Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, MAIKEL 1977 napisał:

Nie wystarczy postawić gondoli i kilku krzeseł żeby wydłużyć sezon, potrzeba do tego duuużo wody i sypać na full kiedy tylko się da😉

 

9 godzin temu, Spiochu napisał:

Jeśli tak ma wyglądać sezon w Szczyrku to jak dla mnie ten ośrodek mógłby nie istnieć.

Nawet za czasów skansenu zwykle było lepiej. Zdarzało się jeździć nawet w kwietniu. 

Czy nie po to te inwestycje za grube miliony by ten sezon wydłużyć?

 

pisząc "sezon" miałem na myśli czynne wszystkie trasy i wszystkie wyciągi 

naśnieżenie jednego paska o szerokości kilku metrów i uruchomienie jednego wyciągu za rozpoczęciem sezonu nazwać nie można

tymczasem ruszyło, radujmy się   :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10:30 skończyłem zaczął padac deszcz. Na solisku brak kolejek . Na gondoli nawet jesli to bardzo szybko znika a parking pełen. Trasy troszkę w pośpiechu przygotowane troche nierówności a dołem miekko. Generalnie jednak jestem pod wrażeniem. Nawet dla 2 tras bylo warto:) chociaz prrzy tej przepustowosci to troszkę malo. Moze byc jednak tylko lepiej po otworzeniu innych tras zrobi sie mniejszy tlok. Bede tu bardzo czesto na 100%. 4b4d30a467c4fa41378eec11ba6f9007.jpg1653f3376187f654225367c75f08427a.jpg85ecd4a9218c93294f546f8488058cca.jpg474ba9569cadc4903de17afc714a7ad8.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  • Like 17
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Spiochu napisał:

Jeśli tak ma wyglądać sezon w Szczyrku to jak dla mnie ten ośrodek mógłby nie istnieć.

Nawet za czasów skansenu zwykle było lepiej. Zdarzało się jeździć nawet w kwietniu. 

Czy nie po to te inwestycje za grube miliony by ten sezon wydłużyć?

"

Wymarzone święta Bożego Narodzenia wyobrażamy sobie jako pełne śniegu i lekko mroźnej aury. Coraz częściej jednak te marzenia nie mają zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością - W ostatnich piętnastu latach tylko pięć razy święta Bożego Narodzenia były mroźne i zimowe. W tym roku będzie nadzwyczaj ciepło i nie możemy liczyć na śnieg. Temperatury mogą sięgnąć nawet 10 st. C. - powiedział fizyk atmosfery prof. Krzysztof Markowicz.

- W Polsce zimą pada coraz mniej śniegu, a pokrywa śnieżna utrzymuje się coraz krócej. Ten trend widać wyraźnie zwłaszcza w czasie wieloletnich obserwacji pogody, prowadzonych przez wiele dekad

"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8.10 pod gondolą, parking zapełniony w połowie i szybko ubywa kolejnych miejsc. Ludzi sporo, co przekłada się na obłożenie tras, przepustowość kanapy i gondoli robi swoje - brak kolejek. Od góry śnieg zmrożony i twardo, dół szybko puszcza. Miejscami widać trawę i kamienie, ogólnie stan przygotowania tras nie powala, na -4 w mojej ocenie. Widać masę pracy, jakę TMR włożył w rekultywację ośrodka, pomimo otwartych tylko dwóch tras, jak pisał wcześniej @christof, robi to już dzisiaj duże wrażenie, a co będzie jak otworzą wszystkie? :D.

IMG_5904.JPG

IMG_2187.JPG

IMG_9847.JPG

IMG_9267.JPG

IMG_8075.JPG

IMG_4515.JPG

IMG_0760.JPG

IMG_4459.JPG

IMG_6578.JPG

IMG_8274.JPG

IMG_5180.JPG

IMG_7984.JPG

IMG_0094.JPG

IMG_4416.JPG

IMG_2099.JPG

  • Like 20
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, christof napisał:

10:30 skończyłem zaczął padac deszcz

Zrobiło się wiosenne +4C ,ale do 10:30 wystarczyło żeby spokojnie bez mgły świętować otwarcie.

Przez Szczyrk przejechałem w 6 min, a spodziewałem się korków , przed 9 sprawne parkowanie na prawie pełnym drugim parkingu, gondolka przywitała nas przerwami i jazdą do tyłu , kanapy też stawały, to cóż wszyscy się dopiero uczą.

Ci co nie lubią wiosennego narciarstwa niech na razie odpuszczą sobie SMR, zwłaszcza że pada deszcz i czynne tylko trasy niebieskie, a minerały też się zdarzają.

Trasy i infrastruktura fascynująca, aż serducho się raduje, pozostaje poczekać na zimę.

 

P1050660.JPG

P1050661.JPG

P1050663.JPG

P1050664.JPG

P1050665.JPG

P1050666.JPG

P1050667.JPG

P1050668.JPG

P1050670.JPG

P1050677.JPG

P1050686.JPG

P1050690.JPG

  • Like 19
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezdzilem od 9 do 13 , faktycznie kolo 10 30 zaaczal pasac deszcz na szczescie dzieki temu ludzi wymiotlo i mozna bylo pojezdzic :). Niestety na gorze podobnie jak na chopoku pojawila sie mgla, byc moze to tmr ja sicaga:) Trasy wg mnie przygotowane dobze choc potem na bardziej stromych odcinkach zaczelo byc mieko i pojawily sie niewielkie muldy. Natomiast jak otworza reszte tras bedzie fantastycznie , nawet na niebieskich mozna sie spoko rozpedzic( pozdrowienia dla bialki). Co do niedociagniec to nie widzialem cesnakovej z croisantem jak na kosodrzewinie :). A tak na powaznie to zdarzylo mi sie jechac otwarta gondola bo cos drzwi sie nie domknely, no i smutny przypadek jakiemus gosciowi zayumali narty.  

  • Like 11
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, laryzbyszko napisał:

Wiecie może czy dzisiaj w nocy będą dalej naśnieżać? Zastanawiam się, czy jest sens na jutro jechać do Szczyrku, bo prognozy niestety nie powalają...

Ja tu widzę większy problem, weekend pewnie przetrzymają ale po zdjęciach widać, że jak przyjadę po świętach (jak pewnie wielu) to nie będzie po czym jeździć :( a tak się już napaliłem. Aura nas nie rozpieszcza :(:(:( 

Edytowane przez Bubek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, laryzbyszko said:

Wiecie może czy dzisiaj w nocy będą dalej naśnieżać? Zastanawiam się, czy jest sens na jutro jechać do Szczyrku, bo prognozy niestety nie powalają...

raczej nie ma szans, ze względu na temperaturę, ale może coś samo spadnie z nieba 😁 (tak przynajmniej mówią prognozy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezdzilem od 9 do 13 , faktycznie kolo 10 30 zaaczal pasac deszcz na szczescie dzieki temu ludzi wymiotlo i mozna bylo pojezdzic :). Niestety na gorze podobnie jak na chopoku pojawila sie mgla, byc moze to tmr ja sicaga:) Trasy wg mnie przygotowane dobze choc potem na bardziej stromych odcinkach zaczelo byc mieko i pojawily sie niewielkie muldy. Natomiast jak otworza reszte tras bedzie fantastycznie , nawet na niebieskich mozna sie spoko rozpedzic( pozdrowienia dla bialki). Co do niedociagniec to nie widzialem cesnakovej z croisantem jak na kosodrzewinie [emoji4]. A tak na powaznie to zdarzylo mi sie jechac otwarta gondola bo cos drzwi sie nie domknely, no i smutny przypadek jakiemus gosciowi zayumali narty.  
Prawdopodobnie jechaliśmy razem tą gondolą [emoji5]

Wysłane z mojego SM-T335 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, mamad napisał:

Ale wam zazdroszczę że dziś mnie nie było. Ja dopiero sprawdzę około 28 na wieczornej jeździe. Pozdrawiam dzięki za relacje. Pozostaje poczekać do końca stycznia wtedy szczyrk pokaże wszystko. Fajnie prawie na nasze ferie i mój urlop.

mamad, a będzie po czym jeździć? Jak uważasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...