Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka przemyśleń po dniu dzisiejszym. Dla mnie super córka też uradowana warunki bardzo dobre zima w pełni. Kolega tu pisał że brak karbetu 4h go zniechęca i do dziś też miałem takie myśli jeśli chodzi o córkę. Zmieniło to zdjęcie kolegi cennika na Złotym Groniu. Tam karnet 4h to koszt 60 zł dla dziecka. Tu zapłaciłem 55 zł za cały dzień. Śmiało mogę powiedzieć że patrząc na to w tym roku na Złoty nie pojadę bo mija się to z celem. Przy otwarciu tego co jest w SMR Złoty poprostu jest pagórkiem z jedną trasą. 

Szkoda że na BN coraz gorzej to wygląda. Halny. Przynajmniej nie będzie mi żal jak będę siedział w pracy.

Edytowane przez mamad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mamad napisał:

Kilka przemyśleń po dniu dzisiejszym. Dla mnie super córka też uradowana warunki bardzo dobre zima w pełni. Kolega tu pisał że brak karbetu 4h go zniechęca i do dziś też miałem takie myśli jeśli chodzi o córkę. Zmieniło to zdjęcie kolegi cennika na Złotym Groniu. Tam karnet 4h to koszt 60 zł dla dziecka. Tu zapłaciłem 55 zł za cały dzień. Śmiało mogę powiedzieć że patrząc na to w tym roku na Złoty nie pojadę bo mija się to z celem. Przy otwarciu tego co jest w SMR Złoty poprostu jest pagórkiem z jedną trasą.

Tylko ta trójka, trzeba trochę odwilży żeby im to siadło. Za to 3B i 4 nieźle się trzymały.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczęcie sezonu w SMR uważam za jak najbardziej udane (jakby co to nie mam ich akcji, ani u nich nie pracuję).

Otwarte trasy przygotowane bardzo dobrze. Równe, nieprzesadnie twarde. Tylko kilka grudek ziemi na Hali Skrzyczeńskiej.

Skoro jeździliśmy do godz. 14 (co mi się nieczęsto zdarza w PL) to o czymś świadczy. Oczywiście świetne towarzystwo Johnnego, Rafała, Hupona i Górala z bratem oraz pobyt w schronisku na Skrzycznem nieco przedłużyły nartowanie. 

Trasa ze Zbójnickiej Kopy do Hali bardzo przyjemna, relaksująca i z powodu szerokości raczej bezpieczna. Łącznik z Kopy do Ondraszka mimo braku naśnieżania bezpiecznie przejezdny.

Ondraszek ze Skrzycznego - dużo śniegu, szybko, gładko bez obawy o sprzęt. Powrót do SMR po staremu z tym, że krótszy, dojeżdżamy do trasy z Kopy.

Najlepiej do 14 godz. trzymała się (praktycznie bez śladów zużycia) trasa z Kopy do Hali. Potem 4 do Soliska, a w najwięcej odsypów jak zwykle na 3 do gondoli.

Powiem tak, że obecnie połączone trasy: szeroka 3 z Kopy do Hali oraz 4 do Soliska przejechane jednym ciągiem to już namiastka niskich Alp. Jak ktoś się z tym nie zgadza to jego sprawa.

Jutro tury.

 

20181215_095132.jpg

20181215_095151.jpg

20181215_124221.jpg

20181215_125350.jpg

20181215_131417.jpg

20181215_132005.jpg

20181215_132031.jpg

20181215_154430.jpg

  • Like 19
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 "Powiem tak, że obecnie połączone trasy: szeroka 3 z Kopy do Hali oraz 4 do Soliska przejechane jednym ciągiem to już namiastka niskich Alp"

A z Dużego Skrzycznego do Soliska to dopiero😎, generalnie im wyżej tym pogoda bardziej nieobliczalna tak, że wysokie góry dla trasowych narciarzy niekoniecznie zawsze najlepsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dodam trochę od siebie.

Dzięki na miłe nartowanie @kordiankw, Kordianowi, @MarioJ i jego córce.

Stoki przygotowane bardzo dobrze SMR oraz fantastyczny naturalny śnieg - Skrzyczne.

Nowa kanapa i nowa trasa bardzo fajne, 7 też całkiem dobrze naśnieżona (choć oficjalnie zamknięta). Mam wrażenie, że nowa trasa i kanapa skutecznie odkorkowały ośrodek. Przejazd do COS bardzo fajny, na COS ludzi brak. 

Jedyne czego brakowało do szczęścia to trochę słońca, zimowy krajobraz był i tak przepiękny, a w pełnym słońcu byłoby bajkowo. 

Na początek 3

3.jpg

3-cd.jpg

Gastronomia w nowej odsłonie na 4.

gastronomia.jpg

Solisko pusto.

Solisko-pusto.jpg

Skrzyczne.

Skrzyczne.jpg

7 Fajnie.

7.jpg

7-te-fajnie.jpg

  • Like 20
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Sariensis napisał:

@johnny_narciarz jak zwykle w sedno, uważam start tego sezonu za rozsądne i realne odpowiedzi na potrzeby Klienta, przytoczę chociażby barraquito w Jasnej :):):), ponarzekaliśmy na forum i pyk wczoraj już mi barman przygotował, radość była niezmienna, a tu jeszcze dzisiaj mam w sumie 14 tras na Chopoku + 4 w Szczyrku, działają rozważnie i za to im chwała, a poza tym lubię patrzeć ze swojego domku w Szkoczowie na ośnieżone stoki w Szczyrku :).

Rok temu próbowali otworzyć wszystko naraz i ... jeździło się po błocie i kamieniach. To dopiero zraża klienta.

Uważam, że tym razem zachowali się rozsądnie. Po austriacku. Lepiej mieć otwarte 3 trasy, ale naśnieżone, niż więcej w różnym stanie. Żaden ośrodek alpejski w tym terminie nie funkcjonuje na 100 proc. Jak tam jeździmy w grudniu, akceptujemy to.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sobota, 15 grudnia 2018

Największa inwestycja tego sezonu dziś ruszyła

 
Niżej wrzucam widok z kamer internetowych (bohaterką nowa kolej na Zbójnicką Kopę - 1700 m długości, 200 m różnicy poziomów, położenie 1000-1200 mnpm), wkrótce być może będzie relacja z miejsca ...
 
Kamerysb1.jpg
Dojazdówka przy parkingu bez tłumów
 
Kamerysb2.jpg
W momencie uruchomienia
 
Kamerysb3.jpg
Pierwszych narciarzy już widać
 
Kamerysb2a.jpg
Po jakimś czasie już jest bez tłumów

Obawiam się, że w "sezonie wysokim" miejsce będzie oblegane.

https://ekonomiaplussport.blogspot.com/2018/12/najwieksza-inwestycja-tego-sezonu-dzis.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Narciarz ze Śląska napisał:

 

Obawiam się, że w "sezonie wysokim" miejsce będzie oblegane.



 

Istotnie tworzy się bardzo wąskie gardło pomiędzy kolejami. Trudno będzie poszerzyć to miejsce. Już dziś było tam wiele "najechań" narciarzy na siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dodam od siebie, że skipassy z tytułu posiadania akcji TMR nie działają na bramkach do kanapy na Jaworzynie. O dziwo sezonówka działa. Tylko dzięki uprzejmości pana z obsługi COS można było wrócić z powrotem do SMR. Z kolei panie z infocentrum Szczyrkowskiego powinny się podszkolić, bo nie za bardzo się orientują w jakich ośrodkach obowiązują ich skipassy.

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, leitner napisał:

jak bardzo został zdegradowany

   Dzisiaj całkiem przyjemnie jeździło nam się (z ekipą ze Skionline) po zdegradowanych trasach SMR (we środę powtórka 😋). A zjazd ze Zbójnickiej do Soliska (ok. 4100 m) lub Czyrnej (ok. 4900 m) daje w nogi. Do Soliska ze Zbójnickiej jechałem bez zatrzymywania zaraz po dziewiątej - rewelacja (namiastka alpejskich tras, jeżeli chodzi o długość i urozmaicenie w terenie). Największe wrażenie zrobiła  na mnie trasa ze Zbójnickiej i Małego Skrzycznego (ich szerokość).

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, hupon napisał:

   Dzisiaj całkiem przyjemnie jeździło nam się (z ekipą ze Skionline) po zdegradowanych trasach SMR (we środę powtórka 😋). A zjazd ze Zbójnickiej do Soliska (ok. 4100 m) lub Czyrnej (ok. 4900 m) daje w nogi. Do Soliska ze Zbójnickiej jechałem bez zatrzymywania zaraz po dziewiątej - rewelacja (namiastka alpejskich tras, jeżeli chodzi o długość i urozmaicenie w terenie). Największe wrażenie zrobiła  na mnie trasa ze Zbójnickiej i Małego Skrzycznego (ich szerokość).

Typowałem, że trasy z Małego będą tegorocznym hitem!

Wytłumaczenie do wcześniejszej uwagi: do art. zdjęcia z kamerek, bo nie mogłem być na miejscu. A i tak jest wielu zainteresowanych tematem, to wiem. Blog piszę dla takich trochę pikników i oni się tą drogą dowiadują, co się dzieje w górach. Was, starych wyjadaczy, nie zaskoczę. A jak kogoś nie interesuje, niech nie czyta.

Jest szansa, że jutro sprawdzę na miejscu, to będzie relacja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, hupon napisał:

   Dzisiaj całkiem przyjemnie jeździło nam się (z ekipą ze Skionline) po zdegradowanych trasach SMR (we środę powtórka 😋). A zjazd ze Zbójnickiej do Soliska (ok. 4100 m) lub Czyrnej (ok. 4900 m) daje w nogi.

Jak spadł śnieg to oczywiście wygląda to świetnie (do czego mam nadzieję, że się przekonam za dwa tygodnie). Niestety wiele kwestii a szczególnie sprawa Hali Skrzyczeńskiej jest dla mnie nie do obrony. Rozumiem, że najważniejsza jest funkcjonalność (której jednak brakowało nawet w poprzednim sezonie a obecnie jest nieco podobnie), ale przez wycinkę niemal każdego drzewa sami będą mieli ogromny problem z wiatrem (w zasadzie to już mieli rok temu). Pomijam już kwestię zagospodarowania terenu, bo jedyna spójna rzecz to jedna bryła hangaru kanap z dwóch kolei. Bardzo mi szkoda wąskich klimatycznych tras w lesie i zarośniętej Hali Skrzyczeńskiej. Mimo, że niestety wiele wtedy tam nie jeździłem, to zakochałem się w tym miejscu od pierwszego zjazdu - właśnie dzięki tym wąskim trasom, na które tu na forum dość mocno narzekano ;)

Miłej jazdy jutro wszystkim i do zobaczenia kiedyś na stoku :)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Zibi28 napisał:

Jak wygląda kwestia dojazdów i powrotów oraz parkingów?

Jest ciasno i na pewno w najbliższym czasie będzie jeszcze trudniej zaparkować. Sytuację komplikuje zalegający śnieg na poboczach, zwłaszcza tam gdzie przewidziane są miejsca postojowe oraz to że COS właściwie nie ma parkingu. Wszyscy pchają się pod gondolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Góral spod Skrzycznego napisał:

 Sytuację komplikuje zalegający śnieg na poboczach, zwłaszcza tam gdzie przewidziane są miejsca postojowe oraz to że COS właściwie nie ma parkingu.

Jest duży parking po drugiej stornie ulicy, ale niestety płatny, przez co mało kto chce tam parkować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Jest ciasno i na pewno w najbliższym czasie będzie jeszcze trudniej zaparkować. Sytuację komplikuje zalegający śnieg na poboczach, zwłaszcza tam gdzie przewidziane są miejsca postojowe oraz to że COS właściwie nie ma parkingu. Wszyscy pchają się pod gondolę.

Na Solisku było dziś nie lepiej, wracając z Chopoka, myślałem, ze zrobię rekonesans na nowych trasach, ale nie da sie, trzeba było z żalem opuścić Szczyrk tym razem, nawet nie mogę sobie wyobrazić co będzie sie działo w szczycie sezonu, bez solidnego transportu publicznego skibusow spod hoteli, to chyba nie będzie działać.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, leitner napisał:

Jest duży parking po drugiej stornie ulicy, ale niestety płatny, przez co mało kto chce tam parkować

O 10.30 był pełny! Nie ma jak wypakować sprzętu w Szczyrku i pojeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zibi28 napisał:

Jak wygląda kwestia dojazdów i powrotów oraz parkingów?

  Niestety pomysł z zeszłego sezonu, czyli duży parking w miejscu kampingu Skalite i skibusy z tego miejsca - upadł (chyba, że czegoś nie wiem). Podobnie z gondolą z Lipowej na Skrzyczne - pozwolenie na budowę, dogadanie się zainteresowanych gmin (Szczyrkowi raczej nie zależy na tym, aby setki samochodów jechały do sąsiadów). Czy jeszcze bardziej "kosmiczne" plany - pociąg wzdłuż Żylicy, połączenie z Brenną (gondola z okolic Kotarza do Soliska).

  Ciekawy jestem, jak w przyszłym (2019/20) sezonie będzie wyglądała komunikacja po stworzeniu połączenia ekspresówki z Buczkowicami (duży parking plus skibusy, które, jeżeli będą korki, i tak będą stały). Najbardziej podoba mi się pomysł z gondolą (i parkingiem) z Lipowej - od razu przypomina mi się Kronplatz olbrzymimi parkingami i wyciągami z samego dołu na wierzchołek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...