Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, hupon napisał:

  Najbardziej podoba mi się pomysł z gondolą (i parkingiem) z Lipowej - od razu przypomina mi się Kronplatz olbrzymimi parkingami i wyciągami z samego dołu na wierzchołek.

Tylko kto to ma wybudować? Czy TMR miałby jakikolwiek interes ekonomiczny w budowaniu wyciągu na "nie swoją" górę? Wydaje mi się, że w tej chwili ograniczona ilość miejsc parkingowych, to jedyne co ogranicza i tak zbyt dużą ilość narciarzy korzystających w tym samym czasie z ośrodka :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Ostek napisał:

Tylko kto to ma wybudować? Czy TMR miałby jakikolwiek interes ekonomiczny w budowaniu wyciągu na "nie swoją" górę? Wydaje mi się, że w tej chwili ograniczona ilość miejsc parkingowych, to jedyne co ogranicza i tak zbyt dużą ilość narciarzy korzystających w tym samym czasie z ośrodka :)

Tak naprawdę to wszystkie ośrodki działające w Szczyrku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Zibi28 napisał:

Tak naprawdę to wszystkie ośrodki działające w Szczyrku....

Stawiając kolejną kolej to inwestor robi kalkulację jaki musi być na niej ruch aby inwestycja mu się zwróciła i jeszcze coś tam zarobił. Jeżeli przy tak dużej inwestycji wyjdzie im z rachunków że trzeba wybudować kolej z Lipowej to jeśli ich stać to wybudują. Być może razem z samorządem z Lipowej. Wtedy Lipowa "dołączy" do kompleksu narciarskiego i odbierze sobie kasę w podatkach od dodatkowego ruchu turystycznego. Ot takie poobiednie dywagacje.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Po 10 rano właściwie nie ma możliwości wjazdu do Szczyrku a po 14 wyjazdu ☹️

Znaczy można trochę inaczej. Lecieć na Milowke Laliki Koniakow do Kubalonki tam odbić na Wisłę Czarne koło pałacu prezydenta i lecieć na Biały Krzyż. Powrót dokładnie to samo km się nadrabia ale nie stoi się po 3h w korku. Jedna uwaga opony no i umiejętność jazdy po białej drodze bo opony i auto samo jednak nie jedzie nawet jak ma wspomaganie wspomagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne rozpoczęcie sezonu w Szczyrku, choć ludzi na trasie dość sporo, kolejka do kanapy jak i gondoli max 5 min.Zameldowałem się na miejscu o 8.30 pierwszy parking pod gondolą był już pełny i zamknięty, na drugim udało się stanąć bez problemu.Trasy przygotowane , zasypane warstwą ok 5cm świeżego śniegu.Wjazd gondolą na Hale i dalej kanapą na Kopę , test trasy 3b... jak dla mnie tylko i wyłącznie trasa dojazdowa dla wracających ze Skrzycznego, jeździć się tam za bardzo nie da, szczególnie przy wiejącym wietrze jak dzisiaj. Trasa nr 3 do Czyrnej bardzo fajna do godziny 11, później mocno rozjechana , dodatkowo w środkowym odcinku przygotowana tylko w 3\4 szerokości i nie jest dobrze oznakowane (powbijane tyczki co kilkadziesiąt metrów ), zdarzyło mi się wpaść w ten puch przy dość dużej prędkości,ustałem ale nie było to ciekawe uczucie :P Trasa nr 4 wg.mnie najlepiej przygotowana , do godziny 13 bajka na odcinku Hala-Suche ,Suche-Solisko jak zawsze , oblodzenia i muldy.  Najbardziej dziwi mnie że pomimo dość dobrych warunków śniegowych nie przygotowali trasy nr 7, myślę,że mogła by troszkę rozładować ruch na pozostałych trasach. Mam nadzieję ,że poprawią się w przyszłym tygodniu :D

  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mamad napisał:

Znaczy można trochę inaczej. Lecieć na Milowke Laliki Koniakow do Kubalonki tam odbić na Wisłę Czarne koło pałacu prezydenta i lecieć na Biały Krzyż. Powrót dokładnie to samo km się nadrabia ale nie stoi się po 3h w korku. Jedna uwaga opony no i umiejętność jazdy po białej drodze bo opony i auto samo jednak nie jedzie nawet jak ma wspomaganie wspomagania.

Lepszym rozwiązaniem sa parkingi przesiadkowe, skąd narciarzy zabierają skibusy, TMR zna rozwiązanie, bo ma takie na Chopoku, proste, ekologiczne, przyjemne i wydajne, po co chmara samochodów w Szczyrku, skoro mogą zostać przed Szczyrkiem na parkingach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Sariensis said:

Lepszym rozwiązaniem sa parkingi przesiadkowe, skąd narciarzy zabierają skibusy, TMR zna rozwiązanie, bo ma takie na Chopoku, proste, ekologiczne, przyjemne i wydajne, po co chmara samochodów w Szczyrku, skoro mogą zostać przed Szczyrkiem na parkingach.

pewnie że lepsze, tylko nie ma siły która zmusiłaby ludzi do pozostawienia samochodów przed Szczyrkiem i dojazd skibusem.

Pod Chopokiem można postawić zakaz a tu masz drogę do Wisły i to kończy rozważania o dojeździe z parkingu przed Szczyrkiem... 😞

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, pasazer85 napisał:

Bardzo fajne rozpoczęcie sezonu w Szczyrku, choć ludzi na trasie dość sporo, kolejka do kanapy jak i gondoli max 5 min.Zameldowałem się na miejscu o 8.30 pierwszy parking pod gondolą był już pełny i zamknięty, na drugim udało się stanąć bez problemu.Trasy przygotowane , zasypane warstwą ok 5cm świeżego śniegu.Wjazd gondolą na Hale i dalej kanapą na Kopę , test trasy 3b... jak dla mnie tylko i wyłącznie trasa dojazdowa dla wracających ze Skrzycznego, jeździć się tam za bardzo nie da, szczególnie przy wiejącym wietrze jak dzisiaj. Trasa nr 3 do Czyrnej bardzo fajna do godziny 11, później mocno rozjechana , dodatkowo w środkowym odcinku przygotowana tylko w 3\4 szerokości i nie jest dobrze oznakowane (powbijane tyczki co kilkadziesiąt metrów ), zdarzyło mi się wpaść w ten puch przy dość dużej prędkości,ustałem ale nie było to ciekawe uczucie :P Trasa nr 4 wg.mnie najlepiej przygotowana , do godziny 13 bajka na odcinku Hala-Suche ,Suche-Solisko jak zawsze , oblodzenia i muldy.  Najbardziej dziwi mnie że pomimo dość dobrych warunków śniegowych nie przygotowali trasy nr 7, myślę,że mogła by troszkę rozładować ruch na pozostałych trasach. Mam nadzieję ,że poprawią się w przyszłym tygodniu :D

Dzięki za tą relację :)
Brzmi najbardziej obiektywnie - czyt. bez "alpejskiej" gigantomanii lokalnych patriotów.

Edytowane przez shuger
  • Like 3
  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zipp1001 napisał:

pewnie że lepsze, tylko nie ma siły która zmusiłaby ludzi do pozostawienia samochodów przed Szczyrkiem i dojazd skibusem.

Pod Chopokiem można postawić zakaz a tu masz drogę do Wisły i to kończy rozważania o dojeździe z parkingu przed Szczyrkiem... 😞

Nie ma tam zakazu, siła która zmusza ludzi do wyboru skibusy jest bardzo prosta - wygoda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, Sariensis said:

Nie ma tam zakazu, siła która zmusza ludzi do wyboru skibusy jest bardzo prosta - wygoda. 

Hmm, to może opłata za parking pod wyciągami jest motywująca?

Nie bardzo rozumiem jaką wygodę ma powodować dojazd pod wyciągi skibuasmi, w sytuacji gdyby pod tymi wyciągami były dogodne miejsca parkingowe...

W mojej opinii takie rozwiązanie to jest zawsze proteza pojemności parkingów bądź ochrona środowiska w danym miejscu...

Edytowane przez zipp1001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, zipp1001 napisał:

Hmm, to może opłata za parking pod wyciągami jest motywująca?

Nie bardzo rozumiem jaką wygodę ma powodować dojazd pod wyciągi skibuasmi, w sytuacji gdyby pod tymi wyciągami były dogodne miejsca parkingowe...

W mojej opinii takie rozwiązanie to jest zawsze proteza pojemności parkingów bądź ochrona środowiska w danym miejscu...

Jak masz narciarnie w hotelu i przystanek pod oknem to masz gdzieś poranne skrobanie szyb, tylko ubierasz ciepłe buty i wsiadasz do skibusa, wygodne?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Sariensis said:

Jak masz narciarnie w hotelu i przystanek pod oknem to masz gdzieś poranne skrobanie szyb, tylko ubierasz ciepłe buty i wsiadasz do skibusa, wygodne?

Nie no to oczywiste, że jak się siedzi na miejscu to dojazd skibusem jest wygodniejszy.

Tylko to poplątanie dwóch sytuacji. Mówiliśmy zdaje się o zostawianiu samochodu przed Szczyrkiem i dojeździe pod wyciągi a nie o stacjonarnym pobycie na miejscu...bo ten korek to tworzą ludzie wbijający się na jednodniowy wjazd i tacy za żadne skarby nie zostawią aut przed Szczyrkiem by dojeżdżać pod wyciąg busem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, zipp1001 napisał:

Nie no to oczywiste, że jak się siedzi na miejscu to dojazd skibusem jest wygodniejszy.

Tylko to poplątanie dwóch sytuacji. Mówiliśmy zdaje się o zostawianiu samochodu przed Szczyrkiem i dojeździe pod wyciągi a nie o stacjonarnym pobycie na miejscu...bo ten korek to tworzą ludzie wbijający się na jednodniowy wjazd i tacy za żadne skarby nie zostawią aut przed Szczyrkiem by dojeżdżać pod wyciąg busem

Wielu narciarzy nocuje w Wiśle, Ustroniu ..., i innych miejscowościach, zupełnie niepotrzebnie tracą czas i nerwy na dojazdy z hoteli czy kwater na parkingi, system jak na Chopoku usprawniłby komunikacje i wpłynął na komfort narciarzy, lepiej ubrać ciepłe buty w wygodnej narciarni, niż zimne na parkingu w dziwnych pozach ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie panowie nie chwalmy dnia...... W tym roku wydajność systemu naśnieżania to nie problem ale jest inny. Nie z winy TMR ale jednak jest. Susza. Tej nocy pewnie by na trasy wywalili z 1/4 zbiornika ale jest problem z wodą. Tak się zastanawiam co ta Aqua ma do tej wody. Co ona ma do zgody. Przecież od tego są instytucje a nie firma. Pozwolenia są i zapewne mogą promować wodę byle w rzece był stan min na który mają pozwolenie. Co ten goprowiec opowiadał. To już w Polsce rzekami nie zarządzają obecnie Wody Polskie tylko firma z Bielska?? Biorąc pod uwagę że są prognozy na święta +10 to może tego śniegu brakować.

Edytowane przez mamad
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat ze strony SMR

W tygodniu ośrodek czynny w godzinach 8:30-16:00. W poniedziałek będą otwarte trasy 3b i 4. Aby zapewnić lepsze warunki w dalszej części sezonu trasa nr 3 będzie zamknięta i dośnieżana. Kursować będą koleje kanapowe B1 i B5 oraz gondola A1, która będzie służyła jako dojazd do parkingu.

  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fredek321 napisał:

image.thumb.png.312970f856ada2e0e3e358ed52756c93.png

Jednak nie. Więcej FB SMR.

To zdjęcie tylko potwierdza teorię:
Do momentu połączenia z trasą z Małego Skrzycznego (czyli przez większość całej trasy) nachylenie to ok. 9%.
Dla porównania uznawana za płaską Białka ma nachylenie ok. 14%.

Idąc zatem tokiem alpejskich porównań którymi ktoś tutaj się posłużył należałoby dla tego odcinka używać określenia tawers lub łącznik cięty wzdłuż zbocza.
"Alpejska trasa" dla tego odcinka brzmi naprawdę jak Sci-Fi.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...