Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, mamad napisał:

Istnieje takie prawdopodobieństwo. ........... :)

Z dzisiaj , przed otwarciem. Godzina 11:30 Solisko -2 wiatr 2 m/s 
Idę 7-demką (bo tam niby ma być ścieżka na tury) , większość tak chodzi, kursy też.
7-ka nie zrobiona .  Warunki na pozostałych od Soliska na MS i Kopę:
4 i 4a "zmrożony sztruks" nie na 100% szerokości tak z 70% ogarnięte. 6 trwają prace.
2 + 3b "zmrożony sztruks" od momentu połączenia, 3b sztruks prawdziwy, śnieg jak z bajki !!!
Grań MS, Kopa , DS waun dobry( uwaga było dużo osób z buta i są dziury)!!!
Zjazd 7-ką bajka !!! (dla mnie !!! uwaga na ostatnim wypłaszczeniu studzienka na wodę bez pokrywy)IMG_1407.thumb.jpeg.7a9b6f4f371521ffe2935a66239bb799.jpegIMG_1401.thumb.jpeg.52f2fc26e9f6f6ad7fd2412879bd5775.jpegIMG_1399.thumb.jpeg.82c027b74f6039f4e3cfc7ea0a40c342.jpegIMG_1394.thumb.jpeg.51e26605956b9b68c6a894e99827a0ba.jpegIMG_1389.thumb.jpeg.208ab8d97177adcaf1dbc0266d7ad926.jpegIMG_1386.thumb.jpeg.cea2a613ceccd3933d5ec56cac2274f7.jpegIMG_1383.thumb.jpeg.8c7faaff92d88794402cfc05c00d4ca8.jpegIMG_1379.thumb.jpeg.0758ac6063b718fd051e7d6ec0ee1ed9.jpegIMG_1378.thumb.jpeg.9bb181359959fca33b584340bc0e4303.jpegIMG_1374.thumb.jpeg.396ef7a494264820f6c31a7cbc1cd578.jpegIMG_1368.thumb.jpeg.6f6fac1921c2fba896d96feb1adb16d0.jpegIMG_1364.thumb.jpeg.5f9073f47ae7409efd3d67d57a85396e.jpegIMG_1362.thumb.jpeg.f0ad65e77d109995970afa06171c669b.jpegIMG_1357.thumb.jpeg.07a4c6b110643ebb7c93977bcdb382f2.jpeg

Temperatura o 14:00 około -5 wiatr 2 m/s 
Sory za facjatę ale to tak dla zobrazowania temperatury.
IMG_1406.thumb.jpeg.9df8fe2925182b9b19f00399356579b7.jpeg

 

Pozdrawiam

mirekn

  • Like 14
  • Thanks 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mamad napisał:

I lipa już stoki są rozdziewiczone. 

Na orczyku na MS wjeżdżała ekipa 4 osoby (2 - ie nastolatki w jakiś plastronach za szkoły). Gondola wwoziła/zabierała z 30 par nart + plecaki. Idz w nocy :) i tak będziesz więcej widział niż ja :D

Pozdrawiam

mirekn  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mirekn napisał:

Na orczyku na MS wjeżdżała ekipa 4 osoby (2 - ie nastolatki w jakiś plastronach za szkoły). Gondola wwoziła/zabierała z 30 par nart + plecaki. Idz w nocy :) i tak będziesz więcej widział niż ja :D

Pozdrawiam

mirekn  

@mirekn

Edytowane przez Góral spod Skrzycznego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mirekn super fotki, sciągniesz tłumy. A tak wogóle męczy mnie hiperpotasolemia nie wiem czy nie spędzę jutrzejszej jazdy w knajpkach. Zawsze to lepsze niż przed kamerkami. Ktoś gdzieś będzie, @andy-w, @johnny_narciarz. Suche czy nowe wiatki w Schronisku?

Edytowane przez Góral spod Skrzycznego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

@mirekn super fotki, sciągniesz tłumy. A tak wogóle męczy mnie hiperpotasolemia nie wiem czy nie spędzę jutrzejszej jazdy w knajpkach. Zawsze to lepsze niż przed kamerkami. Ktoś gdzieś będzie, @andy-w, @johnny_narciarz. Suche czy nowe wiatki w Schronisku?

Zdzwonimy się, na pewno będę jutro od rana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

@mirekn  A tak wogóle męczy mnie ....

Moje krótsze nogi, gwoździe i cała reszta to pikuś . Szacunek. Zrób chociaż 1x BK.
Co do suportu farmakologicznego to ja i tak mam prościej ;) jak mi Magura powiedziała, że nie można popylać w stronę Wisły bo bark potem boli to wybrałem Solisko a potem już tylko
56648668670__BE92C104-35F5-404F-912C-89DB8B9F76A4.thumb.JPG.ba23f63f9f248efc39c94a7e0aae89e5.JPG 

i Katowice :)

Pozdrawiam

mirekn

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuje to ogarnąć o której będę ale ciężko. O 6:45 roraty z dziecmi. O 7:30 do domu. Najstarsza córka i ja zebrać sprzęt i narty niech bedzie 8:30 wyjazd. Do Bielska po gładź i szaraka to z 45 min. Kupowanie i z Bielska do Szczyrku kolejne 45 min. Czyli około 10 w Szczyrku. Zebranie się i na gondoli pewnie około 10:20.

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadnę w niedziele w drodze z Chopoka, 

 

p.s. Skichalenge już działa, barraquito podają na Chopoku, jest dobrze, 100 już pękła w skichallenge, nawet nie wiem kiedy, czas pokręcić i w Polsce.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Sariensis napisał:

Wpadnę w niedziele w drodze z Chopoka, 

 

p.s. Skichalenge już działa, barraquito podają na Chopoku, jest dobrze, 100 już pękła w skichallenge, nawet nie wiem kiedy, czas pokręcić i w Polsce.

I pomyśleć że są osoby które mają sezonowke na chopoka i tracą czas na pisanie przed kompem jaki ten Chopok i Szczyrk zły. Gratuluje wyniku i mam nadzieję że po skończonej budowie tez w połowie grudnia bede miał setke w nogach. Oby ostatnia zima. Teraz zostaje tylko Szczyrk.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, mamad napisał:

I pomyśleć że są osoby które mają sezonowke na chopoka i tracą czas na pisanie przed kompem jaki ten Chopok i Szczyrk zły. Gratuluje wyniku i mam nadzieję że po skończonej budowie tez w połowie grudnia bede miał setke w nogach. Oby ostatnia zima. Teraz zostaje tylko Szczyrk.

Myśle , ze te osoby mogą sie wykazać swoją przedsiębiorczością i postawić nowy lepszy ON.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Sariensis napisał:

Myśle , ze te osoby mogą sie wykazać swoją przedsiębiorczością i postawić nowy lepszy ON.

Póki co to @mamad gada, a nie jeździ. Co do ośrodka na poważna skalę, to raczej żadna prywatna osoba nie ma takich funduszy. Potrzebna jest spółka na dużą skalę, ale dobrze zarządzana. Nie widziałem chyba gorzej startującej firmy na nowym rynku niż TMR w Polsce. Zazwyczaj jest tak, że na start robi się wszystko pro kliencko, by zyskiwać klientów. Tutaj od początku palą mosty. 

Dzisiaj byłem na Solisku, rozmawiałem z ratrakowym który się akurat tankował. Na przykład trasa 10 jest w pełni gotowa co widać po kopach śniegu, tylko nie rozgarniają teraz bo po co. Dopiero na następny weekend ma być do jazdy. Kasa misiu kasa. Mam wrażenie, że wielu osobom z pobliskiego Śląska ta zmiana z GATu/Richtera na TMR tak zaślepiła oczy, że szok. Ja tu będę jeździł, bo uwielbiam te tereny i nikt mi tego nie zabroni, ale swoje zdanie też będę miał. Ocenie obiektywnie, a jeśli widzę, że po piwo w barze TMR czeka się 15 minut bo obsługuje jedna osoba to głośno powiem, że to lipa. Jak na trasie będą zmrożone grudy po słabym ratrakowaniu to też to powiem. Jak na mapie robią trasę numer 6 to niech ją otworzą, a nie tylko szukają jeleni, którzy przyjadą na ich piękne 22 km tras. Dla mnie sezonówka jest zbyt tania, oczekuje wyższej jakości oraz lepszego nastawienia na klienta i zapłacę za to więcej.

Nie wydaje Wam się wstydem, że piękny, ale jednak skansen w Korbielowie startuje w tym samym czasie kiedy wielki potentat TMR z wielkim zapleczem? Ja gdybym był właścicielem SMR to bym miał strasznego kaca w takim wypadku. Wstyd i tyle równać do tak zapuszczonych ośrodków. No ale kiedy ma się takie grono ślepo zapatrzonych wyznawców to każdą porażkę można przekuć w sukces.

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ptk89 napisał:

Ktoś tu na forum pisał ze dwa dni temu, że łącznik był ratrakowany. Sprawdzę może nawet jutro. Zamierzam też zjechać przez Doliny do dolnej stacji w COS. 

Dobrze zauważyłem że jakoś od roku jesteś sceptycznie nastawiony do nartowania w Szczyrku? :) Wcześniej było Cię tu więcej. 

Łącznik ze Skrzycznego jest wyratrakowany - świeżo potwierdzone info :) Tak, jestem sceptycznie nastawiony do nartowania w Szczyrku po zmianach, które tam zaszły. Nigdy nie byłem ich specjalnym zwolennikiem (zwłaszcza po tym jak spędziłem tam tydzień na orczykach i dosłownie ze łzami w oczach żegnałem otwartą szóstkę-trasę i każdy orczyk po kolei) i szkoda mi bardzo tego terenu, jak bardzo został zdegradowany. Ale wiem, że takich jak ja jest za mało, żeby utrzymać ośrodek i Szczyrk. Dlatego wpadnę tu raz lub dwa w sezonie, żeby nie zapomnieć jak to wygląda ;) 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ptk89 napisał:

Nie wydaje Wam się wstydem, że piękny, ale jednak skansen w Korbielowie startuje w tym samym czasie kiedy wielki potentat TMR z wielkim zapleczem? Ja gdybym był właścicielem SMR to bym miał strasznego kaca w takim wypadku. Wstyd i tyle równać do tak zapuszczonych ośrodków. No ale kiedy ma się takie grono ślepo zapatrzonych wyznawców to każdą porażkę można przekuć w sukces.

Pomijając inne wywody...

Widzisz, różnica między nami polega na tym, że Ty bazujesz na suchych danych, a ja na własnym doświadczeniu i na tym co widziałem na własne oczy. Mieszkam tu od dziecka i mam trochę więcej lat niż Ty. Widziałem już 4 metry śniegu w rejonie Zwardoń, Laliki, Koniaków i Istebna, kiedy w Szczyrku było co najwyżej normalnie. Popatrz na mapę ile to kilometrów w linii prostej. Popatrz też ile dzieli metrów nad poziomem morza najwyższy punkt w Szczyrkowskim od Pilska, bo wbrew pozorom, każde 100 m potrafi zrobić kolosalną różnicę. Zwłaszcza wokół najwyższego szczytu w okolicy.

Mówisz, że TMR ma się czego wstydzić? A ja się zastanawiam, ile będzie wynosić realna pokrywa ubitego śniegu na Pilsku w stosunku do tej na Szczyrkowskim, gdzie mieli już spore hałdy naprodukowanego sztucznego śniegu? Czy na pewno mają się czego wstydzić? A może wcześniej nie miało to sensu i zrobiło by więcej szkód niż dobrego? Pilsko rusza, według mnie, trochę na hura optymizm (minimum tego co trzeba jest), Szczyrkowski będzie mieć odpowiedni podkład. 

Idąc Twoim tokiem myślenia, to TMR w ogóle powinien "spalić Jasia" kiedy ruszyły  niżej położone BSA, Złoty Groń, czy Siglany. A jak musieli się czuć na Rohacach???

  • Like 7
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@johnny_narciarz jak zwykle w sedno, uważam start tego sezonu za rozsądne i realne odpowiedzi na potrzeby Klienta, przytoczę chociażby barraquito w Jasnej :):):), ponarzekaliśmy na forum i pyk wczoraj już mi barman przygotował, radość była niezmienna, a tu jeszcze dzisiaj mam w sumie 14 tras na Chopoku + 4 w Szczyrku, działają rozważnie i za to im chwała, a poza tym lubię patrzeć ze swojego domku w Szkoczowie na ośnieżone stoki w Szczyrku :).

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mamad napisał:

Próbuje to ogarnąć o której będę ale ciężko. O 6:45 roraty z dziecmi. O 7:30 do domu. Najstarsza córka i ja zebrać sprzęt i narty niech bedzie 8:30 wyjazd. Do Bielska po gładź i szaraka to z 45 min. Kupowanie i z Bielska do Szczyrku kolejne 45 min. Czyli około 10 w Szczyrku. Zebranie się i na gondoli pewnie około 10:20.

Czy aby nie pomyliłeś tematów? To nie jest temat pt. "Przygody mamada" chociaż nie mam nic przeciwko żebyś taki założył.

Na mapie widzę że trasa 3 ma opis otwarta i 60%. Zapewne będzie zwężenie.

Widać problem braku wody jest coraz bardziej dokuczliwy. Gdzie następne zbiorniki?  to chyba najważniejsze pytanie

  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, shuger napisał:

Czy aby nie pomyliłeś tematów? To nie jest temat pt. "Przygody mamada" chociaż nie mam nic przeciwko żebyś taki założył.

Na mapie widzę że trasa 3 ma opis otwarta i 60%. Zapewne będzie zwężenie.

Widać problem braku wody jest coraz bardziej dokuczliwy. Gdzie następne zbiorniki?  to chyba najważniejsze pytanie

Nie ma zwężeń, otwarte trasy dobrze przygotowane choć przy Suchem wychodzi trochę szutru. Miękko na razie. Ludzi umiarkowanie, zgubieni na trasach @andy-w i reszta, spotykamy się w prywatnej knajpie na Solisku, tu gdzie kręcą się kiełbaski na grillu 😎

 

  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...