Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, kaka napisał:

To tylko zwykły przypadek lub "fotościema". Nasi forumowi "specjaliści od wszystkiego" wiedzą lepiej. Podglądam sobie obrazki z kamerek i ciągle widzę "łażących" pod górę jakiś "dziwolągów" na nartach  z olbrzymimi plecakami. Wkurza mnie to że Ci oni zjeżdżają sobie potem "za darmochę" na dół. Przecież to aż nieprzyzwoite. Poza tym pytanie co oni noszą w tych olbrzymich plecakach (może to są te słynne "mrówki" bo do granicy niedaleko).

Cześć

Ja też ju z powoli mam dość mędzenia na temat Szczyrku różnych specjalistów, zwłaszcza od naśnieżania.

Pozdrowienia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, shuger napisał:

Swoją drogą nie wiedziałem że istnieje ta kamerka. Widać na niej zdaje się trasy 1, 3 i bienkula, spoko ;)

Niestety kamerka co jakiś czas jest wyłączana. Od miesiąca na nią spoglądam i raz działa, a raz nie. Widać 1, 3d i 3 (dawniej 1, 2, 3) - Bieńkula jest bardziej z lewej strony :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kaka napisał:

To tylko zwykły przypadek lub "fotościema". Nasi forumowi "specjaliści od wszystkiego" wiedzą lepiej. Podglądam sobie obrazki z kamerek i ciągle widzę "łażących" pod górę jakiś "dziwolągów" na nartach  z olbrzymimi plecakami. Wkurza mnie to że Ci oni zjeżdżają sobie potem "za darmochę" na dół. Przecież to aż nieprzyzwoite. Poza tym pytanie co oni noszą w tych olbrzymich plecakach (może to są te słynne "mrówki" bo do granicy niedaleko).

A ja sie pytam czy juz sie nauczyli jezdzic na nartach, czy na razie skupjaja sie wciaz tylko na podchodzeniu ? :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem na info do SONu:

"Nie lubię wyjeżdżać wagonikami za to lubie krzesełka . Nie jestem seniorem (jeszcze) ale zjazd 5 razy w dół z hali skrzyczeńskiej do czyrnej (przykładowo) zupełnie mi wystarcza na jedną wizytę. Do tej pory zajmowało mi to ok 2 godziny .Patrząc na Państwa cennik zupełnie nie wiem jak jak z niego skorzystać ,tam jest tylko oferta całodniowa bądź wieczorna. Czy to znaczy ,że po 30 latach jazdy w Szczyrku  w SON nie mam u was czego szukać ?

Nie można będzie wykupić pojedynczych wyjazdów z nartami ? Czy mogą Państwo podać jakąś ofertę dla mojego ( myśle ,że nie tylko mojego) modelu jazdy na nartach ?"

i dostałem odpowiedź :

 

W naszej ofercie na sezon 2017/2018 nie posiadamy karnetów godzinowych.

Istnieje możliwość wykupienia jednego wyjazdu i zjazdu gondolą w cenie 39 zł.

Pomijając ,że narciarz przeważnie potrzebuje wyjechac tylko w góre , nie udzielono mi odpowiedzi jak wyjechać krzesłem  z natrami np przed południem ,powiedzmy  - z 5 razy , nie wykupując karnetu za 100 PLN. Pytanie : Czy wszyscy dyskutujący tu forumowicze naprawdę nie mają problemu z czasem i pieniezmi aby jeździć w trybie ,który narzuca nam TMR ?

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, albert napisał:

...Czy wszyscy dyskutujący tu forumowicze naprawdę nie mają problemu z czasem i pieniezmi aby jeździć w trybie ,który narzuca nam TMR ?

 

 

Wszyscy dyskutujący forumowicze mają do wyboru inne ośrodki. Nikt nikomu nic nie narzuca... Każdy wybiera to co mu pasuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, albert said:

Czy wszyscy dyskutujący tu forumowicze naprawdę nie mają problemu z czasem i pieniezmi aby jeździć w trybie ,który narzuca nam TMR ?

Hej, ja też lubiłem karnet 4h, bo po 30-36 razy golgoty które w tym czasie byłem w stanie zrobić i tak byłem padnięty i nie potrzeba było mi więcej...(więc szkoda mi, że tych karnetów godzinnych jakie były wcześniej już nie ma, ale opcja 79pln w sezonie za 8:30-16 jest do przyjęcia)

Z drugiej strony wyjazd na 2h jazdy wydaje mi się trochę ekstrawagancki(oczywiście każdy robi jak lubi)

i to w moim przekonaniu jest większa strata czasu i pieniędzy;-) - chyba, że mieszkasz w Buczkowicach, a najdalej w BB

:D

 

Edytowane przez zipp1001
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, albert napisał:

Czy wszyscy dyskutujący tu forumowicze naprawdę nie mają problemu z czasem i pieniezmi aby jeździć w trybie ,który narzuca nam TMR ?

 

 

Ja podliczyłem ile wydałem w ubiegłym roku na 4-godzinówki (60pln kosztowała) i wyszło mi, że warto zainwestować w karnet całosezonowy (899pln). Myślę, że co forumowicz to inna historia i inne podejście, nie ma co generalizować.

Edytowane przez Ostek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Obecnie karnet do 25.12.2017 bez jazdy nocnej 49.99 na wszystkie 3 ośrodki.

Na BSA nie działają niektóre karnety online. Obsługa nie wpuszcza na wyciąg a Pani w kasie nawet nie umie sprawdzić jaki masz karnet wgrany. Na COS podobna historia. Ogólnie patologia  kompletna z tym wspólnym skipassem.

Edytowane przez Spiochu
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie w SON walą aż miło :D Ale widać, że priorytet to trasy które posiadają oświetlenia. Bardzo martwi olewanie Golgoty i całego pośredniego ale taka chyba polityka ekonomiczna TMR. 22 grudnia odpalą ośrodek ale tylko w 1/3 całości >:( Szkoda bo jest warun aby śnieżyć całość ale ekonomia rządzi światem O.o

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Spiochu napisał:

Na BSA nie działają niektóre karnety online. Obsługa nie wpuszcza na wyciąg a Pani w kasie nawet nie umie sprawdzić jaki masz karnet wgrany. Na COS podobna historia.

Niestety jest to sprawa SON-u. Nie wszystko dograli tak, jak powinni.

Co do naśnieżania tras, to priorytetem są dla nich oświetlone trasy i 4, 7 do Soliska. Pewnie jak naśnieżą te, wezmą się za kolejne. Mam nadzieję, że do końca grudnia naśnieżą Golgotę. Nie wyobrażam sobie być w SON i nią nie zjechać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, leitner said:

Mam nadzieję, że do końca grudnia naśnieżą Golgotę. Nie wyobrażam sobie być w SON i nią nie zjechać.

hmm, to esencja Szczyrku;-)

jazda na maxa po ratrakowaniu, przed wieczornym otwarciem trasy :P 

-to niestety już nie wróci :(

choć kto wie, może nowa 1 po przebudowie..

Edytowane przez zipp1001
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żal mi tych wszystkich orczyków, które wywalili, ale chyba nawet bardziej żal mi Golgoty i Suchego. Tam się jeździło tak przyjemnie... Co prawda za xx wjazdem samemu Golgotą nogi, plecy i reszta ciała wysiadała (nieźle dawało w kość), i tak było świetnie. Zwłaszcza, jak przez ostatnie pół godziny miałem Golgotę niemal na wyłączność :D Przez to, że zmienili cennik, nie będę tam tak często zaglądał wieczorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na początku jak były problemy, to wpuszczali ludzi obok bramek. Nie masz się czego obawiać

 

Nie prawda! Jak nie działa to nie wpuszczają i problem ich nie obchodzi. Tak było wczoraj! W kasie Pani kompletnie niezorientowana też nic nie pomoże.

Jeśli nie będzie Ci działał karnet to możesz kupić drugi lub jechać do domu. Zapomnij że cokolwiek załatwisz na BSA.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment naśnieżanie tras do Soliska to 1 armatka. Przed tą wielką modernizacją było tego więcej, żadna lanca nie śnieży, przy następnym ociepleniu znowu będzie tłumaczenie, że nie dało się, siła wyższa itd. Na ten moment system do naśnieżania jest po prostu marny i nie trzeba być wielkim specjalistą żeby to ocenić. Pozostaje mieć nadzieje, że to jakieś problemy techniczne, mała ilość wody w zbiorniku lub jakieś kwestie prawne (ktoś wspominał, że to również może być powód), bo jeżeli to ma być docelowy system to trzeba raczej trzymać kciuki za dobre zimy.

 

BSA w tym czasie uzupełnił braki śniegu i dojazd do samego dołu jest już zapewniony i teraz chyba naśnieżają czarną trasę.

Edytowane przez Przemekc1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki żeby było tak jak mówisz, ich pierwsze podejście do naśnieżania w ten sposób kompletnie nie wypaliło i nie został nawet podkład na dole.

Jeszcze takie pytanie, Hala Pośrednia i trasy od 8-11 mają zamontowane systemy naśnieżania?

Edytowane przez Przemekc1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mamad napisał:

Kolego byłeś w SON?? Pytałeś?? To ci odpowiem znawco naśnieżania. Hala jest naśnieżana w górę. Zero kup śniegu. Naśnieżają całą hale by nie trzeba było śniegu ratrakami rozgarniać (kamienie).  Im niżej tym większe kupki śniegu. Na dole brak było warunków by śnieg był odpowiedniej jakości bo po kilku dniach byłby sam lód. Więc będą z góry ściągać w dół. Tyle w temacie. Tak to przedstawili na miejscu. Pozdrawiam znawców.

Już widzę ich komentarze wyj... bo lód na dole. Ogarniamy się.

@mamad, cały problem w tym, że na górze lance też nie chodzą, uruchomili armatki, te co je dziś rano rozstawiali i tą, która stała już jakiś czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko, że rano pisałem, że lance wyłączone a rozstawiają armatki (i nie było to o 14:30). Widzę u nich zmianę podejścia, zaczęli się starać (nie da się użyć lanc, są warunki dla armatek, to włączamy armatki), czego nie widziałem niestety wcześniej. Tylko dlaczego olali Pośrednią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, moruniek napisał:

Tyle tylko, że rano pisałem, że lance wyłączone a rozstawiają armatki (i nie było to o 14:30). Widzę u nich zmianę podejścia, zaczęli się starać (nie da się użyć lanc, są warunki dla armatek, to włączamy armatki), czego nie widziałem niestety wcześniej. Tylko dlaczego olali Pośrednią.

Pewnie zdali sobie sprawę, że w warunkach Szczyrkowskich przy samych lancach do końca roku nie odpalą ośrodka. Mają tych armat kilkanaście może trochę więcej więc walą tylko na to co będzie jeździć cały czas czyli oświetlone trasy. Jak natura nie pomoże to słabo widzę ten rozruchowy sezon. Raczej TMR będzie musiał głębiej sięgnąć do kieszeni i przezbroić system na armaty. Chyba, że znowu daje znać ekonomiczne podejście do klienta TMR-u.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...