Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Wujot napisał:

Sezonowy karnet Saas Fee - 200 Euro (trzy ośrodki w tym jeden do 3600 m npm)

Przy takim porównaniu odnowiony Szczyrk + Jasna zdecydowanie wygrywa ze swiom skipasem sezonowym

W całej dolinie Saas są tylko 1 (jedne)  wyprzęgane krzesełka a pizza kosztuje 100Zł :mad:

Edytowane przez Jeeb
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Jeeb napisał:

Przy takim porównaniu odnowiony Szczyrk + Jasna zdecydowanie wygrywa ze swiom skipasem sezonowym

W całej dolinie Saas są tylko jedne wyprzęgane krzesełka a pizza kosztuje 100Zł :mad:

Szczególnie wygrywa od dwóch tygodni i będzie jeszcze wygrywał przez kolejne tygodnie ;)

Jeśli długość sezonu (pewnie sporo ponad miesiąc, może dwa, różnicy) Cię nie przekonuje to pozostaje jeszcze możliwość zjazdu z Allalinhorn (wystarczy podejść 600 m w pionie) paru innych czterotysięczników, w tym można zaliczyć Monte Rosę. Całkowita deniwelacja ośrodka 1800 m - też jak w Szczyrku. I widoki najbardziej imponującej grupy szczytów Alp. Jednym słowem jeśli dalej uważasz, że można to porównać to zostań przy Szczyrku!

Pozdro

Wiesiek

Edytowane przez Wujot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Każdy ma inną perspektywę.

Ja mieszkam w Monachium, do Alp mam 1.5h, a w przyszłą wiosnę i tak przyjadę na minimum tydzień do Szczyrku. A w Alpy może w ogóle nie pojadę. Dlaczego? Bo Skipass w Alpach to 40€+ za dzień, a w Szczyrku 69PLN.

O, i jeszcze jedno: Trasy w Szczyrku mi się bardziej podobają. W Alpach masz albo strome ściany prosto w dół, albo zupełnie płaskie niebieskie chodniki. Za to Beskidy są mniej strome i mają mniej przepaści, dzięki czemu trasy w Szczyrku idą w dół a nie w bok, a i tak są ciekawe bo mają stromsze i bardziej płaskie odcinki, ale nigdy te chodniki na których się zawsze w Alpach kończy zjazd.

Może to nostalgia, ale byłem w Garmisch, Spitzingsee, Brauneck, Bormio, Santa Catarina, Hochzillertal i Kitzbühel, a jednak zawsze wracałem do Szczyrku, nawet w czasach orczyków. Teraz jak są kanapy w Szczyrku, to już w ogóle spędzę tam większość swoich dni na nartach. :D

Edytowane przez SPGöral
  • Like 3
  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam SPGöral Twoją perspektywę, ale jesteś raczej unikatem. Twoja wrażliwość na Szczyrk wynika z tego że jesteś Polakiem. Bardzo fajnie że lubisz wracać do kraju. Też mam wielki sentyment do Szczyrku, tam się uczyłem pierwszy raz jazdy na nartach.

Generalnie to jednak uśmiałem się z Twojego postu. Zdanie o stromych ścianach albo płaskich chodnikach to kabaret narciarski :D

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje jedynie jakiegoś Amerykańca, który stwierdzi że Alpy mają wielkość bobków ichniejszych owiec.

Ps.

Trasy w Szczyrku z punktu widzenia powszechnego narciarstwa niczym nie odbiegają od alpejskich, jeśli już to raczej na plus. Nie przypominam sobie takiego nagromadzenia średnio trudnych i urozmaiconych tras na tak małym areale.

Edytowane przez Piotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Podsumowując ostatnie prawie 30 lat historii Szczyrku można napisać tylko jedno - jesteśmy koszmarnymi dupkami.

Pozdrowienia

Nie całkiem się zgadzam bo ,,swojskość i klimat'' SONu  po tak ogromnych inwestycjach i ,,przeoraniu''  tych pięknych ale niezbyt wysokich ,w porównaniu z Alpami (nawet Tatrami) gór minęła bezpowrotnie. Gwałt na przyrodzie jaki dopuściła się TMR jest ogromny  i uważam ,że wystarczyło postawić trzy kanapy, wybudować zbiornik i dobry system naśnieżania, a nie dewastować cały masyw Skrzycznego robiąc na siłę  w Beskidach S.N. jak w środku Alp. Po obejrzeniu filmików mam mieszane uczucia co nie znaczy ,że kilka razy tam na narty nie przyjadę.Takie jest moje zdanie,

  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, janek57 napisał:

Nie całkiem się zgadzam bo ,,swojskość i klimat'' SONu  po tak ogromnych inwestycjach i ,,przeoraniu''  tych pięknych ale niezbyt wysokich ,w porównaniu z Alpami (nawet Tatrami) gór minęła bezpowrotnie. Gwałt na przyrodzie jaki dopuściła się TMR jest ogromny  i uważam ,że wystarczyło postawić trzy kanapy, wybudować zbiornik i dobry system naśnieżania, a nie dewastować cały masyw Skrzycznego robiąc na siłę  w Beskidach S.N. jak w środku Alp. Po obejrzeniu filmików mam mieszane uczucia co nie znaczy ,że kilka razy tam na narty nie przyjadę.Takie jest moje zdanie,

Janek57 czym tak TMR zdewastował masyw Skrzycznego? Zrobili przecież to co chciałeś czyli wyciągi, naśnieżanie, zbiornik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie całkiem się zgadzam bo ,,swojskość i klimat'' SONu  po tak ogromnych inwestycjach i ,,przeoraniu''  tych pięknych ale niezbyt wysokich ,w porównaniu z Alpami (nawet Tatrami) gór minęła bezpowrotnie. Gwałt na przyrodzie jaki dopuściła się TMR jest ogromny  i uważam ,że wystarczyło postawić trzy kanapy, wybudować zbiornik i dobry system naśnieżania, a nie dewastować cały masyw Skrzycznego robiąc na siłę  w Beskidach S.N. jak w środku Alp. Po obejrzeniu filmików mam mieszane uczucia co nie znaczy ,że kilka razy tam na narty nie przyjadę.Takie jest moje zdanie,

 

Chciałby zjeść ciastko i mieć ciastko...

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, janek57 napisał:

Nie całkiem się zgadzam bo ,,swojskość i klimat'' SONu  po tak ogromnych inwestycjach i ,,przeoraniu''  tych pięknych ale niezbyt wysokich ,w porównaniu z Alpami (nawet Tatrami) gór minęła bezpowrotnie. Gwałt na przyrodzie jaki dopuściła się TMR jest ogromny  i uważam ,że wystarczyło postawić trzy kanapy, wybudować zbiornik i dobry system naśnieżania, a nie dewastować cały masyw Skrzycznego robiąc na siłę  w Beskidach S.N. jak w środku Alp. Po obejrzeniu filmików mam mieszane uczucia co nie znaczy ,że kilka razy tam na narty nie przyjadę.Takie jest moje zdanie,

Cześć

Przyroda rejonu Skrzycznego została zdziesiątkowana przez kornika jeszcze przed 2010. Można powiedzieć, że TMR uporządkował teren, który i tak był pokryty inwestycjami narciarskimi.

Pozdrowienia

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, szplukasz napisał:

Janek57 czym tak TMR zdewastował masyw Skrzycznego? Zrobili przecież to co chciałeś czyli wyciągi, naśnieżanie, zbiornik?

Czym. Przerostem inwestycji w stosunku do wielkości gór! Zbiornik zbyt duży , gondola niepotrzebna (wystarczyła 6-tka kanapa), zbytnio poszerzone trasy (tam już zielonego koloru prawie nie będzie ,tylko biel technicznego śniegu), nowe trasy (uważam niepotrzebnie), trasy wyprofilowane w wielu miejscach przesadnie, Kilka orczyków spokojnie mogło zostać np. na Pośrednim.  W planach maja wybudowanie następnych krzesełek m.innymi na Małe Skrzyczne ,co napawa mnie nie radością ,ale niesmakiem.Tyle osobistych uwag. Oczywiście nie zabraniam entuzjazmu innym. Jeździć tam będę dalej ,ale będę czuł się tam jak na Nowej Osadzie . Nie pisze jak w Białce bo tą znam tylko z opisów wyjazdów i zdjęć z kamerek.

  • Confused 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniłeś że zbiornik jest za duży? Za duży na co? Myślisz że TMR wydał kasę na coś co jest za duże? Szersze trasy to więcej miejsca na stokach, z tego co ja widzę to poszerzyli tak naprawdę newralgiczne miejsca. Nowe trasy niepotrzebne? Tego nawet nie skomentuje. Gondola niepotrzebna? Nie wszyscy lubią krzesełka, niektórzy się ich po prostu boją. Taka gondola dla rodziców z dziećmi jest super.

Krzesło na Małe Skrzyczne jest potrzebne żeby połączyć COŚ z SON i dobrze że mają je zrobić na następny sezon.

Edytowane przez szplukasz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, szplukasz napisał:

Jak oceniłeś że zbiornik jest za duży? Za duży na co?

Ostatnia odpowiedź bo i tak mało kto zrozumie mój tok  myślenia( na pewno nie Forumowicz mamad). Uważam,że zbiornik jest za duży jak na wielkość Hali skrzyczeńskiej ,a zakres inwestycji wykonanych i planowanych o wiele za duży, jak na tak małe góry i doprowadza do ich nieodwracalnego i w zbyt dużej skali przeobrażenia ,które ja nazywam dewastacją.W sezonie narciarskim będzie to druga Białka, co też mnie nie cieszy.

  • Haha 1
  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, janek57 napisał:

Ostatnia odpowiedź bo i tak mało kto zrozumie mój tok  myślenia( na pewno nie Forumowicz mamad). Uważam,że zbiornik jest za duży jak na wielkość Hali skrzyczeńskiej ,a zakres inwestycji wykonanych i planowanych o wiele za duży, jak na tak małe góry i doprowadza do ich nieodwracalnego i w zbyt dużej skali przeobrażenia ,które ja nazywam dewastacją.W sezonie narciarskim będzie to druga Białka, co też mnie nie cieszy.

Jak na razie oprócz wytyczenia jednej nowej trasy i zbiornika TMR zastępuje tylko stare orczyki nowymi wyciągami. Oprócz trasy łączącej z COŚ nie powstaną nowe (co mnie osobiście smuci)

Janek masz Swój skansen w Korbielowie. Daj innym się cieszyć ze zmian

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@janek57 Opowiadasz. Jeżeli w Szczyrku zrobi się tłoczno, to luźniej będzie w Białce, albo w Czarnej Górze, albo w Wiśle, albo ... Nie ma innej możliwości na rozładowanie tłoku, jak rozbudowa dotychczasowych ośrodków lub budowa nowych. Tak więc zupełnie nie przejmuję się tłokiem w Szczyrku, bo jeżeli taki ewentualnie i początkowo będzie, to za Salmopolem będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jeeb napisał:

Właśnie wczoraj wróciłem z Saas-Fee a teraz czekam na śnieg w Szczyrku.

Sam sie zastanawiałem nad ta sezonówką ale odstraszały mnie koszty dodatkowego dojazdu i szczególnie ceny noclegu w sezonie .

Proszę zrób jakaś opisową relację ./ ceny na miejscu infrastruktura / warunki itd../ 

 

Wracając do tematu : 

OSTATNICH STRON NIE DA SIĘ CZYTAĆ ilość bzdur szokuje .....coś Was opętało ? może  dobra zmiana ?  !!! hehe

Nie róbmy na siłę ze Szczyrku najlepszego osrodka w Europie z najlepszymi trasami itd .... itp. Proszę zostańcie na ziemi nie porównujcie narciarsko Szczyrku i Alp nie ma sensu , jeżeli kogoś stać i ma czas kierunek jest jeden Alpy.

Natomiast:

Cieszczmy się że ta zapadła Polska dziura doczekała się inwestora. Zyczę powodzenia  inwestorowi w dalszej rozbudowie ośrodka , szczególnie solidnego połączenia obydwu ośrodków, budowy kolejnych tras a potencjał (jak na polskie warunki) region ma bardzo duży. Życzę miastu i sąsiednim gminom , inwestycji w infrastrukturę takich  jak prawdziwy deptak , drogi, wielopoziomowe podziemne parkingi , oświetlenie itd 

Mam nadzieję że kiedyś będzie normalnie tak jak jest w całej Europie , gdzie infrastruktura narciarska i turystyczna  i inne atrakcje całoroczne nie przeszkadzają zielonym , nie ma komentarzy podobnych do Janek57 itd. , jest zachowana równowaga między logicznym mysleniem a nie fanatyzmem ślimaka itd... 

Mam nadzieję że dożyję czasu kiedy w Szczyrku i okolicy będą przynajmniej 3-4 gondole i kilkanaście / kilkadziesiat  wyprzeganych kanap a ilośc tras przekroczy grubo 100 km. oraz  nie będzie korka który zaczyna się w  Wiśle / Bielsku Białej bo ośrodek będzie zaczynał się W okolicach Wisły, Brennej , Lipowa, Godziszka , Ostre itd ....  Jak ktoś uważa że to fantazje proszę zerknijcie sobie na region Hochkonig w Ski Amade 

 

 

 

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, SPGöral napisał:

No nie wiem. Każdy ma inną perspektywę.

Ja mieszkam w Monachium, do Alp mam 1.5h, a w przyszłą wiosnę i tak przyjadę na minimum tydzień do Szczyrku. A w Alpy może w ogóle nie pojadę. Dlaczego? Bo Skipass w Alpach to 40€+ za dzień, a w Szczyrku 69PLN.

Nie znam Bawarczyka co kupuje dzienny skipass a nie saisonpass, który np. w Oberstdorf/Kleinwalsertal kosztuje 406 euro/ zakup do 10.12 , lub 451 po 10.12.

w zeszłym sezonie można było kupić za 29 euro dzienny skipass w weekend z przejazdem koleją na trasie Monachium- Oberstdorf - Monachium.

Na Zugspitze masz karnet na sezon za 492euro lub roczny za 578 euro. Masz tez weekendowe oferty z DBahn podobne jak do Oberstdorf.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jodek1 napisał:

Jak ktoś uważa że to fantazje proszę zerknijcie sobie na region Hochkonig w Ski Amade 

Dobra .Ostatni raz. Jednak fantazja szanowny jodku (oczywiście ,moim zdaniem ) Dostrzegam ,,dyskretną różnicę'' między oboma masywami https://pl.wikipedia.org/wiki/Hochkönig

https://pl.wikipedia.org/wiki/Skrzyczne.

Doskonałego sezonu na alpejskich i polskich trasach narciarskich Wszystkim życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, wojgoc napisał:

Nie znam Bawarczyka co kupuje dzienny skipass a nie saisonpass, który np. w Oberstdorf/Kleinwalsertal kosztuje 406 euro/ zakup do 10.12 , lub 451 po 10.12.

w zeszłym sezonie można było kupić za 29 euro dzienny skipass w weekend z przejazdem koleją na trasie Monachium- Oberstdorf - Monachium.

Na Zugspitze masz karnet na sezon za 492euro lub roczny za 578 euro. Masz tez weekendowe oferty z DBahn podobne jak do Oberstdorf.

 

Patrzac po rejestracjach to wielu również kupuje sezonówkę Tyrolską :D wiedzą co robią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, janek57 napisał:

Ostatnia odpowiedź bo i tak mało kto zrozumie mój tok  myślenia( na pewno nie Forumowicz mamad). Uważam,że zbiornik jest za duży jak na wielkość Hali skrzyczeńskiej ,a zakres inwestycji wykonanych i planowanych o wiele za duży, jak na tak małe góry i doprowadza do ich nieodwracalnego i w zbyt dużej skali przeobrażenia ,które ja nazywam dewastacją.W sezonie narciarskim będzie to druga Białka, co też mnie nie cieszy.

Czytając to forum natknąłem się na trzy absurdy.

To pierwszy z nich. Nazywanie tej inwestycji dewastacją. Szczyrk od lat był miejscowością narciarską i od lat były tam trasy. Pojawia się pytanie: czy dałoby się zrobić tę inwestycję minimalistycznie? Pewnie by się i dało, tylko kto i po co? Wyłożone pieniądze muszą się zwrócić, a minimalistyczna inwestycja nie ma żadnego sensu ekonomicznego. Jeśli nie rozbudowałby się Szczyrk, powstawałyby nowe ośrodki tam, gdzie trzeba wyciąć wszystko, aby coś było.

Drugim absurdem (odwrotnym) jest porównanie Szczyrku do ośrodków alpejskich. Panie i panowie! Trochę lodu na rozpalone głowy. Narty to nie tylko nowe wyciągi, ale też wysokość, długość tras, zróżnicowanie, brak zatłoczenia (o to się najbardziej obawiam), przygotowanie tras, jakość pełnej obsługi (darmowe parkingi, komunikacja) i wiele innych zmiennych. Zobaczymy, czy nie będzie jazdy po kamieniach i czy nie skończy się tak, jak na Czarnej Górze, gdzie po instalacji nowej szóstki nie da się jeździć (tłok i zrąbanie tras).

TMR już pokazał na Słowacji, że z wieloma rzeczami sobie nie radzi, a ceny ma austriackie, co doprowadziło Słowaków do tego, że chętniej jeżdżą w Alpy (za tę samą cenę). Co nie zmienia faktu, że inwestycję podziwiam. Podziwiam też zgodę w mieście: 3 ośrodki na 1 karnecie. Ale już dziś widzę kilka potencjalnych problemów.

Trzecim absurdem jest oczekiwanie dziś od Szczyrku, aby wszystko tam dookoła było od razu na najwyższym poziomie. Przecież Szczyrk właśnie skacze z roli skansenu do pierwszej ligi. Przecież:

a) baza noclegowa dopiero powstanie lub się zmodernizuje. To proces wieloletni. Jak w Białce. Dziś tam każdy dom jest pensjonatem lub knajpą;

b) proces zarządzania komunikacją wyłoni się w bólach. Na dziś droga jest zatłoczona, a parkingów mało. Może rozwiązaniem są parkingi przed miejscowością?

c) być może obecnie robione inwestycje przyczynią się do rozwoju innych (inwestuj albo giń)? Może też kiedyś ruszy Beskidek (a może połączenie z Beskidem)? Może Brenna? Może jeszcze coś w okolicy;

d) ale być może Szczyrk przyczyni się do zamknięcia mniej popularnych ośrodków?

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

 

TMR już pokazał na Słowacji, że z wieloma rzeczami sobie nie radzi, a ceny ma austriackie, co doprowadziło Słowaków do tego, że chętniej jeżdżą w Alpy (za tę samą cenę). Co nie zmienia faktu, że inwestycję podziwiam. Podziwiam też zgodę w mieście: 3 ośrodki na 1 karnecie. Ale już dziś widzę kilka potencjalnych problemów.

 

prostujesz jedne absurdy a inne wprowadzasz :-)

czytam że na Chopoku jest zawsze w sezonie pelno ludzi, więc o jakim ty mówisz problemie w TMR ?

to że ludzie jeżdżą w Alpy, to znaczy że ich stać, że nauczyli się jeździć w Jasnej i chcą więcej i lepiej, ale to nie znaczy że biznesowo Jasna jest jakoś strasznie źle prowadzona, ośrodki lokalne rozwijają napływ ludzi w Alpy

ocena biznesowa jest tylko jedna: zysk, wzrost przychodów, zwrot z inwestycji.
masz do TMR w tym temacie jakieś uwagi ? chętnie poczytam

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, janek57 napisał:

Dobra .Ostatni raz. Jednak fantazja szanowny jodku (oczywiście ,moim zdaniem ) Dostrzegam ,,dyskretną różnicę'' między oboma masywami https://pl.wikipedia.org/wiki/Hochkönig

https://pl.wikipedia.org/wiki/Skrzyczne.

Doskonałego sezonu na alpejskich i polskich trasach narciarskich Wszystkim życzę.

Jesteś typem człowieka z którym ja nie jestem w stanie logicznie dyskutować i niestety ta zaraza w Polsce utrzymuje się od zawsze w naszym kraju jest na to szczególnie teraz wiele przykładów.....

Jestem przekonany że tam nie byłeś i nie masz pojecia jak urokliwy jest to region małych wiejskich a również narciarskich wiosek.

Porównaj sobie róznice wysokości a zwrócisz uwagę bo że to są nie wiele wieksze zalesione górki (, niewielkie ośrodki wkomponowane w otaczającą naturę , łaki lasy i fajna infrastruktura narciarska. )

Podajesz bzdurne linki do Wikipedii ze szczytami w okolicy a nie realnym przewyższeniem terenu oczywiscie skala tam jest wieksza ale w Szczyrku i okolicach  jest również 500- 800 metrów przewyższenia a to przy nachyleniu 20% kawał pieknej kilkukilometrowej trasy.

Wydaje ci się że to co napisałem 3-4 gondole i kilkadziesiat krzeseł jest nie mozliwe ...... jest i to bardzo !!!!!

W 2001 w Białce montowano pierwsze używane krzesło 3 osobowe które przyjechało z Włoch z Sella Rondy a teraz mają ich naście (bania , kaniówka, kotelnica)  za kilka lat przebiją się do centrum Bukowiny łącząc się z Rusin ski i idąc dalej (również w inną stronę) ..... da się  .!!!!

Również Cię pozdrawiam i kończę ten temat. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...