Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, shuger napisał:

Jaka ilość ludzi dziś?  Jak prognozujecie na jutro? 

Proponuję COS na start o 8.00 potem ze dwie godziny szusowania (albo dłużej) na fajnych trasach Skrzyczne FIS, Kaskada i Ondraszek (dziś był znowu otwarty) - do Jaworzyny ewentualnie FIS do Dolin i orczyk do góry. Dzisiaj przez cały dzień obserwowałem grupki narciarzy którzy z COSu trasą 3a grzali na SMR a o 16.20 wysiadali ze SKi Busa pod wyciągiem na Skrzyczne czyli fajna opcja a rano są gwarantowane warunki. :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Lodowisko jutro? Mam nadzieję, robota w warsztacie wre.

 

3 godziny temu, keisyzrk napisał:

Od 12-ej dodatnia temperatura trochę zmiękczyła trasy,

Tzn. jutro będzie idealnie, nowy śnieg wreszcie zwiąże się z podłożem :)  już dzisiaj na Skrzycznem było super i lekko powyżej zera.

SMR powinien się uczyć od COS jak się dopieszcza trasy, 3 ludzi z łopatami skutecznie usunęło pojedyncze kamienie z wszystkich tras łącznie z Ondraszkiem- ponownie otwartym, niestety pojedynczy wyciąg na dolinach raczej pozostanie zamknięty.

20180323_095326.thumb.jpg.7d2db8127fce6d5127385adb1edbb52b.jpg

Edytowane przez surfing
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, keisyzrk napisał:

To było do przewidzenia...

A ja naiwny myśląc że na wiosenne ciapo-lodowisko wreszcie weekend będzie luźny i za te 49zł coś się poślizgam...

W tej sytuacji nie ma to żadnego sensu.

11 godzin temu, surfing napisał:

Już ponad 400 wypadków na Hali Skrzyczeńskiej w Szczyrku

Wychodzą około 4 interwencje GOPR na dzień-masakra, a zarazem szacunek dla Goprowców.

Podsumowując sezon:

W grudniu i styczniu w Szczyrku beznadziejne warunki, w lutym i marcu warunki akceptowalne ale zatłoczenie na trasach i kolejki do wyciągów tragiczne... Zupełnie nie dziwi ta ilość wypadków. Tam jest po prostu niebezpiecznie.

Wniosek?

To koniec Szczyrku! Nawet zapominając o smogu nie ma kiedy i po co tam jeździć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jeden z najlepszych dni na nartach w Szczyrku ze świetnymi warunkami. Cyknęliśmy kończącemu dziś sezon @marboru parę fotek - co nas jeszcze czeka w nadchodzącym tygodniu:

Rewelacyjne warunki do Świąt, powodzenia Mariuszku, smacznych szpitalnych obiadków i szybkiego powrotu do formy życzymy, Paulina z tego co wiem już myśli o wypadzie na narty :)

IMG_20180324_105816.thumb.jpg.000d5871c0f1c8dd4eb27d3f7f91b3f4.jpg

IMG_20180324_115727.thumb.jpg.09c69ea65e590c853ab8257279fc48e3.jpg

Udało się dzisiaj pośmigać do 11,00 bez kolejek w Solisku. Później eskapada na Małe Skrzyczne i jeszcze kilka zjazdów do Gondoli. Wszędzie cały czas utrzymywały się doskonałe warunki do jazdy. Rano bardziej twardo, później lekkie odsypy ale nie wpływające na jakość jazdy. Skorupa pod spodem twarda ale nie lodowa. Nie wydaje mi się, żeby coś miało się zmienić do jutra:

IMG_20180324_114755.thumb.jpg.aa271d013426004983fb1c662b1a6566.jpg

  • Like 11
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję namówić na wyjazd córkę w Wielki czwartek (trzecie zakończenie mojego sezonu)  ,ale na razie bez skutku. Sam już podróżował w tym sezonie na narty nie będę.  Później jeżdżąc na stoku zawsze z kimś zagadam, a  od wtorku nawa znajomość z narciarzem lat 67 (z Tychów). Idzie wielkie ocieplenie to trzeba korzystać z niezłych warunków kto może (i kto chce).Od Wielkiej soboty bardzo ciepło .

 

 

Edytowane przez janek57
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zdjęcie kolejki zanim ruszyła gondola, później się rozładowało, kolejka byłą do kanapy na jakieś 8-10 min ale też nie zawsze. Ogólnie kolejny fajny dzień na nartach. Wydaje mi się ze warunki były lepsze niż we wtorek. Widziałem w kolejce Górala spod Skrzycznego jak bym był bliżej to bym zagadał :) , poznałem po kurtce i nartach :) Miał to być ostatni dzień na nartach w tym sezonie, no ale jak tam nie wrócić jak takie warunki :) 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym zawitaliśmy jak co tydzień do SMR. Warunki do 11 bardzo dobre. Później lekkie odsypy i śnieg rozmiękły. Ogólnie wyjazd jak zwykle udany. Nawet 5 min kolejka do kanapy nas nie odstraszyła. Doceniamy inwestycje jakie wykonał TMR i na pewno będziemy wizytować w tym ośrodku gdyż to już nasz hmm 11 wyjazd w tym sezonie do SMR. Mamy wykupiona sprytną sezonówkę i na pewno będziemy w pełni z niej korzystać. Pozdrowienia od Jarka i Tadka i Młodego "Wojciecha". Jutro kolejny dzionek narciarski COS i SMR. Kilka fot. z dzisiejszego dnia dla forumowiczów. YDXJ0991.thumb.JPG.6b3bd876bcb8618c86aa1dc2eb04cb9c.JPGYDXJ0989.thumb.JPG.12d0efa380c61bdc2cbc28ddbc3712f7.JPGYDXJ0982.thumb.JPG.97831fcb65467026f9f52ce1c017f7c7.JPGYDXJ0981.thumb.JPG.fcc914a487a6efddd5aab85d6d163a61.JPGYDXJ0979.thumb.JPG.1f1f25fdb1d208aa8783b990f7c9be49.JPGYDXJ0977.thumb.JPG.22c4b9f698d3623495d850b38feeb937.JPGYDXJ0974.thumb.JPG.c3c211430b58a3cdb06f8b31fe0e3632.JPGYDXJ0973.thumb.JPG.bc3575fd1329b4d5ee75015e14216beb.JPGYDXJ0972.thumb.JPG.e004ec285d05fe9babb4d6533ad32eb8.JPGYDXJ0971.thumb.JPG.61cbc88cb9b8b59ac3d5c935e0e334bd.JPGYDXJ0970.thumb.JPG.e7ea4a3b0e754b1d864359ff9f585a01.JPGYDXJ0969.thumb.JPG.2fbfa37745fc794862785e8c472385d5.JPGYDXJ0968.thumb.JPG.2cd0bd9e9b47371f5311dd0bd447346f.JPG

YDXJ0003.JPG

YDXJ0004.JPG

YDXJ0007.JPG

Edytowane przez Dzarkos
  • Like 10
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2018‎-‎03‎-‎26 o 09:09, ptk89 napisał:

Wróciłem z weekendowego Szczyrku i od dwóch miejscowych usłyszałem informację, że TMR po sezonie zmieni/przebuduje system naśnieżania. Podobno obecny ma problem z wydajnością i nie może działać w 100%(nie wiem dokładnie o co chodzi, ale nie spełnił oczekiwań) oraz lance przynajmniej w części mają być zastąpione przez armatki.

Generalnie TMR myślał, że będzie lepiej, a wyszło jak wyszło. Szczyrk miał być Chopokiem, a jest tylko Szczyrkiem :)

A jak ja i inni pisali tutaj że system naśnieżania będzie przebudowywany bo obecny jest kiepski to dyżurni obrońcy TMR @mamad, @Zaba_osw i @Jasiek zachwalali jak to doskonale działa obecny system O.oO.oO.o

Bardzo dobrze że go przebudują bo w tym sezonie wypadł blado. Inna sprawa to warunki klimatyczne, które jak się okazuje w Szczyrku do najwspanialszych nie należą...

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, shuger napisał:

A jak ja i inni pisali tutaj że system naśnieżania będzie przebudowywany bo obecny jest kiepski to dyżurni obrońcy TMR @mamad, @Zaba_osw i @Jasiek zachwalali jak to doskonale działa obecny system O.oO.oO.o

To żeś fachowców wymienił ,od wszystkiego czyli od niczegoO.o,  szczególnie mamut to fachura 1 klasaO.o

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w SMR w sobotę i jestem mega zadowolony. Najwazniejsze, że było mało ludzi, bo bałem się, że będzie tłok (gondola bez kolejki, żółta 5 min). Włoska pogoda - bezchmurne niebo i super przygotowane trasy. Za 49zł za cały dzień to naprawdę okazja, mimo ze czynne tylko 4 trasy ( nie liczac COS bo tam nie dotarlem). Szkoda tylko, ze niebieska kanapa nie działa, bo wydaje sie ze sniegu jest tam dosc. Wiesci o smierci Szczyrku sa grubo przesadzone ;-). Trzeba tylko miec szczescie i nie trafic na wiatr (czyli zamkniete wyciagi) tlum ludzi lub zamkniete nie wiadomo czemu trasy. Ja w koncu to szczęście w sobote miałem. A mój 6 letni synek zachwycony Szczyrkiem. To dobrze, bo ja tez sie tam uczyłem jeździć ;-) Najbardziej podobała mu się gondola:-) Aha co do dzieci - rewelacyjne te kanapy - niższe niż gdzie indziej i mają pionową poprzeczkę między nogami ,zapobiegającą zsuwaniu się.Dziecko 100% bezpieczne. Ogólnie to był SUPER dzień na nartach!

Edytowane przez mentos
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku sobie darowałem Szczyrk; chciałem uniknąć ferii i weekendów (coby się mocno wyjeździć), a w tygodniu nie bardzo było jak wyrwać się z Warszawy na krótki wypad. Co nie zmienia faktu, że na widok zdjęć ślinka cieknie, mimo że w czwartek obieram azymut na Zillertal. No chyba że w połowie kwietnia jeszcze będzie/spadnie śnieg, to na zakończenie sezonu wpadłbym na Skrzyczne, miast na Kasprowy :D A jak nie, to liczę przynajmniej na śnieżny grudzień!

Natomiast, patrząc po ilość ludzi na zdjęciach, odnoszę wrażenie, że przez najbliższych kilka(naście?) lat czeka nas w Szczyrku jeden wielki plac budowy. TMR/SMR ma swoją politykę, więc krok po kroku będą zagęszczać wyciągi (i miejmy nadzieję trasy) i nie zdziwię się, jak, po dopracowaniu systemu naśnieżania, porwą się na zagospodarowanie południowych stoków Skrzycznego. Analogiczne możliwości ma zresztą COS na stokach wschodnich. Lawina (ludzi -> popytu) ruszyła, technika naśnieżania idzie do przodu, jestem ciekaw jak to się rozwinie. Geomorfologicznie góra jest wręcz idealna na duży ON

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...