Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, andy-w napisał:

Dzisiaj padło na COS i SMR. Od 8 warunki na COS doskonałe, FIS wylizany, gładki, lekko twardy z 3 cm świeżego śniegu. Tutaj ratrakowanie bez porównania lepsze jak wczoraj na SMR.

Ludzi przybywało, a zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozłożony gigant na fragmencie FIS. Po niecałych 2 godz. przenosimy się górą na SMR. Oooo - tutaj narciarzy na pewno nie brakuje.

Warunki średnie, ilość ludzi robi swoje, gdzieniegdzie pojedyncze sporej wielkości kamienie lub drobne rozsiane. Czerwona do Czyrnej chyba najlepsze z powodu mniejszej ilości narciarzy.

Ścianka na Julianach to rzeź niewiniątek, trup ściele się gęsto. Generalnie GOPR ma pełne ręce roboty, nawet na niebieskich trasach. 

Golgota chyba bliska otwarcia, warstwa białego stale produkowanego przez armaty nie jest gruba, ale patrząc na tegoroczne standardy w SMR to raczej ją za kilka dni otworzą.

O 11 godz. ilość narciarzy na trasach i w kolejkach do wyciągów jak dla mnie przerażająca - ja widziałem, że tak będzie, ja wiedziałem (po modernizacji ośrodka). Decydujemy z Rafałem i Markiem o zakończeniu dzisiejszego nartowania. Skibusem wracamy pod COS.

17 dzionek na nartach w tym sezonie zaliczony :)

Dzięki wielkie za relację!
Na takie coś czekałem - czyli opis wszystkiego po trochu co w Szczyrku słychać :)
I się doczekałem! Super :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, andy-w napisał:

Ścianka na Julianach to rzeź niewiniątek, trup ściele się gęsto. Generalnie GOPR ma pełne ręce roboty, nawet na niebieskich trasach. 

a gdzie jest ta scianka na Julianach??:P

SMR działa jak na Chopoku radio, telewizja, sezonowki. Tylko ze na Chopoku jest 50km a nie 12:/ Tam jak wiesz gdzie to w kolejkach nie stoisz, miejmy nadzieję ze po pełnej modernizacji w SMR też tak będzie.

Z waszych doświadczeń w tygodniu będzie lepiej?

Edytowane przez przemo_narciarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, przemo_narciarz said:

a gdzie jest ta scianka na Julianach??:P

SMR działa jak na Chopoku radio, telewizja, sezonowki. Tylko ze na Chopoku jest 50km a nie 12:/ Tam jak wiesz gdzie to w kolejkach nie stoisz, miejmy nadzieję ze po pełnej modernizacji w SMR też tak będzie.

Z waszych doświadczeń w tygodniu będzie lepiej?

Póki są i będą ferie to wiele lepiej w tygodniu nie będzie. Ja w ostatni czwartek wcześniej wróciłem z roboty, przebrałem się i już miałem jechać przed 13 do Szczyrku. Uratowało mnie spojrzenie na kamerki na Solisku. Ilość ludzi spowodowała, ze znalazłem sobie inne zajęcie. A i tak podobno o 14:30 zamknęli kolejki z powodu wiatru.

Jak masz blisko to z samego rana tak ze 3 godzinki pojeździsz, zwłaszcza na COS.

Edytowane przez andy-w
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie jest ta scianka na Julianach??[emoji14]
SMR działa jak na Chopoku radio, telewizja, sezonowki. Tylko ze na Chopoku jest 50km a nie 12:/ Tam jak wiesz gdzie to w kolejkach nie stoisz, miejmy nadzieję ze po pełnej modernizacji w SMR też tak będzie.
Z waszych doświadczeń w tygodniu będzie lepiej?
W Solisku będą pewnie kolejki ale gondolą w tygodniu w 5min się urwiesz. Ja jeżdżę w niedzielę po 12.00 i z dziesięć razy nawinę choć dziś trzeba było parkować w Czyrnej pod Bieńkulą.

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na SMR. Pierwszy raz skorzystałem z sezonówki. Niestety mogłem przyjechać dopiero o godz. 10.30. Ogromna ilość ludzi, co jest normalne po takiej rewolucji i takiej reklanie w najważniejszych mediach głównego nurtu.

+
1.Potencjał ośrodka, to nie koniec modernizacji, a jej początek!
2.Bardzo duża przepustowość gondoli. Stałem maksymalnie 5 minut.
3. Wygodne, podgrzewane i szybkie kanapy.
4. W wielu miejcach dało sie jeszcze pojeździć, pomimo tak późnej pory, niedzieli, tylu ludzi, słabej pogody i warszawskich ferii.

-
1. Brak punktów gastronomicznych i miejsc, gdzie można w cieple odpocząć, co przy wyjeździe rodzinnym jest bardzo ważne.
2. Parkingi, a w zasadzie ich brak.
3. 6 osobowa kanapa z Soliska na Hale to błąd strategiczny. Stanie po 15 minut, albo i dlużej. Tam powinna być 8ka albo nawet gondola.
4. W tym nowoczesnym budynku brak w toalecie przewijaka dla małego dziecka!

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Krakus81 napisał:

3. 6 osobowa kanapa z Soliska na Hale to błąd strategiczny. Stanie po 15 minut, albo i dlużej. Tam powinna być 8ka albo nawet gondola.

Tam może powinna być większa przepustowość, ale po co od razu 8 os albo gondola? 3000 os/godz by wystarczyło. A zresztą parametry techniczne to nie wszystko. Gdyby kanapa jeździła z prędkością wyprzęganej kolei (5 m/s) a nie z prędkością okołoorczykową (3,5 - 4 m/s), to przepustowość byłaby większa. Przypomnę, że większość orczyków w SON śmigała z szybkością 3,25 m/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Krakus81 napisał:

 Stanie po 15 minut, albo i dlużej.

Dobrze że jest dużo ludzi bo aktualnie zastanawiają się co dalej budować, pewna jest budowa  w kierunku Małe Skrzyczne i to ona rozładuje żółtą Kanapę z Soliska, inni czekają na krzesła w Czyrnej które rozładują głównie gondole, ale Czyrna chyba poczeka do 2020

Edytowane przez surfing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej docelowo nie będzie szybciej. Swoją drogą ciekawe czy jest w Polsce chociaż kilka wyprzęganych kolei, które jeżdżą z maksymalną prędkością. Obniżenie prędkości wynika z faktu, że inaczej ludzie nie zdążyliby wejść na peron stacji dolnej (i tak sporo osób ma problem, żeby podjechać na nartach te kilka metrów). druga sprawa to zbudowanie samego dolnego peronu - przenośnik taśmowy ułatwia wsiadanie. Tak samo kąt pod którym się wsiada. W SON wynosi on 90 stopni. Tam, gdzie wsiada się na wprost prędkość jest zazwyczaj większa. Wsiadanie "na wprost" jest np. na dolnej stacji kolei na Jaworzynę w COS. Z tym, że ona nie jeździ z max prędkością z innych powodów (1. nie ma takiej potrzeby, 2. jest za dużo kanap). Podawane przepustowości KL (2400, 3000 itd.) są zazwyczaj fikcyjne. Kolej wyprzęgana o max przepustowości 2400 ma zazwyczaj faktycznie ok. 1800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakby nie było. Kanapa z Soliska na Hale jest przytkana, powodow jest wiele, m.in. niedzielni narciarze, itp. SMR muszą pomyśleć o usprawnieniu tej konkretnej kanapy, bo będzie to ludzi trochę zniechęcać.

Na chwile obecną uważam, że 6 os. Kanapa w tamtym miejscu jest za mała. Może w przyszłości się to zmieni. To taka Pasieka Express z Białki, ze kiedy nie przyjdziesz, to tam są tłumy.

Połączenie z COSem trochę udrożni obie stacje, ale SMR chyba zależy, aby ludzie jak najdłużej byli na ich terenie, a nie "odbijali" się w COS.


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że jest dużo ludzi bo aktualnie zastanawiają się co dalej budować, pewna jest budowa  w kierunku Małe Skrzyczne i to ona rozładuje żółtą Kanapę z Soliska, inni czekają na krzesła w Czyrnej które rozładują głównie gondole, ale Czyrna chyba poczeka do 2020
Ale Gondola nie musi być rozladowana. Tam naprawdę szybko wczoraj szło. Problemem jest przepustowowość 3ki i umiejętności narciarzy, którzy na tej niebieskiej trasie walczą o życie.
No może jeszcze brak mostku nad drogą z 1ki do gondoli. Nie fajne jest też wąskie gardło dojazdowe do gondoli.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zawsze myślałem że z soliska na hale skrzyczenską zrobią 3000 os/h bo to popularne miejsce. Na wierch posredni zrobili 3000 os/h a na hale nie wiadomo dlaczego nie. Także jest to jakiś tam błąd strategiczny jak pisze Krakus81

Edytowane przez christofer30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak otworzą Golgotę to krzesło na Juliany będzie miało większe wzięcie... Jest jeszcze jeden problem z wykorzystaniem kanap, o karym nikt tu nie pisał, a mianowicie zapełnianie ich... Nie byłem w SMR odkąd są single line wiec może to teraz wygląda lepiej, ale nawet na zdjęciu widać, że pomimo dużych kolejek na kanapie siedzą 4 osoby... Ludzi mają jakąś niewytłumaczalną potrzebę wyjeżdżania we wspólnym towarzystwie...

Najbardziej przeszkadza mi jednak mentalność obsługi w Szczyrku... Niby ten sam właściciel (Szczyrk i Chopok) a w podejściu do wykonywanych obowiązków jest przepaść. Mentalnie obsługa w Szczyrku pozostała na etapie nawet nie SONu ale jeszcze GATu czy nawet GONu... Jeśli prawdziwe są historie tu przytaczane (nie było mnie przy nich stąd ta wątpliwość) to jest aż niewyobrażalne są takie historie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Zaba_osw napisał:

Najbardziej przeszkadza mi jednak mentalność obsługi w Szczyrku..

22 godziny temu, christof napisał:

Na plus (duzy) obsługa gondoli. Pan  liczył ludzi w wagonikach i informował ile jeszcze miejsc jest wolnych szybko rozładowali pierwsza duzą kolejke o 8:30.

Zdecydowanie muszę pochwalić obsługę i zgadzam się z @christof,

W sobotę miałem okazję przyglądać dużemu zaangażowaniu gościa z  obsługi, pomagał ludziom na wszystkie sposoby, łącznie z wkładaniem nart, a co najważniejsze ,,dopychał wagoniki" aby jechały pełne czyli niestety tylko 8 osób.

Przydałaby się do zapełniania gondoli single line  jak na południu Chopoka, bo nawet jak jest pełno, to jeszcze 2 osoby mogą wchodzić całkiem legalnie (10 osób) choć muszą się liczyć z tym że pojadą na stojąco.

Edytowane przez surfing
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, leitner napisał:

Raz dzięki temu dopychaniu jechałem w 11 osób w gondoli ;) Ale ogólnie to bardzo dobrze, że pilnują, żeby gondole jeździły pełne.

Tym 11 to pewnie byłem ja :), najlepszym automatem upychającym jest single line, na Słowacji pracownik spokojnie obserwuje i może skupić się na bezpieczeństwie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam,ze obsługa gondoli starała sie zapełniać na maksa, tez robili to w sposób kulturalny. I jeszcze raz potwierdzam,ze gondola to strzał w 10.

Kanapy czesto jezdzily w nie w pełni załadowene. Ale to wina niestety naszej mentalności...a nie tylko obsługi.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, surfing napisał:

W sobotę miałem okazję przyglądać dużemu zaangażowaniu gościa z  obsługi, pomagał ludziom na wszystkie sposoby, łącznie z wkładaniem nart, a co najważniejsze ,,dopychał wagoniki" aby jechały pełne czyli niestety tylko 8 osób

Czemu piszesz,że pełna gondola jeździła po 8 osób?Byłem w sobotę również,potwierdzam,że gościu był ok. pomagał a gondole jeździły po 10 osób .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dzisiejsze warunki mogły zadowolić zdecydowaną większość…, kilka stopni mrozu, sporo słońca, no i w końcu przygotowanie tras na mocną 4-kę. Zdarzały się co prawda gdzieniegdzie pojedyncze kamienie, samo „ratrakowanie” też pozostawiało sporo do życzenia (są miejsca, gdzie gdyby nie przejechali ratrakiem byłoby zdecydowanie lepiej), ale to problem czysto ludzki - nie wystarczy jeździć, trzeba jeszcze umieć wyrównywać. Do godziny 11 wszystkie trasy poprawne, niechlubnym wyjątkiem może być tradycyjnie już 10-ka, a właściwie „ścianka” - tam już rano wychodziły kamienie, Małe Skrzyczne bajkowe, naturalny śnieg pod nartami i zimowa aura. 7-ka to mój dzisiejszy faworyt - dla mnie doskonała. Od 11 sporo ludzi, i spore kolejki do kanap i gondoli - wyglądało to tragicznie, ale tak naprawdę stania było do żółtej 15 minut, do gondoli poniżej 10 (może ja miałem tyle szczęścia, a inni stali dłużej :P). Od 12-ej zauważalna degradacja tras, szczególnie 4-ki i 3-ki, oczywiście te newralgiczne miejsca (ścianki) - to najbardziej oblegane trasy, no i w konsekwencji najwięcej muld, odsypów i łat lodowych.
Podsumowując: zdecydowana poprawa w stosunku do warunków, które były jeszcze tydzień temu, mocno śnieżą Golgotę, a 8-ka tylko do „wyratrakowania” - od przyszłego tygodnia powinno być mniej ludzi i jeszcze lepsze nartowanie. :)

IMG_1267.JPG

IMG_7992.JPG

IMG_7983.JPG

IMG_4561.JPG

IMG_5191.JPG

IMG_2456.JPG

IMG_3083.JPG

IMG_3089.JPG

IMG_0374.JPG

IMG_2968.JPG

IMG_1165.JPG

IMG_7362.JPG

IMG_8743.JPG

IMG_4936.JPG

  • Like 26
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...