Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

35 minutes ago, fredek321 said:

Niepokojące informacje o terminie otwarcia.

bez przesady z czarnowidzeniem, z naturą nie wygrasz. Żadengo słupa kolejki halny nie przewrócił wiec jest OK.

Byle teraz śnieżyli, jak tylko będą warunki, to będzie dobrze i prędzej czy później pojeździmy :-)

Skoro ten 16/12 nie wypalił, to teraz można ostudzić emocje i spokojnie czekać aż natura pomoże ;)

W tak zwanym między czasie może da się na rowerku pojeździć i też będzie pięknie..

Edytowane przez zipp1001
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ta informacja ma plusy i minusy, plus to to że nie będzie PAD natomiast minus to że otwarcie później ale może i lepiej że później warunki będą lepsze. Natomiast w czasie pobytu PAD będą duże ograniczenie lub całkowicie zamknięte trasy  dla innych żeby go ktoś jajkiem nie rzucił np. w kask lub inną część ciała bo będzie zam......

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejność publikowania informacji trzeba przyznać doskonała...

prezydent.pl

skionline forum

narty.pl

rmf24

skionline strona

i wreszcie łaskawie.... SZCZYRKOWSKI FACEBOOK

Na oficjalnej stronie ośrodka jak informacji nie było - tak nie ma.... to się chyba nazywa syndrom strusia xD 

Z głową... pod śniegiem, tylko niestety ale śniegu brak xDxDxDxDxD

No dobraaa... myślę że nauczkę już mają.... bo na facebooku zaczęli pisać jakby czytali to forum... teraz może być już tylko lepiej... ;) 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk dał radę. Najlepsze trasy w Polsce pozamykane w trzy d**y. Mistrzowie komunikacji, zarządzania i podejścia do klientów. Ogarnięte ośrodki teraz działają, nieudacznikom nie wyszło. 

Pozdro z Chopka! Wiało ale warun lepszy niż na otwarcie jeśli chodzi o przygotowanie tras. 

  • Confused 1
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Ci, którzy piszą tutaj bzdury dowiedzieliby się KONKRETNYCH temperatur, jakie panowały w Białce i w Szczyrku. Może Was to zdziwi, ale nie jest to tajne info.

https://www.accuweather.com/pl/pl/szczyrk/266023/december-weather/266023?monyr=12/1/2017

https://www.accuweather.com/pl/pl/biaka-tatrzaska/268128/december-weather/268128?monyr=12/1/2017

Sprawdźcie też listopad i porównajcie.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, leitner napisał:

Może Ci, którzy piszą tutaj bzdury dowiedzieliby się KONKRETNYCH temperatur, jakie panowały w Białce i w Szczyrku. Może Was to zdziwi, ale nie jest to tajne info.

https://www.accuweather.com/pl/pl/szczyrk/266023/december-weather/266023?monyr=12/1/2017

https://www.accuweather.com/pl/pl/biaka-tatrzaska/268128/december-weather/268128?monyr=12/1/2017

Sprawdźcie też listopad i porównajcie.

Dlatego tym bardziej inwestuje się w armatki. Gorsze warunki klimatyczne, silny wiatr i lance postawione prawie pionowo bez możliwości przestawienia kierunku śnieżenia + gorsza wydajność gwarantują niepowodzenie. Od 27.11 do 3.12 mogli śnieżyć na maxa.  Dzisiaj rano nadal nic się nie działo. To samo COS. BSA w tym czasie ostro śnieżyło na górze do 10. Białka mimo 70 cm jechała od rana aż do 12 - potem nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Piotr1 napisał:

A lance poniżej -5 stopni.

http://www.nobles.pl/smi_html/teoria.html

...skąd taki wniosek?O.o

Z załączonej tabeli (w linku) wynika  że śnieg można produkować w dodatnich temperaturach w zależności od wilgotności powietrza. Jeszcze jednym parametrem jest temperatura wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, ADAMDER napisał:

...skąd taki wniosek?O.o

Z załączonej tabeli (w linku) wynika  że śnieg można produkować w dodatnich temperaturach w zależności od wilgotności powietrza. Jeszcze jednym parametrem jest temperatura wody.

Mam taki link:  http://www.lenko.pl/index.php/abc_nasniezania  

i info ze skionline. Ale jaki parametr na to wpływa to nie wiem.

image.png.1bd8f5195d093f5bb9b72d5d17613106.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr1 napisał:
1 godzinę temu, Piotr1 napisał:

Mam taki link:  http://www.lenko.pl/index.php/abc_nasniezania  

i info ze skionline. Ale jaki parametr na to wpływa to nie wiem.

image.png.1bd8f5195d093f5bb9b72d5d17613106.png

 

Podawanie konkretnych wartości jest nieporozumieniem.

Na proces wytwarzania śniegu  ma wpływ kilka czynników: głownie

;temp powietrza , wilgotność powietrza , temperatura  wody

Są to zmienne które zależą od warunków pogodowych na danym stoku.

Na jednym stoku mogą panować różne warunki do produkcji śniegu. Wraz z wysokością spada temperatura i wilgotność. Więc na długich trasach od dużych przewyższeniach np na górze można produkować śnieg lancami a na dolnych tylko armatami.

Myślę ze TMR inwestując w SON przeanalizował miejscowy mikroklimat a specjaliści od systemów naśnieżania wiedzą co robią.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być jeszcze jedna przyczyna, czemu SON nie ruszył. Wspominałem o tym wcześniej... Artykuł tyczy się Bielska-Białej, ale w Szczyrku nie było lepiej. Na Hali Skrzeczeńskiej odnotowano 153 km/h!

http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci/36364/gigantyczne-straty-koszmarny-obraz-po-halnym

kozia.jpg.89e9d34160b8a25f0cb0146ea4ffe84d.jpg

:(

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja straciłem kasę na rezerwacje pokoju w Sasance ale podchodzę do tematu racjonalnie, niestety siła wyższa, takie rzeczy się zdarzają, wyciąg się zepsuje, prądu zabraknie itd 

jeśli chodzi o armatki oni sami najlepiej wiedzą co zrobić i jak żeby śnieg zrobić i oczywiste jest, że nie da się tego zrobić w każdych warunkach

jedyne co pozostawia pewien niesmak to polityka informacyjna SON, mogli już wcześniej informować ze może być problem z otwarciem ośrodka w podanym terminie, strategia czekania na cud skończyła się słabo wizerunkowo

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ewangelizator napisał:

ja straciłem kasę na rezerwacje pokoju w Sasance ale podchodzę do tematu racjonalnie, niestety siła wyższa, takie rzeczy się zdarzają, wyciąg się zepsuje, prądu zabraknie itd 

jeśli chodzi o armatki oni sami najlepiej wiedzą co zrobić i jak żeby śnieg zrobić i oczywiste jest, że nie da się tego zrobić w każdych warunkach

Oj mylisz sie kolego, na tym forum wyraznie widac, ze racji nie maja ci ktorzy zajmuja sie prowadzeniem osrodkow zawodowo i inwestuja w to gruba kase.

Zawsze sie znajdzie "znawca" ktory wie lepiej i w ogole czego on to by lepiej nie zrobil. Prawda jest taka ze jedyne co pozostaje to sobie poklikac w klawiature.

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, Turnplayer napisał:

Oj mylisz sie kolego, na tym forum wyraznie widac, ze racji nie maja ci ktorzy zajmuja sie prowadzeniem osrodkow zawodowo i inwestuja w to gruba kase.

Zawsze sie znajdzie "znawca" ktory wie lepiej i w ogole czego on to by lepiej nie zrobil. Prawda jest taka ze jedyne co pozostaje to sobie poklikac w klawiature.

taka specyfika forów albo może generalnie ludzi

czytuje pewne forum sportowe traktujące o profesjonalnym sporcie zza oceanu, są tam userzy którzy uważają, że większość trenerów oraz zarządzających ligą to ignoranci i dyletanci, i oni sami robiliby to lepiej xD

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, shuger napisał:

Kolejność publikowania informacji trzeba przyznać doskonała...

prezydent.pl

skionline forum

narty.pl

rmf24

skionline strona

i wreszcie łaskawie.... SZCZYRKOWSKI FACEBOOK

Na oficjalnej stronie ośrodka jak informacji nie było - tak nie ma.... to się chyba nazywa syndrom strusia xD 

Z głową... pod śniegiem, tylko niestety ale śniegu brak xDxDxDxDxD

No dobraaa... myślę że nauczkę już mają.... bo na facebooku zaczęli pisać jakby czytali to forum... teraz może być już tylko lepiej... ;) 

Widzę, że wręcz podnieca Was (ptk89 nie ustępuje Ci ani na krok) taka sytuacja w SON Czerpiecie dziką radość z każdego potknięcia (które tylko Wy widzicie, bo każdy normlany jest w stanie zrozumieć sytuację)... Nie rozumiem tylko dwóch rzeczy... Pierwsza... Dlaczego zatem chcecie jeździć u takich amatorów i partaczy za jakich uważacie TMR... Olejcie ten ośrodek, przestańcie się nim zajmować i będziecie o wiele spokojniejsi... Możecie do woli oddawać się szaleństwom w Waszej ulubionej Białce (jedyny profesjonalny ON w PL)... Życzyłbym sobie, aby Was i Wam podobnych nigdy w SONie nie spotkać...

Druga rzecz... To się w sumie tyczy i mnie bo sam dałem się w to wplątać... Nie rozumiem dlaczego wchodzimy w polemikę z nimi... Może jak przestaniem im odpowiadać, to im się znudzi...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forma postu shuger to jedno i też uważam, że trochę przesada, ale co do treści to się zgadzam. Ośrodek narobił sobie złej reklamy na samym początku, to, że ośrodek się nie otworzy było wiadomo już w trakcie halnego i wtedy powinna się pojawić konkretna informacja. Na prawdę trudno uwierzyć w to, że po tym jak we wtorek wywiało śnieg praktycznie do zera i to, że żadna pogoda nie zapowiadała mrozu liczono na otwarcie ośrodka. Nie każdy śledzi informacje na forach, a jak widać po komentarzach na Facebooku sporo osób potraciło przez późne odwołanie rezerwacji zaliczki za noclegi.

Tak jeszcze odnośnie komentarzy jakie to były fatalne warunki i nie dało się przygotować ośrodka -> BSA od soboty uruchamia trasę do dołu (z zaznaczeniem, że warunki będą trudne, ale jednak otwiera)

Edytowane przez Przemekc1
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Zaba_osw said:

Widzę, że wręcz podnieca Was (ptk89 nie ustępuje Ci ani na krok) taka sytuacja w SON Czerpiecie dziką radość z każdego potknięcia (które tylko Wy widzicie, bo każdy normlany jest w stanie zrozumieć sytuację)... Nie rozumiem tylko dwóch rzeczy... Pierwsza... Dlaczego zatem chcecie jeździć u takich amatorów i partaczy za jakich uważacie TMR... Olejcie ten ośrodek, przestańcie się nim zajmować i będziecie o wiele spokojniejsi... Możecie do woli oddawać się szaleństwom w Waszej ulubionej Białce (jedyny profesjonalny ON w PL)... Życzyłbym sobie, aby Was i Wam podobnych nigdy w SONie nie spotkać...

Druga rzecz... To się w sumie tyczy i mnie bo sam dałem się w to wplątać... Nie rozumiem dlaczego wchodzimy w polemikę z nimi... Może jak przestaniem im odpowiadać, to im się znudzi...

Kolego, a czemu to odbierasz innym prawo do rozgoryczenia i krytyki i to w taki kategoryczny sposób jak byś był jedynym nieomylnym?

Jeżdzę do Szczyrku od ponad 40 lat i cieszą mnie te wszystkie inwestycje, bo pamiętam jak to było dawniej..

Jednak ten temat na forum to dyskusja na temat szczyrkowskiego a nie hymn pochwalny nad niepokalanym poczęciem SMR.

Prócz grupy wzajemnej adoracji mają tu prawo wypowiadać swoje przemyślenia również niezadowoleni(słusznie lub nie) a Ty nie masz żadnego prawa traktować ich z góry(bo to tylko świadczy o braku kultury)

 

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa..  Nie ma to jak zrobić pierwsze dobre wrażenie żeby wszyscy zapamiętali nową jakość, darmowy skibus, 230 lanc etc

Ja tez jestem rozgoryczony i zrażony, napaliłem się na Nowy Szczyrk okrutnie, 4 karty gopass leżą w szufladzie,

, chciałem przyjechać po raz pierwszy od 12lat (a jeżdżę co roku) i właśnie odwołałem rezerwację.

Wpadnę po 2020 jak Słowaki zakończą budowę, nauczą się naśnieżać TE konkretne stoki i zaczną prowadzić poważną i rzetelną komunikację 

A propos, wychodzi na to ze COS to tacy sami ignoranci jak TMR. 

Bravo dla BSA

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, jak pojadę sobie w marcu to będę miał więcej miejsca dla siebie na stoku [emoji4]. Nie przypominam sobie by kiedykolwiek było warto jechać gdzieś na otwarcie sezonu, w PL warunkach najczęściej równało się to z tłokiem i lodowymi grudami na stoku. Lepiej poczekać, pośledzić warunki i wybrać najlepsze miejsce w danym czasie.

 

Szkoda tylko Szczyrku i jego fajnych tras, że białczańska tłuszcza Januszy „płacę to wymagam i nie interesuje mnie halny” zamierza je zalać :(.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...