Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

 

25 minut temu, Ostek napisał:
Nie pisałem o tym, że cały ośrodek był gorszy tylko o tym, że stanie w kolejce do dwóch orczyków na odcinku Solisko-Suche-Hala było gorsze niż stanie do jednej kanapy i nikt tego nie robił, a  teraz demonizuje się kolejkę do kanapy jakby była jakąś totalną nowością.

 

 

No bo jest nowoscia. Poprzednio:

1. Nie było kanapy

2. Nie było kolejki do orczyków.

3. Ktoś kto chciał pojedzic nie jeździł do Szczyrku w week. :-). Teraz nawet w czwartek po feriach są dzikie tłumy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ptk89 napisał:

Tylko gdzie tu szacunek do klienta, gdy sprzedawca coś zaczyna sprzedawać i liczy na zakup, a kupujący nawet nie wie co dokładnie będzie przedmiotem tego zakupu. To tak jakbyś wszedł do sklepu, zapłacił 10 zł za jajka, ale nie wiedziałbyś ile dostaniesz. Ja nie lubię takich niespodzianek.

Na ten moment sezonówka 18/19 jest bez COS, więc ja podziękuje(w tym roku miałem). Jak się coś zmieni to będę wtedy się zastanawiał.

Dlatego tą ofertę trzeba traktować jako loterię. Za 200pln skipass do końca sezonu! Ja prawie tyle samo płacę za jeden dzień w bawarskich ośrodkach. Cena po prostu niesamowita, ale jest to oferta loteryjna. Jak masz pecha to przegrywasz i jedziesz tylko na 1/3 ośrodków. Ja tej oferty nie będe brał bo nie lubię hazardu. Ale TMR wie co robi, na lotto zawsze jest kilka chętnych.

Edytowane przez SPGöral
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się - w piątek 2 marca, jak tysiące narciarzy z całej Polski, zawitałem do SMR, żeby zobaczyć nowy Szczyrk! :) 

Krótko napiszę, co mi się podobało, a co nie. Będą to spostrzeżenia przeciętnego narciarza gdzieś z nizin, który dużo naczytał się o Szczyrku i widział na forum setki zdjęć. Była więc okazja, aby skonfrontować to z rzeczywistością.

Na plus na pewno trzeba zaliczyć nowoczesną infrastrukturę (oczywista oczywistość, jak mawia klasyk! ;) ), miłą obsługę (zwłaszcza w infocentrum) i skibusy, chociaż w weekend, z uwagi na gigantyczne korki, zwłaszcza po godz.16, rozkład jazdy był jedynie teoretyczny. :(

Minusy to kłopoty z zakupem gopassu online, mnóstwo ludzi i dłuuugie kolejki do wszystkiego oraz słabo przygotowane trasy, z lodem i kamieniami (zwłaszcza na trasach czerwonych nr 1 i - w mniejszym stopniu - nr 7). Rozumiem, że ostatni zarzut (trasy) jest powiązany z poprzednim - jak jest mroźno i mało naturalnego śniegu, a do tego mrowie ludzi, to po pewnym czasie trasy zmieniają się w lodowisko. W przypadku trasy nr 1 znalazłem jeszcze jedno usprawiedliwienie. Akurat 1 marca zamknięto niebieską "trójkę" (była szykowana za sobotnie zawody), więc siłą rzeczy większość zjeżdżających do gondoli wybierała "jedynkę". No i był armagedon! >:( 

Z grubsza to tyle. Starałem się być obiektywny i nie bić piany niepotrzebnie. Kiedy poprzednio byłem w Szczyrku, dwa lata temu, był jeszcze skansen. Teraz jest najlepszy ośrodek w Polsce, trzeba to docenić. A że przybyło ludzi - cóż, coś za coś... Jedyna rada dla bardziej wymagających narciarzy, to w miarę możliwości unikać jazdy w ferie i weekendy lub wybierać jazdę nocną. Wtedy będzie więcej przyjemności, a mniej walki o przetrwanie na stoku. B|

Pozdrawiam.        

    

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, San28 napisał:

weekendy lub wybierać jazdę nocną

Córka była na jeździe wieczornej. Tłum jak w dzień i kilku ,,zawianych'' narciarzy i to nie po 2-3 grzanych piwach ,ale przynajmniej 4-5. Sam coś tam na nartach,, rozgrzewającego zażyję " ,ale ludzie popadają w przesadę.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, janek57 napisał:

Córka była na jeździe wieczornej. Tłum jak w dzień i kilku ,,zawianych'' narciarzy i to nie po 2-3 grzanych piwach ,ale przynajmniej 4-5. Sam coś tam na nartach,, rozgrzewającego zażyję " ,ale ludzie popadają w przesadę.

Tłum to jest jak otwierają o 18.00 potem sie to wszystko rozjeżdża i max 2 minuty stania,czyli wcale.

Byłem z synem na początku ferii i w ostatni dzień ferii śląskich - spokojnie można było pojeździć.

Trzeci raz po feriach w ubiegły wtorek - totalne pustki (sam ciąłem czerwoną z góry na dół - bez ani jednego człowieka na trasie !!!).

Piszę oczywiście o jeździe nocnej.

Zawianych i to mocno narciarzy nie spotkałem.

Wychodzi na to,że zależy kto jak trafi.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, afrikaner napisał:

Wychodzi na to,że zależy kto jak trafi.....

Dokładnie. Jak się trafi. Była w SMR wieczorem 23.02.18. Jeździ słabo to tylko ,,trójką '' , którą zjeżdżało mnóstwo narciarzy w przeciwieństwie do jedynki. Mocno podpici narciarze w niewybredny sposób zaczepiali  dziewczyny. Też miałem pecha 02.03., w piątek bo narciarzy było ,,trochę'' za dużo jak na mój gust. Coś tam pojeździłem ,ale najwięcej w mroźny pon. 26.02 w COS i mroźną środę 28.02 na Czantorii.

Edytowane przez janek57
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ptk89 napisał:

Na ten moment sezonówka 18/19 jest bez COS, więc ja podziękuje(w tym roku miałem). Jak się coś zmieni to będę wtedy się zastanawiał.

Ja podobnie. Okazuje się, że mając sezonówkę (w zeszłym roku również, szczyrkowską) więcej jeżdżę w COS-ie niż W SMR. Po pierwsze, z powodu tłumów w SMR. Przez okres ferii dało się tam tylko czasem pojeździć z samego rana, podobnie w ostatni weekend i zapewne w następne. Po drugie, FIS i Kaskada - świetne trasy. Po trzecie, sezon trwa tam dłużej, a to dla mnie bardzo ważne. Kupię, jeśli dogadają się z COS-em. 

SMR to bardzo duża i poważna firma. Planują połączenie między ośrodkami, co się bardzo chwali, i zapowiadają to od długiego czasu. I nagle okazuje się, że w takiej, wydawałoby się, podstawowej sprawie jak wspólny karnet (rzecz normalna we wszystkich szanujących się miejscowościach narciarskich, nawet w Polsce, a tu dotyczy to mających się połączyć partnerskich ośrodków) nie ma porozumienia. No przepraszam...

W żadne loterie bawić się nie mam ochoty. A suma sumarum, cała kwota około tysiąca złotych (dopłaciłabym do niej jeszcze za ośrodki słowackie i może wieczorną jazdę) wcale nie wydaje mi się do zlekceważenia, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, że w ferie praktycznie w SMR jeździć się nie da. Pozostaje początek sezonu (jeśli wnioskować z tegorocznego, cieniutki - oby niepodobny) i jego koniec (raczej w COS). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SPGöral napisał:

Dlatego tą ofertę trzeba traktować jako loterię. Za 200pln skipass do końca sezonu! Ja prawie tyle samo płacę za jeden dzień w bawarskich ośrodkach. Cena po prostu niesamowita, ale jest to oferta loteryjna. Jak masz pecha to przegrywasz i jedziesz tylko na 1/3 ośrodków. Ja tej oferty nie będe brał bo nie lubię hazardu. Ale TMR wie co robi, na lotto zawsze jest kilka chętnych.

Ta oferta to haczyk w przypadku SMR. 200zł do końca sezonu, tyle że jak tak dalej będzie to go zakończą jeszcze w marcu, a już jak czytamy i widzimy jest bardzo średnio. TMR wie co robi, ale już kierownictwo w Szczyrku zdecydowanie nie (coś mi się wydaje że SMR nie będzie chciał na jednym karnecie dzielić 3 ośrodków). Ja teraz dopłaciłem te 50E i byłem raz... drożej niż 1 dzień na Chopoku :P obecnie nawet jakby mi zaproponowali za 200zł cały sezon w SMR to bym nie dał się znowu wpuścić w maliny. Szczerze współczuję tym, którzy się nabiorą. 
Zdecydowanie lepszy wybór to Słowacja za 200E, w złotówkach tu chcą 980zł!! Ja na pewno wezmę tę opcję, a czasem na wieczorną jazdę wyskoczę do Wisły, omijając Szczyrk przez jakiś dłuższy okres. BSA to dobre dla dzieciaków a na COS za daleko dla zaledwie kilku tras.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że kilku Forumowiczów ogłosiło ostatnio „narciarską śmierć” Szczyrku, postanowiłem dzisiaj osobiście zweryfikować taką diagnozę. Tradycyjnie już dla mnie zawitałem do SMR i COS, i tak od 8.30 do 10.30 SMR, później COS do 14 i powrót do SMR, przez cały dzień w podanych godzinach najdłużej stałem w kolejce do gondoli, dwie minuty około 10-ej. Rano warunki oczywiście bardzo dobre, twardo, bez lodu, podobnie to wyglądało w COS, przy czym tutaj z racji późniejszej godziny więcej wyślizganych miejsc i kilka oblodzeń. Od godziny 10-ej odczuwalny wzrost temperatury, na Jaworzynie doszła do +5, po 14-ej na HS +2, a pod gondolą +6, nie zauważyłem, żeby plusowe temperatury miały jakikolwiek wpływ na degradację tras, dzisiaj dość mocno wiał lodowaty wiatr, fragmenty tras wystawione na promienie słoneczne i osłonięte przed wiatrem, były trochę bardziej miękkie, pozostałe nie poddały się temperaturze, cały dzień były wyraźnie twarde (nie licząc odsypów). Po powrocie do SMR, kilka zjazdów 3-ką i 1-ką, jak na końcówkę dnia, tragedii nie było, środek oczywiście mocno wyślizgany, trochę miejsc z lodem, pobocza zdecydowanie w lepszej kondycji. Bardzo udanie spędzony dzień na nartach, a pogłoski o rzekomej „śmierci” Szczyrku w mojej ocenie przedwczesne. :)

IMG_1949.JPG

IMG_6741.JPG

IMG_1826.JPG

IMG_8567.JPG

IMG_0112.JPG

IMG_3134.JPG

IMG_7152.JPG

IMG_2269.JPG

IMG_7048.JPG

IMG_8705.JPG

IMG_1869.JPG

IMG_3838.JPG

IMG_1682.JPG

IMG_4179.JPG

IMG_9719.JPG

IMG_2330.JPG

  • Like 15
  • Thanks 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako "wdzięczny gość SMR"  zapytuję  - dla kogo ta sezonówka jest "sprytna? Chyba nie dla narciarzy 😉

Dnia 2.03.2018 o 20:57, JC napisał:

Niestety tak duży ruch skierowany na jedne stok sprawia, że po kilku godzinach wygląda na nieprzygotowany. Normalne.

 

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, keisyzrk napisał:

Jako że kilku Forumowiczów ogłosiło ostatnio „narciarską śmierć” Szczyrku, postanowiłem dzisiaj osobiście zweryfikować taką diagnozę. Tradycyjnie już dla mnie zawitałem do SMR i COS, i tak od 8.30 do 10.30 SMR, później COS do 14 i powrót do SMR, przez cały dzień w podanych godzinach najdłużej stałem w kolejce do gondoli, dwie minuty około 10-ej. Rano warunki oczywiście bardzo dobre, twardo, bez lodu, podobnie to wyglądało w COS, przy czym tutaj z racji późniejszej godziny więcej wyślizganych miejsc i kilka oblodzeń. Od godziny 10-ej odczuwalny wzrost temperatury, na Jaworzynie doszła do +5, po 14-ej na HS +2, a pod gondolą +6, nie zauważyłem, żeby plusowe temperatury miały jakikolwiek wpływ na degradację tras, dzisiaj dość mocno wiał lodowaty wiatr, fragmenty tras wystawione na promienie słoneczne i osłonięte przed wiatrem, były trochę bardziej miękkie, pozostałe nie poddały się temperaturze, cały dzień były wyraźnie twarde (nie licząc odsypów). Po powrocie do SMR, kilka zjazdów 3-ką i 1-ką, jak na końcówkę dnia, tragedii nie było, środek oczywiście mocno wyślizgany, trochę miejsc z lodem, pobocza zdecydowanie w lepszej kondycji. Bardzo udanie spędzony dzień na nartach, a pogłoski o rzekomej „śmierci” Szczyrku w mojej ocenie przedwczesne. :)

 

Wiadomo że są okresy w tygodniu poza feriami kiedy fajnie można pojeździć. Ale kto ma tyle czasu co Ty prawie codziennie jesteś na nartach i to w tygodni. Inni muszą się zadowolić weekendami i to jeszcze nie każdymi. Zazdroszczę że masz tyle czasu na narty w tygodniu każdy by tak chciał wtedy można pisać że Szczyrk jest piękny

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, christofer30 napisał:

Wiadomo że są okresy w tygodniu poza feriami kiedy fajnie można pojeździć. Ale kto ma tyle czasu co Ty prawie codziennie jesteś na nartach i to w tygodni. Inni muszą się zadowolić weekendami i to jeszcze nie każdymi. Zazdroszczę że masz tyle czasu na narty w tygodniu każdy by tak chciał wtedy można pisać że Szczyrk jest piękny

Dokładnie, z tego co mi wiadomo to poniedziałek jest idealnym dniem na narty, a ci którzy mogą to wykorzystać potem piszą że jest rewelacja. I wtedy mamy rozbieżne opinie, trzeba jednak wziąć obie opinie pod uwagę i chyba zrobić z tego ogólną opinię która już tak kolorowo w przypadku Szczyrku nie wygląda :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, christofer30 napisał:

Wiadomo że są okresy w tygodniu poza feriami kiedy fajnie można pojeździć. Ale kto ma tyle czasu co Ty prawie codziennie jesteś na nartach i to w tygodni. Inni muszą się zadowolić weekendami i to jeszcze nie każdymi. Zazdroszczę że masz tyle czasu na narty w tygodniu każdy by tak chciał wtedy można pisać że Szczyrk jest piękny

 

17 minut temu, ARossi88 napisał:

Dokładnie, z tego co mi wiadomo to poniedziałek jest idealnym dniem na narty, a ci którzy mogą to wykorzystać potem piszą że jest rewelacja. I wtedy mamy rozbieżne opinie, trzeba jednak wziąć obie opinie pod uwagę i chyba zrobić z tego ogólną opinię która już tak kolorowo w przypadku Szczyrku nie wygląda :) 

Każda relacja i opis warunków odnosi się przecież do konkretnego dnia, wszyscy jesteśmy na tyle inteligentni, że potrafimy wyciągnąć z tego wnioski. Nie jest tak, że w Szczyrku nie da się dobrze poszusować, nie jest też tak, że można to zrobić zawsze, wiele na ten temat już napisano i obfotografowano. Dla mnie SMR jest weekend’owo stracony (może początek i koniec sezonu będzie odstępstwem od tej reguły), przy braku możliwości odwiedzenia tego ośrodka w tygodniu, sezonówka traci sens, a bez opcji COS-u, będzie zwykłym nieporozumieniem.

  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, keisyzrk napisał:

 

Każda relacja i opis warunków odnosi się przecież do konkretnego dnia, wszyscy jesteśmy na tyle inteligentni, że potrafimy wyciągnąć z tego wnioski. Nie jest tak, że w Szczyrku nie da się dobrze poszusować, nie jest też tak, że można to zrobić zawsze, wiele na ten temat już napisano i obfotografowano. Dla mnie SMR jest weekend’owo stracony (może początek i koniec sezonu będzie odstępstwem od tej reguły), przy braku możliwości odwiedzenia tego ośrodka w tygodniu, sezonówka traci sens, a bez opcji COS-u, będzie zwykłym nieporozumieniem.

Szczerze to sądzę że początek i koniec sezonu to będzie porażka, jak to teraz było, 1,2, lub 3 trasy i to w jakim stanie.

Weekendowo faktycznie nie ma tam czego szukać i raczej to się nie zmieni jeszcze przez co najmniej 1-2 sezony.

Sezonówka? Nie wierzę że ktoś się skusi na tylko SMR za 700zł po tym co się tam obecnie dzieje (za ok 200zł więcej mam Słowację). Jeśli jeszcze nie ma informacji o połączonych ośrodkach to chyba już jej nie będzie, może SMR stwierdził że jeśli teraz ludziom dobrze stało się w kolejkach to ci którzy ucielki na BSA i COS teraz dołączą do reszty i będą również czekać :P Frekwencja dopisała więc i motywacja jest że dają radę sami... Coś gdzieś dziś że niby ma być inny karnet na BSA COS i SMR ale to tylko puste słowa narazie.

Dla mnie nawet gdyby były połączone wszystkie ośrodki sezonówka na przyszły sezon to chory pomysł, może za kilka lat jak się uspokoi szał, zwiększy faktycznie przepustowość i znacznie poprawi jakość tras, wedy też należy spodziewać się wyższych cen co dla zwykłych januszy może mieć istotny wpływ na wybieranie "starych tanich" ośrodków ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę z filmu, że tam ogólnie jeden wielki fail był na stoku, i nie mam na myśli tylko mgły ;). Pytanie do bywalców: cały czas się tam tak ludzie sypią teraz na stoku, czy to tylko przypadek? Jeżeli cały czas, to może rzeczywiście mają rację ci, którzy mowią, że przyjeżdżają ludzie, którzy najpierw powinni trochę w Istebnej poćwiczyć, albo na Klepkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, WojtekM napisał:

Widzę z filmu, że tam ogólnie jeden wielki fail był na stoku, i nie mam na myśli tylko mgły ;). Pytanie do bywalców: cały czas się tam tak ludzie sypią teraz na stoku, czy to tylko przypadek? Jeżeli cały czas, to może rzeczywiście mają rację ci, którzy mowią, że przyjeżdżają ludzie, którzy najpierw powinni trochę w Istebnej poćwiczyć, albo na Klepkach.

Dziś czytałem że w ostatni weekend 3 razy helikopter lądował... :/

Ludzie to faktycznie powinni na Klepkach postawić pierwsze kroki, ale nie... od razu na Szczyrk bo to popularne miejsce, jeśli tam jest milion osób i wszyscy jeżdżą to ja nie mogę być gorszy, a selfiak z SMR to już foto roku, konieczność więc jak tu żyć? :D 

Edytowane przez ARossi88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, przemo_narciarz napisał:

W SMR jest więcej początkujących niż w Białce. Całe rodziny padają na trasach jak muchy, każda ścianka to dramat wielu serc.... 

Sezonowka jest fatalnym pomysłem odradzam, naprawdę wydajcie te pieniądze lepiej np. na szybsze łącze internetu.

Sezonówka nawet dla dobrych narciarzy w SMR to porażka ;)

Tak jak wspominałem, tam można będzie pewnie na spokojnie pojechać gdzieś za 2 lata, nie wcześniej :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, WojtekM napisał:

Widzę z filmu, że tam ogólnie jeden wielki fail był na stoku, i nie mam na myśli tylko mgły ;). Pytanie do bywalców: cały czas się tam tak ludzie sypią teraz na stoku, czy to tylko przypadek? Jeżeli cały czas, to może rzeczywiście mają rację ci, którzy mowią, że przyjeżdżają ludzie, którzy najpierw powinni trochę w Istebnej poćwiczyć, albo na Klepkach.

Odcinek z filmiku jest dość stromy, początkujący nie sa w stanie tam zjechać bez upadku lub technika  „ześlizgiwania”, ale trasy COS potrafią zaskoczyć, po treningu kadry na odcinku FIS np. Był lód, plusem przy zjeździe był brak żywej duszy na trasie tego dnia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ARossi88 napisał:

 

 

8 minut temu, ARossi88 napisał:

Sezonówka nawet dla dobrych narciarzy w SMR to porażka ;)

Tak jak wspominałem, tam można będzie pewnie na spokojnie pojechać gdzieś za 2 lata, nie wcześniej :( 

Czyli jesteś kolejnym teoretykiem, więc inwestuj w łącze:) Z tego co czytałem w SMR będzie mega sezon w 2037 także chłopaki polujcie:)

Edytowane przez przemo_narciarz
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, przemo_narciarz napisał:

 

Czyli jesteś kolejnym teoretykiem, więc inwestuj w łącze:) Z tego co czytałem w SMR będzie mega sezon w 2037 także chłopaki polujcie:)

Łącze mam dość szybkie :P teoretykiem, niebardzo, osobiście wolę dopłacić i za 200E wyjeździć się na Słowacji, tu za 700zł stać w tych kolejkach? Przyszły sezon raczej nie będzie luźniejszy od obecnego. Jedynie bym rozważył dopłatę 50E gdyby obejmowała BSA i COS, a na to się już chyba nie zanosi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...