Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, moruniek napisał:

To Krasnal - konieczny dodatkowy Karnet.

Wygodniej będzie zejść do głównej drogą prywatną koło znaku "wjazd tylko do pokoje gościnne Haratek", niż iść przez pola. 

 

a jednak,

OK dziękuje wszystkim, pola sobie odpuszczam bo rozumiem, że bez Krasnala to musiałbym dygać Zwaliskiem pod górę aż do 3-ki (tam gdzie się kończy dolna siatka).
W każdym razie melduję się 18-24 lutego i na tę lokalizację się uparłem, bo tu coś ostatnio o ski-busach stojących w korkach piszą :-) 


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lomax napisał:

Czy ktoś z Was wie jakie są warunki na Bieńkuli, czy można już tą trasą trochę pośmigać?

Foto z piatku 09.02.2018 . Zjechac sie da 😀 ale kamyczki tez są 

 

20180209_123924.jpg

Edytowane przez Bajor
  • Like 3
  • Haha 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, unky napisał:

Jakieś fatum w Szczyrku teraz. Od poniedziałku stoi kanapa COS Szczyrk-Jaworzyna, nie wiadomo kiedy ruszy. Teraz (wtorek 13:30) popsuła się kanapa na BSA i też nie wiadomo kiedy naprawią. Ech...a miało być tak pięknie. 

Ma to swoje zalety. Wystarczy przejść górą (z Małego Skrzycznego) do COS-u i można jeździć swobodnie, bez tłumów :D, w ślicznym, świeżym śnieżku. Słyszałam (od ćwiczących tam wojaków), że jutro mają naprawić, ale czy to prawda? Zobaczymy.

Edytowane przez Maria
Niejasność
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do znawców apropos kilku tematów dotyczących SON:

1. Trasa 9a na Julianach serio może mieć 2095m długości skoro sąsiednia trasa numer 9 ma podane 1350m długości?
2. Czy obecna trasa numer 6 była kiedykolwiek w przeszłości oficjalnie otwierana czy to tylko zabieg marketingowy by dopisać więcej kilometrów do ośrodka? Patrzę na to z góry i wygląda to na drogę/ulicę dojazdową do posesji, więc chyba średnio, żeby narciarze się po niej poruszali i ryzykowali spotkaniem auta naprzeciwko siebie.
3. Podobne pytanie dotyczy wariantu 3d. Czy był on kiedykolwiek oficjalnie użytkowany, bo również przebieg przez ulicę Zwalisko i jej odnogę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maria napisał:

Ma to swoje zalety. Wystarczy przejść górą (z Małego Skrzycznego) do COS-u i można jeździć swobodnie, bez tłumów :D, w ślicznym, świeżym śnieżku. Słyszałam (od ćwiczących tam wojaków), że jutro mają naprawić, ale czy to prawda? Zobaczymy.

Hmyy...Ci żołnierze widziałem że pod COS pojawili się w poniedziałek rano. Może kanapa w ogóle nie jest popsuta tylko wyłączyli ją żeby wojsko mogło swobodnie pojeździć. W końcu COS jest państwowy...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, unky napisał:

Hmyy...Ci żołnierze widziałem że pod COS pojawili się w poniedziałek rano. Może kanapa w ogóle nie jest popsuta tylko wyłączyli ją żeby wojsko mogło swobodnie pojeździć. W końcu COS jest państwowy...?

Chyba nie. W zeszłym tygodniu też byli, w ogóle przez całe zimy można ich spotkać i na Małym Skrzycznem, i w COS-ie.

Edytowane przez Maria
opuszczone słowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, unky napisał:

Hmyy...Ci żołnierze widziałem że pod COS pojawili się w poniedziałek rano. Może kanapa w ogóle nie jest popsuta tylko wyłączyli ją żeby wojsko mogło swobodnie pojeździć. W końcu COS jest państwowy...?

Tyko bez teorii spiskowych, zerknij na kamery, kanapa jak zdechła tak stoi bez ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj skorzystałem z awarii. Polecam, jak komuś nie straszny pół godzinny spacerek,
to może zakosztować uroków jazdy bez kolejek do kanapy. No i atrakcja od tego sezonu - jazda starym dobrym orczykiem na MS. 
A z rana objazd tras Szczyrkowskiego - pierwsze dwie godziny również bez kolejek do wyciągów. Golgota jakaś taka wąska i krótka :)
W nocy spadło kilka centymetrów, w ciągu dnia nadal sypało i mglisto. 
Na Skrzycznem najlepsza czerwona, po południu znalazłem jeszcze nietknięte boki trasy - miodzio.

20180213_112355.thumb.jpg.e77c40f7a69ed5fc2b8cc6567787d8a2.jpg

20180213_133021.thumb.jpg.0689160bd28ff40be35babc093b9d433.jpg

20180213_132519.thumb.jpg.c013d4f348ad551c808adb4c5fe3d84f.jpg

Mosty śniezne na Skrzycznem.

20180213_130205.thumb.jpg.7c9e3a9317207dc5a08b6696ed380a04.jpg20180213_130227.thumb.jpg.b3ae27664c1030472f91a9b73fc889c8.jpg

Edytowane przez aurigae
  • Like 8
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś nie było okazji pocykać fotek. cały dzień opad śniegu do 14:00 intensywny później słabszy ale ciągle pada. Warunki na trasach i ilość ludzi jak codzień od kilku dni więc nie ma się co rozpisywać. Generalnie na plus.

To, że nie działa orczyk na julianach to zwykła granda, trasy 8a, 9 i 9a w większości bardzo dobre, gdzieniegdzie trochę trawy ale to załatwiłaby by armatka w jedną noc. Wystarczyłoby chcieć. To samo orczyk w czyrnej, nie jeździ tylko dlatego, że nie ma dobry woli ze strony nowych włodarzy. Śniegu jest pod dostatkiem.

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem osobiście sprawdzić jak się mają sprawy po zakończeniu ferii śląskich. Trasy przykryte kilkucentymetrową warstwą świeżego śniegu przez pierwsze dwie godziny dawały sporo frajdy, później z racji lawinowo rosnącej frekwencji (awaria dolnej kanapy w COS pewnie miała spory w tym udział) i nieustającego opadu szybko się degradowały. Drobne przetarcia i kamienie w dolnym odcinku Golgoty, więcej kamieni można było trafić na „ściance” 1-ki. Tradycyjnie, największy tłok na 3-ce i 4-ce, ale to już nikogo chyba nie dziwi. Kanapy na Solisku odpuściłem po 10-ej, kolejka do gondoli na 10 minut maksymalnie. Dzisiaj w ciągu dnia spadło od 5 do 10 cm nowego śniegu, warunki poprawiają się z dnia na dzień, ale przy takich tłumach minerały pewnie jeszcze długo będą wychodziły. :)

IMG_9826.JPG

IMG_7504.JPG

IMG_2428.JPG

IMG_4564.JPG

IMG_3305.JPG

IMG_9100.JPG

IMG_6587.JPG

IMG_3666 2.JPG

IMG_7572.JPG

IMG_7063.JPG

IMG_9423.JPG

IMG_2236.JPG

  • Like 20
  • Thanks 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, swiezak napisał:

Wracając do tematu!!!! Jak tam obecna sytuacja? Jest troche luzniej niz w czasie ferii śląskich? Planuje wypad w czwartek I zastanawiam się czy jest szansa pojezdzic bez stania 15 min w kolejce.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

15 to nie...ale 20-30, czasem dluzej mozna....szczególnie jak COS na dole nie działa....

w weekend to w ogóle samobójstwo...

dzisiaj Pani mowila ze 40 minut czekala na solisku, ja ucieklam na BSA wtedy

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...