Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wrażenie że dla naszych fachowców od prognozy im cieplej tym lepsze informacje, poza tym od kilku lat 15 cm śniegu to już PANIKA natomiast wszystko co więcej to prawdziwy ARMAGEDON. Nie podają takich informacji ponieważ po pierwsze nie potrafią dokładnie oszacować ilości opadów zawsze jest pomyłka i to spora, po drugie nie chcą tej PANIKI, po trzecie są przeciętni w pracy, i na koniec maja takie cechy asekurantów i wielkiej ostrożności aby prognozy za bardzo nie różniły się w innych stacjach ponieważ w razie różnic mogą stracić pracę. Oczywiście chciałem podkreślić że to moje zdanie. Najważniejsze jednak że warunki na SON poprawią się i znacznie a to powód do zadowolenia szczególnie że już jutro zamierzam sprawdzić je osobiście i też się buzi mi uśmiecha gdy patrzę na sypiący śnieg w całych Beskidach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Milzbi napisał:

Mam wrażenie że dla naszych fachowców od prognozy im cieplej tym lepsze informacje, poza tym od kilku lat 15 cm śniegu to już PANIKA natomiast wszystko co więcej to prawdziwy ARMAGEDON. Nie podają takich informacji ponieważ po pierwsze nie potrafią dokładnie oszacować ilości opadów zawsze jest pomyłka i to spora, po drugie nie chcą tej PANIKI, po trzecie są przeciętni w pracy, i na koniec maja takie cechy asekurantów i wielkiej ostrożności aby prognozy za bardzo nie różniły się w innych stacjach ponieważ w razie różnic mogą stracić pracę. Oczywiście chciałem podkreślić że to moje zdanie. Najważniejsze jednak że warunki na SON poprawią się i znacznie a to powód do zadowolenia szczególnie że już jutro zamierzam sprawdzić je osobiście i też się buzi mi uśmiecha gdy patrzę na sypiący śnieg w całych Beskidach.

Nie podają takich informacji, bo takie drobne - lokalne opady to przecież nie jest coś, czym powinni się zajmować. Gdyby prognozy w Polsacie, czy TVN miały dokładnie "rozkminiać" każdy rejon szczegółowo, to musiałyby zajmować całą ramówkę.

Niby czym stacje TV miałyby się zajmować? Opadem śniegu w Szczyrku i na kilku górkach - no przecież to nie dotyczy 99% ludzi w Polsce.

Wyszedłem dzisiaj z domu, w 30 sekund odgarnąłem garstkę topiącego się śniegu z auta i pojechałem. No, inferno śniegowe niesamowite hehehe. Zimy niestety jak nie było, tak nie ma. Jutro pojadę na narty, aby znaleźć jej namiastkę. W niedzielę będzie już za późno.

Edytowane przez WojtekM
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

No to bądź naprawdę wcześnie rano bo to może być naprawdę fajny dzień tak do 10-11. Później będziesz miał kupę luda. Na dole może być deczko lodowo ale im wyżej tym lepiej.

Miłej jazdy

Dzięki za życzenia miłej jazdy :) - planuję być jakoś o 8.15 - 8.30

Edytowane przez WojtekM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

No to bądź naprawdę wcześnie rano bo to może być naprawdę fajny dzień tak do 10-11. Później będziesz miał kupę luda. Na dole może być deczko lodowo ale im wyżej tym lepiej.

Miłej jazdy

Kupę luda??? Tam jest ludzki armagedon dzisiaj O.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, slift napisał:

Kupę luda??? Tam jest ludzki armagedon dzisiaj O.o

Cześć

Patrząc na zdjęcia kolegi Świeżaka nie jest wcale tak źle. Ekipa jak zwykle przemieszcza się chmarami (nigdy tego nie zrozumiem) więc jak się chwilkę poczeka można normalnie zjechać.

Pozdrowienia

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Patrząc na zdjęcia kolegi Świeżaka nie jest wcale tak źle. Ekipa jak zwykle przemieszcza się chmarami (nigdy tego nie zrozumiem) więc jak się chwilkę poczeka można normalnie zjechać.
Pozdrowienia
Ja zmyłem się już o 10:30 I już robiło się tłoczno. Teraz jest tam armagedon. O znalezieniu miejsca do zaparkowania można zapomnieć, żeby w ogóle dodać się pod Gondole to trzeba swoje dostać w korku.
Generalnie jak jechać to tylko z samego rana bo później jest mega kibel.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Patrząc na zdjęcia kolegi Świeżaka nie jest wcale tak źle. Ekipa jak zwykle przemieszcza się chmarami (nigdy tego nie zrozumiem) więc jak się chwilkę poczeka można normalnie zjechać.

Pozdrowienia

Zdjęcia z ranka więc jeszcze w miarę pewnie było. Ale teraz na kamerkach kolejki na stacjach że ja pier...ole. Też miałem jechać jutro ale rezygnuje. Jeżeli w Piątek tyle luda to w sobotę będą sobie wszyscy po głowie jeżdzili. Wybieram jutro chyba Mosorny. Ludków garstka a śniegu sporo. Pzdr

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i tyle w temacie, tych którzy wylali na SON wiadro pomyj i już przepowiedzieli, że z racji słabego nienaśnieżenia ośrodka, to Słowacy finansowo już popłynęli i w zasadzie to mogą zwijać interes, czy przepowiedni, że w przyszłym roku nie sprzedadzą nawet połowy tych sezonówek, które zeszły przed tym sezonem.  Dla wszystkich tych zrzut z kamer sprzed chwili:

 

szczyrk1.JPG

Szczyrk2.JPG

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Cosworth240 napisał:

No właśnie i tyle w temacie, tych którzy wylali na SON wiadro pomyj i już przepowiedzieli, że z racji słabego nienaśnieżenia ośrodka, to Słowacy finansowo już popłynęli i w zasadzie to mogą zwijać interes, czy przepowiedni, że w przyszłym roku nie sprzedadzą nawet połowy tych sezonówek, które zeszły przed tym sezonem.  Dla wszystkich tych zrzut z kamer sprzed chwili:

Tyle, że ja stałem w tej kolejce i niezłe joby leciały pod SMR. Po pierwsze to rano przez 2 godziny nie chodziła żółta kanapa na Małe Skrzyczne. Panowie walczyli o jej uruchomienie. Wczoraj nie chodziła niebieska dla odmiany przez 30 minut. 

Co do ilości ludzi, bardzo bardzo wolno idzie kolejka do kanapy - nie wiem z czego to wynika.

Dziś warunki dużo fajniejsze (w zasadzie brak przetarć), intensywnie śnieżą zamkniętą jedynkę - dziś przejazd w puchu zaliczony (no prawie, bo raczej pomieszanie ciężkiego mokrego śniegu z puchem) (podobno ma być gotowa na jutro lub niedzielę). 

Rano było tak

a_rano_tak.jpg

Później. około 13:00 było już tak

kolejka.jpg

rano trasy już otwarte ale jeszcze je poprawiali

ratkar.jpg

warunki na trasach dużo lepsze niż wczoraj, brak przetarć choć są minerały

warunki_rano.jpg

i kolejne zdjęcie odnośnie warunków

warunki_rano_2.jpg

  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, moruniek napisał:

Tyle, że ja stałem w tej kolejce i niezłe joby leciały pod SMR. Po pierwsze to rano przez 2 godziny nie chodziła żółta kanapa na Małe Skrzyczne. Panowie walczyli o jej uruchomienie. Wczoraj nie chodziła niebieska dla odmiany przez 30 minut. 

<ciach>

 

Jest kolejka to są i joby. Co nie zmienia faktu, że chodziło mi o to, że Słowacy musieliby baaaardzo coś skrewić żeby w Szczyrku nie osiągnąć sukcesu i śmieszne jest gadanie, że dlatego że nie otwarli ośrodka 16-go, to już teraz zrazili do siebie pół świata. Fakt że kanapa nie chodziła przez 2h, czy dzień wcześniej przez 30 min, także nie zmieni faktu, że sporo ludzi się podenerwuje, a do Szczyrku i tak znów przyjedzie. Tam będą tłumy takie jak w Białce i jest wiele argumentów przemawiających za tym dlaczego tak będzie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę kamyczek. Jak wielu pewnie utknąłem na Solisku ponieważ na tablicy była informacja ze zółta chodzi a jednak nie chodzila... Spedzilem sporo czasu na nudnawej 10 (raz zaliczylem Golgote) aby w koncu sie ewakuować ski busem (plus ze jest :) ). Sam nie stałem do kasy ale kolejka była kosmiczna ludzie twierdzili ze stali ponad 1h nie po to zeby go kupic tylko byl  podobno problem z karnetami kupionymi przez internet. Szczegółow nie znam ale kilka osob o tym mowilo. Po raz pierwszy zostala przetestowana wydajnosc wyciągów no i jak widzicie na zdjeciach w koncu ludziska ją przekroczyli. Tlumy byly i pod wyciagiem i na otwartych trasach co swiadczy o tym co powyzej napisal Cosworth240. Kwitnie  biznes parkingowy "za dyszke" ;) 

A teraz zabiorę kamyczek... zamknięta "jedynka" super :) śnieżą góre, temperatura spada. Jeszcze się w Szczyrku najeździmy jestem tego pewien :)

Edytowane przez christof
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, WojtekM napisał:

Dzięki za życzenia miłej jazdy :) - planuję być jakoś o 8.15 - 8.30

Cześć

Wszyscy tak planują. Utkniesz w korku. Zaufaj. Nawet nie patrzę na kamerki ani nie czytam opisów ale znam Szczyrk od wielu wielu lat.

Pozdrowienia i niezmienne życzenia  (tylko zaufaj). ;)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mitek napisał:

Cześć

Wszyscy tak planują. Utkniesz w korku. Zaufaj. Nawet nie patrzę na kamerki ani nie czytam opisów ale znam Szczyrk od wielu wielu lat.

Pozdrowienia i niezmienne życzenia  (tylko zaufaj). ;)

 

Już na to wpadłem ;) Ale dzięki za info. Jestem po "analizie" obrazów z kamerek i jadę jednak na Skolnity.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, christof napisał:

Dorzucę kamyczek. Jak wielu pewnie utknąłem na Solisku ponieważ na tablicy była informacja ze zółta chodzi a jednak nie chodzila... Spedzilem sporo czasu na nudnawej 10 (raz zaliczylem Golgote) aby w koncu sie ewakuować ski busem (plus ze jest :) ). Sam nie stałem do kasy ale kolejka była kosmiczna ludzie twierdzili ze stali ponad 1h nie po to zeby go kupic tylko byl  podobno problem z karnetami kupionymi przez internet. Szczegółow nie znam ale kilka osob o tym mowilo.

Też utknąłem na Solisku i trasie 10. Po kilku razach już chciałem z powrotem. Dopiero chyba ok  10.30 ruszyła kanapa. Bardzo wolno jeździły obydwie kanapy, dlatego takie kolejki. Do tego non stop zatrzymywane. Na żółtej jak bujnęło to prawie osłona otworzyła się. Potwierdzam również słyszałem o licznych problemach z karnetami. Ludzie byli naprawdę wkurzeni. Chyba zapeszyłem wczoraj z tym brakiem kolejek. Dzisiaj rano luz, o 12:00 spokojnie na 10-15 minut. Mam wrażenie, że przy gondoli jest mniej ludzi i idzie szybciej. Oprócz tego super jazda dzisiaj na świeżym śniegu.:)

Edytowane przez Piotr1
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już też pojeżdżone :D Właściwie wszystko powyżej zostało napisane . Ludzi w .....i trochę :( Przed 15 na trójce „trup” leżał naprawdę gęsto. Na dziesiątce najwiecej minerałów i trzeba bardzo uważać ! Jednak warunki śniegowe oceniam na dobre ale dla szerszych nart. Ja dzisiaj ujeżdżałem swoje Salomony QST 99 i było bardzo fajnie :D:DPoniżej kilka zdjęć z oficjalnie jeszcze zamkniętej jedynki - jutro ma się to zmienić - która mnie dzisiaj urzekła (droga przejezdna ) . Jutro powtórka xD

Bolec

A8448311-A999-46A6-AE2A-1D4912E0D7D0.jpeg

C1226221-FCFE-4514-B280-3B29E3EBF697.jpeg

80959F35-F67C-4F17-A6C0-3AAB5CE5FB68.jpeg

EEBF85F8-F9D7-43B8-B82C-792F3F6203F0.jpeg

FA60B525-5297-4A01-B84B-F3CF567B6624.jpeg

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SON byłem tylko godzinę. 3a praktycznie bez przetarć, 3 z przetarciami na ostatniej ściance (poza tym w miarę twardo), 1 zamknięta superowa twarda z mnóstwem świeżego śniegu, górna część 7 i 4 bez przetarć, za to sporo rozjeżdżonego śniegu. Wszędzie mniejsze muldy.
Pełną relację wstawię wieczorem. 1d7775edca67905d0d65f50656a37e7d.jpgefa530e22ed318169da2d551801a83d0.jpgbb814ebf9271174ad6f8df14d0c10158.jpg17634b6294081a203d2b616eab50523a.jpg10f1b7201e30751968645035d5d6a69e.jpge780f84ea06af0e9dd121453f64bc50d.jpg21a2cae008b4c3ebbeb749d5ea704a53.jpg29074fb00205ee1e5af8594a5fe72717.jpgb583b4cc48cf3ce653fd9ce1fffad2a3.jpg

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...