Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, artix napisał:

Coś ten podział na małe i duże ośrodki dziwnie wygląda O.o

Dla mnie dziwniej wygląda, że za naśnieżanie Szczyrk dostał tyle samo pkt co Zieleniec i tylko 1 mniej niż Białka. No i za komfort jazdy tyle samo pkt co Białka. No, ten tego, sam nie wiem, nie wiem. Niech każdy sam oceni taki ranking.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przy gondoli jedyna otwarta trasa czerwona 1 okazała się prawdziwą golgotą dla mniej wprawnych, dawno nie widziałem tylu schodzących po trasie na butach.

Polowa z szerokości trasy to lodowe duże grudy, czegoś takiego w takiej ilości jeszcze nie widziałem, ratrakowym potrzebny dobry instruktor z Słowacji, bo dla naszych rozgarnianie ogromnych żmrożonych kop śniegu z armatek to nowość.

Dla zaawansowanych był to rodzaj atrakcji ;) która pewnie jutro zniknie. Twardo, lodowo., jutro jak otworzą niebieską i ubędzie ludzi na 1, będzie super. Oby nie wiało, bo turystów w Szczyrku mnóstwo.

 

 

 

20180115_111933.jpg

20180115_111942.jpg

20180115_112203.jpg

20180115_114335.jpg

20180115_114417.jpg

20180115_114435.jpg

20180115_114658.jpg

20180115_114714.jpg

20180115_120354.jpg

20180115_120410.jpg

20180115_121301.jpg

  • Like 22
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpłatny skibus na Biały Krzyż, linia Szczyrk Solisko - Biały Krzyż i z powrotem

Każdego dnia, przez cały sezon zimowy do końca marca, odbywać będzie się 10 kursów. Z Soliska skibus odjeżdża o godz. 8:00, 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 14:00, 15:00, 16:00, 18:00 oraz 19:00.

Połączenie Soliska z Białym Krzyżem jest wspólnym przedsięwzięciem Miasta Szczyrk i ośrodka narciarskiego Szczyrk Mountain Resort.

26731076_1709879825736006_54945522044252

Edytowane przez surfing
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



@leitner widze że mamy nowe znaczenie słowa "docieranie" czyli "zepsuło się" [emoji4]
- serio ? myślałem, że Polsport nadal robi koleje [emoji6]
- nikt nie pisze, że TechnoAlpin jest gorsze od Supersnow ale jednak armatki dużo częściej robią śnieg jak lance i dokładnie o to chodziło w moim wpisie. 

Napisałem "dociera się", bo w następnych latach prawie na pewno będzie mniej awarii (nie jest to tylko moje spostrzeżenie). Tak jest niemal zawsze.
Polsport nigdy nie produkował kolei linowych, tylko wyciągi narciarskie, które produkuje do dziś pod nazwą Glob.
Sorry, źle odczytałem Twój wpis. Też uważam że armatki są o wiele lepsze od lanc.

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mamad napisał:

Tylko pamiętaj że za darmo jeździć nie będziesz. Jest tu pan który usilnie mi chciał udowodnić że za darmo nigdy jeździć nie będę tylko taniej. Nawet nie wchodziłem w polemike z tak świetlanym umysłemxD Mróz pozwolił na dobre warunki jutro może bardzo dobre. Teraz totalna huśtawka pogodowa ale styczeń kiedyś się skończy przyjdzie luty i marzecB| Obawiam się że będziemy z zazdrości za każde zdjecie z kamykiem listkiem wyśmiani jak to można w tak tragicznych warunkach jeździć. Jeszcze narty nam zabiorą bo szkoda:ph34r: Na poważnie kto nie lubi płacić jak inni jeżdżą za darmo już to Białka. Warunki są w Szczyrku super ale śnieg tylko sztuczny. Naturalnego brak niestety. Można za to połączyć narty i wyprawy w góry. 

6 godzin temu, przemo_narciarz napisał:

Co ty chcesz oceniać? Przecież każdy ranking jest tendencyjny, zazwyczaj robiony w celach marketingowych samych zainteresowanych:)

Mozna fotki pooceniac i stwierdzić ze i tak bialka jest nr 1, dlatego sugeruję odwiedziny właśnie tamtych stron. 

 

Czy ktoś może przenieść posty tych dwóch cytujących się wzajemnie frustratów do odpowiedniego tematu skoro istnieje?

 

2 godziny temu, surfing napisał:

20180115_111933.jpg

Dzięki za zdjęcia! Widać mróz przycisnął, zbiornik się nieźle podregenerował to i śniegu się udało dobić.
Teraz rozgarnąć i jeszcze na to tak z 10 cm naturalnego by się przydało. A od jutra ma coś pobielić :) 
 

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Streszczenie artykułu:

- kanapa z Hali Skrzyczeńska pod zakręt na Ondraszku oraz odciążenie gondoli, czyli kanapa z Czyrnej, to priorytety TMR na kolejne sezony. Mniej pilna jest budowa kanapy na Hali Pośredniej

- rozwiązanie kwestii komunikacji jest w fazie rozmów - rozważany jest parking na terenie byłego campingu przy wjeździe do Szczyrku (nie mam pojęcia gdzie to), a dalej skibusami, które jednak będą poruszały się w korku. Jako alternatywa rozważana jest budowa 2-odcinkowej gondoli na Skrzyczne z gminy Lipowa, wraz z trasą narciarską - Słowacy chcą w ten sposób przyciągnąć gości z okolic Żyliny, dzięki szybkiej drodze dojazdowej przez Zwardoń

- procedury sprzyjające inwestowaniu w Polsce i Słowacji są porównywalne - zwrócono uwagę na niższy Vat u nas na usługi turystyczne, co pozwala zachować niższe ceny karnetów, natomiast na Słowacji ośrodki nawet na terenie parków narodowych nie wymagają zmian zagospodarowania terenu i wielu czasochłonnych procedur, bo tereny narciarskie są z nich wyłączone

- w innym wątku przeczytać można, że TMR negocjuje też zakup austriackiego Nassfeld.

http://www.lanovky.sk/?page=rep&id=1084

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

23 minuty temu, shuger napisał:

Dzięki za zdjęcia! Widać mróz przycisnął, zbiornik się nieźle podregenerował to i śniegu się udało dobić.

Teraz rozgarnąć i jeszcze na to tak z 10 cm naturalnego by się przydało. A od jutra ma coś pobielić :) 
 

I maruda przyjedzie do Szczyrku??? Odpuść sobie, nie ma sensu jeździć w takim badziewiu. 

Jak jednak sie zdecydujesz moja dwójka na skipass aktualna.

A tymczasem w szczyrku nocne na górze wyglądają mega, do tego wszystkie armaty full. jeszcze pare błędów i będą jeździć na pelnej profesce, jak na chopoku. Za rok Szczyrk bedzie odpalony w pierwszy weekend grudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, artix napisał:

Gdyby w tym roku zima trzymala od grudnia do kwietnia to wielu by bylo spoeszno aby realizowac ;)

Na pewno.. ale pomijając aspekt pogody to jednak koncepcja, wykup gruntów, pozwolenia i sama realizacja (w tym wylesienia) i to w zupełnie nowej lokalizacji to jednak wygląda na bardzo czasochłonny projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maria napisał:

No pięknie :) . A można spytać, jak wygląda zakorkowanie drogi do Szczyrku? Da się dojechać? 

Da się dojechać i nawet wyjechać :) ,korki w dużych miastach są na co dzień, w Szczyrku bywają w weekendy. Ostatnie dni jestem w Szczyrku często i nawet w niedzielę 14.01 nie było korków, za to na przystankach dużo chętnych, widać że bezpłatne skibusy zachęcają do pozostawienia samochodu pod pensjonatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, surfing napisał:

Da się dojechać i nawet wyjechać :) ,korki w dużych miastach są na co dzień, w Szczyrku bywają w weekendy. Ostatnie dni jestem w Szczyrku często i nawet w niedzielę 14.01 nie było korków, za to na przystankach dużo chętnych, widać że bezpłatne skibusy zachęcają do pozostawienia samochodu pod pensjonatem.

Dzięki za odpowiedź! Obawiałam się tłumów z powodu ferii w mazowieckim, ale widać nie jest źle :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu ludzie strasznie narzekall na BESKID ARENA - a w te niedziele było tam mnóstwo ludzi..

powód 1 maja karnet na 2 godz

maja karnet na 4 godz

mają snieg z armatki na calej trasie - mimo lodu itp

tylko że trasa jest trudna do początkującego i strasznie krótka .jednak dla narciarzy z WAWA   - jest świetnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...