Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

ŻADEN system - poza zabawkami typu SnowFactory - nie będzie efektywnie śnieżył w temperaturach powietrza typu -1C lub -2C i wilgotności na poziomie 80%. To, że na ten moment cokolwiek tam chodzi raczej właśnie pokazuje, że system ustawiono tak, aby włączał się, jeżeli pojawią się jakiekolwiek warunki pogodowe pozwalające na produkcję śniegu. Warto popatrzyć na kamerki na BSA, jak tam zapierda... ta ich bateria armatek. Żadna z aktualnie z widocznych na kamerach armatek nie chodzi. ŻADNA. Nie dlatego, że nikt nie chce ich włączyć, tylko dlatego że nie ma warunków pogodowych pozwalających na śnieżenie. 

 

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zipp1001

Tam wszystko działa sprawnie, jest bajecznie. Nie narzekaj bo Cię zaleje tutaj fala hejtu od lobby z okolicy. Ten Szczyrk normalnie to sami innowacyjni mistrzowie fachu.

Ja tam wolę opierać się na faktach. Białka dzisiaj jeździ na jakieś 70% możliwości, od piątku działać będą wszystkie nowe krzesła. Czarna Góra też śmiga chociaż na Luxtorpedzie, a oczywiście biedny SON czy COS nie dali rady naśnieżyć. Biedacy.


 

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie ma w tym momencie co dywagować, bo rzeczywiście temperatura nie jest zbyt korzystna i może po prostu robią testy lanc. W nocy natomiast powinien być mróz i okaże się czy system jest na tyle wydajny żeby naśnieżać wszystkie trasy jednocześnie, czy rzeczywiście z jakichś powodów nie jest to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie,
Planowałem Szczyrk w dniach 16-20 grudnia. Ale chyba nie ma szans. 
Zieleniec będzie lepszą opcją (z centralnej Polski) gdyż chodzi tam prawie wszystko no i załapię się jeszcze na free-ski. 
Od 850 do 1000 m n.p.m. wszystko chodzi, w sobotę mają otworzyć W6 (750 m n.p.m.).

Szkoda, bo chciałem rozpoznać Szczyrk po inwestycjach ale jest duża niepewność. Zieleniec co rok od początku grudnia do końca kwietnia - w zeszłym sezonie 122 pełnych dni a w tym zapowiada się jeszcze więcej.

 

Pozdrawiam wszystkich (jestem tu nowy) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Przemekc1 napisał:

Tutaj nie ma w tym momencie co dywagować, bo rzeczywiście temperatura nie jest zbyt korzystna i może po prostu robią testy lanc. W nocy natomiast powinien być mróz i okaże się czy system jest na tyle wydajny żeby naśnieżać wszystkie trasy jednocześnie, czy rzeczywiście z jakichś powodów nie jest to możliwe.

Jak oni naśnieżą do soboty chociaż jedną trasę to będzie można mówić o sukcesie. Ja osobiście szansę na otwarcie ośrodka w sobotę oceniam na 35%, ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minutes ago, Cosworth240 said:

ŻADEN system - poza zabawkami typu SnowFactory - nie będzie efektywnie śnieżył w temperaturach powietrza typu -1C lub -2C i wilgotności na poziomie 80%

Chyba się nie przejeli tym i w tej chwili puścili wszystko co mają na hali (prócz tej armatki przy stacji gondolki)

HSkrz_2017-12-13_13-48.jpg

HSkrz_2017-12-13_13-50.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większy mróz przyjdzie od soboty 16.12. Może zdążą więcej naśnieżyć do 27.12. W każdym razie w tej chwili to już będę się cieszyć z każdej otwartej trasy.

Nadal uważam, że armatki są lepsze w naszych warunkach. W Szczyrku są trochę wyższe temperatury w nocy niż w Białce (wilgotność podobna) i trzeba wykorzystać każdą chwilę. Przy -7 stopniach armatki są 2x bardziej wydajne niż lance i zaczynają pracę w wyższej temperaturze o 2 stopnie.  Natomiast koszt obsługi i utrzymania lanc jest zdecydowanie mniejszy. Moim zdaniem jednak model z armatkami gwarantuje większą dochodowość (dłuższy sezon na stoku) i rekompensuje zwiększone koszty obsługi i inwestycje. TMR na pewno wszystko sobie przeliczył. Ale stan na dzisiaj jest taki jaki jest, czyli nie nastawiają się na narciarzy w grudniu i zarabiają w głównym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ptk89 napisał:

Ja tam wolę opierać się na faktach.

Ja też, a fakty są takie, że TMR (według ciebie amatorzy) szybciej naśnieżył swoje ośrodki niż Białka... :P Jeszcze nie kumasz? 

1 godzinę temu, ptk89 napisał:

Nie narzekaj bo Cię zaleje tutaj fala hejtu od lobby z okolicy

Odezwał się "obiektywny"...  :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, johnny_narciarz napisał:

Ja też, a fakty są takie, że TMR (według ciebie amatorzy) szybciej naśnieżył swoje ośrodki niż Białka... :P Jeszcze nie kumasz? 

Odezwał się "obiektywny"...  :P

Jesteś pewien, że piszesz prawdę? Lucky, które jako jedyne na Chopoku są położone poniżej 1000m n.p.m działały do tej pory 2 lub 3 dni. Białka działa na wysokościach 700-900m n.p.m od 6 grudnia bez przerwy i z dnia na dzień dorzuca kolejne wyciągi i trasy. Terenów powyżej 1000m n.p.m na Chopoku nie porównuje, bo Białka takich nie ma, więc nie wyjdzie obiektywnie. Generalnie polskich ośrodków nie powinno się porównywać z Chopokiem.

SON pomijając prace wykończeniowe powinien mieć system śnieżenia gotowy w połowie listopada po testach i odbiorach, a potem każdy możliwy dzień śnieżyć na maksa wybrane trasy, tak by na 15 grudnia nie było cienia wątpliwości, że ośrodek wystartuje. Oni teraz na 2 dni przez otwarciem bawią się systemem i włączają na zmianę lance, po godzinie wyłączają. Dla mnie lekko śmieszne podejście i mało profesjonalne. Jak mieli obsuwę w pracach to mogli zakomunikować już miesiąc temu, że przesuwają start na Święta. Zawsze lepiej jest mile zaskoczyć i otworzyć wcześniej niż jasno się określić i wkurwić ludzi, co zaklepali sobie urlopy i noclegi. Nie każdy ma tak blisko do Szczyrku jak okoliczne lobby, że sobie wyskoczy po śniadaniu na spontanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu jechaliście po BSA teraz SMR nie potraficie zrozumieć że to nadal plac budowy,,,, Popatrzcie ile zrobili i w jakim czasie, pewne prace się przedłużały, choćby budowa zbiornika. zima w tym roku nie pomaga nikomu. Założę się że w przyszłym roku otworzą na początku grudnia. To że zimy w tym roku tak naprawdę nie ma frustruje wszystkich którzy na nią czekają, ale po co się wyzywać i obrażać. Tymczasem w Szczyrku coraz chłodniej naśnieżanie działa coraz wydajniej i ratrak rozgarnia śnieg. Włączcie sobie kamerki i wyluzujcie się :)

Bez tytułu.png

Edytowane przez marek_kapica
edycja
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zimy nie ma?. Mam już zaliczone dwa dni na nartach( i to w warunkach naturalnych). Wieszanie psów na SMR jest związane z tym że "obiecali" otworzyć ośrodek 16 grudnia 2017. Na szczęście w obiecanki (z naszym klimatem) nie wieżę. Więc nie nastawiałem się się na narty w tym ośrodku. Widząc jeszcze co się będzie działo z pogodą w ostatnim tygodniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ptk89 napisał:

Jak mieli obsuwę w pracach to mogli zakomunikować już miesiąc temu, że przesuwają start na Święta. Zawsze lepiej jest mile zaskoczyć i otworzyć wcześniej niż jasno się określić i wkurwić ludzi, co zaklepali sobie urlopy i noclegi. Nie każdy ma tak blisko do Szczyrku jak okoliczne lobby, że sobie wyskoczy po śniadaniu na spontanie.

Trzeba było sobie zaklepać nocleg w Druskiennikach. Każdy ośrodek narciarski na świecie podaje datę startu z gwiazdką "jeśli pogoda pozwoli".

Czy temat o tym kto kiedy ma urlop i gdzie jedzie na narty jeszcze długo będzie tutaj wałkowany? Może jestem dziwny ale do wątku "Szczyrk - Szczyrkowski Ośrodek Narciarski" zaglądam po inne informacje.

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie trochę dziwi dysproporcja w tym narzekaniu, np. w Korbielowie od 3 lat stoi "pomnik ludzkiej nieudolności" w postaci nieczynnej kanapy na Buczynkę (jedynej wyprzęganej) i to jakoś na forum nie spotyka się ze zbyt dużą krytyką, raczej wszyscy piszą "wyjątkowa góra", "super klimat" itp., mimo iż jeździć na nartach można tam zalewie po kilku ścieżkach szerokości jednego ratraka i może dwóch porządnych trasach.

A Szczyrk, który w ciągu kilku lat postawił 6 (!) krytych, miękkich, wyprzęganych kanap (chyba żaden ośrodek w Alpach nie może się poszczycić takim rozmachem), połączył to siecią 40 km poszerzonych nartostrad i siecią darmowych skibusów, jest krytykowany za stan naśnieżenia tras, identyczny z większością stoków w okolicy (w Wiśle też prawie nic nie działa, mimo iż krótsze stoki dużo łatwiej naśnieżyć).

  • Like 5
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na kolejne relacje forumowych maruderów prosto z Białki, przecież tam tak super jest więc na pewno tam jeździcie.

Często zdarza się, że nie uda się otworzyć czegoś na czas - no życie, tak bywa.

Ale to nie powód by płakać i marudzić o zarezerwowanych noclegach. Na narty jedzie się patrząc na prognozy a w Szczyrku nie było najwidoczniej kiedy naśnieżyć.

Dla mnie mogą otworzyć nawet 5 stycznia, lepiej tak niż na siłę. Zdarzyło mi się jechać 1400 km na 3 dniowe narty i nie być ani razu na stoku bo wiało i żaden wyciąg nie chodził a Wy narzekacie, że w Szczyrku będzie może jakaś mała obsuwa? Litości :).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, JC napisał:

Czyżby otwarcie przełożone?

Teoretycznie oficjalne otwarcie miało być w sobotę (bez prezydentów), więc może się odbędzie, chociaż wątpię w to. Pewnie SON otworzy ze dwie trasy, ale może nie będzie oficjalnej imprezy. Z tego, co wiem, to COS prawdopodobnie nie ruszy w weekend. Pogoda jest taka sobie (a jutro będzie jeszcze gorzej niż dzisiaj).

Miałem przyjechać, ale jednak rezygnuję. Najważniejszy punkt programu przepadł :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, leitner napisał:

Teoretycznie oficjalne otwarcie miało być w sobotę (bez prezydentów), więc może się odbędzie, chociaż wątpię w to. Pewnie SON otworzy ze dwie trasy, ale może nie będzie oficjalnej imprezy. Z tego, co wiem, to COS prawdopodobnie nie ruszy w weekend. Pogoda jest taka sobie (a jutro będzie jeszcze gorzej niż dzisiaj).

Miałem przyjechać, ale jednak rezygnuję. Najważniejszy punkt programu przepadł :( 

Na COS-ie jest unifikacja w dniach 15-17.12. Jest też komunikat o stanie tras.

http://sitn.pl/szkolenie/unifikacja/200901389,unifikacja.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...