Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Brak pracowników...ogarnijcie się. Największa firma zarządzająca ośrodkami narciarskimi w europie wschodniej i nie miałaby pracowników w nowej miejscówce która ma być ich numerem dwa? Ja tam nie widziałem braku pracowników. W infocenter przy gondoli siedziało ich ze czterech i kompletnie nie mieli co robić. Wystarczyłby jeden. Taka potężna firma jak ma braki kadrowe zatrudnia ludzi z workservice'ów, dla nich koszty nie są istotne na etapie startu ośrodka. Musi być sznyt i jakość. Wg. mnie po prostu uznali że to co jest otwarte to wystarczy i nie ma sensu odpalać więcej. Zobaczcie, tam gdzie dojeżdzały kanapy/gondola to orczyki były nieczynne bo i po co wg. nich. Orczyki chodzą tylko na małe skrzyczne bo tam kanapa nie dociera. Jaki problem postawić 4 osoby żeby obsługiwały orczyki na Julianach? Przy takiej ilości zatrudnienia to pikuś. Po prostu im się nie chciało i uznali że to zbytek jak można tam wjechać niebieską kanapą.

Pracowników to może zabraknąć panu Kaziowi z niskobudżetowego pensjonaciku jak mu nagle wszyscy położą wypowiedzenia a go nie stać na jakieś konkretne podwyżki ale nie takiemu gigantowi jak TMR. Ich stać na WSZYSTKO.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, unky napisał:

Będzie tak na pewno. Oczywiście stare czasy nie wrócą no i w sumie dobrze ale takich tłumów to nie będzie. Nie realne po tym co się tutaj w tym roku dzieje.

Trudno przewidzieć jak będzie - nie bardzo jest alternatywa niestety. Może jedynie ubędzie trochę narciarzy z daleka, bo to faktycznie ryzyko - przyjechać i dowiedzieć się, że nic nie działa z powodu wiatru, albo że awaria kolejki na Skrzyczne (w SMR też się zdarzało). A to wszystko nowe urządzenia!

Z ciekawości sprawdzam sobie warunki w wybranych ośrodkach w Austrii i np. w takim Serfaus na 68 wyciągów działa 68, na 214 km tras czynnych jest 214. Nawet jednego, drobnego talerzyka sobie nie podarują. I to jest ta najważniejsza różnica - nie w warunkach, nie w górach, a w mentalności. Góra Lazid - tylko jedna kolejka i aż 5 równoległych, czarnych tras, którymi prawie nikt nigdy nie jeździ (są w cieniu i bardzo strome) - tam jakoś opłaca się ratrakować, nawet dla jednego narciarza.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, koliber napisał:

nie działa 8a (początkujący nie mogą przez to korzystać z 8-ki, bo musieliby zjechać Golgotą), nie działa szeroka i łagodna 9-tka, która odciążyłaby inne trasy z nadmiaru początkujących narciarzy, nie działa 5-tka, nie działa wariant 3d, który też odciążyłby "ściankę" na trójce.

Myślałem, że większość z nich wynikała z małej ilości śniegu gdy byłem tam na Sylwestra, ale ostatnio chyba sporo dopadało? Czyżby jednak efekt oszczędności?

 

W ostatnim tygodniu, na Julianach jeździłem po wszystkich nieczynnych trasach 8a, 9, 9a, ba pod orczykiem bez problemu, Gdzieniegdzie wyłaziła trawa ale tylko dlatego, że nie było ani razu przejechane ratrakiem i przy dużej ilości narciarzy tak się porobiło. Górkę można bez strat objechać dosłownie z każdej strony. Bary Iglo i Rudy kot normalnie otwarte i pełno w nich ludzi. Czyli wszystko działa, tylko Słowacy nic o tym nie wiedzą ;) Jedyny dla mnie sensowne wytłumaczenie, to polityka firmy odcinająca się od starych wysłużonych orczyków i mówiąca idzie nowe. Nie wiem jakie mają plany na ten rok ale jak nie postawią teraz kanapy na Julianach to zakładam, że w przyszłym sezonie sytuacja się powtórzy i na powyższych trasach znowu  jazda na dziko.

Edytowane przez Ostek
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po blisko dwutygodniowej przerwie dzisiaj trafiłem ponownie do Szczyrku, na parkingu pod gondolą 8.25 i już tylko jeden rząd wolny do parkowania, ale ja nie jestem @bolec, Krzychu, kiedy wjeżdża na parking mawia: Kurde, znowu jestem drugi, a po chwili dodaje, aaa, nieee, przecież to jest Volvo w akwarium ;)xD. Pogoda żyleta, lekki mrozik, i bardzo dobrze przygotowane trasy - przez kilka pierwszych zjazdów szukałem kamieni, bez powodzenia. Tradycyjnie już przed 11 przeniosłem się do COS, i nie była to ucieczka przed tłumami, czy zdegradowanymi trasami (tych, do 10.30 nie uświadczyłem). Kolejka do kanapy na Skrzyczne do 10 minut, i było to zdecydowanie dłużej niż single line w SMR. Trasy chyba jeszcze lepsze, więcej naturalnego śniegu i więcej luzu. Z upływem dnia trochę łat lodowych, odsypów i muld, ale za to kolejka do kanapy i orczyka znacznie mniejsza. Powrót do SMR trasą 3a, tu pomęczyłem jeszcze 1-kę i 3-kę - już mocno wyślizgane, jazda z dobrymi krawędziami lub na odsypach. To był bardzo udany dzień na nartach. :)

IMG_3460.JPG

IMG_3196.JPG

IMG_3329.JPG

IMG_7847.JPG

IMG_6674.JPG

IMG_9370.JPG

IMG_0444.JPG

IMG_1480.JPG

IMG_5202.JPG

IMG_5136.JPG

IMG_7627.JPG

IMG_1526.JPG

IMG_8651.JPG

IMG_0377.JPG

IMG_4501.JPG

IMG_3479.JPG

IMG_0023.JPG

IMG_1887.JPG

  • Like 27
  • Thanks 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjechane juz wszystkie trasy. I powiem krótko na taki szczyrk czekałem:D

Wszystkie trasy przygotowane świetnie, kamienie ogolnie brak za wyjątkiem trasy 1 tam dużo luźnych drobnych kamieni. Reszta bez uwag, szok ze nie ma kamieni na niebieskiej na ktorej było gruzowisko.

Pięknie koniec ferii i mega warun, czyli tak jak planowałem:)

 

  • Like 6
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kilka pytań do kolegów i koleżanek , czy COS  I SON  są na jednym karnecie do objechania ,i czy jak kupię karnet  parkując pod COS  jest przejazd  na nartach do SON   i jak wygląda powrót  , Ewentualnie jakaś rada gdzie najlepiej zaparkować aby objechać dwa ośrodki , i gdzie można dobrze zjeść na jednym z tych dwóch ośrodków ,wiem że temat mógł być już poruszany i opisywany ale za podpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam, 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od piątku przyjeżdżam testować. Miałem to już zrobić pod koniec stycznia, ale na początku stycznia widząc co się dzieje tj. czarne trasy i kiepskie prognozy zrezygnowałem w ostatniej chwili z kwatery (udało się jeszcze bez opłat) i przeniosłem rodzinny wyjazd do Białki. Białka wiadomo jakie ma trasy, a le już drugi raz okazało się, że jeśli chodzi o gwarancje śniegu jest bezkonkurencyjna. Co prawda ostatecznie pod koniec stycznia dało się pojeździć w Szczyrku (nie tylko kamerki ale i wieści od znajomych którzy nie mieli możliwości wycofania rezerwacji), ale w tym czasie w Białce warunki wręcz marzenie. Tak wiem tam trochę zimniej, halny mniej dokucza, ale chciałbym zauważyć, że od dobrych dwóch tygodni jest mróz w Szczyrku, dopiero niedawno została odpalona golgota, a na reszcie tras śniegu tyle, że przy występujących tu kamieniach, parę dni cieplejszych i znowu o stanie tras będzie można mówić jako o porażce. Przyczyna? parę osób już tutaj pisało, założony system naśnieżania. Może w wyższych partiach lance się sprawdzą, wiadomo że są tańsze, ale niżej bez porządnej inwestycji w armatki będzie zawsze tak słabo jak teraz. No chyba że nadchodzi nie ocieplenie a oziębienie klimatu. Życzę jak najlepiej, bo mam sentyment. tutaj 20 lat temu zacząłem przygodę z nartami, a i trasy chyba najciekawsze w Polsce. dobrze gdyby włodarze ośrodka, a najlepiej ktoś z kadry ze słowacji przejrzał komentarze na tym forum i wyciągnął wnioski przed przyszłym sezonem. Polacy tez potrafią zarządzać vide Białka. Tam nie mają takich warunków terenowych, ale pod kątem przygotowania stoków i organizacji całej otoczki - nie ma wstydu w Europie. to już jest produkt i klientów im nie brakuje i nie zabraknie. Tak jak już ktoś pisał, przy otwarciu wszystkich możliwych do uruchomienia tras, orczyków byłoby przyjemniej i mniej tłoczno zarówno na wyciągach jak i na trasach. A tego sobie wszyscy życzymy.

po weekendzie podzielę się swoimi doświadczeniami i przeżyciami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kilka pytań do kolegów i koleżanek , czy COS  I SON  są na jednym karnecie do objechania ,i czy jak kupię karnet  parkując pod COS  jest przejazd  na nartach do SON   i jak wygląda powrót  , Ewentualnie jakaś rada gdzie najlepiej zaparkować aby objechać dwa ośrodki , i gdzie można dobrze zjeść na jednym z tych dwóch ośrodków ,wiem że temat mógł być już poruszany i opisywany ale za podpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam, 
 

Tak, są na jednym karnecie, ale jeśli kupisz karnet 4 godzinny to jest on ważny tylko w COS. Przejazd do SON jest, w przeciwną stronę powrót skibusem. Jeśli chodzi o smaczną i tanią kuchnię, to mnie osobiście smakuje w barze Kaprys 100 metrów od dolnej stacji COS, naprzeciwko sklepu Delikatesy Centrum. Smaczna domowa kuchnia, a przy okazji ceny nie drenują kieszeni.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kordiankw napisał:


Tak, są na jednym karnecie, ale jeśli kupisz karnet 4 godzinny to jest on ważny tylko w COS. Przejazd do SON jest, w przeciwną stronę powrót skibusem. Jeśli chodzi o smaczną i tanią kuchnię, to mnie osobiście smakuje w barze Kaprys 100 metrów od dolnej stacji COS, naprzeciwko sklepu Delikatesy Centrum. Smaczna domowa kuchnia, a przy okazji ceny nie drenują kieszeni.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Dziękuję za info, pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało sie jechałem orczykiemxD

IMG_20180220_122216.thumb.jpg.30de1e9977fefbeb1d06eb44617766fd.jpg

Na ale cóż trzeba było zobaczyć czy pilsko na swoim miejscu, nawet tatery i babia były. Niestety zdjecie nie oddaje.IMG_20180220_123050.thumb.jpg.05aaee833de480d1f583e46a0fb53c38.jpg

A tutaj juliany.

IMG_20180220_104527.thumb.jpg.d1fed84dc6536b98970224633b720a87.jpg

Podsumowujac wyjazd spoko, udało się fajnie pojeździć.

Najważniejsza informacja to jednak zakończenie akcji 2zl na skipass dla shugera, za niedługo poprosi żeby mu za 100zł sprzedalixD

 

  • Like 4
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kilka pytań do kolegów i koleżanek , czy COS  I SON  są na jednym karnecie do objechania ,i czy jak kupię karnet  parkując pod COS  jest przejazd  na nartach do SON   i jak wygląda powrót  , Ewentualnie jakaś rada gdzie najlepiej zaparkować aby objechać dwa ośrodki , i gdzie można dobrze zjeść na jednym z tych dwóch ośrodków ,wiem że temat mógł być już poruszany i opisywany ale za podpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam, 
 
Jeśli chciałbyś zjeść coś na stoku to masz trzy opcje: na Dolinach drewniana chałupa Hilton, nawet Martyna Wojc. tam bywa, Suche 3/4 trasy do Soliska pod żółtą kanapą obie knajpki ten sam właściciel. Ale to tylko regionalne kiełbaski i serki, trunki. Nie polecam baraniny.

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Jeśli chciałbyś zjeść coś na stoku to masz trzy opcje: na Dolinach drewniana chałupa Hilton, nawet Martyna Wojc. tam bywa, Suche 3/4 trasy do Soliska pod żółtą kanapą obie knajpki ten sam właściciel. Ale to tylko regionalne kiełbaski i serki, trunki. Nie polecam baraniny.

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka
 

Na dolinach ? w którym miejscu na cos czy w sonie 

dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...