Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, moruniek napisał:

W mojej ocenie taki, że mając mróz go nie wykorzystują. Mamy chyba największy mróz tej zimy w Szczyrku a system naśnieżania włączony na Golgocie i Pośredniej, trochę śnieżą 3. A co z resztą, mamy takie zapasy śniegu, że nie potrzeba (czy też nie można) włączyć go całą mocą? Dlaczego nie śnieżymy torów pod orczykami (Juliany), nie śnieżymy "ścianki" na 3, nie wspomnę już Bieńkuli. Wreszcie nie gromadzimy zapasów śniegu - na ciężkie czasy. Ja mam sezonówkę i bardzo chciałbym móc z niej skorzystać w drugiej połowie lutego i w marcu w normalnych warunkach (w ferie nie planowałem przyjeżdżać). W grudniu planowałem jeździć w sumie 10 dni, jeździłem 4 (mam pretensje o brak otwarcia ośrodka na 15 grudnia - przepadła zaliczka noclegów na ten termin), a w terminie późniejszym zamiast planowanych 6 dni wyjeździłem 4 (wiało). 

Tak rozumiem, że ten ośrodek jest w trakcie przebudowy, ale wcale ani nie jest tani, ani nie jest obecnie wow, bo większość fajnych tras jest zamknięta (Golgota, Bieńkula). Jak byłem najfajniejsze warunki miałem na 1. Tyle, że przez 2 dni ta trasa była oficjalnie zamknięta.  Ośrodek ma potencjał, ale potencjał nie wystarczy, trasy które są tylko na mapie (ale bez śniegu) też nie wystarczą. Mamy szczyt sezonu wysokiego a oni zachowują się jakby właśnie otwierali ośrodek na początek sezonu niskiego - w mojej ocenie coś na pewno jest nie tak.

A za tydzień i tak będę tam jeździć i na pewno zamieszczę relację z tej jazdy. 

Pozdrawiam

Przecież śnieżą prawie wszędzie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież śnieżą prawie wszędzie.....

Prawie robi wielką różnicę.

Zbiornik pełny. A nie wykorzystują potencjału ośrodka. Przykład? Drugi orczyk na Małe Skrzyczne nieczynny. A straconych pieniędzy za rezerwację z grudnia żal. Nawet nie było przepraszam ze strony SMR.

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przemo_narciarz napisał:

Akartman o której godzinie ten korek? Od ronda?

Korek przytrafił się podczas powrotu autobusem do Bielska tydzień temu po zakończeniu jazdy na nartach po godzinie 16. Całe centrum Szczyrku było zakorkowane. Przed rondem w Buczkowicach już luźno. A i tak spóźniłem się na pociąg do Katowic 3 minuty :D 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Patologia... 30 minut w kolejce w poniedziałek...

No cóż pozostaje kolejny raz olać sezonów-kę i wybrać się do prawdziwego ośrodka narciarskiego czyli na Pilsko :)

Może ktoś z bywalców Szczyrku dołączy? Będę jechał w środę lub w  czwartek.

 

Cytat

Jaki popis dał TMR?

 

TMR jasno zaplanował sezon w Szczyrku od 23.12 do końca lutego, do tego najtaniej jak się da.

Zarobią na pewno ale tym samym Szczyrk przestaje dla mnie istnieć, choćby postawili tam 70 gondolek i wytyczyli trasy od Bielska po sam Żywiec.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marek_kapica napisał:

Przecież śnieżą prawie wszędzie.....

Naprawdę dziwna sprawa z tym śnieżeniem. Przecież warunki są idealne do tego. Teraz na kamerkach widać że prawie nigdzie nie sypią a np. sąsiedzi z Czyrnej tj. wyciąg Krasnal sypie ostro https://lookcam.com/kamerki/ZqEy6wQl/szczyrk-czyrna-wyciagi-skrzat-krasnal

Edytowane przez remus74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nie narzekałem, bo nie specjalnie było na co. Natomiast dziś przeszli samych siebie. 8:25 Juliany - trasa przeorana (dosłownie) przez ratraki, zamknięta. Zjazd na dół i niebieska nie chodzi, żółta jedzie z prędkością awaryjną. Wjazd na Skrzyczeńską zajmuje 25 minut. Po drodze widać że 4i 7 są zamknięte wymiennie. Decyzja o zjeździe do gondoli, czynna tylko 3. Stan przygotowania w skali 1-10 wynosi minus 5. Jedno wielkie gruzowisko, pobocza nartostrady pełne ludzi, którzy po prostu nie wiedzą jak jechać. Ponownie Skrzyczeńska, żółta jeździ normalnie więc zjeżdżamy do Soliska. Trasa tak jak 3. Niebieska stoi. Pijemy wyczekującą herbatę. Z Julianów zjeżdżają ratraki, niebieska rusza. Okazuje się, że 3,4 były przygotowane świetnie. Juliany to rzeź niewiniątek. Jeździmy 8i 8a, tam najlepsze warunki bo śniegi nietknięty przez ratraki.

Powiem szczerze, że całość sprawiała wrażenie strajku personelu.

  • Like 8
  • Thanks 3
  • Haha 1
  • Confused 1
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, fredek321 napisał:

Do tej pory nie narzekałem, bo nie specjalnie było na co. Natomiast dziś przeszli samych siebie. 8:25 Juliany - trasa przeorana (dosłownie) przez ratraki, zamknięta. Zjazd na dół i niebieska nie chodzi, żółta jedzie z prędkością awaryjną. Wjazd na Skrzyczeńską zajmuje 25 minut. Po drodze widać że 4i 7 są zamknięte wymiennie. Decyzja o zjeździe do gondoli, czynna tylko 3. Stan przygotowania w skali 1-10 wynosi minus 5. Jedno wielkie gruzowisko, pobocza nartostrady pełne ludzi, którzy po prostu nie wiedzą jak jechać. Ponownie Skrzyczeńska, żółta jeździ normalnie więc zjeżdżamy do Soliska. Trasa tak jak 3. Niebieska stoi. Pijemy wyczekującą herbatę. Z Julianów zjeżdżają ratraki, niebieska rusza. Okazuje się, że 3,4 były przygotowane świetnie. Juliany to rzeź niewiniątek. Jeździmy 8i 8a, tam najlepsze warunki bo śniegi nietknięty przez ratraki.

Powiem szczerze, że całość sprawiała wrażenie strajku personelu.

Mój ojciec jest na miejscu i po zjeździe trasami 3 oraz 4 podziękował ze względu na lodowe gruzowisko. Pojechał sprawdzać COS.

Relacje są dramatycznie kiepskie. Zamykane bądź wolne wyciągi, gruz kamienny bądź lodowy na trasach, zamknięte orczyki by rozładować choć trochę kolejki oraz często dezinformacja na FB lub stronie. COS wygląda przy nich jak profesor, a podobno TMR jest potentatem w tej części Europy...

W czwartek przekonam się sam jak to wygląda, ale jeśli będzie taka klapa to na FB im nie odpuszczę publicznego linczu. Kupując sezonówkę jednak wymagam więcej niż zwykły 5-dniowy narciarz.

  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ptk89 napisał:

@przemo_narciarz serio już takie nierówności są o 11-12? Podobno też na trasach(podobno zwłaszcza na 3) grudy lodu jakby źle wyratrakowane?

Tak ogólnie dzisiaj kaszanka:/ w sumie nie ma żadnej trasy idealnej maja to w d. Lance pracują przez caly dzien aktualnie do gondoli 7min na cos 30!!

Jezdzimy zamknięta 1 przy nasniezaniu, nawet fajnie można polecieć. Niestety pierwszy wyjazd tym roku zrednio udany. Jeszcze jezdzimy wiec zobaczymy jakie bedzie podsumowanie.

Ps skrzyczne zdobyte:)IMG_20180206_123323.thumb.jpg.b7280c3763e9187a5abaf9ac166dd399.jpgIMG_20180206_123333.thumb.jpg.2501b54f42dfcc985cbd0e5dec363139.jpg

  • Like 9
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fredek321 napisał:

.... ....Powiem szczerze, że całość sprawiała wrażenie strajku personelu.

Po takiej opinii narciarza ,który w zaparte bronił SMR rezygnuję w tym sezonie z wyjazdu do SMR ,ale nie z wyjazdu do COP (chyba dopiero w marcu). Może  jeszcze zmienię zdanieB|

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj i wszystkie relacje 100% odzwierciedlaja to co sie tam dzisiaj odwalalo. 1 zamknieta a to co bylo otwarte nieporatrakowane. O godz 9 cos tam jezdzili i udawali ze pracuja. Juliany o 9 nie jezdzily. Godz 11 ponad 30 min stania na solisku. Muldy wielkosci kolan. Bryl lodu tyle ze tylko otwierac whiskacza i walic drinki. Obraz nedzy i rozpaczy a nie osrodek ktory ma byc najlepszy w Polsce. AMATORKA I JESZCZE RAZ AMATORKA !!! W jednym miejscu nawet GOPRowiec zmieknal i pogubil narty. Mialem sie zapytac czy te trasy sie nadaja do otwarcia ale mi zwial. Najlepiej bylo na COS ale kolejki tez dramat. Chwalilem SMR ale dzis przegieli palke....>:(

  • Like 4
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, artix napisał:

Śledzę temat i widzę że WZF w Szczyrku może nie być najlepszym pomysłem 😔

Czy się mylę? 

Kończą się ferie więc i kolejki będą znacznie mniejsze. Może ktoś przeczyta nasze wypociny i wyciągnie z nich wnioski (oby pozytywne). Mają tydzień mrozów, więc mają możliwość otworzyć znacznie więcej tras niż obecnie. Mimo wszystko sądzę, że za 1,5 tygodnia będzie znacznie lepiej niż obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, slift napisał:

Bylem dzisiaj i wszystkie relacje 100% odzwierciedlaja to co sie tam dzisiaj odwalalo. 1 zamknieta a to co bylo otwarte nieporatrakowane. O godz 9 cos tam jezdzili i udawali ze pracuja. Juliany o 9 nie jezdzily. Godz 11 ponad 30 min stania na solisku. Muldy wielkosci kolan. Bryl lodu tyle ze tylko otwierac whiskacza i walic drinki. Obraz nedzy i rozpaczy a nie osrodek ktory ma byc najlepszy w Polsce. AMATORKA I JESZCZE RAZ AMATORKA !!! W jednym miejscu nawet GOPRowiec zmieknal i pogubil narty. Mialem sie zapytac czy te trasy sie nadaja do otwarcia ale mi zwial. Najlepiej bylo na COS ale kolejki tez dramat. Chwalilem SMR ale dzis przegieli palke....>:(

Potwierdzam ciężko mi to opisać slowami więc podpinam sie pod Ciebie. 

Szkoda pisać, brud syf i ubóstwo... kolejki można wyjaśnić, ale ŻADNEJ nieprzygotowanej trasy. Wstyd. No cóż kasa na konto wpłynęła teraz siedzą i liczą zamiast ośrodkiem się zajmować. 

Choć wydaje mi się ze po feriach mamy miesiąc pięknego jeżdżenia. Ja narazie nast. Raz lecę na chopoka.

Edytowane przez przemo_narciarz
  • Like 1
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...