Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Wiosna nieubłaganie nadchodzi, rano twardo, nawet betonowo, ale w plusowych temperaturach trasy szybko puszczają, na 1-ce tradycyjnie już minerały dla kolekcjonerów. Pierwsze kolejki zaczęły się tworzyć do żółtej około 10, single line na dwie minuty, do gondoli była tylko raz kolejka o 8.30. Od 11 byłem już w COS-ie, trasy dalej twarde, małe odsypy i żadnych kolejek. Powrót do SMR-u trasą 3a bezproblemowy, a dalej już jazda w typowo wiosennych warunkach, miękko, muldy, odsypy, coraz więcej przetarć i pierwsze przetopy. Fajnie spędzony dzień na nartach. :)

IMG_1805.JPG

IMG_6744.JPG

IMG_2602.JPG

IMG_1896.JPG

IMG_0601.JPG

IMG_0593.JPG

IMG_0908.JPG

IMG_2553.JPG

IMG_8037.JPG

IMG_4631.JPG

IMG_1531.JPG

IMG_8733.JPG

IMG_1072.JPG

IMG_2518.JPG

IMG_9881.JPG

IMG_7513.JPG

IMG_0905.JPG

IMG_5046.JPG

IMG_1350.JPG

  • Like 16
  • Thanks 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, keisyzrk napisał:

Wiosna nieubłaganie nadchodzi, rano twardo, nawet betonowo, ale w plusowych temperaturach trasy szybko puszczają, na 1-ce tradycyjnie już minerały dla kolekcjonerów. Pierwsze kolejki zaczęły się tworzyć do żółtej około 10, single line na dwie minuty, do gondoli była tylko raz kolejka o 8.30. Od 11 byłem już w COS-ie, trasy dalej twarde, małe odsypy i żadnych kolejek. Powrót do SMR-u trasą 3a bezproblemowy, a dalej już jazda w typowo wiosennych warunkach, miękko, muldy, odsypy, coraz więcej przetarć i pierwsze przetopy. Fajnie spędzony dzień na nartach. :)

 

Jutro sprawdzę od rana - dziś wieczorem była Nowa Osada, jak na panującą temperaturę, stok przygotowany bardzo dobrze.   

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Zaba_osw napisał:

Wytłumacz mi po co piszesz takie bzdury... Skąd u co poniektórych takie skłonności konfabulacji... Stałeś w 30 minutowych kolejkach? Przecież idelnie pokazałeś na wykresie, ze nie stałeś nawet 10 minut... (w przeciągu pierwszej godziny nie stałeś nawet 5 minut). Jedyna dłuższa przerwa jak zjechałeś na sam dół (prawdopodobnie WC lub parking).

Ludzie ogarnijcie się trochę...

Ekspert od liczenia czasu sie pojawił. 

Jak byk widać na wykresie ze postój w kolejce w max punkcie stanowi ok. 1/3 skali do 100.

Z resztą co w tym dziwnego skoro w piątek z zegarkiem w ręku kolejka do żółtej kanapy była na 25 minut. 

Dziwne byłoby gdyby w weekend było mniej ludzi :rolleyes:

Ot właśnie @Zaba_osw.... Zero relacji zero zdjęć tylko same oceny innych wpisów. .. O.o

Edytowane przez shuger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, keisyzrk napisał:

od 11 byłem już w COS-ie

Całkiem nieświadomie uciekałem przed Tobą, od 10:30 byłem już w SON :)

Skrzyczne- zima i twardo , SON wiosenna jazda.20180308_102910.thumb.jpg.a210096d5e21779221c59f7812d4bcea.jpg

Single Line w SMR powinna nazywać się Duo Line, najgorzej że stoją parami i jak nie ma miejsca dla drugiego to czekają - a krzesła jadą puste i efekt jest wręcz odwrotny, zmniejsza się przepustowość.

20180308_105129.thumb.jpg.e9e9f5643419eadd4217515e1b28ff3c.jpg

 

Edytowane przez surfing
  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Single Line w SMR powinna nazywać się Duo Line, najgorzej że stoją parami i jak nie ma miejsca dla drugiego to czekają - a krzesła jadą puste i efekt jest wręcz odwrotny, zmniejsza się przepustowość.

 


Ja takich po prostu głośno i wyraźnie przy innych opier....m. Myślę że w przypadku co najmniej jednej pary to poskutkowało bo później ich widziałem na normalnym wejściu a nie na single line.

Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, boogymen napisał:


 

 


Ja takich po prostu głośno i wyraźnie przy innych opier....m. Myślę że w przypadku co najmniej jednej pary to poskutkowało bo później ich widziałem na normalnym wejściu a nie na single line.

Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka
 

 

Pewnie pomyślicie że znowu się czepiam SMR, znowu coś źle... ale tak faktycznie jest, single line powinna być na szerokość jednej osoby i problem rozwiązany. Gdzieś indziej tak jest i działa bez problemu, nawet jak idą jacyś znajomi jeden po drugim to jadą osobno, a u nas jak zwykle, znaki są dla głupich :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, Zaba_osw said:

Wytłumacz mi po co piszesz takie bzdury... Skąd u co poniektórych takie skłonności konfabulacji... Stałeś w 30 minutowych kolejkach? Przecież idelnie pokazałeś na wykresie, ze nie stałeś nawet 10 minut... (w przeciągu pierwszej godziny nie stałeś nawet 5 minut). Jedyna dłuższa przerwa jak zjechałeś na sam dół (prawdopodobnie WC lub parking).

kolego na wykresie najdłuższa stanie w kolejce to 32min, na parkingu byłem dwa razy na początku i na końcu jazdy (zresztą to widać na wykresie wysokości..)

no ale przecież Ty wiesz lepiej :D a ja konfabuluje :$

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, surfing said:

Single Line w SMR powinna nazywać się Duo Line, najgorzej że stoją parami i jak nie ma miejsca dla drugiego to czekają - a krzesła jadą puste i efekt jest wręcz odwrotny, zmniejsza się przepustowość.

tak, to chyba największa patologia Szczyrku (polskich ośrodków??) wywoływana przez narciarzy - ludzie kłębią w kolejce się pod wyciągiem ale za chiny ludowe nie pojadą do góry bez swego towarzystwa i w efekcie często jedzie 4-5 osób na 6 osobowej kanapie

Z single line próbują wsiadać 2-3 osobowe ekipy też koniecznie razem, no to Polska w końcu, tu wszystko można popsuć...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, shuger napisał:

Ekspert od liczenia czasu sie pojawił. 

Jak byk widać na wykresie ze postój w kolejce w max punkcie stanowi ok. 1/3 skali do 100.

Z resztą co w tym dziwnego skoro w piątek z zegarkiem w ręku kolejka do żółtej kanapy była na 25 minut. 

Dziwne byłoby gdyby w weekend było mniej ludzi :rolleyes:

Ot właśnie @Zaba_osw.... Zero relacji zero zdjęć tylko same oceny innych wpisów. .. O.o

Od dłuższego czasu zauważyłem, ze jednak nie rozumiesz tekstu pisanego i masz problemy z jego interpretacją, wiec przepraszam, ale nie będę z Tobą wchodził w żadną konwersację...

Nie potrafisz zinterpretować prostego wykresu, przykro, ale nie masz się czym przejmować... Nie musisz się na tym znać...być może w innych kwestiach jesteś leszy... Głowa do góry...

8 godzin temu, zipp1001 napisał:

kolego na wykresie najdłuższa stanie w kolejce to 32min, na parkingu byłem dwa razy na początku i na końcu jazdy (zresztą to widać na wykresie wysokości..)

no ale przecież Ty wiesz lepiej :D a ja konfabuluje :$

 

To teraz przeczytaj swój pierwszy post w tym temacie i zastanów się jeszcze raz nad staniem w kolejkach 30 minutowych... W większości przypadków nie stałeś nawet 10 minut (od przerw na wykresie odejmij też przerwy na wyjazd (wg Ciebie 7:22 min) i zjazd) no ale to by się nie wpisywało w Twoją narrację więc dumnie (skąd ta duma) napisałeś jak to nie stałeś w tych gigantycznych kolejkach.  Jak już to sobie skalkulujesz to proszę odpowiedz na moje poprzednie pytanie... W jakim celu tak konfabulujesz?

Na siłę chcecie udowodnić jak to w tym SMR jest źle, a z drugiej strony z własnej, nieprzymuszonej woli się tam pchacie... Biczowanie na żądanie... 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ARossi88 napisał:

Pewnie pomyślicie że znowu się czepiam SMR, znowu coś źle... ale tak faktycznie jest, single line powinna być na szerokość jednej osoby i problem rozwiązany. Gdzieś indziej tak jest i działa bez problemu, nawet jak idą jacyś znajomi jeden po drugim to jadą osobno, a u nas jak zwykle, znaki są dla głupich :) 

Ja nie potrafię sobie przypomnieć, jak to dokładnie wygląda w innych miejscach, ale zdaje się, że nie ma takiej opcji, by wejść na "peron" w dwójkę. Na początku kolejka może być nawet szeroka (to nic nikomu nie szkodzi), ale już przy końcu, zwykła kolejka ustawia się "5-kami" i dopiero wtedy dołącza "singiel". Coś w końcówce jest nie tak w SMR.

Edytowane przez koliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku niebieskiej kolejki brakuje wygrodzenia pomiędzy bramkami skipasowymi, a tymi od wejścia na kanapę. Tu jest pies pogrzebany... Ludzie dostają się do bramek pierwszych przez Single Line, a następnie przesuwają się w prawo i wpuszczają kolejne osoby do tej samej kanapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz jaki pamiętam, gdzie korzystałem z Single Line to Rokytnice nad Jizerou. Tam to szło płynnie, nikt się nie wpychał i podchodziło się z boku dopiero gdy było wolne, pojedyncze miejsce. Oczywiste pierwszeństwo dla narciarzy z głównej kolejki. Chamów i prostaków jednak nie brakuje i tu niestety rola dla wykazania się obsługi wyciągu. To oni muszą nauczyć kultury tłuszczę i zapanować nad pospólstwem. Innej drogi nie ma, może z czasem ludzie ogarną się...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zaba_osw napisał:

Od dłuższego czasu zauważyłem, ze jednak nie rozumiesz tekstu pisanego i masz problemy z jego interpretacją, wiec przepraszam, ale nie będę z Tobą wchodził w żadną konwersację...

Nie potrafisz zinterpretować prostego wykresu, przykro, ale nie masz się czym przejmować... Nie musisz się na tym znać...być może w innych kwestiach jesteś leszy... Głowa do góry...

To teraz przeczytaj swój pierwszy post w tym temacie i zastanów się jeszcze raz nad staniem w kolejkach 30 minutowych... W większości przypadków nie stałeś nawet 10 minut (od przerw na wykresie odejmij też przerwy na wyjazd (wg Ciebie 7:22 min) i zjazd) no ale to by się nie wpisywało w Twoją narrację więc dumnie (skąd ta duma) napisałeś jak to nie stałeś w tych gigantycznych kolejkach.  Jak już to sobie skalkulujesz to proszę odpowiedz na moje poprzednie pytanie... W jakim celu tak konfabulujesz?

Na siłę chcecie udowodnić jak to w tym SMR jest źle, a z drugiej strony z własnej, nieprzymuszonej woli się tam pchacie... Biczowanie na żądanie... 

Kolega nie przejechał 78 km na nartach tylko na nartach i kolejkach, jak zmieni aplikacje na liczącą dystans na nartach, i sumaryczny to zauważy realnie przebyte kilometry, tak czy inaczej przejechał spory dystans jak na SON w korku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, marionen napisał:

Ostatni raz jaki pamiętam, gdzie korzystałem z Single Line to Rokytnice nad Jizerou. Tam to szło płynnie, nikt się nie wpychał i podchodziło się z boku dopiero gdy było wolne, pojedyncze miejsce. Oczywiste pierwszeństwo dla narciarzy z głównej kolejki. Chamów i prostaków jednak nie brakuje i tu niestety rola dla wykazania się obsługi wyciągu. To oni muszą nauczyć kultury tłuszczę i zapanować nad pospólstwem. Innej drogi nie ma, może z czasem ludzie ogarną się...

Na Chopoku SL działają idealnie. Bez jakiegokolwiek chamstwa czy wciskania się. Da się? Masz rację. Jeśli obsługa zaczęłaby na to zwracać uwagę to może by się i w Szczyrku poprawiło... Tu zaczęło się od... wyrwania tabliczki z napisem Single Line :(

Edytowane przez Zaba_osw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działka pod parking zakupiona przez miasto:

W Szczyrku powstanie duży parking

jjrgoffdyz.jpg

Gmina Szczyrk dobiła targu z PTTK „Karpaty” odnośnie nabycia terenów przy ulicy Kampingowej. Miasto zakupiło blisko 2-hektarową działkę za nieco ponad 3 mln zł. Teren ten zostanie przeznaczony pod budowę parkingu. 

- Wczoraj doszło do podpisania umowy notarialnej na zakup kempingu. To terem o powierzchni 1,94 ha. Proces podpisania umowy trwał 6,5 godz. Druga strona, czyli PTTK nie do końca była przygotowana do tej transakcji. Po dyskusjach i przepychankach sprawa znalazła swój finał – poinformował podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej wiceburmistrz Szczyrku, Wojciech Kufel. - Podpisaliśmy dwa akty notarialne. W jednym akcie nabyliśmy część kempingu, a drugi akt notarialny dotyczył zrzeczenia się prawa do użytkowania wieczystego. Rozmowy były długie, ale doszliśmy do porozumienia i wydanie nieruchomości nastąpi 12 marca. Kwota to 3,07 mln zł brutto, bo część była objęta podatkiem VAT. Płatność została złożona na trzy raty. Pierwsza transza to 1,2 mln zł, a pozostałe po 900 tys. płatne do końca stycznia 2020 r. Miejmy nadzieję, że sądy wpiszą to w księgi wieczyste. Mamy plan awaryjny, ale bądźmy dobrej myśli – dodał radca prawny Urzędu Miejskiego, Grzegorz Widerski.

Jak zapewniał wiceburmistrz, miasto po otrzymania prawa do użytkowania tego terenu natychmiast przystąpi do prac rozbiórkowych i przygotowawczych, tak aby plany samorządowców wobec tego miejsca mogły być wprowadzone w życie w jak najszybszym tempie. - W czasie remontu ulicy Granicznej jaki planujemy wraz z powiatem, chcemy pozostawić 30-metrowy odcinek drogi od strony Buczkowic żeby móc zaplanować parking z dojazdem do niego. Przebudowy wymagać będzie też scieżka pieszo-rowerowa. Prowadziliśmy już rozmowy z Wodami Polskimi w kwestii „podwieszenia” przebiegu ścieżki tak aby przebiegała ona pod mostem – dodał Kufel.

info z http://www.region.info.pl

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś bardzo fajny dzień na nartach w SMR. 

Zacznę od 2 niedociągnięć by nie było tak kolorowo. Pierwsze to brak śniegu na samym zjeździe do niebieskiej kanapy, o 8:30 zostawione żywe dechy. Pan przy mnie zasypywał je śniegiem z łopaty (a wystarczyłoby położyć na tych dechach jakikolwiek kawałek wykładziny - o taśmie nie wspominając). W efekcie zostało to zrobione na szybko i w trakcie dnia kila osób zjechało, więc obsługa zatrzymywała wyciąg. Druga fuszerka, to dojazd rano 10 do kanapy, jechałem o 8:20 (parkuję na Julianach), więc byłem pierwszy, a ostatnie 200 metrów to górki i dołki, jakby ratrakowemu zabrakło czasu by go wyrównać. 

A teraz to co najważniejsze, przepiękna pogoda i bardzo mało narciarzy, jazda non-stop. Stok przygotowany bardzo dobrze, trasy trzymały do 12:00-12:30.  W dniu dzisiejszym moim faworytem była "7", początkowo na fragmencie zamknięta bo jakiś trening, ale cały dzień fajne warunki. Pozostałe trasy bez żadnych uwag negatywnych. 

Poniżej kilka zdjęć (dużo nie robiłem bo to chyba najlepiej obfotografowany ośrodek w Polsce).   

Ludzi mało.

ludzi_ma_o.jpg

4 i 7 w dobrym stanie.

4_i_7.jpg

Wychodzi słoneczko.

wychodzi_s_oneczko.jpg

Widoczność dobra.

wychodzi_s_oneczko_2.jpg

Trasy przygotowane dobrze.

Szczyrk_przygotowanie_tras.jpg

Szczyrk_przygotowanie.jpg

  • Like 11
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, moruniek napisał:

A teraz to co najważniejsze, przepiękna pogoda i bardzo mało narciarzy, jazda non-stop. Stok przygotowany bardzo dobrze, trasy trzymały do 12:00-12:30.  W dniu dzisiejszym moim faworytem była "7", początkowo na fragmencie zamknięta bo jakiś trening, ale cały dzień fajne warunki. Pozostałe trasy bez żadnych uwag negatywnych. 

 

I to właśnie jest marcowe narciarstwo - obojętnie gdzie, zawsze jest przyjemnie. Zwłaszcza na stokach północnych, gdzie zimą nie dociera słońce i 90% narciarzy męczy się na wyślizganych stokach. W marcu w góry jeździ inny profil narciarzy - można się wyszaleć, choć wiem, że nie każdy lubi taką "ciapę" i niektórzy traktują narty bardziej jak sport, a słońce i walory widokowe nie mają dla nich znaczenia. A jak dla mnie jest właśnie super, bo warunki są różnorodne - rano twardo, później miękko. Wystarczy przeczekać sylwestrowo-feryjny tłum i można poznać Szczyrk z innej strony. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marionen napisał:

Ostatni raz jaki pamiętam, gdzie korzystałem z Single Line to Rokytnice nad Jizerou. Tam to szło płynnie, nikt się nie wpychał i podchodziło się z boku dopiero gdy było wolne, pojedyncze miejsce. Oczywiste pierwszeństwo dla narciarzy z głównej kolejki. Chamów i prostaków jednak nie brakuje i tu niestety rola dla wykazania się obsługi wyciągu. To oni muszą nauczyć kultury tłuszczę i zapanować nad pospólstwem. Innej drogi nie ma, może z czasem ludzie ogarną się...

Dokładnie tak jak piszesz jest na Chopoku, tam gdzie jest single line. Tak to działa, z kulturą i sprawnie. A u nas no cóż, po prostu muszą robić odwrotnie do zaleceń... :/  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sariensis napisał:

Kolega nie przejechał 78 km na nartach tylko na nartach i kolejkach, jak zmieni aplikacje na liczącą dystans na nartach, i sumaryczny to zauważy realnie przebyte kilometry, tak czy inaczej przejechał spory dystans jak na SON w korku.

Nie prościej skorzystać z aplikacji gopass? Może nie super dokładnie obliczy km, ale na pewno zjazdy, wyjazdy, ilość i takie tam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ARossi88 napisał:

Nie prościej skorzystać z aplikacji gopass? Może nie super dokładnie obliczy km, ale na pewno zjazdy, wyjazdy, ilość i takie tam...

Gapass zaniża w Szczyrku i to znacznie iłac przejechanych kilometrów, np. SKI Tracks dość dokładnie liczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sariensis napisał:

Gapass zaniża w Szczyrku i to znacznie iłac przejechanych kilometrów, np. SKI Tracks dość dokładnie liczy

Aaa, dzięki za info. Tylko w Szczyrku chyba, bo na Chopoku ktoś "liczył" z inną apką i tam niby pomiary okej. Tylko że jak się gps włączy podczas jazdy to powinno jeszcze dokładniej podawać wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ARossi88 napisał:

Aaa, dzięki za info. Tylko w Szczyrku chyba, bo na Chopoku ktoś "liczył" z inną apką i tam niby pomiary okej. Tylko że jak się gps włączy podczas jazdy to powinno jeszcze dokładniej podawać wyniki.

Na Chopoku tez zdarzają sie przekłamania, np. Ski challenge uznał ze z Chopoka na Kosodrevina dostałem sie ... na spadochronie i nie zaliczył kilkukilometrowego zjazdu na dół :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...