naszym forum....

 

Dzięki Jacku za relacje z placu budowy, jak będzie następna taka akcja z śmigłem to dzwoń chętnie wybiorę się z Tobą.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, cieszy to mnie, ale chyba nikogo więcej, bo obserwuję forum i od kilku dni wszyscy tu aktywni zapychają sobie umysł jakimiś pierdołami niezwiązanymi zupełnie z narciarstwem, tylko potyczkami wszawobrodych z... no właśnie nie wiem z kim, bo jak widzę te elaboraty to nie czytam...
W Szczyrku dzieje się historia, a Wy uprawiacie tu tematykę wątpliwej treści, albo jakiś żałosny lans [emoji20]
 
Co się stało z naszym forum....
 
Dzięki Jacku za relacje z placu budowy, jak będzie następna taka akcja z śmigłem to dzwoń chętnie wybiorę się z Tobą.


To trochę będziesz musiał poczekać. Dzisiaj byłem świadkiem odlotu śmigła na Słowację. Chłopaki skończyli prace ... na razie.
Wrócą na jesień, kiedy będą stawiać słupy kolei na Pośredni. Dam znać, to wybierzemy się razem.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SB napisał:

Fajnie, cieszy to mnie, ale chyba nikogo więcej, bo obserwuję forum i od kilku dni wszyscy tu aktywni zapychają sobie umysł jakimiś pierdołami niezwiązanymi zupełnie z narciarstwem, tylko potyczkami wszawobrodych z... no właśnie nie wiem z kim, bo jak widzę te elaboraty to nie czytam...

W Szczyrku dzieje się historia, a Wy uprawiacie tu tematykę wątpliwej treści, albo jakiś żałosny lans :(

 

Co się stało z naszym forum....

Brak śniegu, zamiast psioczyć pojechali by się wyszaleć na BSA, napić piwa na zgodę ...

WP_20170722_007.thumb.jpg.eefde72dd82fae0224f4618d8246565b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...