Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

JUŻ WIEM KTO JEST WINNY WCZORAJSZEGO PRZYGOTOWANIA STOKÓW!!!!! S K I T U R O W C Y !!!!

 

WSTAWIAM CAŁĄ ODPOWIEDŹ TMR NA MOJEGO MAILA.

"Dzień dobry,

 

W odpowiedzi na Pana maila chciałam poinformować od strony ośrodka jak wyglądała sytuacja wczorajszej nocy i dnia.

Wieczór z 5/6 lutego był planowany na intensywne naśnieżanie ośrodka – dośnieżaliśmy możliwie najwięcej aby zagwarantować klientom stabilną pokrywę śniegu. Lance wytworzyły spore kopy śniegu i rozciskanie go oraz przygotowanie tras było utrudnione, nasza flota od godzin rannych pracowała na wszystkich trasach aby z ilością śniegu się uporać, obecnie 1 ratrakowy jest wyłączony z jazdy z przyczyn zdrowotnych.

Wcześnie rano podjęliśmy decyzje o zamknięciu tras których nie byliśmy w stanie przygotować i przesunięciu wszystkich pracowników na trasy otwierane o 8.30 – czas reakcji nie pozwolił nam na bardzo dobre przygotowanie tras za co przepraszamy.

Trasy wieczorem są mocno niszczone przy dużych mrozach przez poruszających się skiturowców – co jak Pan zapewne wie jest regulaminem ośrodka zabronione lecz ciężko tych ludzi wszystkich powstrzymać dlatego niektóre problemy na trasie to nie wynik ratraka a zjazdów nocnych i marznięcia ich na przygotowanych trasach.
O godzinie 7.30 na stronie www oraz przez specjalny newsletter informujemy gości o zamkniętych trasach i taka informacja była dostępna dla gości – natomiast duża ilość osób porusza się po zamkniętych trasach, przykładowo trasa nr 1 była zamknięta a na 4,7 były ograniczenia oznaczone również w terenie o czym Pan pisze.
Na Julianach ratraki pracowały od rana przygotowując trasę nr 10 która również była dośnieżana i w związku z tym było tam dużo więcej pracy, tak jak Pan pisze trasa 8,8a śnieżona w nocy – ale jeszcze nie uruchamiana w tym sezonie nie była przygotowywana przez ratraki.

 

Pierwszy sezon pracujemy z naśnieżaniem lancami, kumulacja bardzo dobrego mrozu oraz silnego dośnieżania i naszej ograniczonej floty spowodowała trudne warunki na stoku, pracujemy nad poprawą sytuacji i wciąż uczymy się nowej technologii.
Zima w tym roku nie sprzyja, od grudnia borykami się z technicznymi tematami i pracujemy nad rozwiązaniami – ratrakowcy mają szkolenia z osobami doświadczonymi ale proces trwa, zwłaszcza w zmiennych sytuacjach pogodowych.

Mam nadzieję, że wyjaśniłam trochę kwestię,

Przepraszamy za zaistniałą sytuację – postaramy się aby już się nie powtórzyła.

 

Pozdrawiam

 

Beata Markiewicz

Brand Manager

Tatry Mountain Resorts Poland
tel: +48  690 940 580
e-mail: markiewicz@tmr.sk

www.tmr.skwww.szczyrkowski.pl www.legendia.pl

  • Like 7
  • Thanks 4
  • Haha 5
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łał ale się Pani Beata napisała i popisała z tymi skiturowcami...

PS. no i znowu wszystko przez Maćka 😀 wiedziałem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fredek321 napisał:

JUŻ WIEM KTO JEST WINNY WCZORAJSZEGO PRZYGOTOWANIA STOKÓW!!!!! S K I T U R O W C Y !!!!

 

WSTAWIAM CAŁĄ ODPOWIEDŹ TMR NA MOJEGO MAILA.

Nie cytuje całości bo się śmiać nie mogę przestać....

Szkoda że jeszcze nie napisali że to przecież wina narciarzy bo mają za wysokie wymagania jak na nowy ośrodek.

Ludzie w SMR czy tam TMR. Wy się ogarnijcie bo słabo tą waszą przyszłość powoli widzę.

A skiturowców proszę o zaprzestanie łażenia po trasie w nocy bo po czym mam do cholery jeżdzić z rana !!!  Buahahah :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego maila dostałem przed chwilą:

Krzysztof, zima wróciła!
A ponieważ zima miło nas zaskoczyła, my też chcemy zrobić Ci miłą niespodziankę! Otwieramy kolejne 2 trasy: 8 i 11, dzięki czemu już w nadchodzący weekend masz do dyspozycji kolejne 2 km tras! Do zobaczenia na stoku!
 
 
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w środku nocy stoki SMR wyglądają mniej więcej tak.

5a7b32d8a9fcb_z15552652VZawody-skitourowe-na-Mosornym-Groniu.jpg.0359dab749d2c57357b95e369f5b9473.jpg

No to już wiemy od kogo mamy domagać się odszkodowań za zniszczonw narty. Dawać tu jakąś organizacje skiturowców. Niech płacą, a co! ;) [emoji3]

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fredek321 napisał:

Pierwszy sezon pracujemy z naśnieżaniem lancami, kumulacja bardzo dobrego mrozu oraz silnego dośnieżania i naszej ograniczonej floty spowodowała trudne warunki na stoku, pracujemy nad poprawą sytuacji i wciąż uczymy się nowej technologii.
Zima w tym roku nie sprzyja, od grudnia borykami się z technicznymi tematami i pracujemy nad rozwiązaniami – ratrakowcy mają szkolenia z osobami doświadczonymi ale proces trwa, zwłaszcza w zmiennych sytuacjach pogodowych.

Zaskakująco dużo tłumaczeń w tym mailu. To trzeba oddać im na plus, bo mogli 1 zdaniem odpisać.
A sama treść tylko potwierdziła to co widać gołym okiem -> że zarządzanie jest amatorskie. Dobrze że są tego świadomi...
Co nie zmienia faktu, że systemy naśnieżania i ratrakowania tras istnieją od kilkudziesięciu lat w Polsce i wiedza z tego zakresu nie jest tajemna.

 

Edytowane przez shuger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMR wygrywa wszędzie.  Na stoku ilość LUDZI PO BIAŁCE NAJWIĘCEJ ,  jak sie nie podoba w dawnym son,  to proszę jechać na cos lub Bsa ,  wspólne karnety,  skibus który dowiezie,   umywanie rąk od nadmiaru narciarzy,  dla akcjonariuszy dodatkowo 🇸🇰 i 🇨🇿.  Kto daje takie możliwości forumowicze? I takie ośrodki,  za rok może pod gopass podłącza nasfeeld w Austrii,  sezonowka z nasfeeld - sami sobie odpowiedzcie 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Śledzę forum od dawna, ale stwierdziłem, że czas się wypowiedzieć. Dzisiaj odwiedziłem Szczyrk po 10 latach i to pomimo tych wszystkich druzgocących opinii. I całe szczęście, że się skusiłem. Wspomnę tylko, że jestem niedzielnym narciarzem, raczej przeciętnym może stąd moje inne odczucia, bo zapewne na niektórych rzeczach się po prostu nie znam. Jak dla mnie dzisiejsze warunki były super. Do godz. 10 trasa nr 3 do Gondoli oceniam na 4-. Twardo, szybko brak przetarć. Po 10 na ostatnim stromym odcinku przed gondolą zaczął wychodzić lód, ale dało się przeżyć. Trasy nr 7 i 4 do Soliska też fajne, trochę muld pod koniec dnia, ale też delikatne. No i na deser trasa nr 2 z Małego Skrzycznego- bajka! Równy miękki puszek- super sprawa. Szkoda tylko, że taka łagodna trasa. Teraz minusy. Tłumy  ludzi  na trasach i na wyciągach, ale wiadomo na to SMR nie ma wypływu. Drugi duży minus- brak gastronomii. Nie należę do tych osób co większość czasu spędzają w restauracji, ale przez te 8 godz. przydałoby się jakąś herbatkę chociaż wypić a tu nie ma gdzie (poza jakimś maleńkim barem na dole) I na koniec największy atut nowego Szczyrku- ski busy. Za darmo pod sam stok, nie trzeba ruszać samochodu i martwic się o tłum na parkingu. A wieczorkiem można sobie też do restauracji na kolację podjechać.  A tak w ogóle to od 11 do teraz bez przerwy sypie śnieg i już nie mogę się doczekać jutrzejszej jazdy. Pozdro ze Szczyrku

  • Like 9
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Stusi napisał:

Jak dla mnie dzisiejsze warunki były super. Do godz. 10 trasa nr 3 do Gondoli oceniam na 4-. Twardo, szybko brak przetarć. Po 10 na ostatnim stromym odcinku przed gondolą zaczął wychodzić lód, ale dało się przeżyć. Trasy nr 7 i 4 do Soliska też fajne, trochę muld pod koniec dnia, ale też delikatne. No i na deser trasa nr 2 z Małego Skrzycznego- bajka!

Bo tak jest najczęściej. Wczoraj było coś wyjątkowo złego, nie do końca wiadomo czemu. Choć po odpowiedzi Pani Beaty Markiewicz i po rozmowie z właścicielem pensjonatu, w którym mieszkam nie mam już wątpliwości, że powodem jest "zasób ludzki", a właściwie jego brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Stusi napisał:

Drugi duży minus- brak gastronomii. Nie należę do tych osób co większość czasu spędzają w restauracji, ale przez te 8 godz. przydałoby się jakąś herbatkę chociaż wypić a tu nie ma gdzie (poza jakimś maleńkim barem na dole) 

z czynnych tras to przy 4,7 i 10  jest przynajmniej po jednym barze/knajpce/grillu, musisz wolniej jeździć i się rozglądać za herbatą ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, coś tam było po drodze.  😜 Ale chodziło mi głównie o hale skrzyczenska i parking pod gondola. A tak swoją drogą jutro mam zamiar tak w ramach rekreacji przedostać się ze Skrzycznego na Małe Skrzyczne i czy ta trasa 3a jest jakoś oznakowana i gdzie się mniej więcej zaczyna, gdzieś za schroniskiem?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Stusi napisał:

No fakt, coś tam było po drodze.  😜 Ale chodziło mi głównie o hale skrzyczenska i parking pod gondola. A tak swoją drogą jutro mam zamiar tak w ramach rekreacji przedostać się ze Skrzycznego na Małe Skrzyczne i czy ta trasa 3a jest jakoś oznakowana i gdzie się mniej więcej zaczyna, gdzieś za schroniskiem?  

Za schroniskiem masz szlak który jest trasą, jest logo smr i cały czas prosto. Trochę trzeba podchodzić ze 2 razy.

Ale dla widoków warto.

Edytowane przez przemo_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Drugi duży minus- brak gastronomii. Nie należę do tych osób co większość czasu spędzają w restauracji, ale przez te 8 godz. przydałoby się jakąś herbatkę chociaż wypić a tu nie ma gdzie (poza jakimś maleńkim barem na dole)


Co za brednie...przecież na stokach jest mnóstwo knajpek i barów..całkiem dobrych. Problem jest pod stokiem jak przyjezdzasz z małym niejeżdżacym dzieckiem. Albo na górze przy gondoli, gdzie nie ma niczego. Ale na stokach jest tego do wyboru, do koloru.

Chyba pisał tego posta ktoś kto nigdy na SON nie śmigał.

Aha, te Skibusy są takie super, że nie wsiadłem do niego, bo na przystanku w godzinie szczytu nie było "dopychaczy" jak Tokijskim metrze... ;) a serio w godzinach szczyty te Skibusy powinny śmigać jeden za drugim.

I zamiast po raz pierwszy w PL skorzystać z darmowego skibusa, kupiłem bilet na zwykły, poczciwy PKS...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież dodałem że chodzi mi głównie o Małe Skrzyczne, Hale Skrzyczenska i dolna stację gondoli bo tam dzisiaj najwięcej czasu spędziłem. Jeszcze przy okazji słowo o obsłudze. Całkiem nieźle skutecznie uzupelniali gondole żeby pełna jeździła. Raz nawet było nas w niej 11 osób 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...