Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, ptk89 napisał:

@leitner jesteś pewien, że powyższe zdjęcie jest zrobione w Czyrnej? Tam raczej nie ma takiego przeciw stoku jak ten w tle. Poza tym nawet jeśli jest lekko podniesiony teren to powinien on rosnąć w prawą stronę w kierunku masywu Skrzycznego, a tutaj na prawo maleje wysokość tego stoku. Mi ten widok bardziej przypomina Juliany.

Cześć

I Leitner jest pewien i ja jestem pewien. Skąd masz to zdjęcie Marcin?

 

Pozdrowienia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, leitner napisał:

Zdjęcie jest z pewnego zbioru, o którym na razie nie mogę napisać.

Wiem, ale nie powiem. ;) Daleko zajdziesz.

1 godzinę temu, leitner napisał:

Zdjęć jest więcej, także co jakiś czas może coś tu wrzu:)

Budujesz napięcie jak Alfred Hitchcock .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, leitner napisał:

Im więcej się mówi, tym mniej się wie :) 

Wiedz zawsze co mówisz. Nie mów wszystkiego co wiesz.

Wracając do tematu, czy wiesz coś o budowie krótkiego talerzyka spod gondoli (połączenie z Czyrną). Jak byłem tam tydzień temu to wydawało mi się, że nic się nie dzieje, choć na parkingu w Czyrnej leżały elementy jakiegoś talerzyka. Nie wiem, czy tego, czy na Małe Skrzyczne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.10.2018 o 13:20, JC napisał:

Już wyjaśniam. System naśnieżania montowany na trasie ze Zbójnickiej Kopy do Hali Skrzyczeńskiej jest .... demontowalny, chowany. Znaczy to tyle, że trasa będzie naśnieżana na początku sezonu, a następnie naśnieżanie zostanie zdemontowane. Biorąc pod uwagę wysokość, ekspozycję stoku, takie rozwiązanie jest uzasadnione.

Wydaje się, że tam będzie ... ekstremalnie płasko. A więc na krechę. Stąd podział ... nie szkodzi. Podobny system działał kiedyś na Małym Skrzycznem oraz działa na szczycie Stuhlecku w Austrii, tam nawet są bariery z drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, leitner napisał:

Tak, jest to Czyrna. Wyciąg z 1966 r. a zdjęcie z 1968 - wtedy otworzono wyciąg na Halę Skrzyczeńską. Zdjęcie jest z pewnego zbioru, o którym na razie nie mogę napisać. Zdjęć jest więcej, także co jakiś czas może coś tu wrzucę :)

68 r. - szok! Moja pamięć sięga ok. 10 l. później. Piękne zdjęcia. Mało kto pamięta, że ośrodek górniczy był uznawany za "łagodny", prawdziwa jazda to była na Dużym Skrzycznem. I tam mocno prosperował też dół góry. Równolegle do kolei linowej leciał orczyk na Jaworzynę. A co najmniej dwóch tras już nie ma: czerwonej (wąska) lekko z lewej od krzesła patrząc w górę oraz niebieskiej z polanami po prawej stronie kolei (tam już w ogóle nie ma jazdy).

Dziś dół Skrzycznego robi wrażenie zapomnianego narciarsko, a normalnej trasy na dół (w miarę szerokiej, naśnieżanej i przygotowanej) nie ma.

Za to to, co się dzieje na Małym Skrzycznem przeszło wyobrażenia. Oby tylko w tym roku nie było znów +12 w grudniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fredek321 napisał:

Wiedz zawsze co mówisz. Nie mów wszystkiego co wiesz.

Wracając do tematu, czy wiesz coś o budowie krótkiego talerzyka spod gondoli (połączenie z Czyrną). Jak byłem tam tydzień temu to wydawało mi się, że nic się nie dzieje, choć na parkingu w Czyrnej leżały elementy jakiegoś talerzyka. Nie wiem, czy tego, czy na Małe Skrzyczne.

Jest na mapie. Więc pewnie powstanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda strona jeszcze nie zaktualizowana, ale jest już informacja, że od pierwszego listopada rusza rejestracja benefitów na kolejny sezon:

APLIKACJA DO KORZYSTANIA Z PROFITÓW AKCJONARIUSZY

 

Rejestracja w celu skorzystania ze świadczeń dla akcjonariuszy za okres 1.11.2018 – 31.10.2019 rozpocznie się 1.11.2018.

http://www.tmr.sk/kl...nie-z-profitow/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMR, dodał właśnie golf do swojego koszyka i pewnie doda do GOPASS - ..."Golf będzie nowym produktem oferowanym przez nasz program lojalnościowy GOPASS. Oznacza to, że uczestnicy programu będą mogli cieszyć się nie tylko jazdą na nartach w naszych ośrodkach narciarskich, parkach rozrywki i parkach wodnych po niższych cenach, ale gracze w golfa będą mieli szansę dołączyć do klubu golfowego przeznaczonego dla nich"..

https://www.ostravice-golf.cz/

 

DEMĘNOVSKÁ DOLINA (3 października 2018 r.) - Tatry mountain resorts, a.s. (TMR), najważniejszy "gracz" słowackiej branży turystycznej wchodzi w nową dziedzinę działalności gospodarczej i wynajmuje ośrodek golfowy i narciarski w Ostrawicy, hotel GREEN INN oraz restaurację gościnną Ostravice od 1 listopada 2018 roku. Umowa najmu została podpisana 1 października i zawarta na okres 20 lat.

"TMR jest szanowanym i uznanym liderem w branży górskiej w Europie Środkowej, a teraz dołącza do nowego intratnego segmentu, dodając golf do swojej działalności. Obecnie golf staje się coraz bardziej popularny, a liczba graczy w regionie Europy Środkowej stale rośnie. Kompleks Ostravice u podnóża Beskidów. jest dla nas bardzo interesującym wyzwaniem i zachęca naszą firmę do o wiele większego wykorzystania synergii z naszymi słowackimi, polskimi i przede wszystkim czeskimi kurortami. Golf & Ski Resort Ostravice to pierwszorzędne czeskie uzdrowisko, w którym znajduje się wiele atrakcji przyrodniczych, historycznych i rekreacyjnych. Region Beskid jest poszukiwany zarówno latem, jak i zimą. Nasze nowe przejęcie dotyczy nie tylko dzierżawy pól golfowych. Chcielibyśmy rozszerzyć sieć hoteli TMR i zbudować nowy luksusowy hotel o wartości około 10 milionów EUR w ośrodku. Przygotowujemy również plan rozwoju obejmujący apartamenty i bloki mieszkalne. Golf będzie nowym produktem oferowanym przez nasz program lojalnościowy GOPASS. Oznacza to, że uczestnicy programu będą mogli cieszyć się nie tylko jazdą na nartach w naszych ośrodkach narciarskich, parkach rozrywki i parkach wodnych po niższych cenach, ale gracze w golfa będą mieli szansę dołączyć do klubu golfowego przeznaczonego dla nich. Mamy nadzieję, że Ostravice nie będą naszym ostatnim krokiem biznesowym w tej dziedzinie - powiedział Bohuš Hlavatý, dyrektor zarządzający i prezes zarządu TMR.

"Cieszymy się bardzo, że mamy wsparcie silnego partnera, który pomoże w rozwoju całego ośrodka i poprawi jakość naszych usług" - dodał Jan Kastner, dyrektor generalny Golf & Ski Resort Ostravice.

Golf & Ski Resort Ostravice został otwarty w 2008 roku i został nagrodzony jako Najlepszy Czech Golf Resort w rankingu Golf Digest w 2009, 2010 i 2011 roku. Wraz z kompleksem golfowym, oświetlony ośrodek narciarstwa biegowego został stworzony dla profesjonalnych i rekreacyjnych narciarze biegowi. 18-dołkowe pole golfowe znajduje się pomiędzy dwoma najwyższymi szczytami Beskit. - Łysa Góra i Smrk u podnóża góry Mt. Žár w miejscowości Ostravice na wysokości 400 metrów (województwo morawsko-śląskie, gmina Frýdek - Místek). Hotel GREEN INN oferuje 36 przestronnych pokoi o wysokim standardzie, restaurację z wysokiej jakości kuchnią regionalną, usługi odnowy biologicznej i sale konferencyjne. Golf & Ski Resort Ostravice oferuje członkostwo w klubie golfowym Ostravice i możliwość treningu zarówno dla osób indywidualnych, jak i grup.

ostravice_archiv.jpg

ostravice_golf_ihrisko_archiv.jpg

ostravice-golf_archiv.jpg

Edytowane przez andrzej1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kordiankw napisał:

Co prawda strona jeszcze nie zaktualizowana, ale jest już informacja, że od pierwszego listopada rusza rejestracja benefitów na kolejny sezon:

APLIKACJA DO KORZYSTANIA Z PROFITÓW AKCJONARIUSZY

 

Rejestracja w celu skorzystania ze świadczeń dla akcjonariuszy za okres 1.11.2018 – 31.10.2019 rozpocznie się 1.11.2018.

http://www.tmr.sk/kl...nie-z-profitow/

Super wiadomość, kolejny rok jeżdżenia za darmo :) Ciekawe czy progi pozostaną takie same? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

68 r. - szok! Moja pamięć sięga ok. 10 l. później. Piękne zdjęcia. Mało kto pamięta, że ośrodek górniczy był uznawany za "łagodny", prawdziwa jazda to była na Dużym Skrzycznem. I tam mocno prosperował też dół góry. Równolegle do kolei linowej leciał orczyk na Jaworzynę. A co najmniej dwóch tras już nie ma: czerwonej (wąska) lekko z lewej od krzesła patrząc w górę oraz niebieskiej z polanami po prawej stronie kolei (tam już w ogóle nie ma jazdy).

Dziś dół Skrzycznego robi wrażenie zapomnianego narciarsko, a normalnej trasy na dół (w miarę szerokiej, naśnieżanej i przygotowanej) nie ma.

Za to to, co się dzieje na Małym Skrzycznem przeszło wyobrażenia. Oby tylko w tym roku nie było znów +12 w grudniu...

Po raz pierwszy byłam w Szczyrku w 2004 roku i od tamtej pory jeżdze tam przynajmniej raz w sezonie. Pamietam ten orczyk od dołu na Jaworzynę, ale tylko stał wtedy, raz pamiętam jak chodził, było pełno ludzi i go puścili...

Kaskadą dolnym odcinkiem miałam przyjemność tylko raz jechać, bo moje umiejętności narciarskie były średnie, wolałam szersze i mniej oblodzone trasy :P Dolny odcinek Ondraszka to była dopiero bajka...jak ze Skrzycznego się jechało na sam dół to ponad 5 km wychodziło jak dobrze pamiętam...szkoda, ze juz ne ma tego....Tylko wtedy to jeszcze były zimy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.10.2018 o 11:26, surfing napisał:

Mój odbiór nowych tras tras 3c  - 75m różnicy poziomów dołącznika z Ondraszkiem COS Skrzyczne i 3b - 95m różnicy poziomów do starej 2 z Małego Skrzycznego545000631_Mapaszczyrk2019-001.jpg.1133c10a1d54208e61881de243644e7b.jpgScreenshot_20180930-173013_Mapycz.jpg.f8302af40aa54b916f393d00b0128abb.jpg

 

Świetne te zdjęcia co były poniżej (usunąłem do cytatu, żeby post nie był na pół strony :P ) W związku z nimi mam wątpliwości, które pewnie stali bywalcy rozstrzygną.  🙂 Czy górna część nowej trasy 3b, to dokładnie dolna część starej trasy 3a? Jeżeli tak to została tylko poszerzona, czy z profilem też coś zmieniali? Druga sprawa- z górną częścią trasy 3a nic nie było robione?  Nadal trzeba będzie podchodzić pod górkę ze Skrzycznego? Ogólnie rzecz biorąc to wygląda to wszystko imponując będzie duży wybór tras dla osób uczących się i to w dodatku są one wysoko położone, co przecież u nas jest dużą rzadkością.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Stusi napisał:

Czy górna część nowej trasy 3b, to dokładnie dolna część starej trasy 3a?

Nie, trasa 3b w górnej części jest powyżej starej 3a, nowa mapka SMR jest myląca.

Mapa szczyrk 2019-001.jpg

Po lewej połączenie 3a z 3b które jest faktycznie znacznie niżej niż na nowej mapie

P1060221.JPG

Poniżej na zielono to nowe trasy 3b 3c , widać też ślad starej 3a.

Screenshot_20180930-173001_Mapycz.jpg

6 godzin temu, Stusi napisał:

górną częścią trasy 3a nic nie było robione? 

Dojście do początku starej trasy 3a dalej po staremu przez szczyt Skrzycznego lub obok schroniska, nowa 3a zaczyna się na starym rozjeździe  trochę powyżej starej 3a

 

Na zdjęciu poniżej nowa 3a (po prawej) wpadająca na nową 3c

P1060208.JPG

 

Edytowane przez surfing
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hupon napisał:

Zjeżdżając ze Skrzycznego będzie się wjeżdżało w środkową "ścieżkę" (nową, w niedzielę pracowała na niej koparka). Dzięki temu ominie się fragment trasy "pod górkę"

z tej perspektywy dobrze widać profil nowych tras

https://www.google.pl/maps/@49.6798972,19.0139639,3a,75y,113.65h,60.82t/data=!3m8!1e1!3m6!1sAF1QipMNdBiCvb-Kd1lfKsBNmW-wmgNlE6fKLLT3iWe5!2e10!3e11!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipMNdBiCvb-Kd1lfKsBNmW-wmgNlE6fKLLT3iWe5%3Dw203-h100-k-no-pi-0-ya27.016148-ro-0-fo100!7i10000!8i5000

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, hupon napisał:

Zjeżdżając ze Skrzycznego będzie się wjeżdżało w środkową "ścieżkę" (nową, w niedzielę pracowała na niej koparka). Dzięki temu ominie się fragment trasy "pod górkę"

Ale czy na pewno mówisz o szczycie Skrzycznego? Tam był spory kawałek do podejścia i chyba trudno go będzie ominąć. Wydaje mi się, że miałeś na myśli środkową "ścieżkę" w miejscu, gdzie dawniej było rozwidlenie na trasę 3a (na prawo) oraz szlak pieszy na Małe Skrzyczne (na lewo) i teraz "nowa" trasa będzie między nimi, ale pytającemu chodziło chyba o podejście na szczyt Skrzycznego, na samym początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...