Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Widać najwyższa jakość tak jak i system naśnieżania [emoji4] echhhhhhhhhhhhh  TMR tak wybierał najwyższą jakość a tu naśnieżanie szwankuje, koleje się psują po ledwie miesiącu eksploatacji. Jest mega jakość [emoji14]:P:P:P. I jak to gadał ten cały prezesik "krajowe firmy jeszcze muszą się dużo nauczyć od najlepszych" [emoji4] Widać Leitner to mega jakość [emoji14]

Od początku:

- niemal wszystkie nowe koleje linowe muszą się "dotrzeć". U innych producentów (Doppelmayr, Bartholet BMF, Tatralift itd.) nowe koleje przechodzą przez to samo. A zresztą później też się to zdarza (szczególnie przy dużej eksploatacji)

- nie ma polskich "rodzimych" firm produkujących koleje linowe

- TechnoAlpin jest wiodącym producentem systemów sztucznego naśnieżania na świecie. To kwestia doboru odpowiedniego sprzętu do terenu (konkretne lance lub armaty) a także odpowiedniego zarządzania nim

- polski producent Supersnow jest świetnie rozwijającą się firmą, ale nadal nie dorównuje TechnoAlpin. Ich armatki są wydajne, dość ciche i tańsze, ale nawet najmniejsza 900 Automatic ma mniejszą wydajność od TF 10. Nie wiem jak wygląda to w przypadku armat T40 czy TR8.

Do zarządzania i doboru systemu naśnieżania (lance zamiast armat) w SON można się niestety przyczepić.

 

PS Uprzedzając kolejne 10 postów - NIE MAM ŻADNYCH UDZIAŁÓW W LEITNERZE ANI W TECHNOALPIN.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leitner co sie tlumaczysz, tłum i tak wie lepiej. Poprosze tylko o info czy we wtorek heady czy jednak żużlowki? Goralu jak doradzisz?
Do wtorku jest szansa że pośmigasz na headach. W najgorszym stanie jest trójka. Tam zdecydowanie warstwa śniegu jest najcieńsza, sama warstwa lodowa z mnóstwem kamieni. Zjechałem raz na prośbę syna. Zabrałem dziś slalomki świeżo po serwisie i większych rys nie mam. Reszta tras w miarę przejezdna ale nie pozbawione kamieni. Z tym, że w dwie noce powinni uporać się z dośnieżeniem. Najlepsza warstwa, zupełnie pozbawiona rumoszu skalnego to jedynka, tam potrzebne jest tylko 50m przez drogę. I tu też prognozuje wtorek, że ruszy jazda wieczorna z trudnymi warunkami na trójce i dobrymi na jedynce.@przemo_narciarz najlepiej weź obie pary. Z pod śniego-lodu na szczęście nie wystają skały, które potrafią urwać krawędź, tylko luźne kamyczki. Na pewno narty ostre bo podkład lodowy jest konkretny. Powodzenia i dobrej zabawy.

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, leitner napisał:

Od początku:

- niemal wszystkie nowe koleje linowe muszą się "dotrzeć". U innych producentów (Doppelmayr, Bartholet BMF, Tatralift itd.) nowe koleje przechodzą przez to samo. A zresztą później też się to zdarza (szczególnie przy dużej eksploatacji)

- nie ma polskich "rodzimych" firm produkujących koleje linowe

- TechnoAlpin jest wiodącym producentem systemów sztucznego naśnieżania na świecie. To kwestia doboru odpowiedniego sprzętu do terenu (konkretne lance lub armaty) a także odpowiedniego zarządzania nim

- polski producent Supersnow jest świetnie rozwijającą się firmą, ale nadal nie dorównuje TechnoAlpin. Ich armatki są wydajne, dość ciche i tańsze, ale nawet najmniejsza 900 Automatic ma mniejszą wydajność od TF 10. Nie wiem jak wygląda to w przypadku armat T40 czy TR8.

Do zarządzania i doboru systemu naśnieżania (lance zamiast armat) w SON można się niestety przyczepić.

 

PS Uprzedzając kolejne 10 postów - NIE MAM ŻADNYCH UDZIAŁÓW W LEITNERZE ANI W TECHNOALPIN.

@leitner widze że mamy nowe znaczenie słowa "docieranie" czyli "zepsuło się" :)

- serio ? myślałem, że Polsport nadal robi koleje ;)

- nikt nie pisze, że TechnoAlpin jest gorsze od Supersnow ale jednak armatki dużo częściej robią śnieg jak lance i dokładnie o to chodziło w moim wpisie

@jasiek - bełkot ? Zobacz co inni myślą o twoich wpisach

Wiadać, że na tym forum mamy duże lobby pochwalne dla TMR ale z całym szacunkiem narazie to jest duży syf. Szczyrk to najlepsze tereny w Polsce pod uprawę tego sportu ale nigdy nie były dobrze zarządzane. Narazie TMR nic nie pokazał (nawet wobec zarządzania Pana Richtera) bo narazie warunki, zarządzanie, informacja na FB oraz ogólna to tragedia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek czy widziałeś stan wody w zbiorniku ?
Mieli  ponad 2 tygodnie na jego uzupełnienie po jego niemal całkowitym opróżnieniu. Ciekawi mnie ile dni obecnie będą mogli naśnieżać "pełną parą" .
Żeby nie okazało się, że mrozy będą a wody im zabraknie za 2-3 dni.
Nie przyszło mi do głowy aby podchodzić, oszczędzam siły. Ale myślę, że tak jak poprzednio udostępnią z powrotem te trasy.@leitner ci odpowie.

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, andy-w napisał:

Darek czy widziałeś stan wody w zbiorniku ?

Mieli  ponad 2 tygodnie na jego uzupełnienie po jego niemal całkowitym opróżnieniu. Ciekawi mnie ile dni obecnie będą mogli naśnieżać "pełną parą" .

Żeby nie okazało się, że mrozy będą a wody im zabraknie za 2-3 dni.

stan wody na 14.1.2017

zbiornik.jpg

  • Like 7
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chce dodać to wyskakuje mi taki komunikat "Szczyrk - 1-Dzień Skipass (Marek Kapica): Data pozycji pokrywa się z datą innej pozycji w koszyku." a w koszyku nic nie ma :/

Udało się :) Dziękuję za pomoc, to był chyba jakiś chwilowy błąd na stronie.

 

Edytowane przez marek_kapica
edycja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałeś już wcześniej mieć coś wybrane na ten dzień i Ci się przyblokowało w koszyku, mimo, że tego nie widzisz.

Miałem podobną sytuację i mi odblokowali koszyk po telefonie na infolinię GoPass:

+48 602 53 43 63

GOPASS Infolinia: Poniedziałek - Piątek 07.00-15.00, Sobota - Niedziela nieczynne

 

Nie jestem pewien, ale w Szczyrku data nie jest wiążąca i możesz wykorzystać karnet kupiony na konkretny dzień w innym terminie z tego samego okresu w cenniku. Możesz wtedy kupić karnet na wtorek, a skorzystać w poniedziałek, ale jeszcze raz zaznaczam, że 100% pewności nie mam!

Edit: 

Jak się udało to świetnie, a info może zostać dla innych, bo być może komuś się przyda. Przez to, że strony są w różnych językach i mają różne adresy coś im się do końca to nie zgrywa i czasem powstają błędy. Czasem wystarczy odczekanie na odświeżenie jak w Twoim przypadku, a czasem interwencja na infolinii.  

Edytowane przez artkas
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna przewaga sezonowki:ph34r:

Na stronie gopassa sie różne cuda dzieją, rok temu kupowałem sezonowke na ostatnią chwilę, był problem z platnoscia to pani w info powiedziała mi ze jak nie dostaną autoryzacji do 24 to mi odesla kase i tyle. Na szczescie z drugiej karty przeszło, to oczywiście na stronie .sk.

 

Edit:

Ale zastanówcie sie jeszcze widziałem z kanapy na KAMERACH że dzisiaj kolejka byla. Chyba jeszcze nie warto.

Edytowane przez przemo_narciarz
Edit
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...