Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, ptk89 napisał:

Mam pytanko do znawców apropos kilku tematów dotyczących SON:
2. Czy obecna trasa numer 6 była kiedykolwiek w przeszłości oficjalnie otwierana czy to tylko zabieg marketingowy by dopisać więcej kilometrów do ośrodka? Patrzę na to z góry i wygląda to na drogę/ulicę dojazdową do posesji, więc chyba średnio, żeby narciarze się po niej poruszali i ryzykowali spotkaniem auta naprzeciwko siebie.

Była  - tylko to taka lajtowa trasa - bardziej leśno-przełajowa i dość płaska. Pierwszy raz nie znając jej ostrożnie zacząłem bez prędkości,  potem musiałem długo się odpychać, w końcu pomyślałem, że bardziej by mi się tu biegówki przydały i w końcu odbiłem w choinki (dość gęste :P) i na przełaj przeciskałem  się z powrotem na "4" :P

Potem przejechałem już ją normalnie. Spokojnie - z ulicą się nie spotkasz - dopiero za winklem w lewo masz górkę, ale prędkość z niej wykorzystaj  na końcowy dojazd do 4 ;)

O ile pamięć mnie nie myli, to jeszcze dawniej- dawniej za GAT'owskicg czasów  ona miała chyba oznaczenie jako trasa zielona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mamad napisał:

Kolego czytasz posty czy tylko tu zagladasz jak coś chcesz. Poraz 3 usuń ciasteczka. Tu już był nawet taki ktory uznał że kamerki wyłączyli. Okazało się że tylko jemu.

Czytam regularnie od deski do deski:) Faktycznie bylo cos o ciasteczkach. OK działa, dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Jasiek napisał:

 

PS. Pozdrawiam wszystkich i dzięki za to że miałem przyjemność spotkać się i uczestniczyć w tym forum!

 

ufff.mocne....wybrałam ten fragment. Pozdrawiam i może kiedyś... uda Nam się wspólne nartowanie, nie koniecznie na tyczkach;) Trzymaj się Jaśku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, ptk89 said:

Mam pytanko do znawców apropos kilku tematów dotyczących SON:

1. Trasa 9a na Julianach serio może mieć 2095m długości skoro sąsiednia trasa numer 9 ma podane 1350m długości?
2. Czy obecna trasa numer 6 była kiedykolwiek w przeszłości oficjalnie otwierana czy to tylko zabieg marketingowy by dopisać więcej kilometrów do ośrodka? Patrzę na to z góry i wygląda to na drogę/ulicę dojazdową do posesji, więc chyba średnio, żeby narciarze się po niej poruszali i ryzykowali spotkaniem auta naprzeciwko siebie.
3. Podobne pytanie dotyczy wariantu 3d. Czy był on kiedykolwiek oficjalnie użytkowany, bo również przebieg przez ulicę Zwalisko i jej odnogę?

1. To jest są jakieś kreatywne pomiary TMRu. Skoro C5 i C6 mają 842m(a to raczej prawda) to 9 średnio może mieć 1350. Gdyby jednak założyć, że biegnie po takim łuku, że tyle ma, to już 2095 to zupełny kosmos. Na moje oko(a "parę" razy tam zjechałem) one są równoległe.

2. Jak już tu ktoś napisał 6-tka to taka raczej leśna ścieżka. Tam chyba w dwóch miejscach trzeba się odpychać. Ta trasa odchodzi od 4 i można nią dojechać do 3. Jak się jednak zakrzywi z powrotem na 4 to raczej pewne odpychanie. Oni to w zeszłym roku, jak też wcześniej ratrakowali kiedy było na tyle naturalnego śniegu. Mi się tam podobało, bo fajny widoczek a ludzi zazwyczaj zupełne zero. Zdecydowanie częściej to ratrakowali niż 3a ze Skrzycznego.

3. Byłbym bardzo zadowolony gdyby mi ktoś powiedział gdzie jest 3b i 3c skoro jest 3d. Ale jak już mamy się zastanawiać nad 3d to w czasach dawnych(Richter i przyjaciele) to na spokojnie działało. Aż później nastał TMR i to olał(to bywało zagrodzone płotkiem). Kompletnie nie rozumiem dlaczego, bo w tym wariancie można było uniknąć przejazdu przez ulicę  przy dojeździe do Czyrnej. Przy obecnej konfiguracji(gondola) może i rzeczywiście niepotrzebny kawałek. Uważam, że tam(3d) były zawsze lepsze warunki niż na 3. Oczywiście to kiedyś było innymi numerami oznaczone. Ktoś tu kiedyś pisał, że to trasa między jabłonkami i innymi drzewami. Ja coś te drzewka owocowe przegapiłem i spokojnie mi się tam śmigało.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przedstawię moje przemyślenia po tygodniu na SON-e, jako że młody narciarz jestem :), niestety tylko duchem. Cóż, zachęcony przez moich kolegów wychwalający stary SON z orczykami zjawiliśmy się z rodzinką w tem kultowym miejscu. Miejsce urocze, trasy bardzo zróżnicowane i wymagające, extra, bajka niestety się skończyła bardzo szybko. Przez tydzień dostępnych było 8 tras (w lutym) bodajże z 20, w międzyczasie dwie czerwone wyłączone z powodu naśnieżania jedna na dwa, druga na trzy dni, ludzi od groma. Jeżeli ktoś mówi że w Białce jest dużo ludzi to się myli, bo pod kanapami na Solisku było tyle samo jak nie więcej. Po 6 dniach moje nowe narty na ślizgach mają relify jakie można zobaczyć na wewnętrznych ścianach piramid egipskich. Po czem dnia siódmego "zaliczyłem" BSA, a tam o dziwo, dało się naśnieżyć  i przygotować trasy, NIESAMOWITE!!!. Byłem wy tym roku i w Białce i w Szyczyrku, i tak sobie myślę, że SON jeszcze musi jeszcze dużo, dużo popracować aby obsłużyć tą ilość narciarzy którą jest w stanie wywieść na Małe Skrzyczne, a podobno w tym roku postawią jeszcze jedno krzesło. Tego tygodnia pobytu oczywiście nie zaliczam do straconych, ćwiczyć można wszędzie, tyle że w wypoczynkiem nie ma to wiele wspólnego, to samo tyczy wszelkich usług około narciarskich - miejsc noclegowych restauracyjnych i innych. Szczyrk to niestety jeszcze PRL. 

Pozdrawiam wszystkich,

WB

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Kolego WujB słusznie prawisz....Zapewne zaraz zostanę zlinczowany za to, co tu napiszę, ale cóż prawda musi zwyciężyć !!! :).... Dobra  teraz na poważnie, pojechaliśmy z kolegami, w minioną Niedzielę rano na jednodniowy wypad na Górę Kamieńsk koło Bełchatowa, z Wa-wy mamy tylko 180km. Po dojechaniu na miejsce gdzieś ok 11.00 okazało się że generalnie jest słabo, wąsko, ludzi dużo :( . Jeden z kolegów puścił pół żartem, pół serio propozycję: a, może tak do Szczyrku ? W sumie zostało nam  ok 200 km i  trochę się zdziwił, bo  podchwyciliśmy temat i po kilku minutach "zapindalaliśmy" już do Szczyrku.  Ja bardzo chciałem zobaczyć ten nowy SON i porównać do tego, co zastałem w poprzednich latach. Koledzy zadali się na mnie, dlatego nie zatrzymaliśmy się już w COS'ie tylko pojechaliśmy do końca na SON.

Na miejscu byliśmy gdzieś ok 14.00 szybki  "luk" na cennik i okazuje się kolejka czynna do 16.00, później przerwa do 18.30 na ratrakowanie, na szczęście odkupiliśmy karnety za 30zł. Jeżeli chodzi o gondolkę i pozostałe nowe kanapy, to jak najbardziej OK. Natomiast jeżeli chodzi o ilość ludzi, jakość tras, ilość śniegu etc, to mocno się rozczarowaliśmy. Wjechaliśmy gondolką,  później wyrwirączką na samą górą i tam było jako tako,  no dobra powiedzmy że OK. Natomiast poniżej gondolki trasa nr 3,10,9 nie pamiętam jakie tam były  nr, ale jeździliśmy i żółta kanapą i niebieską,  to porażka i już mówię dlaczego:

masa odsypów, masa lodu, dużo ludzi, muldy, wąsko, korzenie i jakieś pomniejsze minerały. Chciałbym powiedzieć coś dobrego o jakości tras ale nie za bardzo  mogę, no może widoki są ładne owszem - chyba że ktoś uzna te warunki za normalne, to ok, ale niech pojedzie gdzieś za granicę i popatrzy albo chociaż do........tak wiem....do tej  nieszczęsnej Białki,  gdzie tylko jeżdżą "niedzielni narciarze,dzieci, warszfka, krakofff " Oczywiście bardzo fajnie że TMR zainwestował postawił te gondole i kanapy i postawi ich jeszcze więcej, ale w obecnym kształcicie tam jest za dużo narciarzy, a będzie jeszcze więcej, na tych wąskich trasach. Do tego dochodzi jeszcze dość spore nachylenie i  mała ilość sztucznego śniegu, nie mówiąc już o naturalnym oraz jakieś minerały i wstające korzenie, czy też patyki. Tam musi być więcej śniegu, szerzej,  a jak się da może jakieś nowe trasy.

Tak więc w przerwie na ratrakowanie, która trwa w Szczyrku ok 2,5 godz pojechaliśmy do Białki Tatrzańskiej i poszusowaliśmy w nocy, od 20.00 do 22.00 na wszystkich trasach  - trochę krótko, ale bardzo intensywnie: szeroko, jasno, bez lodu, no może gdzieniegdzie, bez minerałów, ludzi mało, w zasadzie zero kolejek -  jakość tras o 20.00 w Białce, o niebo lepsza niż w Szczyrku, o 15.00.

Być może jak TMR wybuduje dodatkowe krzesła, poszerzy jeszcze trasy albo je przeprofiluje, zrobi porządne połączenie z COS'em, bo jak rozmawiałem z miejscowymi narciarzami, z COS można zjechać do SON, bo jest wyżej, ale odwrotnie to trzeba się namęczyć. Jak dorobią jeszcze oświetlenie do innych tras i naprodukują dużo sztucznego, to będzie lepiej czego bardzo SON i w ogóle Szczyrkowi życzę

Pzdr

Edytowane przez prez7
  • Like 9
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, WujB napisał:

Szczyrk to niestety jeszcze PRL. 

 

47 minut temu, prez7 napisał:

ale cóż prawda musi zwyciężyć

Dziękuję Wam Panowie serdecznie za prawdę a nie propagandę sukcesu:ph34r:

czyli jednym słowem dziadostwo

w tym sezonie już tam nie pojadę (a chciałem)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2018 o 14:21, ptk89 napisał:


1. Trasa 9a na Julianach serio może mieć 2095m długości skoro sąsiednia trasa numer 9 ma podane 1350m długości?
2. Czy obecna trasa numer 6 była kiedykolwiek w przeszłości oficjalnie otwierana czy to tylko zabieg marketingowy by dopisać więcej kilometrów do ośrodka? Patrzę na to z góry i wygląda to na drogę/ulicę dojazdową do posesji, więc chyba średnio, żeby narciarze się po niej poruszali i ryzykowali spotkaniem auta naprzeciwko siebie.
3. Podobne pytanie dotyczy wariantu 3d. Czy był on kiedykolwiek oficjalnie użytkowany, bo również przebieg przez ulicę Zwalisko i jej odnogę?

1. Oni coś namieszali z tymi długościami, parę miesięcy temu były poprawne. Trasa nr 9 ma długość około 900m (blisko orczyków), a 9a w sumie zależy jak liczyć, bo w większości pokrywa się z "9", ale nawet oddzielnie będzie miała około 1100m.(taka długość była chyba podawana za czasów GAT). Nie wiem czemu nie działa - akurat teraz najbardziej teraz brakuje szerokiej i łatwej trasy.

2. Typowa nartostrada (jak już ktoś napisał), ale początkujący mogliby ją wykorzystywać, jadą początkowo "3" i odbijając w "6", dzięki temu zaliczyliby "3", nie musząc zjeżdżać ściankami do gondoli. Żadnego przecinania drogi tam nie pamiętam, ale faktycznie jest trochę do podejścia (podobnie jak łącznik ze Skrzycznego).

3. Był - też niezrozumiałe jest dla mnie, czemu nie działa. Przejeżdża się tam obok prywatnych domów, ale ten wariant odciążyłby ściankę na "3". Teraz nie wycięli tam nawet metrowych patyków - chyba nie planują udostępniania tej trasy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Je nie mam sezonówki a znów byłem,  wczoraj wieczorna, dziś dzienny. Relacji chyba nie trzeba zdawać,  przecież to PRL.....  Nie wiem czy wam ktoś płacić za pisanie tych bzdur czy co. My z moją drugą połową żałujemy że nie mamy sezonówki.  

IMAG5858.jpg

Edytowane przez marek_kapica
Edycja
  • Like 10
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje podsumować nasz dwutygodniowy (13 dni jazdy) pobyt w Szczyrku. Zacznę od plusów, bo te budzą mniejsze emocje.

1. Nowoczesne wyciągi.

2. Poszerzone nartostrady.

3. Stosunkowo mala liczba ludzi w pierwszym tygodniu pobytu. Między 8:30 a 12 robiliśmy po 18-20 zjazdów wzdłuż kanap/gondoli (na moje możliwości i kolana wystarczy).

4. Pusty i darmowy parking na Julianach.

5. Cena karnetów - 13 dni jazdy + 3 nocne kosztowały nasza trójkę (1xITIC, 1xISIC) 2198 złotych.

6. Dobrze przygotowane stoki do jazdy nocnej, dwie długie nartostrady.

7. Pomocna obsługa.

Minusy.

1. Część tras zamkniętych (w dużej mierze wina zimy).

2. Tłumy w drugim tygodniu pobytu. Jazda kończyła sie o 11.

3. Kamienie na trasach (jadąc wiedzieliśmy, że tak będzie, bo widzieliśmy latem przeorane ciężkim sprzętem trasy).

4. Zmienne przygotowanie tras. Z reguły na 4, ale raz na 1, o czym pisałem wcześniej.

5. Słabo rozwinięte zaplecze gastronomiczne (po części wynikało to z zamknięcia tras - wypadła Czyrna, a w pierwszym tygodniu dojazd do Rudego Kota i Igloo był niemożliwy).

6. Pijani na stokach, zwłaszcza na jeździe wieczornej.

7. Słaba obsługa systemu GOPASS

8. Dość częste awarie wyciągów.

  • Like 13
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, przemo_narciarz napisał:

Byłem pewny ze masz sezonowke

Rozważałem zakup, ale koniec końców stwierdziłem, że dla narciarza z centralnej Polski to zbyt wysokie ryzyko. Potem okazało się, że właściciele pensjonatów doładowują GOPASS-y po wyjątkowo atrakcyjnych cenach i wyszło znacznie taniej niż sezonówki. Wybór Szczyrku w dużej mierze spowodowany jest pensjonatem, w którym mieszkamy.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fredek321 napisał:

Spróbuje podsumować nasz dwutygodniowy (13 dni jazdy) pobyt w Szczyrku. Zacznę od plusów, bo te budzą mniejsze emocje.

 

Podziwiam, naprawde :D wybrac sie na 13 dni do Szczyrku, nie to zebym sie Szczyrku czepial, rownie dobrze moglbym tutaj wstawic Bialke czy Zieleniec, jednak szczerze pelen szacunek.

Ja bym sie narciarsko zanudzil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam na jeździe nocnej i tak...

była to moja pierwsza nocna jazda, na zawodach volvo wygralam skipass na jazde wieczorną, po zarejestrowaniu go na gopass nie widzialam zeby ta jazda na nib byla, ale pani w kasie w poniedzialek powiedziala mi ze jest na nim, no wiec dzisiaj nastawilam sie na wieczorne szusy.

Dodam jeszcze ze rano pojezdzilam od 9:15 około, dojechalam na gondole skibusem po raz pierwszy, pierwsze zjazdy bez duzych kolejek, pozniej wchodzilam przez single line - jeździlam sama, przy okazji przez single line przeszła pani instruktor z 6 dzieci....dwoje z nich straaaasznie sie pchało pomimo zwracania im uwagi przeze mnie, w koncu 4 w nich mnie wyprzedziło....spytałam pana z obslugi czy single line obowiązuje szkołki, powiedział ze nie....raz wyjechalam na MS, ale duzo ludzi bylo i troche zmarzłam, pojechalam sie zagrzac, zjesc, wypic herbate i po 12 skonczylam jazde bo byly za duze kolejki..nie chcialo mi sie stac.

17.45 byłam pod gondolą, tłumy juz na parkingu i przed bramkami. 18 wybiła, w koncu doszlam do bramki i karnet nieaktualny....padły słowa na k...bo sie zdenerwowałam.... tłum za mną wiec przeszłam górą bramki, pierwszy zjazd czerwoną, wyratrakowaną, rozdziewiczanie :) zjechalam do infocentrum, powiedziałam co i jak, Pani powiedziala ze powinno byc okej, pobawila sie skipassem i mowila ze bedzie działać. podziekowalam, poszlam do gondoli i powtorka z rozrywki....przeszlam znowu gorą, zjechalam niebieską i do infocentrum. pani zdziwiona....powiedziala zebym sprobowala jeszcze raz, jak nie pojdzie to mi wymieni, podeszlam tym razem do innej bramki i zadziałało :P jade gondolą...gondola stanęła...okazało sie ze jakis snowboardzista tak wsadził deske ze nie mogli jej wyciągnąc....pojezdzilam do 21, trasy na początku super, ale szybko sie rozjezdzaly, ludzi nie az tak duzo, nie bylo duzych kolejek, im pozniej tym mniej ludzi. na sam koniec juz na bieżąco bez zadnej kolejki. jutro chyba teraz na wieczor pojde, bo w piatek jade dalej

jezdze od 14 lat do Szczyrku przynajmniej raz w roku, od okolo 4-5 lat przynajmniej 2 ;)

uwielbiam tu jezdzic :)

 

zapomnialam dodać ze na wieczornej wiecej km zrobilam niz w ciagu dnia :P co prawda tylko o kilka km, ale zawsze :P

 

Edytowane przez Chrumcia
  • Like 9
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marek_kapica napisał:

Nie wiem czy wam ktoś płacić za pisanie tych bzdur czy co. My z moją drugą połową żałujemy że nie mamy sezonówki.  

Tylko ,ze tutaj opinie piszą tez bywalcy alpejskich stacji narciarskich i w porównaniu z nimi SMR z tłumem narciarzy i dosyć słabo przygotowanymi trasami wychodzi blado. Byłeś kiedyś na nartach w Alpach? Lubię jeździć nartach na polskich stokach ,ale nie w tłumie narciarzy . Narty w Alpach to ,,wyższa liga'' . Trzeba raz tam w roku pojechać i tyle. Wtedy SMR w czasie ferii przestanie być atrakcyjny.

Edytowane przez janek57
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, janek57 napisał:

Tylko ,ze tutaj opinie piszą tez bywalcy alpejskich stacji narciarskich i w porównaniu z nimi SMR z tłumem narciarzy i dosyć słabo przygotowanymi trasami wychodzi blado. Byłeś kiedyś na nartach w Alpach? Lubię jeździć nartach na polskich stokach ,ale nie w tłumie narciarzy . Narty w Alpach to ,,wyższa liga'' . Trzeba raz tam w roku pojechać i tyle. Wtedy SMR w czasie ferii przestanie być atrakcyjny.

Cześć

Niestety ale mam wrażenie, że Ty Drogi Janie trochę w bzdury poleciałeś. Ekipa czepialskich to po prostu czepialscy a nie ludzie o szerokich horyzontach.

Pozdrowienia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . W piątek (09.02) miałem okazję jeździć na SONie . Pierwszy raz widziałem jak w polskich górach ratraki przygotowują trasę (golgota) pracując na linach asekuracyjnych . Po co te liny skoro nachylenie trasy najwyżej średnie ? Następnego dnia sobota (10.02) godz 8.20 kupując karnet na solisku spytałelem Pana w kasie , jak warunki ? Powiedział ,  że niestety jest awaria kanapy pomarańczowej , ale max 40 min .do godziny kolej ruszy . Kupiłem karnet i zacząłem jazdę niebieską kanapą , a tu ciekawostka ; pięciu Panów z obsługi od godziny 8:40 do 11 wydobywało skuter z krzaków w czasie gdy kanapa pomarańczowa (solisko-hala skrzyczeńska) stała .  Tego dnia niestety byłem ograniczony czasowo do godziny 11.30 , więc musiałem zadowolić się jazdą tylko golgotą i trasą nr 10 (minerały). Do godziny 11.30 kanapa pomarańczowa niestety nie ruszyła (mimo wcześniejszych zepewnień , max-godzina). Pozdrawiam wszystkich i myślę , że potrzeba im jeszczę trochę czasu na dotarcie. Cierpliwości .

20180210_090912.jpg

  • Like 3
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Niestety ale mam wrażenie, że Ty Drogi Janie trochę w bzdury poleciałeś. Ekipa czepialskich to po prostu czepialscy a nie ludzie o szerokich horyzontach.

Pozdrowienia

Mitku, takie te Alpy wspaniałe dopóki wiosną nie trzeba zjechać na sam dół. 

A to muldy, a to błoto i minerały,  a w ogóle to by się wstydzili i powinni takie trasy pozamykać! 

No i przereklamowane to wszystko 😂

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Niestety ale mam wrażenie, że Ty Drogi Janie trochę w bzdury poleciałeś. Ekipa czepialskich to po prostu czepialscy a nie ludzie o szerokich horyzontach.

Pozdrowienia

Mietek A Ty byłeś w SMR ??? @janek57 pisze bzdury ?? Twoje tezy są bardzo ciekawe ale bardzo bardzo często mijają się z prawdą. Obecnie w SMR wszystko szwankuje i zdecydowanie bardzo dużo jest do zmiany. Ale co tu będziemy opowiadać takiemu ekspertowi.......

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ferii i dużej ilości ludzi to się zgadzam, ale litości z tą budową. Gdzie tam jest coś niby w tym momencie budowane? Kanapy stoją, system naśnieżania też, trasy skończone. To nie jest żaden plac budowy tylko otwarty ośrodek narciarski z karnetami w pełnej cenie i tak należy go oceniać. Placem budowy będzie zapewne znowu po zakończeniu sezonu. Kamieni jest dużo, bo zwyczajnie nie naśnieżyli wystarczająco przez mało wydajny system naśnieżania i problemy techniczne, o których zdaje się pisała nawet rzecznik ośrodka w mailu do jednego z użytkowników. Tak samo kamienie są często na Pilsku, a nie buduje się tam od lat, bo niestety ze śniegiem często jest słabo. Jasne, że po przeoraniu tras jest trudniej je utrzymać, ale tym bardziej powinni się starać porządnie naśnieżyć przed ratrakowaniem i zrobić porządny podkład , a jeżeli już coś wyjdzie obsługa powinna zbierać kamienie. No, ale lepiej tłumaczyć się, że winna jest wyłącznie zima i skiturowcy.

Edytowane przez Przemekc1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...