Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, leitner napisał:

Jakiś czas temu słyszałem, że na Małe Skrzyczne mają puścić orczyk a nie talerzyk. Zobaczymy. Tak czy inaczej przepustowość będzie miał mniejszą od obecnych dwóch orczyków.

Ja też tak słyszałem i tym bardziej wydaje mi się, to mało logiczne - ale jak mówię zakładam, że Słowacy to sobie jednak przemyśleli, jednak na "chłopski rozum", to widzę to tak: 

- poszerzyli trasę, która będzie jedną z najbardziej obleganych w SON;

- a z drugiej strony moc przewozowa wzdłuż głównej trasy nie będzie większa, a raczej mniejsza. Może zamontują jakiś superszybki talerzyk ALE skoro to ma być trasa dla początkujących, to ja bym sobie za dużo po tym super szybkim talerzyku nie obiecywał, bo im się będą ludzie masowo wywracali;

- rozumiem, że jest kanapa, no ale ona będzie tak naprawdę obsługiwać w połowie trawers, czyli trasę 3, który dopiero w pewnym momencie łączy się z trasą numer 2;

Więc na chłopski rozum, to bardziej widziałbym krzesło - nawet jakąś niewyprzęganą 4-ke wzdłuż trasy numer 2 i "coś", np. jakiś podwójny orczyk, co wywoziłoby ludzi albo z Hali (tak jak planowana obecnie kanapa), albo wręcz ze skrzyżowania trawersu 3 z trasą 2, do tej tzw. zbójnickiej kopy. Z drugiej strony może Słowacy uznali, że robią jak robią, a jak się okaże że talerzyk wzdłuż 2-ki nie będzie wydalał, to najwyżej postawią coś sensowniejszego...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Cosworth240 napisał:

Więc na chłopski rozum, to bardziej widziałbym krzesło - nawet jakąś niewyprzęganą 4-ke wzdłuż trasy numer 2 i "coś", np. jakiś podwójny orczyk, co wywoziłoby ludzi albo z Hali (tak jak planowana obecnie kanapa), albo wręcz ze skrzyżowania trawersu 3 z trasą 2, do tej tzw. zbójnickiej kopy. Z drugiej strony może Słowacy uznali, że robią jak robią, a jak się okaże że talerzyk wzdłuż 2-ki nie będzie wydalał, to najwyżej postawią coś sensowniejszego...  

Wiatr kolego, wiatr...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, JC napisał:

Wiatr kolego, wiatr...

OK. Wiem, że nowa kanapa sprytnie się przed tym wiatrem chowa. Z drugiej strony pytanie czy to jest jedyny argument, bo wyprzęgana 4-ka bez bublin pewnie spokojnie by sobie tam poradziła także z tym wiatrem, który na Małym Skrzycznem powiewa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli 2-ka ma byc dla początkujących, to kolejka będzie przeszkadzała tylko przy jerj ominieciu na powrocie z COS, niechaj tam sobie stoą i spokojnie sie uczą nowicjusze, kanapa nowicjuszom niepotrzebna, niech sie nauczą narty po śladzie prowadzić, zamiast rozsiadania się na cieplutkim;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cosworth240 napisał:

OK. Wiem, że nowa kanapa sprytnie się przed tym wiatrem chowa. Z drugiej strony pytanie czy to jest jedyny argument, bo wyprzęgana 4-ka bez bublin pewnie spokojnie by sobie tam poradziła także z tym wiatrem, który na Małym Skrzycznem powiewa. 

Powodem może być też to, że akurat w górnej części 2-ka jest najbardziej stroma i może zechcą oznaczyć tą trasę osobno, np. jako czerwoną 2a. A dzięki kanapie na Zbójnicką Kopę, całość zjazdu z niej będzie idealna dla początkujących. No i dochodzi do tego połączenie ze Skrzycznem. No a 2 kanapy oznaczałyby już za duży tłok na wspólnym fragmencie tras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Małe Skrzyczne nie może powstać krzesło z powodów środowiskowych. Orczyk ma w założeniu działać, gdy będzie silnie wiało. Teoretycznie wtedy powinny być czynne: Talerzyk pod Gondolą, orczyki II/X z Czyrnej na Halę i orczyk na Małe Skrzyczne.

Jak dla mnie bez sensu jest poszerzenie dwójki powyżej połączenia z 3a. Liczba ludzi na stoku tam się zmniejszy a nie zmniejszy a dzięki kolejnym wycinkom zwiększy się tam tylko prędkość wiatru.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mirekn napisał:

"Wiadomości z Katowic Znany ośrodek otrzymał dofinansowanie z ministerstwa. Narciarze się ucieszą"

Nie wiem jaki ośrodek wczasowy z Katowic otrzymał dofinansowanie, ale o tym że COS Skrzyczne otrzymał 1,4mln zł wiemy o tym od tygodnia.

Dofinansowanie na system naśnieżania

Infrastruktura ośrodka narciarskiego Skrzyczne Centralnego Ośrodka Sportu przejdzie przed sezonem zimowym kolejną ważną modernizację.

Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku wnioskował o przyznanie środków na inwestycję związaną z funkcjonowaniem ośrodka narciarskiego na Skrzycznem. Wobec podjętych decyzji projekt „Przebudowa instalacji naśnieżania wraz z instalacją zasilania elektroenergetycznego, instalacją sterowniczą i rozdzielniami elektrycznymi – przebudowa pompowni wody (Dolina Tartak) – II etap” znalazł się w programie o szczególnym znaczeniu dla sportu. Ośrodkowi przyznano blisko 1,4 mln zł na przywołane powyżej zadanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Będzie to kolejne z działań COS-OPO w Szczyrku, zmierzające do rozwoju ośrodka, z którego zimą chętnie korzystają miłośnicy aktywności na stoku. – Narciarzy i snowboardzistów co roku przybywa do nas sporo. Dbamy o to, aby z wykorzystaniem ministerialnych środków zapewniać im coraz lepsze warunki – mówi Ireneusz Furczyk, dyrektor COS-OPO w Szczyrku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, surfing napisał:

Nie wiem jaki ośrodek wczasowy z Katowic otrzymał dofinansowanie, ale o tym że COS Skrzyczne otrzymał 1,4mln zł wiemy o tym od tygodnia.

 

Tytuł był z artykułu. Wiem o konferencji i śledzę sytuację w Szczyrku na bieżąco. Celem posta było tylko pokazanie w jaki sposób tego typu informacje są przekazywane przez "prasę codzienną".

Pozdrawiam

mirekn

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2018 o 22:09, toppaner napisał:

Tyle szumu a o Bieńkuli cicho,dlaczego?

doceniamy wysiłek właścicieli i czekamy na nowe inwestycje , ale nie piszecie nic o losach Bieńkuli - czyżby poszła w zapomnienie ?
 
Szczyrkowski Ośrodek Narciarski
Szczyrkowski Ośrodek Narciarski Absolutnie nie poszła, trasa na ten sezon będzie miała dodatkowe naśnieżanie 1f642.png:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, leitner napisał:

Krótkie wspomnienie Golgoty.

Film i muzyka super.

Parę moich zdjęć (kilka jest w filmiku) z ostatnich chwil prawdziwej Golgoty, mam wrażenie że w Szczyrku rolę stromego stoku na krótką intensywną jazdę przejęła czarna w BSA.

Golgota orczyk marzec 2017

 

 

P1040945.JPG

P1040946.JPG

P1040947.JPG

P1040948.JPG

P1040949.JPG

P1040950.JPG

P1040951.JPG

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, zipp1001 napisał:

Wielki plus dla Słowaków, że nie idą w zaparte z lancami ale dostosowują się do zastanej sytuacji..

🙂

To tylko pokazuje, że czasami warto nie iść w zaparte i tylko swoje zdanie traktować jako jedyne i prawdziwe. Jeszcze przed zmianami w SON w zeszłym roku, pisałem że TMR przejedzie się na lancach bo Szczyrk to nie Chopok, a po drugie powinni zasięgnąć zdania od miejscowych "panów Ryśków", którzy pracowali w tym ośrodku od czasów GAT albo i dłużej, a którzy znają specyfikę miejsca i pracy.

No ale lepiej późno niż wcale. Brawo!

Edytowane przez ptk89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ptk89 napisał:

To tylko pokazuje, że czasami warto nie iść w zaparte i tylko swoje zdanie traktować jako jedyne i prawdziwe. Jeszcze przed zmianami w SON w zeszłym roku, pisałem że TMR przejedzie się na lancach bo Szczyrk to nie Chopok, a po drugie powinni zasięgnąć zdania od miejscowych "panów Ryśków", którzy pracowali w tym ośrodku od czasów GAT albo i dłużej, a którzy znają specyfikę miejsca i pracy.

No ale lepiej późno niż wcale. Brawo!

Obecny dyrektor ośrodka (ta sama osoba od początku kiedy ośrodek SON należy przez Słowaków), rozpoczynał pracę w nim już dwadzieścia klika lat temu: 

https://www.computerworld.pl/news/Szczyrk-z-orczykiem-w-tle,292995.html

Swoją drogą ciekawy artykuł, jeden z rzadko zachowanych tak starych wciąż dostępnych w internecie.

 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...