Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sądzicie, czy SMR zdąży naśnieżyć ośrodek na 15 grudnia ? Obecnie patrząc na kamery, mamy dość mocno rozgrzebany plac budowy i warunki pogodowe, które w ciągu kilku najbliższych dni umożliwiłby rozpoczęcie naśnieżania. Nie widzę tych warunków pogodowych na początku grudnia. Dadzą radę, czy mamy powtórkę z zeszłego roku ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pobiegałem trochę po Hali Skrzyczeńskiej, Zbójnickiej Kopie i Małym Skrzycznem robiąc przy okazji kilka zdjęć.

Wyszły z tego 3 galerie:

1. Nowa kolej na Zbójnicką Kopę
2. Nowa/stara trasa z Małego Skrzycznego na Halę Skrzyczeńską
3. Zdjęcia z montażu "bananów" na żółtej kanapie z Soliska na Halę Skrzyczeńską

 

szczyrk-beskid-2018-11-06-4141.jpg

szczyrk-beskid-2018-11-06-0014.jpg

szczyrk-beskid-2018-11-06-4157.jpg

  • Like 8
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o banany to aktualnie delektuje sie tymi teneryfianskimi, ale już niebawem spróbuje rownież szczyrkowskich ;),dzięki za info, czas pomyśleć o karnecie na wieczorne skoro wiatr nie będzie taki kłopotliwy :).

171547AD-2AA9-4589-995A-CE02CF68EE02.jpeg

5D460449-3CE8-4EB9-912C-6F68D65AD993.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Banany.jpg.b88000793c4ee10832e727d32b0804dc.jpg

Moje "banany" po dzisiejszej inspekcji wyposażenia narciarskiego Górala wymagają totalnej renowacji ślizgów żebym znów mógł uczestniczyć w inauguracji sezonu na szczyrkowskich stokach:

dojazd.jpg.e399906ad8fec4fcc0cbea060c55c76a.jpg

 

Nie wiedziałem, ze już taki „warun”w Szczyrku ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ptk89 napisał:

Na drugim zdjęciu od JC idealnie widać jak działa ten piękny lancowy system naśnieżania. Tam gdzie stoi armatka wyraźna kupka śniegu, a miejsca pod lancami lekko zabielona ziemia. To samo jest na Chopoku. O kant dupy.

Lance zawsze mają mniejszą wydajność, ale maja tez wiele zalet.

Co do zdjęcia, to było to pierwsze odpalenie systemu i nie wszystkie armaty i lance zostały włączone. Także były uruchomione przez rożny czas.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, JC napisał:

Lance zawsze mają mniejszą wydajność, ale maja tez wiele zalet.

Co do zdjęcia, to było to pierwsze odpalenie systemu i nie wszystkie armaty i lance zostały włączone. Także były uruchomione przez rożny czas.

Tak z ciekawości - jakie zalety mają lance względem armat? Oczywiście poza kwestią ekonomiczną, bo to już wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tmr na przestrzeni lat doprowadził Chopok do praktycznie perfekcyjnego systemu naśnieżania więc nie bądźmy mądrzejsi od nich:)

Z lanc jest inny śnieg z tego co wiem, ale w sumie mnie to nie interesuje.

Bardziej skupił bym się na ratrakach z pomiarem grubości pokrywy. Nieważne z czego zrobią śnieg, powinno być dobrze.

Widać wyciągnęli wnioski z zeszłego roku, jak będą minerały to trzeba będzie to odpowiednio skomentować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ptk89 napisał:

Tak z ciekawości - jakie zalety mają lance względem armat? Oczywiście poza kwestią ekonomiczną, bo to już wiem.

Brak turbiny sprawia, że lance śnieżne mają niski zasięg rozrzutu i dlatego też są szczególnie polecane do precyzyjnego naśnieżania. W przypadku wąskich, średnich i osłoniętych przed wiatrem stoków można dzięki temu zrezygnować ze związanego z dużymi nakładami dodatkowego rozprowadzania śniegu. Najważniejsze - będzie ona wytwarzać bardzo duże ilości śniegu nawet przy niskich temperaturach ( ekstremalnych temperaturach granicznych - (podane dla każdego typu lancy).

Lanca tworzy także dodatkowo - magazyn śniegu, tworząc tzw. kopce na wąskich, średnich i osłoniętych przed wiatrem stokach.

 

1c5de1bc98f61ce11a97180d58cbec6074628bc3.jpg

ae651d331dbdc9a2be986d322c45eda9e132dcaf.jpg

Edytowane przez andrzej1982
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...