Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

7 i 4 na całej długości były otwarte już dzisiaj. Od otwarcia ratrakowali, pojechałem o 11:00 na BSA, jak wróciłem to już były otwarte. 
Natomiast warunki na trasach fatalne. Na hali skrzyczeńskiej tam gdzie była ziema tydzień temu, dzisiaj dalej jest. 
Na wszystkich trasach olbrzymie ilości kamieni, dużo takich wielkości pięści, większość jak kasztany. Największy głaz na 1 znalazłem 12x20cm. 
Jak na deklaracje Słowaków o idealnie przygotowanych trasach wygląda to słabo. 
Całe trasy pokryte są lodowymi bryłkami średnicy około 2cm. Świeżo otwarty dolny odcinek 7 - fatalny. 
Jak już pisałem o 11:00 na BSA się udałem - tam warunek świetny. 

A na zdjęciu widać trasę 10 tuż po otwarciu, poniżej było jeszcze gorzej. Po tygodniu naśnieżania... 

IMG_20180119_091117.jpg

  • Like 7
  • Thanks 1
  • Confused 3
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ruszył orczyk i trasa nr 2 [emoji4] Dajcie znać jak tam warunki, w poniedziałek mam zamiar przetestować [emoji4]

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


Na razie nie,@andy-w pozdrowienia z singe-line trzeba było zjechać na Suche, Gondolą spoko, warunki znośne choć nieco kamieni jeszcze się wala po trasach. afac034acf1733560ead80d3d8bfd299.jpg9bac68e611a004845c6682824dbdb704.jpg

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na trasie nr 2 warunki co najmniej dobre. przejażdżka orczykiem bardzo przyjemna :)

wzdłuż golgoty rozstawione armatki i śnieżyły dziś cały dzień zamiast lanc.

kolejki do kanapy solisko -  hala s.  znośne, większy luz zapewne dzięki uruchomieniu trasy nr 2, jeszcze golgota juliany i będzie pięknie :-)

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Góral spod Skrzycznego said:

Rzeczywiście orczyku na M, S. chodzi, dużo chętnych będzie mniej pod Gondolą, cisnę szukać@andy-w
 

Darek wybacz, ale nie wiedziałem, że mnie "śledzisz" ;) . Ja dzisiaj tylko do 11 śmigałem, ponieważ obowiązki zawodowe wzywały. 

Dawno w SMR nie byłem. Pierwszy raz jechałem nową jedynką. Podobało mi się, zdecydowanie najmniej ludzi tutaj było, i chyba dlatego najlepszy warun na niej był. Tylko te pojedyncze kamienie drażniły.

Juliany - rzeź na ściance, sporo kamyków. Trójka do Czyrnej - słabo wyratrakowana, nierówna. Trasa z Małego Skrzycznego nadal w starym kameralnym stylu (jeszcze nie ruszona przez spychacze), duża kolejka do orczyka. Niebieska z Hali do Soliska - tutaj najwięcej ludzi i duża kolejka do kanapy. Czerwona do Soliska jakoś mnie dzisiaj nie urzekła.  Ale i tak dzisiaj fajne narty zaliczyłem, niestety zbyt krótko.

 

20180120_103216.jpg

20180120_103245.jpg

20180120_103959.jpg

20180120_104002.jpg

20180120_104004.jpg

  • Like 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Pawelko napisał:

Szanowni Forumowicze, czy ktoś może powiedzieć do oznacz "1 wjazd" za 25 zł w cenniku SON?

1 wjazd gondolą, kanapą? Na Hale Skrzyczeńską, Wierch Pośredni?

Jeśli ktoś chce parę godzin pojeździć to zakup karnetu 1dniowego staje się to mało atrakcyjne?

 

Jeden wjazd w sam raz dla turystów pieszych. Ale nie tylko, akurat jak przechodziłem obok kasy to Gościu kupował 3 wjazdy.

Może dla trzech osób, a może chciał sobie 3 razy zjechać. Zawsze to taniej niż całodzienny. Ja jak się uczyłem to też kupowałem pojedyncze wjazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Pawelko napisał:

Szanowni Forumowicze, czy ktoś może powiedzieć do oznacz "1 wjazd" za 25 zł w cenniku SON?

1 wjazd gondolą, kanapą? Na Hale Skrzyczeńską, Wierch Pośredni?

Jeśli ktoś chce parę godzin pojeździć to zakup karnetu 1dniowego staje się to mało atrakcyjne?

 

To jest cena dla przygotowana dla ruchu pieszego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak bez sciemy aktualnie dalej zuzlowki czy już normalne dechy można wziąć?
Ja z kolei miałem ze sobą nówki Progressory i jutro też je wezmę. Jest dużo lepiej a poza tym jutro cały dzień dzień ma sypać.

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

Bylem w SMR po 2 tyg przerwie (trasy 1,3,4,7). Na plus przygotowanie tras i ilość śniegu - duza poprawa. Sa czasem kamienie ale mniej, luźne i niewielkie, przy odrobinie uwagi da sie je minąć. Na plus (duzy) obsługa gondoli. Pan  liczył ludzi w wagonikach i informował ile jeszcze miejsc jest wolnych szybko rozładowali pierwsza duzą kolejke o 8:30. Wcześniej często w takich momentach ludzie wkładali narty puste uchwyty po czym okazywalo sie ze w srodku jest pelno ( bo ludzie zabrali sprzet do środka) wiec wyszarpywali narty z uchwytow.. wracali... chaos. Dzis bylo perfekcyjnie. Trzeci plus połowiczny - single line. Na poczatku bylo ok. Niestety gdy pojawilo sie wiecej ludzi z single line korzystaly tez grupki. Widzialem miedzy innymi jak pani instruktor weszla z 3 podopiecznymi  przez single bramke po czym wepchneła całą 4 na jedno krzesełko. Cytujac Rocketa - " ludzie to jednak swinie"

Edytowane przez christof
  • Like 10
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, christof napisał:

(...) Widzialem miedzy innymi jak pani instruktor weszla z 3 podopiecznymi  przez single bramke po czym wepchneła całą 4 na jedno krzesełko. Cytujac Rocketa - " ludzie to jednak swinie"

Eee tam zaraz świnie, zwykłe prowincjonalne buraki, ciekawe dlaczego w Alpach nie zdarzają się takie sytuacje?, no chyba że nasi przyjadą xD.

Edytowane przez keisyzrk
  • Like 7
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Zbylo said:

Witam. Czy są jeszcze problemy ze skipasami kupowanych online?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 

Dzisiaj GoPass doładowny rano 20 min przed wejściem na wyciąg, telefonem + zniżka na studenta + płatność Blikiem. Wyjście przez bramki na COS bez problemów.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj padło na COS i SMR. Od 8 warunki na COS doskonałe, FIS wylizany, gładki, lekko twardy z 3 cm świeżego śniegu. Tutaj ratrakowanie bez porównania lepsze jak wczoraj na SMR.

Ludzi przybywało, a zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozłożony gigant na fragmencie FIS. Po niecałych 2 godz. przenosimy się górą na SMR. Oooo - tutaj narciarzy na pewno nie brakuje.

Warunki średnie, ilość ludzi robi swoje, gdzieniegdzie pojedyncze sporej wielkości kamienie lub drobne rozsiane. Czerwona do Czyrnej chyba najlepsze z powodu mniejszej ilości narciarzy.

Ścianka na Julianach to rzeź niewiniątek, trup ściele się gęsto. Generalnie GOPR ma pełne ręce roboty, nawet na niebieskich trasach. 

Golgota chyba bliska otwarcia, warstwa białego stale produkowanego przez armaty nie jest gruba, ale patrząc na tegoroczne standardy w SMR to raczej ją za kilka dni otworzą.

O 11 godz. ilość narciarzy na trasach i w kolejkach do wyciągów jak dla mnie przerażająca - ja widziałem, że tak będzie, ja wiedziałem (po modernizacji ośrodka). Decydujemy z Rafałem i Markiem o zakończeniu dzisiejszego nartowania. Skibusem wracamy pod COS.

17 dzionek na nartach w tym sezonie zaliczony :)

20180121_100005.jpg

Edytowane przez andy-w
  • Like 15
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...