Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

3 hours ago, surfing said:

Bezpłatny skibus na Biały Krzyż, linia Szczyrk Solisko - Biały Krzyż i z powrotem

Każdego dnia, przez cały sezon zimowy do końca marca, odbywać będzie się 10 kursów. Z Soliska skibus odjeżdża o godz. 8:00, 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 14:00, 15:00, 16:00, 18:00 oraz 19:00.

Połączenie Soliska z Białym Krzyżem jest wspólnym przedsięwzięciem Miasta Szczyrk i ośrodka narciarskiego Szczyrk Mountain Resort.

 

Jak ktoś chce to ma możliwość zjazdu 10 razy dziennie z Pośredniego za darmoszkę(taki wyciągo autobus).

Skibusy można tylko chwalić. Denerwowało mnie tylko to, że są oklejone i gorzej przez szyby widać. Dosyć często jeżdzą i temat się rozwija. Mega ścisku w środku nie było, ale jak się temat bardziej rozkręci to trzeba będzie uruchomić co 15 minut. Mnie się marzy aby skibus był z Bielska-Białej(choćby raz na 2h). Na razie cieszę się tym co jest.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie- zamknięta 3 była najlepsza :) Natomiast 10 powinna być zamknięta! To co sie tam działo i jak wyglądała trasa to nie miało nic wspólnego z nartami. Kamienie, bryły lodu, przetatcia. Byłem świadkiem jak ludzie przy kasie chcieli zwrotu kasy za karnety.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, johnny_narciarz napisał:

Koło B-B faktycznie mocno fuka! Dawno nie wiało... :/

No ale takie były zapowiedzi.

A już myślałem, że elity tu nie zaglądają. Ten wątek ostatnio nie przyciąga np. @marboru czy właśnie @johnny_narciarz. Coś mi się zdaje, że do spotkania w lutym nie dojdzie. Chyba że w Szwajcarii Bałtowskiej.

Edytowane przez Góral spod Skrzycznego
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

A już myślałem, że elity tu nie zaglądają. Ten wątek ostatnio nie przyciąga np. @marboru czy właśnie @johnny_narciarz. Coś mi się zdaje, że do spotkania w lutym nie dojdzie. Chyba że w Szwajcarii Bałtowskiej.

No nie przesadzaj, nie jestem żadną elitą... :o

Nie zaglądałem zbyt często, bo czasu mam mało. Po za tym, ostatnio bywały tu dziwne jazdy. Jednak relacje śledzę uważnie. Nie mam sezonówki, to też czekam, aż będzie można tam pojeździć po wszystkich trasach i bez stania w kolejkach. Inaczej nie widzę sensu wydawać 99 zł za cały dzień. Przepraszam, jeden dzień mogę kupić za same punkty z Gopass. :) Na razie wygrałem Wiślański Skipass na 8 godzin (m.in. dzięki Wam) , a dzień później 8-godzinny skipass na Nową Osadę w konkursie fotograficznym... :) No i w Lotto 24 zł... :D Więc pewnie na razie Wisła... :)

Niestety, tej zimy wiele wolnego nie mam, taka praca (a właściwie dwie). Za to liczę, że w Dolomitach się pobawimy. ;) Swoją drogą, to w Ferie zazwyczaj mało jeżdżę, a jak już, to najczęściej w miejsca, gdzie nie ma tłumów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

A już myślałem, że elity tu nie zaglądają. Ten wątek ostatnio nie przyciąga np. @marboru czy właśnie @johnny_narciarz. Coś mi się zdaje, że do spotkania w lutym nie dojdzie. Chyba że w Szwajcarii Bałtowskiej.

Może dlatego, że w tym wątku więcej napinania mięśni i licytowania się kto jest lepszym narciarzem, a kto siedzi tylko przed kompem, niż informacji na temat szczyrkowskiego:)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, leitner napisał:

Raport z naśnieżania tras

Bylem dzisiaj w Czyrnej po 10 gondola stała ale pracowały wszystkie lance na 1 i 3 :)

1 godzinę temu, Jasiek napisał:

No to jutro jadę sprawdzić :) 

Oby wiatr nie pokrzyżował ci planów, dla pewności rozpocznij w BSA,  po godzinie sprawdź co jeszcze ruszyło.

Jak ruszy gondola to kolejek przy niej nie będzie bo czynna tylko czerwona 1,  jutro na 3 rozpoczną ratraki rozprowadzanie gór śniegu :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednie info z bramek: dziś jeżdżą wszystkie koleje. Ma się tego farta...😀 

Na dole bez wiatru i będzie słoneczko ☀

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, johnny_narciarz napisał:

Tego bym się nie spodziewał... o.O Trzeba będzie lasem... ^_^

http://www.szczyrkowski.pl/aktualnosci/narciarze-skiturowi/

Mnie to akurat nie dziwi bo sam na Pilsku był wpadł na dwóch takich skiturowców. Także albo po wyznaczonym terenie albo wcale. Łażenie po trasie jest zdecydowanie niebezpieczne dla każdej ze stron.... Decyzja bardzo dobra.

  • Like 1
  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, slift napisał:

sam na Pilsku był wpadł na dwóch takich skiturowców

Póki co, nie widziałem ani jednego wypadku, gdzie ktoś by najechał na idących boczkiem skitourowców. Za to widziałem mnóstwo, kiedy narciarz/snowboardzista najeżdża na kogoś odpoczywającego na boczku... Skitourowiec porusza się z niewielką prędkością i nie stwarza większego zagrożenia od takich odpoczywających. Newralgiczne miejsca się omija. Z powodu jednej "czarnej owcy", co się zachować nie umie, wprowadzanie takiego zakazu jest głupie. Tak uważam.

PS. Jeśli omal na takich nie najechałeś, to znaczy, że nie zachowałeś odpowiedniego marginesu bezpieczeństwa. A gdyby tam ktoś leżał, bo przed chwilą się wywrócił?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, johnny_narciarz napisał:

Póki co, nie widziałem ani jednego wypadku, gdzie ktoś by najechał na idących boczkiem skitourowców. Za to widziałem mnóstwo, kiedy narciarz/snowboardzista najeżdża na kogoś odpoczywającego na boczku... Skitourowiec porusza się z niewielką prędkością i nie stwarza większego zagrożenia od takich odpoczywających. Newralgiczne miejsca się omija. Z powodu jednej "czarnej owcy", co się zachować nie umie, wprowadzanie takiego zakazu jest głupie. Tak uważam.

PS. Jeśli omal na takich nie najechałeś, to znaczy, że nie zachowałeś odpowiedniego marginesu bezpieczeństwa. A gdyby tam ktoś leżał, bo przed chwilą się wywrócił?

 

Owszem jak trasę masz szeroką i widoczność bardzo dobrą to najechanie na skiturowca równa się zero. Natomiast gdy taka widoczność jest mała to robi się ciekawie.

Stok narciarski dla mnie służy do poruszania się na nartach czy tam innych sprzętach ale w jednym kierunku a nie pod prąd. To na skiturowcach ciąży największa odpowiedzialność w tym wypadku. Jeżeli się ktoś wywrócił to jest to wypadek / incydent i przewidzenie go jest trudne.Takie co by było gdyby. Skiturowiec jest tam świadomie. Nie potępiam skiturowców bo to fajny sport i sam o nim kiedyś myślałem ale przy takiej ilości ludzi na stoku jest to niebezpieczne i tyle.

PS: Koledzy na Pilsku szli sobie nie gęsiego ale jeden koło drugiego i było ich 3. Więc sam sobie odpowiedz czy to ja byłem nieodpowiedzialny czy oni.

Proponuje zakończyć bo w sumie robi się nie na temat tego wątku :D

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...