Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, koliber napisał:

A Szczyrk, który w ciągu kilku lat postawił 6 (!) krytych, miękkich, wyprzęganych kanap (chyba żaden ośrodek w Alpach nie może się poszczycić takim rozmachem), połączył to siecią 40 km poszerzonych nartostrad i siecią darmowych skibusów, jest krytykowany za stan naśnieżenia tras ...

bo w tym całym sporcie chodzi właśnie o śnieg :-)
jak go nie ma to i 100 krytych, miękkich i Bóg wie jeszcze jakich kanap postawionych w 3 dni - nie pomoże

Edytowane przez Ptasiek
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ptk89 napisał:

Jesteś pewien, że piszesz prawdę? Lucky, które jako jedyne na Chopoku są położone poniżej 1000m n.p.m działały do tej pory 2 lub 3 dni. Białka działa na wysokościach 700-900m n.p.m od 6 grudnia bez przerwy i z dnia na dzień dorzuca kolejne wyciągi i trasy. Terenów powyżej 1000m n.p.m na Chopoku nie porównuje, bo Białka takich nie ma, więc nie wyjdzie obiektywnie. Generalnie polskich ośrodków nie powinno się porównywać z Chopokiem.

SON pomijając prace wykończeniowe powinien mieć system śnieżenia gotowy w połowie listopada po testach i odbiorach, a potem każdy możliwy dzień śnieżyć na maksa wybrane trasy, tak by na 15 grudnia nie było cienia wątpliwości, że ośrodek wystartuje. Oni teraz na 2 dni przez otwarciem bawią się systemem i włączają na zmianę lance, po godzinie wyłączają. Dla mnie lekko śmieszne podejście i mało profesjonalne. Jak mieli obsuwę w pracach to mogli zakomunikować już miesiąc temu, że przesuwają start na Święta. Zawsze lepiej jest mile zaskoczyć i otworzyć wcześniej niż jasno się określić i wkurwić ludzi, co zaklepali sobie urlopy i noclegi. Nie każdy ma tak blisko do Szczyrku jak okoliczne lobby, że sobie wyskoczy po śniadaniu na spontanie.

Pracujesz w branży...? 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, mamad napisał:

I teraz się zacznie. JC zamknij wątek na tydzień jak im ciśnienie zejdzie to napiszą raz i tyle. Tak to przez tydzień będzie ja miałem ja ja ja ja ja.

Robisz się żałosny i wylewasz tutaj frustracje bo Twoja prognoza była nie trafiona. Brak słów...:S

 

1 godzinę temu, JC napisał:

Mam wieści ze Szczyrku. Otwarcie przesunięte o tydzień

Decyzja bardzo dobra, chociaż polityka informacyjna tragiczna!

Najpierw pompowanie bańki w stylu 80% tras naśnieżonych w tydzień, potem bajki o napełnieniu zbiornika w 22 dni a na końcu wymowna cisza na FB i zastąpienie informacji o otwarciu 16.12 - jakimś obrazkiem o darmowym skibusie.

BEZNADZIEJA!
Standard gorszy niż za starego SON, kiedy uprzejma pani czytała wyraźnie i uczciwie!!!! z głośniczków "warunki na trasie Bieńkula bardzo trudne".
Nikt nie miałby pretensji o nic gdyby przekaz był UCZCIWY! Tylko tyle i aż tyle.

image.png.5003678496aac0b7b117b3aeff81af41.png

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ptk89 napisał:

Jesteś pewien, że piszesz prawdę?

A nie otwarli??? Sprawdź sobie sam: Chopoki i Szczyrbskie ruszyły 1 grudnia! Białka 6 grudnia.

4 godziny temu, ptk89 napisał:

położone poniżej 1000m n.p.m

Czy tylko wysokość decyduje o możliwości naśnieżania? Zastanów się samemu, jak wyglądasz, kiedy nie znając się na temacie naśnieżania, pouczasz profesjonalną firmę...

Może tego nie wiesz, ale w ośrodkach TMR naśnieżaniem nie steruje człowiek, a bardzo skomplikowany system, który uwzględnia mnóstwo czynników, łącznie z prognozami pogody. Przypuszczam, że w Białce jest tak samo i po prostu na Podhalu były lepsze warunki. Zauważ też, że na Podbeskidziu jest kilkadziesiąt stacji i nikomu nie udało się naśnieżyć w pełni jednej, dłuższej niż 500  metrów, trasy.

PS. Daj już sobie spokój z tym lobby, nie pracuję ani nie mieszkam w Szczyrku.

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, dajcie już spokój. Tydzień opóźnienia, przy tak dużym zakresie prac, to nie jest wiele. Tak zwyczajnie dziwię się tym, którzy rezerwowali miejsca na pierwszy tydzień - to było ryzykanctwo. To można było przewidzieć. Tym bardziej, że pogoda (nawet jeżeli prognoza się sprawdza xDxDxD) nie pomaga.

  • Like 9
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, mikegolf said:

tylko ze chyba byly tez widoczne w prawym menu ... a juz nie sa ?

nie, te w prawym menu to stare, nieaktywne linki które zostały dziś uporządkowane(usunięte), nowe dojście do kamer jest od jakiegoś czasu z górnego menu: resort->webkamery

Edytowane przez zipp1001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamery padły bo zamiast śniegu pokazywały piękną zieloną ziemię. Po co zamiast reklamy nowej ery Szczyrku pokazywać siarę na cały kraj.

Sprostuje jeszcze kolejne kłamstwa @johnny_narciarz jakbym myślał, że tylko temperatura ma znaczenie przy naśnieżaniu. Tak wiem ważną wagę odgrywa wilgotność, jednak żaden producent naśnieżania w specyfikacji nie podaje, że jest graniczna wilgotność przy jakiej mogą działać armaty/lance. Ba, SuperSnow twierdzi, że nawet przy 100% wilgotności można śnieżyć. Serio bardzo biedny i poszkodowany jest ten TMR, mają taki ciężki mikroklimat. 

Coś dla hejterów, którzy twierdzą, że Białka mi płaci:
Mosorny Groń Zawoja - zamknięte, armaty sypią
Zwardoń Ski - zamknięte, armaty sypią
Skolnity Wisła - zamknięte, armaty sypią
Świerardów Zdrój - zamknięte, armaty sypią
Szklarska Poręba - zamknięte, armaty sypią
Białka - otwarte, armaty sypią
Zieleniec Ski - otwarte, armaty sypią
Czarna Góra Resort - otwarte, armaty sypią
Szosów Wisła - otwarte, armaty sypią

Pokazałem tylko kilka tych, które pokazują że można jak się chce. Położone są w różnych rejonach południa Polski(dla tych co podpierają się mikroklimatem) i często na niższych terenach od Skrzycznego. TMR zrobił wielką rzecz jeśli chodzi o inwestycje, jednak ich sposób prowadzenia i marnowania potencjału jest zatrważający zarówno na Chopoku, gdzie działają już długo jak i planowania inwestycji w nowym miejscu - Szczyrku.

ps. zarządzający COSem powinni dostać nagrodę nieudaczników stulecia. ŻADNA armata nie chodzi. Pewnie wilgotność, wiatr albo wysoka temperatura...biedacy, nic tylko się zwijać bo na tych terenach nie można prowadzić biznesu narciarskiego.

  • Confused 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już parę osób zauważylo SON ma jakieś ograniczenia związane z możliwościami tego systemu (czy to prawne, wydajnościowe czy ze względu na ilość wody). Kamerki ruszyły i widać, że obecnie śnieżone jest Solisko, a na Hali Skrzyczeńskiej nic nie działa. W tym momencie jak kolega wyżej zauważył mnóstwo stacji śnieży czym się da korzystając z mrozu, chociażby BSA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mamad napisał:

I teraz się zacznie. JC zamknij wątek na tydzień jak im ciśnienie zejdzie to napiszą raz i tyle. Tak to przez tydzień będzie ja miałem ja ja ja ja ja.

O ,,,, to byłby cud, jakby admin coś zrobił w zakresie "porządku" na tym forum ... wolna amerykanka tu panuje ...

  • Like 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ptk89 napisał:

Kamery padły bo zamiast śniegu pokazywały piękną zieloną ziemię.

Kamery padły prawdopodobnie temu, że w Beskidach przez 2 doby wiało do 140 km/h i było sporo szkód. Po co tworzysz teorie spiskowe? A może jeszcze coś testują? Coś zmieniają? 

To samo może być z naśnieżaniem. BSA też miała problemy przy starcie i ten mocno się opóźnił. Budowa takiego ośrodka to nie budowa altany na podwórku! Zobaczymy za rok i wtedy będzie można powiedzieć cos obiektywnie. Już Ci więcej osób tu to sugerowało...

1 godzinę temu, ptk89 napisał:

Sprostuje jeszcze kolejne kłamstwa @johnny_narciarz jakbym myślał, że tylko temperatura ma znaczenie przy naśnieżaniu.

Przeczytaj mojego wcześniejszego posta ze ZROZUMIENIEM! Gdzie niby twierdzę, to co sugerujesz powyżej??? Nie rozróżniasz pytania od twierdzenia??? Pomijam już, że nie odróżniasz słowa temperatura od wysokość... 

PS. Nadal nie przekonałeś mnie, że lepiej znasz się na naśnieżaniu niż TMR, czy choćby COS... :P Wyczytałeś coś tam na stronie i chcesz uczyć "ojca dzieci robić"... :P 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna ale ciśnienie w tym wątku ho ho  :)  widać  że całą masa fanów  Szczyrku na Skionline,  ale ludzie ochłońcie. TMR dopiero co zakończył pierwszą fazę inwestycji, teraz pewnie cały czas testują instalację naśnieżania, że tak powiem "zapoznają się z nią i ze stokiem" -  jak to wszystko "bangla" w rzeczywistych warunkach, a nie tylko w teorii.  To nie jest tak jak w tej przykładowej, nie zbyt tu lubianej jak zauważyłem  Białce (nie chcę tu nikogo prowokować, ale nie ma Polsce ośrodka bardziej prężnego obecnie),  że ci mają wszystko przećwiczone: halny, sralny, załamanie takie -  system naśnieżania sprawdzony, konfigurowany, dopieszczany od lat, i wiedzą ile trzeba nasypać, żeby starczyło im na stoki. Tak jak pisałem gdzieś tam wcześniej TMR na pewno zrobi ze Szczyrku konkurencję dla Białki, a w efekcie pewnie i przebije ją, ale dajcie jeszcze  sezon może dwa. TMR wie co robi, w końcu od lat siedzą w tym biznesie, a to ich pierwszy sezon w Polsce i to będzie pewnie sezon szkoleniowy, po którym będą mieli wiele wniosków i przemyśleń, a co po niektórzy się już tak zajarali, że zaraz im druga Białka wyrośnie (oczywiście w sensie infrastrukturalnym i warunków na trasach 50 cm białego) nie miąłem na myśli tej całej masy turystów i tłoków na stokach. :) .

ps.

Zgadzam się "Brak śniegu wali na dekiel" oj widać :)

Edytowane przez prez7
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...