Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, andrzej1982 napisał:

Takiej propagandy,  tutaj jeszcze nie widziałem,  jest alternatywą w czeskim Jasienik 

Żadna stacja w Jesionikach nie umywa się do Szczyrku. Byłem w zeszłym roku w Koutach i Ramozovej, Cervenej Vodzie, O dojedzie nie wspominając. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Honza napisał:

Żadna stacja w Jesionikach nie umywa się do Szczyrku. Byłem w zeszłym roku w Koutach i Ramozovej, Cervenej Vodzie, O dojedzie nie wspominając. 

Wczoraj w Ramzovej.

Czas oczekiwania do wyciągu: zero minut.
Dojazd bez korków.
Parking pod wyciągiem.
Svíčková na smetaně, surówka i piwko: 180 koron.

Może nie ma tam gondoli i nowoczesnych kanap, ale nie ma też kolejek i się objeździłem po uszy :)

No, ale nie można podsłuchać w kolejce co ludzie mówią o Ramzovej i nie można porozglądać się po górskiej scenerii z kolejki - trzeba z wyciągu albo ze szczytu... ;)
PSX_20180303_113247.thumb.jpg.1e84723f75b0275462eec916c21ba072.jpg

PSX_20180303_113344.thumb.jpg.586cafb735f467c33b1e2db4f99e7ef6.jpg

PSX_20180303_111939.thumb.jpg.5e3b82d07969b4db2228acddec201065.jpg

 

Edytowane przez rung
  • Like 8
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, andrzej1982 napisał:

Buahahaha

Masz jakieś bardziej inteligentne argumenty? Abstrahując od czasowo nadmiernej frekwencji Szczyrk ma ciekawszy zestaw tras i lepszą infrastrukturę od jakiegokolwiek miejsca w Jesionikach. Mówiąc o frekwencji to w tym roku mój rekord stania w kolejkach nie był Szczyrku tylko Rokytnicy w Karkonoszach. Byłem w Szczyrku w śląskie ferie. Mimo tabunu ludzi zawsze udało mi się znaleźć spory kawałek trasy, na którym dało się spokojnie poszaleć. Na obrazku alternatywa dla Szczyrku. Trzeba trochę podjechać, ale warto. Zdjęcie z dzisiejszego ranka. 

chopk_dzis.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, moruniek napisał:

Tak sobie ponarzekaliśmy, a widzieliście ofertę sezonówek na sezon 2018/2019 ?

SMR - to 200 zł + 499 zł (dopłata we wrześniu)

Słowacja to 200 zł + 780 zł (dopłata we wrześniu)

do tego Aquaparki w rozsądnej cenie

https://www.gopass.pl/sprytna-sezonowka#sprytna-sezonowka-2

Dzięki za to info, jeszcze tego nie widzialem:) dla mnie super oferta, ale pamiętajcie KAMIENIE, LÓD, KOLEJKI ogólnie szkoda gadać:S

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, moruniek napisał:

Tak sobie ponarzekaliśmy, a widzieliście ofertę sezonówek na sezon 2018/2019 ?

SMR - to 200 zł + 499 zł (dopłata we wrześniu)

Słowacja to 200 zł + 780 zł (dopłata we wrześniu)

do tego Aquaparki w rozsądnej cenie

https://www.gopass.pl/sprytna-sezonowka#sprytna-sezonowka-2

Jak ktoś lubi stać w kolejce do kolejki to oferta atrakcyjna

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, leitner napisał:

O ile dobrze przeczytałem, to sezonówka będzie obejmowała tylko SON - bez COS i BSA

Zgadza się.

Sprytna sezonówka 2018/2019 obowiązuje wyłącznie w Szczyrk Mountain Resort. Początek i koniec sezonu zależy od warunków eksploatacyjnych i atmosferycznych w danym ośrodku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, leitner napisał:

W weekend ratownicy GOPR Beskidy interweniowali 74 razy. 3 razy został wzywany śmigłowiec - oczywiście w Szczyrku. 

Ledwo Goprowiec ogarnął nieprzytomnego faceta na FIS-ie przy orczyku w Dolinach, już zjeżdżał, bo śmigłowiec lądował w dół za Hiltonem, w między czasie druga para goprowców zwoziła kogoś topoganem i to wszystko w ciągu 5 minut w kolejce do orczyka. Masakra.

Edytowane przez Ostek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, christofer30 napisał:

Jak ktoś lubi stać w kolejce do kolejki to oferta atrakcyjna

Większość tak piszących albo dawno nie była w Szczyrku, albo ma krótką pamięć. Tylko przypomnę, że nie tak dawno, bo  w ubiegłym roku aby wjechać z Soliska na Halę trzeba było wjechać dwoma orczykami na górę i  stać do obu w kolejce. Mówicie 20/25-minutowa kolejka to masakra? To w ubiegłych latach stanie do tych dwóch orczyków w szczycie 2 x 15/20 minut również było standardem i nikt nie narzekał, pewnie dlatego, że na zdjęciach nie wyglądało to tak spektakularnie. W weekend w sezonie jeden wjazd i zjazd na godzinę z Soliska przez Suche na Halę był standardem. Tylko mało kto tak robił, wszyscy ciorali jeden orczyk Suche - Hala, bo wiedzieli, że na dole musieliby odstać drugie tyle. Teraz spokojnie można zaliczyć dwa zjazdy w ciągu godziny dłuższą trasą i jest to poprawa mimo, że na zdjęciach wygląda to gorzej. I nie, nie jestem jakimś fanatykiem stania w kolejkach ale do tej pory było w Szczyrku gorzej. Podobny układ był na Golgocie, dwa orczyki aby wjechać na Wierch Pośredni = stanie w kolejce dwa razy.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, swiezak napisał:

Zgadza się.

Sprytna sezonówka 2018/2019 obowiązuje wyłącznie w Szczyrk Mountain Resort. Początek i koniec sezonu zależy od warunków eksploatacyjnych i atmosferycznych w danym ośrodku.

Tego się obawiałem, szkoda szczególnie COS-u który naturalnie stanowi całość, powstaje pytanie co z planowanym łącznikiem z Małego na Ondraszek?

W przyszłym sezonie pewnie kupię sezonówkę na Wisłę.

Cytat

Jeśli do końca kwietnia dokonasz przedpłaty na Sprytną Sezonówkę w wysokości 200 zł, w Twoim centrum zniżek od 01.09.2018 r. będzie się wyświetlać możliwość dopłaty do całosezonowego szusowania na sezon 2018/2019.
Przedsprzedaż przedpłaty Sprytnej Sezonówki dla ośrodka Szczyrk Mountain Resort obowiązuje od 4.3. 2018 do 30.4.2018

Czyli na 200zł przedpłacie można już jeździć w SMR do końca tego sezonu  (obowiązuje od 4.3. 2018 do 30.4.2018)

Edytowane przez surfing
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Honza napisał:

Żadna stacja w Jesionikach nie umywa się do Szczyrku. Byłem w zeszłym roku w Koutach i Ramozovej, Cervenej Vodzie, O dojedzie nie wspominając. 

W promieniu ok. 2,5-3h ze Śląska jest cała masa ośrodków (Kouty, Dolni Morava, Bukova Hora, Ramzova) i z 10 przyzwoitych ośrodków na Słowacji (Velka Raca, Kubinska Hola, Vratna - reszta już dalej), ale pisałem wyraźnie o alternatywnie w Beskidzie Śląskim! Ramzovą nawet lubię, ale to jednak ciut dalej (początek płatną autostradą, później już poboczne dróżki), no i to nadal ośrodek wielkości najwyżej samego Skrzycznego, bez żadnego trudniejszego fragmentu trasy. Choć to fajna stacja, ma klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Ostek napisał:

Większość tak piszących albo dawno nie była w Szczyrku, albo ma krótką pamięć. Tylko przypomnę, że nie tak dawno, bo  w ubiegłym roku aby wjechać z Soliska na Halę trzeba było wjechać dwoma orczykami na górę i  stać do obu w kolejce. Mówicie 20/25-minutowa kolejka to masakra? To w ubiegłych latach stanie do tych dwóch orczyków w szczycie 2 x 15/20 minut również było standardem i nikt nie narzekał, pewnie dlatego, że na zdjęciach nie wyglądało to tak spektakularnie. W weekend w sezonie jeden wjazd i zjazd na godzinę z Soliska przez Suche na Halę był standardem. Tylko mało kto tak robił, wszyscy ciorali jeden orczyk Suche - Hala, bo wiedzieli, że na dole musieliby odstać drugie tyle. Teraz spokojnie można zaliczyć dwa zjazdy w ciągu godziny dłuższą trasą i jest to poprawa mimo, że na zdjęciach wygląda to gorzej. I nie, nie jestem jakimś fanatykiem stania w kolejkach ale do tej pory było w Szczyrku gorzej. Podobny układ był na Golgocie, dwa orczyki aby wjechać na Wierch Pośredni = stanie w kolejce dwa razy.

W szczycie czyli weekend plus ferie. Teraz jest po feriach a kolejki dalej jak w szczycie. No i były czynne wszystkie wyciągi jak była większa kolejka w Solisku to w czyrnej jeździło się bez kolejki było to wszystko bardziej rozłożone po całym ośrodku

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Większość tak piszących albo dawno nie była w Szczyrku, albo ma krótką pamięć. Tylko przypomnę, że nie tak dawno, bo  w ubiegłym roku aby wjechać z Soliska na Halę trzeba było wjechać dwoma orczykami na górę i  stać do obu w kolejce. Mówicie 20/25-minutowa kolejka to masakra? To w ubiegłych latach stanie do tych dwóch orczyków w szczycie 2 x 15/20 minut również było standardem i nikt nie narzekał, pewnie dlatego, że na zdjęciach nie wyglądało to tak spektakularnie. W weekend w sezonie jeden wjazd i zjazd na godzinę z Soliska przez Suche na Halę był standardem. Tylko mało kto tak robił, wszyscy ciorali jeden orczyk Suche - Hala, bo wiedzieli, że na dole musieliby odstać drugie tyle. Teraz spokojnie można zaliczyć dwa zjazdy w ciągu godziny dłuższą trasą i jest to poprawa mimo, że na zdjęciach wygląda to gorzej. I nie, nie jestem jakimś fanatykiem stania w kolejkach ale do tej pory było w Szczyrku gorzej. Podobny układ był na Golgocie, dwa orczyki aby wjechać na Wierch Pośredni = stanie w kolejce dwa razy.

Tak źle jak teraz nigdy nie było. Przynajmniej w ostatnich latach. W tygodniu, poza feriami.nie było żadnej kolejki. W weekend nawet jak postałeś w kolejce to i tak mozna było spokojnie pojeździć. Teraz na trasie też jest masakra. no i przy takiej zimie Bieńkula była by czynna.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Spiochu napisał:

Tak źle jak teraz nigdy nie było. Przynajmniej w ostatnich latach. W tygodniu, poza feriami.nie było żadnej kolejki. W weekend nawet jak postałeś w kolejce to i tak mozna było spokojnie pojeździć. Teraz na trasie też jest masakra. no i przy takiej zimie Bieńkula była by czynna.

Nie tylko Bieńkula ale wszystko. A przepustowość jest taka sama jak kiedyś. Wszystkie orczyki miały koło 9000 os/h a to co działa teraz też ma koło 9000 os/h tylko że teraz przez reklame itp jest więcej ludzi czyli większe kolejki bo przepustowosc ta sama

Edytowane przez christofer30
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, surfing napisał:

Tego się obawiałem, szkoda szczególnie COS-u który naturalnie stanowi całość, powstaje pytanie co z planowanym łącznikiem z Małego na Ondraszek?

W przyszłym sezonie pewnie kupię sezonówkę na Wisłę.

Czyli na 200zł przedpłacie można już jeździć w SMR do końca tego sezonu  (obowiązuje od 4.3. 2018 do 30.4.2018)

Wydaje mi sie ,że ograniczenie karnetu tylko do SMR dotyczy sezonowki, gopass jednodniowy bedzie dalej działał na COS (mam nadzieję)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, SPGöral napisał:

Po prostu jeszcze się nie dogadali z COSem i BSA. Myśle że w ciągu następnych miesięcy dojdzie jeszcze do zgody i sezonówka będzie poszerzona na wszystkie 3 ośrodki.

Tylko gdzie tu szacunek do klienta, gdy sprzedawca coś zaczyna sprzedawać i liczy na zakup, a kupujący nawet nie wie co dokładnie będzie przedmiotem tego zakupu. To tak jakbyś wszedł do sklepu, zapłacił 10 zł za jajka, ale nie wiedziałbyś ile dostaniesz. Ja nie lubię takich niespodzianek.

Na ten moment sezonówka 18/19 jest bez COS, więc ja podziękuje(w tym roku miałem). Jak się coś zmieni to będę wtedy się zastanawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość tak piszących albo dawno nie była w Szczyrku, albo ma krótką pamięć. Tylko przypomnę, że nie tak dawno, bo  w ubiegłym roku aby wjechać z Soliska na Halę trzeba było wjechać dwoma orczykami na górę i  stać do obu w kolejce. Mówicie 20/25-minutowa kolejka to masakra? To w ubiegłych latach stanie do tych dwóch orczyków w szczycie 2 x 15/20 minut również było standardem i nikt nie narzekał, pewnie dlatego, że na zdjęciach nie wyglądało to tak spektakularnie. W weekend w sezonie jeden wjazd i zjazd na godzinę z Soliska przez Suche na Halę był standardem. Tylko mało kto tak robił, wszyscy ciorali jeden orczyk Suche - Hala, bo wiedzieli, że na dole musieliby odstać drugie tyle. Teraz spokojnie można zaliczyć dwa zjazdy w ciągu godziny dłuższą trasą i jest to poprawa mimo, że na zdjęciach wygląda to gorzej. I nie, nie jestem jakimś fanatykiem stania w kolejkach ale do tej pory było w Szczyrku gorzej. Podobny układ był na Golgocie, dwa orczyki aby wjechać na Wierch Pośredni = stanie w kolejce dwa razy.

W zeszłym i poprzednich mogłem wyskoczyć na 8- i pojeździć na maxa na pustych trasach do 13 za nieduże pieniądze, i zdarzyć wrócić do pracy.... :-)

Czyli teraz jest gorzej... :-). Można jeździć w tygodniu 1.5 godziny (potem sie stoi) a płacić trzeba za cały dzień. ...

No ale szczyrk nie jest obowiązkowy. ...

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mig12345 napisał:

W zeszłym i poprzednich mogłem wyskoczyć na 8- i pojeździć na maxa na pustych trasach do 13 za nieduże pieniądze, i zdarzyć wrócić do pracy.... :-)

Czyli teraz jest gorzej... :-). Można jeździć w tygodniu 1.5 godziny (potem sie stoi) a płacić trzeba za cały dzień. ...

No ale szczyrk nie jest obowiązkowy. ...

 

 

Nie pisałem o tym, że cały ośrodek był gorszy tylko o tym, że stanie w kolejce do dwóch orczyków na odcinku Solisko-Suche-Hala było gorsze niż stanie do jednej kanapy i nikt tego nie robił, a  teraz demonizuje się kolejkę do kanapy jakby była jakąś totalną nowością.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...