Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po długiej przerwie. Jeżeli chodzi o Szczyrk, to dopiero zapoznaję się z tą miejscowością. W zeszłym sezonie byłem pojeździć na COS'ie i BESKID Sport Arena - parę dni, a 2 lata temu jeździłem na SON;ie i nie specjalnie miło wspominam tamten wyjazd w SON;ie. 

Generalnie to ogromnie się  cieszę, że w końcu TMR wprowadził w życie swoje zapowiedzi i zwinął te nieszczęsne orczyki w SON'ie, a postawił kanapy - 2 lata temu jak byłem tam z córką na feriach (7,5 lat wtedy miała), to co tu dużo mówić było cienko i zima wtedy nam nie dopisała. Wpakowaliśmy się na ten orczyk stromo jak cholera, musiałem córkę trzymać, bo by nie dojechała, fakt że nie znając ośrodka i tras ja wybrałem złą stronę ośrodka i zjeżdżaliśmy potem w dół Golgotą. Moja córka jakoś tam zjechała powoli (uczy się jeździć od 4roku życia) trawersując stok,  z czego byłem bardzo dumy, ale generalnie bardzo się bała. Tak jak wspomniałem, to była moja wina, bo wybrałem złą stronę ośrodka. Po drugiej stronie ulicy już było znacznie lepiej, ale też bez rewelacji (te nieszczęsne orczyki) - do nauki jazdy znam lepsze ośrodki, wśród nich wspomniana tu i często wzgardzana Białka.

To prawda że jest tam tłok zwłaszcza w weekend'y, ale w tygodniu na jeździe wieczornej wg. mnie, mojej Żony i córki,  jest naprawdę nieźle i można się pouczyć jeździć stoki są szerokie, a jak się chce, to też nieźle poszaleć - mam na myśli te nowe 3-trasy z boku ośrodka, z wyciągami zakrywanymi bublinami.  Życzył bym sobie żeby taka infrastruktura jak w Białce powstała w SON'ie i w COS'ie, bo to Europejski poziom.

Jeżeli chodzi o COS to w zeszłym roku, (też pechowo trafiłem na odwilż) pojeździłem parę dni. Tutaj po wjeździe starą 2-jką,  4 osobowa zakrywana kanapa była  jak najbardziej ok, ale moim zdaniem przydała by się tam co najmniej 6-stka - kolejki spore. Do nowej  4-ki od samego dołu przydałoby się też dośnieżanie, bo  będzie słabo.  W COSie oprócz łatwej długiej niebieskiej trasy widokowej, niestety wąskiej, a z co za tym idzie, zawalonej narciarzami, po przeciwległej stronie, był też fajny kawałek trasy na takiej polanie nazwijmy to "niebiesko-czerwony" gdzie można było fajnie pojeździć i pouczyć się właśnie z dzieckiem, ale żeby tam się dostać, trzeba było pokonać dość stromy kawałek czerwonej, którą moja córka pokonała na pieszo, ja wziąłem jej narty i kijki.

Beskid Arena Sport -  podobał mi się jak zaprojektowali tą inwestycję i że w sumie z małej górki zrobili całkiem przyjemny stok, na minus dużo ludzi, dość stromo - oczywiście jeżeli chodzi o naukę jazdy z dzieckiem.

Reasumując inwestycje w Szczyrku cieszą mnie ogromnie i na pewno tam wrócimy, bo jest gdzie poszaleć dla narciarzy już jeżdżących i zwłaszcza że Szczyrk ma duży potencjał rozwojowy i sądzę że będzie coraz lepszy, Jeśli jednak ktoś chce wziąć dziecko i pouczyć jazdy na nartach, czy w ogóle pouczyć koleżankę, kolegę,  to są znacznie lepsze alternatywy o Białce wspomniałem, ale przecież jest też Zieleniec (słyszałem  wiele dobrego, ale sam nie jeździłem).   

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2017 o 15:22, shuger napisał:

Zbiornik wygląda ciekawie :)

Oko cieszy :)

Pytanie tylko czy zdążą go napełnić... Wiadomo skąd będzie zasilanie zbiornika?

Ciekawe jaką będzie miał pojemność?

Strzelam że tak pomiędzy 8000-10000 M3

Gdyby "ukraść" 8 m3 wody na godzinę z potoku na dole(to nie jest dużo na taki potok) to napełnianie trwało by mniej jak 2 miesiące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, SB napisał:

Ciekawe jaką będzie miał pojemność?

Strzelam że tak pomiędzy 8000-10000 M3

Gdyby "ukraść" 8 m3 wody na godzinę z potoku na dole(to nie jest dużo na taki potok) to napełnianie trwało by mniej jak 2 miesiące

Sławek, pojemność zbiornika to 70 000 m3! Taki troszkę większy "kaczok"

szczyrk-son57.jpg

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, JC napisał:

Sławek, pojemność zbiornika to 70 000 m3! Taki troszkę większy "kaczok"

 

A no to tak się troszkę rypłem przy szacunkach :D

Czyli żeby napełnić go z potoku w 2 miesiące to trzeba zassać 50 M3 na godzinę, a to już by się pstrągi musiały nauczyć chodzić :D

No ale wiadomo nie ma potrzeby w tym sezonie żeby był pełny pod korek, bo nie wszystkie trasy będą naśnieżane.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, SB napisał:

No ale wiadomo nie ma potrzeby w tym sezonie żeby był pełny pod korek, bo nie wszystkie trasy będą naśnieżane.

Sporo będzie do naśnieżania. Wszystkie zmodyfikowane trasy oraz nowe mają naśnieżanie. Do tego dochodzi Golgota, Juliany, Bieńkula, gdzie naśnieżanie jest, nie tak nowoczesne ale jest. Więc zrobimy WZF skionline w SON przed sezonem, ale każdy ma zabrać ze sobą wiadro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...