Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

TMR już pokazał na Słowacji, że z wieloma rzeczami sobie nie radzi, a ceny ma austriackie(...)

Właśnie dlatego, żeby nie mieć za wysokich cen, w tym sezonie karnet 6-dniowy można zakupić nawet 22 euro taniej niż rok temu. Zarówno na Słowacji, jak i w Polsce, będą chcieli dość mocno zachęcać narciarzy do włączenia się do Gopassu i kupowania karnetów przez Internet. W Szczyrku też będzie można kupić karnety taniej - poprzez Gopass. Z tego, co wiem, są jedynymi z niewielu, którzy wprowadzili taką innowację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pozytywów związanych z przemianą Szczyrku jest znacznie więcej, niż wad. Janek57 też ma rację - na pewno będziemy się czuli w Szczyrku podobnie jak na Nowej Osadzie czy Białce, ale wg mnie współczesne narciarstwo carvingowe wymaga po prostu szerokich i bezpiecznych tras. Inwestycje w same wyciągi (zwiększenie przepustowości) bez poszerzania tras, nie miałyby sensu. Szczyrkowskie trasy przebiegają jednak w dużej części polanami, połączonymi wąskimi przecinkami, które rzeczywiście poszerzono dość znacznie, ale też wykorzystano naturalne walory.

Beskidy dysponują dzięki temu ofertą dla każdego, bo na Pilsku pozostały orczyki, wąskie trasy, poprowadzone wśród pięknych świerków, a Szczyrk będzie czymś w rodzaju Chopoka, położonego znacznie bliżej. Puściej zrobi się więc i w Jasnej, i w sąsiednich miejscowościach beskidzkich (jak już wspomniano). Zbiornik na Hali Skrzyczeńskiej - tu racja, jest ogromny i np. moim subiektywnym zdaniem bardzo szpeci krajobraz. Gondola - tu też się zgodzę, sam wolę kanapy, ale docelowo (jak rozumiem) gondolą będziemy wjeżdżać tylko raz z parkingu, później będą już kanapy z Czyrnej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik nie mógł być mniejszy, bo wtedy system naśnieżania byłby za mało wydajny. Chyba, żeby zbudowali dwa mniejsze, ale wtedy koszt jest zapewne większy.

Gondola powstała zapewne w celach wizerunkowych, dla dzieci w wózkach i dla inwalidów. Nie wiem czy TMR na to poszedł, ale jak się stawia kolej gondolową (albo krzesełkowo-gondolową), można dostać na nią dofinansowanie.

A tak poza tym to w Szczyrku w tym sezonie będzie i tak więcej orczyków niż na Pilsku ;) I jeśli się nie mylę, to w przyszłym sezonie 18/19 będzie miał ich dokładnie tyle co Pilsko. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, leitner napisał:

A tak poza tym to w Szczyrku w tym sezonie będzie i tak więcej orczyków niż na Pilsku ;) I jeśli się nie mylę, to w przyszłym sezonie 18/19 będzie miał ich dokładnie tyle co Pilsko. 

żeby ta liczba tylko nie była taka..... ten.. okrągła :S

Edytowane przez christof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarioJ napisał:

 

prostujesz jedne absurdy a inne wprowadzasz :-)

czytam że na Chopoku jest zawsze w sezonie pelno ludzi, więc o jakim ty mówisz problemie w TMR ?

to że ludzie jeżdżą w Alpy, to znaczy że ich stać, że nauczyli się jeździć w Jasnej i chcą więcej i lepiej, ale to nie znaczy że biznesowo Jasna jest jakoś strasznie źle prowadzona, ośrodki lokalne rozwijają napływ ludzi w Alpy

ocena biznesowa jest tylko jedna: zysk, wzrost przychodów, zwrot z inwestycji.
masz do TMR w tym temacie jakieś uwagi ? chętnie poczytam

 

Byłem w Tatrzańskiej Łomnicy i Szczyrbskim Plesie dwa lata temu po Świętach. Na stronie warunki "velmi dobre". Na miejscu karnety po prawie 40 euro i kompletnie zrąbane i zakamienione trasy w górnych partiach. W dolnych było w porządku, ale - licząc kasę - górnych nie zamknęli, choć powinni. Warunki pogodowe były trudne, przyznam (+10 st.), ale jak się nie da jeździć, to trasy się zamyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Byłem w Tatrzańskiej Łomnicy i Szczyrbskim Plesie dwa lata temu po Świętach. Na stronie warunki "velmi dobre". Na miejscu karnety po prawie 40 euro i kompletnie zrąbane i zakamienione trasy w górnych partiach. W dolnych było w porządku, ale - licząc kasę - górnych nie zamknęli, choć powinni. Warunki pogodowe były trudne, przyznam (+10 st.), ale jak się nie da jeździć, to trasy się zamyka...

Rzeczywiście jeszcze 2,3 lata temu było tak jak piszesz. Ale od dwóch sezonów, a na sto procent od ubiegłego, przynajmniej na Chopoku TMR tego pilnuje i na otwartych trasach trudno było trafić na kamień. W końcówce sezonu, jeżeli na trasie wychodził kamień lub pojawiały się przetarcia wtedy takie miejsca były oznakowane. Liczę, że podobny standard zachowają w SMR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jeszcze 2,3 lata temu było tak jak piszesz. Ale od dwóch sezonów, a na sto procent od ubiegłego, przynajmniej na Chopoku TMR tego pilnuje i na otwartych trasach trudno było trafić na kamień. W końcówce sezonu, jeżeli na trasie wychodził kamień lub pojawiały się przetarcia wtedy takie miejsca były oznakowane. Liczę, że podobny standard zachowają w SMR.
Byłem w Tatrzańskiej Łomnicy i Szczyrbskim Plesie dwa lata temu po Świętach. Na stronie warunki "velmi dobre". Na miejscu karnety po prawie 40 euro i kompletnie zrąbane i zakamienione trasy w górnych partiach. W dolnych było w porządku, ale - licząc kasę - górnych nie zamknęli, choć powinni. Warunki pogodowe były trudne, przyznam (+10 st.), ale jak się nie da jeździć, to trasy się zamyka...
Widze ze nie tylko ja i moi znajomi maja podobna opinie .....TMR przygotowuje trasy na minimum w porownaniu z innymi dlatego ja omijam ich osrodki ...Pamietam jak w Szczyrku (dwa sezony temu) na moje pytanie dlaczego nie dosniezacie wiecej jak jest na minusie padla od obslugi odpowiedz "zakaz kierownictwa oszczednosci" ,przeciez kamienie nie biora sie znikad ...to wina zle przygotowanych tras.

Mam tylko mala nadzieje ze w Szczyrku amortyzacja nie odbedzie sie kosztem nasniezania i solidnego ratrakowania tras ....co jest w osrodkach TMR standartem w tym sezonie rowniez sie nie wybieram ale z ciekawoscia poczytam waszych forumowych relacji. :)


Wysłane z mojego T5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.11.2017 o 14:59, Ostek napisał:

fragment wywiadu rp.pl. Rzeczywiście w przyszłym roku "tylko" jedna kanapa? Czyrna i Juliany odłożone na później?

 

Dnia 6.11.2017 o 16:04, surfing napisał:

Może być tak że budowę kanap w Czyrnej i Julianach zrealizują dopiero jak się okaże że potrzebna jest jeszcze większa przepustowość.

Ważne aby zrobili kanapy na Małe Skrzyczne i połączenie z COS, bo ludzie kochają widokowe niebieskie trasy z samego szczytu.

Według moich informacji, za rok powstaną dwie kanapy - pod Małe Skrzyczne i z Czyrnej. Juliany na 90% na sezon 19/20.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to mapka jest bardzo przejrzysta, a kolory w końcu zgodne ze stanem faktycznym (10 jest faktycznie bardziej niebieska, niż czerwona). Może tylko ten krótki odcinek z Małego Skrzycznego mógłby być czerwony, ale to drobiazg.

Ciekawi mnie zjazd do dołu Skrzycznego Kaskadą - pod nową kolejką jest całkiem przyzwoitej szerokości przecinka, pozostała jeszcze po likwidacji dawnego orczyka "Hondraski" (widziałem podczas wjazdu nową kolejką). Są jakieś przeszkody, by ratrakowali ten odcinek, zamiast tego okrężnego objazdu poniżej Jaworzyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory tras to magia! 

Na Chopoku trasy szczytowe zawsze były czarne!

zrobili Funitela i... tadam! czerwone! 

Podobne i tu...

PS. choć większość tras na Pośrednim to bardziej niebieskie niż czerwone!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jasiek napisał:

Kolory tras to magia! 

Na Chopoku trasy szczytowe zawsze były czarne!

zrobili Funitela i... tadam! czerwone! 

Podobne i tu...

PS. choć większość tras na Pośrednim to bardziej niebieskie niż czerwone!

Ośrodek musi mieć trasy niebieskie, żeby przyjechały rodziny z dziećmi, na nich głównie zarabia. Mam nadzieję, że po przebudowie przyszłorocznej nie zrobią z "Golgoty" trasy niebieskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana kolorów tras na Julianach wynikła z dokładnego pomiaru tras. Okazało się, że 10 nie jest czerwona, a 12 (obecnie 9a) kwalifikuje się pod czerwoną. Co ciekawe, TMR po tym, jak kupił SON, musiał "zalegalizować" kilka tras, bo oficjalnie były to zwykłe polany. 

A trasę pod koleją na Jaworzynę teoretycznie da się ratrakować o ile spadnie dużo śniegu ;) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.11.2017 o 18:31, Mitek napisał:

2. To akurat nie jest prawda. Podliczając takie wyjazdy w różnych opcjach zazwyczaj są to kwoty porównywalne.

Planuję w terminie 20-27 stycznia 2018 wyjazd z kumplem na narty na 6 dni na stoku.

Są dwie opcje:

1) Szczyrk - skipas 420zł/6dni, kwatera u Krysi pod Bieńkulą 55zł/dobę/os czyli 7x55 385zł, dojazd z Gdyni 1260km - czyli 230zł (w jedną stronę ja w drugą kumpel), oscypek, kiełbaska, frytki, piwo itp, jakiś obiad to skromnie 70zł/dzień -------------------------RAZEM za tydzień 1525zł i mniej więcej tyle co roku wydaję.

2) Stubai - skipas 224eu (947zł), kwatera u Helgi w Neustift 28EU/doba/os czyli 829zł, dojazd 2720km + 200km na codzienn dojazdy (525zł w jedną stronę, w drugą kumpel), kiełbaski, piwo, obiadek itp to 40EU/dzień 169x7=1180zł -----------------------RAZEM 3481zł i mniej więcej tyle co roku wydaję

Gdy dodam żonę i syna bo takie wyjazdy też oczywiście planuję, to mam do wyjęcia z konta odpowiednio:

1) 4500zł w Szczyrku, który co roku zaliczam

2) 9000zł na Stubaiu lub Solden lub na Tuxie, które też co roku zaliczam.

I nie porównuje tu różnych opcji, lecz te same opcje, również po względem terminu, nic jednak nie poradzę że tam są lodowce a tu nie ma i trochę inaczej wyglądają krajobrazy.

Nikt mi nie powie że ceny są porównywalne przy tych samych standardach. Nie są.

Tak czy inaczej kocham Szczyrk (dla mnie nadal mogą być stare orczyki) i kocham Alpy.

 

Pozdrawiam

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ptk89 napisał:

Mój tryb rozkazujący nie bierze się z mojego ego, tylko z zasad funkcjonowania forum. Jak ich nie znasz to przypomnij sobie i zacznij się do nich stosować. Jak nie potrafisz tego zrobić to opuść forum i daj korzystać innym osobom zgodnie z zasadami.

Pier***enie na dwie strony forumowe o Chorwacji i polskim morzu, kosztach wyjazdu, wielkości rodziny, formach dojazdu, w ŻADEN sposób NIE dotyczy tematu o Szczyrk Mountain Resort, a Twoje szczekanie dużego i starego pieska zabrnęło za daleko i wykroczyło poza temat w jakim szczekałeś. Chcesz czy nie to musisz się z tym zgodzić - to każdy widział kilka postów wcześniej.

Moja polemika z Tobą w tym momencie się zakończyła. Admina w miarę możliwości prosiłbym o usunięcie postów niezwiązanych z SON/SMR.

Wiesz, ja tu świeżak jestem, ale możesz mi podać linka do zasad funkcjonowania tego forum, które pozwala Tobie obrażać innych użytkowników forum. 

Przeszkadza Ci 1 wpis o Chorwacji a nie przeszkadzają ci wpisy np. ze zdjęciami pana w liberii.

Szczyrk Mountain Resort:(??? - myślałem, ze wątek jest o szczyrkowskim ośrodku narciarskim, adekwatnym ze swoją infrastukurą do tej nazwy, a tu nagle Resort - jakies miejscowe kompleksy wychodzą na wierzch czy co.

Mama nadzieję, ze admin da Ci bana.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...