Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, johnny_narciarz napisał:

Póki co, nie widziałem ani jednego wypadku, gdzie ktoś by najechał na idących boczkiem skitourowców. Za to widziałem mnóstwo, kiedy narciarz/snowboardzista najeżdża na kogoś odpoczywającego na boczku... Skitourowiec porusza się z niewielką prędkością i nie stwarza większego zagrożenia od takich odpoczywających. Newralgiczne miejsca się omija. Z powodu jednej "czarnej owcy", co się zachować nie umie, wprowadzanie takiego zakazu jest głupie. Tak uważam.

PS. Jeśli omal na takich nie najechałeś, to znaczy, że nie zachowałeś odpowiedniego marginesu bezpieczeństwa. A gdyby tam ktoś leżał, bo przed chwilą się wywrócił?

Jeśli uprawiasz ten sport to raczej świetnie sobie zdajesz sprawę że chodzenie "boczkiem" jest tylko do pewnego nachylenia. Jak jest jakaś ścianka kończy się podchodzeniem boczkiem i zaczyna podchodzenie zygzakiem.

Przepis dobry. Przy szerokości większości stoków jest to spore utrudnienie dla osób które wykupiły karnet i chcą sobie spokojnie pojeździć.

Swoją drogą ciekawe ilu skiturowców wykupuje karnet.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, slift napisał:

Jeżeli się ktoś wywrócił to jest to wypadek / incydent i przewidzenie go jest trudne

Ale odpoczywający na boczku narciarz to standard, nie rzadko grupki...

Ok, masz rację, nie rozciągam już tego tematu, bo nie ten wątek. Twojego zdarzenia nie widziałem, więc też oceniać jednoznacznie nie chcę. To też nie wątek o bezpieczeństwie.

Jednak zakaz uważam za głupi i nieprzemyślany. 9_9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłam w Szczyrku na Święta BN i chyba 26go nie chodziły kanapy na Solisku - na Skrzycznem dośc mocno wiało, przejechałam własnie z dużego na Małe i jadąc trasą...nie pamiętam którą, ale mniejsza o to...szedl sobie skiturowiec środkiem....kanapy wtedy nie chodzily, wiec i ruchu zadnego nie było na trasach, ale troche mnie zatkało, ze idzie sobie srodkiem....tak wiem, ze na spokojnie moglam go ominąć, bo byłam z tatą obok tylko, ale gdyby np. jechała z nami "wieksza grupa" np 10 osób to nie wiem czy by to było takie super bezpieczne..wiem ze zazwyczaj podchodzą bokiem, ale sa sytuacje ze czasem ktoś wyjedzie przed nas (dziecko czy początkujący, albo po prostu ktos nie zauwazy), chce sie bokiem wyminąć a tu skiturowiec...moze przesadzam, ale uwazam ze nie powinno byc skiturowców przy wąskich trasach...

 

W grudniu w VG jechał gosciu skuterem pod górę....i akurat wyjechał zza zakrętu i ogladał sie w druga strone...powiem szczerze ze mialam pełne gacie i nie wiedziałam w którą strone uciec, ale na szczescie po chwili mnie zauwazył....a jechalam dosc blisko krawędzi stoku i obok były drzewa - mój błąd, tez nie powinnam tak jeździc, bo moga tam isc skiturowcy, jechac skutery czy ratraki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, krait napisał:

Jeśli uprawiasz ten sport to raczej świetnie sobie zdajesz sprawę że chodzenie "boczkiem" jest tylko do pewnego nachylenia. Jak jest jakaś ścianka kończy się podchodzeniem boczkiem i zaczyna podchodzenie zygzakiem.

Jeśli już, to zakosami...

Nikt w ten sposób nie podchodzi po otwartej trasie zjazdowej! Choćby temu, że skitourowcy to nie samobójcy, a zazwyczaj doświadczeni i dużo bardziej świadomi narciarze od przeciętnej. Przynajmniej ja się z tym nie spotkałem. Wtedy ucieka się w las, w bok, lub zakłada Harszle.

Chyba niewiele wiesz na temat tego sportu, a zwłaszcza taktyki podchodzenia... 9_9

6 minut temu, Chrumcia napisał:

nie chodziły kanapy na Solisku

Jeśli nie chodziły kanapy, to czemu ów gość miał się spodziewać tłumu narciarzy? Ośrodek zamknięty, to tez nie powinno tam być nikogo po za ewentualnymi skitourowcami... 9_9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, johnny_narciarz napisał:

Jeśli już, to zakosami...

Nikt w ten sposób nie podchodzi po otwartej trasie zjazdowej! Choćby temu, że skitourowcy to nie samobójcy, a zazwyczaj doświadczeni i dużo bardziej świadomi narciarze od przeciętnej. Przynajmniej ja się z tym nie spotkałem. Wtedy ucieka się w las, w bok, lub zakłada Harszle.

Chyba niewiele wiesz na temat tego sportu, a zwłaszcza taktyki podchodzenia... 9_9

Jeśli nie chodziły kanapy, to czemu ów gość miał się spodziewać tłumu narciarzy? Ośrodek zamknięty, to tez nie powinno tam być nikogo po za ewentualnymi skitourowcami... 9_9

Zgadza się że wiem niewiele o tym sporcie i specjalnie mnie on nie interesuje. W las obecnie raczej nikt obecnie nie ucieka z prostego powodu. Jedyny śnieg jaki jest to ten na trasie zrobiony przez armatki. Widać mamy inne doświadczenia. Na Mosornym Groniu (pierwsza ścianka) podchodzenie zakosami jest normą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, krait napisał:

Na Mosornym Groniu (pierwsza ścianka) podchodzenie zakosami jest normą.

Doprawdy? xD To ciekawe, bo ja, kolega i całe tłum startujący tam w zawodach szli na wprost... My byliśmy poza zawodami, a kolega był pierwszy raz w życiu! ^_^

1 minutę temu, Jasiek napisał:

i po co Ci to Maciek było... 😉 tu tak ostatnio jest! najlepiej nic nie pisać.

Żebyś wiedział... Jakaś masakra... :o

1 minutę temu, surfing napisał:

Dyskusja potrzebna dlatego zapraszam tu

To jeszcze @JC, albo Moderatorów proszę o przeniesienie postów, żeby już wątku nie zaśmiecać. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mamad napisał:

Wiesz może czy za rok będzie tam też modernizacja naśnieżania jak postawią kanapę. Tak samo czy planują na golgocie. No i czy są jakieś pomysły na drugi zbiornik może na pośrednim. COS też mógłby o zbiorniku pomyśleć.

Na Golgocie powstanie nowoczesny system naśnieżania w tym roku - przy okazji jej poszerzenia. Bieńkula pewnie dopiero w 2019 (póki co i tak są małe szanse, że kanapa z Czyrnej powstanie w tym roku). O drugim zbiorniku w SON nic nie wiem. Może jak nowy system obejmie kolejne trasy, to wtedy powstanie jakiś drugi mniejszy. Najgorzej, że pewnie na Julianach będą stały lance, którymi będą się męczyć z naśnieżaniem przez długi czas - lance sypią śnieg na kupę a na Julkach są dosyć szerokie trasy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj warunki dobre, ale...przez pierwsze 2-3 godziny.
Kolejka na Solisku kilka minut, gondola cały dzień na bieżąco.
Przy takim obłożeniu trasy momentalnie się degradują. Pilnie potrzebne otwarcie nowych tras.
Z powodu, że wzdłuż gondoli otwarta tylko jedynka, po południu sporo osób wracało na dół gondolą.
Tymczasem na trójce nic się nie dzieje, w sensie przygotowania. Do jazdy na dziko całkiem fajna,
przede wszystkim pusto, tak, że tam głównie spędziłem popołudnie. 
Dla mnie dobrze, no ale nie o to chodzi. Na Julianach podobno kamory po staremu, więc tam nie zaglądałem.
Czekam na otwarcie Golgoty... ale to jeszcze potrwa.
Z pozytywów, zaczęli dłubać ratrakami na dolnym odcinku siódemki. No i ustawili single line na Solisku.
A tak poza tym to było super, jutro powtórka... chyba, że wiatr zepsuje plany.

20180117_100747.thumb.jpg.4fef2c27178f7fe331c2d1a2326ec95d.jpg20180117_092517.thumb.jpg.5e5213172481b8851d0cd6a68d829ff4.jpg20180117_101213.thumb.jpg.a5748354c45d5145330fc162b4b8f6d0.jpg20180117_101328.thumb.jpg.27944d4b0d4d4c30d4a2752c5df499dc.jpg20180117_104203.thumb.jpg.5e40911e2f93f1602ed2c485880dab10.jpg20180117_104323.thumb.jpg.940d49eaff0f0107ddcb7cf09682a4c3.jpg20180117_104712.thumb.jpg.6c55a8ff8ba21194d524ec7d02876fcf.jpg20180117_104722.thumb.jpg.22730ba895db7e2f5811908bc204c98c.jpg20180117_121302.thumb.jpg.9ef135a5adf95a39b78c16e34d21c43e.jpg

Edytowane przez aurigae
  • Like 18
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎16‎.‎01‎.‎2018 o 11:06, Góral spod Skrzycznego napisał:

A już myślałem, że elity tu nie zaglądają. Ten wątek ostatnio nie przyciąga np. @marboru czy właśnie @johnny_narciarz. Coś mi się zdaje, że do spotkania w lutym nie dojdzie. Chyba że w Szwajcarii Bałtowskiej.

@Góral spod Skrzycznego jaka elita? :D Mam nadzieję, że to żart? :) 

Na luty wstępnie na narty gdzieś w Polsce mam zarezerwowany 16-18 luty... ale szczerze mówiąc jak zaglądam do wątków ze Szczyrku - to odechciewa mi się tego kierunku :( 

Zobaczymy co do tego czasu się wydarzy. Jesteśmy w kontakcie Darek.

Dnia ‎16‎.‎01‎.‎2018 o 11:26, johnny_narciarz napisał:

Za to liczę, że w Dolomitach się pobawimy. ;) Swoją drogą, to w Ferie zazwyczaj mało jeżdżę, a jak już, to najczęściej w miejsca, gdzie nie ma tłumów.

@johnny_narciarz 100% racji. bardziej się nastawiam na Dolomity :) To będzie mega przygoda i na samą myśl mi się japa cieszy :) A ferie? Tu znowu Maćku 100% racji... lepiej jechać gdzieś w niszowe miejsce niż w rozreklamowane i komercyjne. 

Lepsza każda mniejsza górka bez tłoków i kolejek niż duży ośrodek z jednym i drugim.

Dnia ‎16‎.‎01‎.‎2018 o 11:29, Przemek napisał:

Może dlatego, że w tym wątku więcej napinania mięśni i licytowania się kto jest lepszym narciarzem, a kto siedzi tylko przed kompem, niż informacji na temat szczyrkowskiego:)

@Przemek - dokładnie. Temat Szczyrku i tamtych ośrodków, sezonówek itd. mam już serdecznie dość.

Dnia ‎16‎.‎01‎.‎2018 o 18:28, artix napisał:

Nie ważne gdzie, ale musi ;)

Ostatnio odpadłem z Kasprowego i Pilska :( w tym roku mam nadzieję, że nie zawiodę.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, leitner napisał:

"Ratrakowanie" siódemki raczej miało na celu rozgarnięcie hałd śniegu spod lanc, żeby mogły śnieżyć dalej, choć oczywiście kibicuję, żeby otworzyli ją jak najszybciej.

Dziś rano śnieżyli na nieczynnych trasach, do 10 gondola bez kolejki. Podobno po południu zamknęli SMR i COS z powodu wichury.

Kolejny napis z gondolki.

20180118_094543.thumb.jpg.09576f9eb7987ac16f0740d455abc284.jpg

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do znawców tematów pogodowych [emoji4] Jest szansa, że jutro od rana Będzie działał SON lub COS? Planuje się wybrać, tylko zastanawiam się czy będzie po co...
Wg moich obserwacji icm na przestrzeni ostatnich 3 lat ich przewidywania sprawdzają się w 95%. A więc rano wiatr 15m/s i będzie słabł. Jest to górna granica działania kolejek. Wg mnie można liczyć na jazdę. Tylko czy nie będzie zasp?

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zapowiadana powtórka z rozrywki.

W nocy trochę poprószyło więc zrobiło się pięknie zimowo. Z rana naturalny sztruksik, ale to szybko odeszło w niepamięć...

Po południu, na trasach tłoczno i ślisko więc trzeba sobie radzić inaczej: Na przykład Dziewica trójeczka...

20180118_111124.thumb.jpg.ceafd0d92c3b6f31c7b447b3f7b99ec5.jpg

Albo pobocze, cały dzień w dobrym stanie... 

20180118_114923.thumb.jpg.8377f4d07f9b876da83ec4e82adbdf61.jpg20180118_115022.thumb.jpg.3e7c6764cc8e51d0d95e042ab5250422.jpg

Zabawę definitywnie zakończyła Fryderyka ok. 14:30 :(

 

Dzisiaj ratraki uwijały się na trasach 2,3 i 7. Oby wreszcie coś z tego wynikło.

Uwaga, uwaga dla jeżdżących na dziko.

Przy rozgarnianiu śniegu stosują wciągarki, więc lepiej im przy tej pracy nie przeszkadzać.
Na trójce - lina w poprzek stoku, częściowo schowana pod śniegiem, a ratraka za pagórkiem poniżej wogóle nie było widać.
Niby klasyka, każdy powinien wiedzieć, ale pierwszy raz doświadczyłem takiej sytuacji na żywo.

 

I jeszcze widoki okolic Hali Skrzyczeńskiej

20180118_091905.thumb.jpg.455257994ed624c24642c0d0a1f724f8.jpg20180118_091927.thumb.jpg.224893abca590b2c9295603caf85457d.jpg20180118_111002.thumb.jpg.7236aee3c7bca3ddee90716cd4857310.jpg

 

Edytowane przez aurigae
  • Like 9
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mamad napisał:

 

Mrozu sporego już brak jako tako. Plus spory bo ratrak przejechał po 3a. Ja dopiero chyba w ferie będę sprawdzał bo wykończyło mnie zapalenie płuc. Teraz trzeba sił nabrać.

@mamad wstrzymaj się, nie warto ryzykować. Wszystko ci opiszemy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...