Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, DMM napisał:

i chodzi o to aby te LEMINGI miały alternatywę, każdy kiedyś zaczyna a tu się puszcza wszystkich na (coby tu nie mówić ale dla początkującego) wymagającą trasę

No i mają jest tyle innych ośrodków:) widać ścisk im nie przeszkadza, jak sie nauczą w Białce zapraszamy do Szczyrku. Sory nie kazdy ośrodek musi byc skierowany dla wszystkich.

DMM już jest wytyczona obok bienkula. 

A tak na poważnie ja nie rozumiem jak tak profesjonalna firma jak tmr mogła do tego dopuścić. Taka marka, poprostu wstyd. Wiem co pisze bo w ich osrodkach jeżdżę od 10lat. 

Kanapy stają bo nie ma taśm a lemingi nie potrafią tego ogarnąć. Na bsa dzisiaj to samo:)

Edytowane przez przemo_narciarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DMM napisał:

enno przestań.... stałem na górze i patrze ruszyła.... co prawda nie ma nikogo na krzesłach ale właśnie ruszyła... rozumiesz... więc opuszczam się do czworaka (bacówki na rozdrożu) i patrzę.... idzie ... więc rura w dół.. jak mają problem to niech zamontują "szczekaczki" jak u siebie i informuja.... żółta nie chodzi uprasza się narciaży o zjazd 1 .... a tu ARMAGEDON....

 

Ja tam slyszalem o 8 40 w głośnikach ze przez 2h żółta będzie wyłączona. Zjazd 1 kamera solisko w gondoli i wszystko jasne. Ja smr poznałem po pierwszym dniu u nich. 

Niestety w wiekszych ośrodkach trzeba myśleć. Na chopoku ludzie tez stoją, a my często jezdzimy trasę obok bez kolejki. 

Dobra kończę pisać bo zaraz jeszcze kamerkowicze zaczną prawic moraly. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z największych problemów na dzień dzisiejszy jest bardzo często o wiele za duża kolejka do żółtej kanapy. Co z tego wynika ? Budowa dalszych wyciągów aby rozładować troche solisko. Na przykład budowa kanapy na Julianach ( bo orczyków nie mają zamiaru uruchomić ) już troche pozwoliłoby rozładować tłumy na Solisku oraz budowa innych nowych wyciągów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na relację z dzisiejszego dnia zdobędę się później ale naprawdę nie przeginajcie tutaj z tymi "perfekcyjnymi", "alpejskimi" warunkami bo po ponad tygodniu z mrozem tak nie powinny wyglądać trasy:

20180302_095313.thumb.jpg.49496aa3f4eab807f232c7a832ac495a.jpg

Co nie zmienia faktu że "uderzył" mnie w Szczyrku problem znacznie cięższego kalibru:

 

Edytowane przez shuger
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, przemo_narciarz napisał:

Ja tam slyszalem o 8 40 w głośnikach ze przez 2h żółta będzie wyłączona. Zjazd 1 kamera solisko w gondoli i wszystko jasne. Ja smr poznałem po pierwszym dniu u nich. 

Niestety w wiekszych ośrodkach trzeba myśleć. Na chopoku ludzie tez stoją, a my często jezdzimy trasę obok bez kolejki. 

Dobra kończę pisać bo zaraz jeszcze kamerkowicze zaczną prawic moraly. 

no widzisz może jakieś sygnały świetlne ....np tak jak w pamiętnym filmie Bliskie spotkania "3 :)" stopnia  bo nie słyszałem ... kask, kominiarka te sprawy,,, tu próbka ok. 3 minuty...

 

Edytowane przez DMM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przemo_narciarz napisał:

 

Kurczę może teraz wszyscy pojadą do krynicy:) ja tam jeszcze parę jednodniowek do Szczyrku. Po sezonie bedzie można oceniać. 

Nie, nie!!! Zostańcie w Szczyrku. SMR to świetny ośrodek, który w cuglach zdobędzie 1 miejsce w rankingu dużych ośrodków. Tylko Szczyrk, tylko! ;)

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co za problem. Zawiodłem się to więcej nie jadę aż do poprawy i tyle. Ja się dwa razy rozczarowałem szczególnie po pamiętnym wtorku i więcej mnie w tym roku nie zobaczą.

Będzie poprawa to się zjawię. Wolę chyba oddać te pieniądze w polskie ręce na Pilsku i tam jeżdzić płacąc za to połowę tego co w SMR niż denerwować się i licząc na to że trafię los na loterii i wygram główną nagrodę w postaci braku ludzi ,przygotowanych tras oraz działających wyciągów.

SMR nie jest wart swojej ceny w tej chwili.

Także macie lużniej o jedną osobę :-)

PS: Dla tych co nie chcą czytać całości. SMR godny polecenia i tam szusujcie :-)

Edytowane przez slift
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fredek321 napisał:

I w planach (niestety) wyprzęgana ósemka o przepustowości 3000/h.

O ile mi wiadomo, to kanapa ma mieć przepustowość 2400 os/godz.

Jeśli chodzi o nieregularne wyjazdy żółtych kanap, to teoretycznie powinny być one wyciągane automatycznie. Chodzi mi oczywiście o wyciąganie na linę, bo na garażach Słowacy zaoszczędzili i zrobili w pełni manualne garażowanie. Moim zdaniem albo obsługa nie może się do końca nauczyć obsługi kolei, albo zepsuł im się spacer (urządzenie do odmierzania odległości między kanapami).

Luty był pierwszym miesiącem od kwietnia 2017, w którym nie byłem w Szczyrku. Patrząc na opinie, to nie żałuję. No dobra, żal mi nieprzejechanej Bieńkuli i Julków.

Klepnąłem 2 następne weekendy. Mam nadzieję, że organizatorzy będą choć trochę elastyczni i każą nam stać w 15 minutowych kolejkach :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, leitner napisał:

600 os/godz mniej - to dosyć sporo.

Tam już jest dość gęsto. Pomijam, że tabliczki znamionowe obu kanap z Soliska mówią o przepustowości 3000/h bo taka jest nominalna dla wyprzęganej 6 jadącej 5m/s. To, że realia są inne wynika z redukcji liczby kanap i prędkości. Reasumując, kanapa na Julianach zarżnie tę cześć ośrodka ostatecznie. Na szczęście termin jej budowy stał się bliżej nieokreślony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...