Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, shuger napisał:

To zdjęcie tylko potwierdza teorię:

O szerokości i tłumie ludzi??? Pisałem, że jest szerzej niż 10, i że problemu z tłumem nie będzie. Jednak Ty jesteś żywym dowodem na to, że przysłowia są mądrością narodu ;), плохому танцору и яйца мешают.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fredek321 napisał:

O szerokości i tłumie ludzi??? Pisałem, że jest szerzej niż 10, i że problemu z tłumem nie będzie. Jednak Ty jesteś żywym dowodem na to, że przysłowia są mądrością narodu ;), плохому танцору и яйца мешают.

Pożyjemy - zobaczymy - co będzie w pełni sezonu. :) 

 

41 minut temu, mamad napisał:

Spokojnie panowie nie chwalmy dnia...... W tym roku wydajność systemu naśnieżania to nie problem ale jest inny. Nie z winy TMR ale jednak jest. Susza. Tej nocy pewnie by na trasy wywalili z 1/4 zbiornika ale jest problem z wodą. Tak się zastanawiam co ta Aqua ma do tej wody. Co ona ma do zgody. Przecież od tego są instytucje a nie firma. Pozwolenia są i zapewne mogą promować wodę byle w rzece był stan min na który mają pozwolenie. Co ten goprowiec opowiadał. To już w Polsce rzekami nie zarządzają obecnie Wody Polskie tylko firma z Bielska?? Biorąc pod uwagę że są prognozy na święta +10 to może tego śniegu brakować.

Miód na moje serce :) 

@mamad jednym postem potwierdza wszystko to co negował cały zeszły sezon i hejtował za to ludzi

Lepiej późno niż wcale. :) 

1 minutę temu, marek_kapica napisał:

Ludzie weźcie dajcie mu bana, ile można...... 

Jasne, a w następnej kolejności jeszcze warto zmienić nazwę na skiSZCZYRKOWSKIforum.pl :D:D:D 

  • Thanks 1
  • Downvote 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fredek321 napisał:

O szerokości i tłumie ludzi??? Pisałem, że jest szerzej niż 10, i że problemu z tłumem nie będzie. Jednak Ty jesteś żywym dowodem na to, że przysłowia są mądrością narodu ;), плохому танцору и яйца мешают.

Olej go. To cwaniak który z zazdrości pisze a sam się przewraca w fotelu. Na podstawie kamer ocenia ośrodek i wie najlepiej. Tu admin powinien mu dac bana tylko że wsza wróci pod innym nikiem. Baw się na nartach i smiej z tego że tyłek mu puchnie w fotelu a zazdrość zżera od środka. Jednym postem potwierdziłem to że susza jest niezalezna od TMR. Chyba widzisz jaki to kretyn. Kiedy wpadasz☺️

Edytowane przez mamad
  • Like 4
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, zipp1001 napisał:

Nie no to oczywiste, że jak się siedzi na miejscu to dojazd skibusem jest wygodniejszy.

Tylko to poplątanie dwóch sytuacji. Mówiliśmy zdaje się o zostawianiu samochodu przed Szczyrkiem i dojeździe pod wyciągi a nie o stacjonarnym pobycie na miejscu...bo ten korek to tworzą ludzie wbijający się na jednodniowy wjazd i tacy za żadne skarby nie zostawią aut przed Szczyrkiem by dojeżdżać pod wyciąg busem

Niedziela (wielokrotnie wyższy ruch, niż w sobotę) pokazała, że ludzi dojeżdżających na jeden dany dzień jest najwięcej. Ot, jest dobra prognoza i wolny dzień - jedziemy! Zresztą, ja też tak mam.

Szczęściem (i nieszczęściem) Szczyrku jest bliskość aglomeracji. Do śląskiego Bielska - 20 km, do małopolskiej Białej - 20 km, do Katowic - 70 km, do Gliwic - 90 km. Do fajnie, że blisko, ale za blisko, aby brać noclegi!

Wszystko się zmienia w ferie, ale wówczas przyjeżdżają ludzie z całej Polski.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, shuger napisał:

To zdjęcie tylko potwierdza teorię:

Do momentu połączenia z trasą z Małego Skrzycznego (czyli przez większość całej trasy) nachylenie to ok. 9%.
Dla porównania uznawana za płaską Białka ma nachylenie ok. 14%.

Idąc zatem tokiem alpejskich porównań którymi ktoś tutaj się posłużył należałoby dla tego odcinka używać określenia tawers lub łącznik cięty wzdłuż zbocza.
"Alpejska trasa" dla tego odcinka brzmi naprawdę jak Sci-Fi.

Kolego, ja nie wiem co Ty chcesz udowodnić. Trasa jest taka, na jaką pozwalają warunki naturalne. Świetnie spełnia swoją rolę, łącznika ze Skrzycznem i miejsce do spokojnej jazdy. Jeździłem na snowboardzie. Trasa jest dobrze wyprofilowana i nigdzie się człowiek nie zatrzymuje. Logika jest taka, że ośrodek ma być przede wszystkim dostępny dla jak największej rzeszy narciarzy. Potem przyjedzie czas na otwieranie ambitniejszych tras. Ze Zbójnickiej Kopy można bez problemu dostać się na Skrzyczne.  Z powrotem jest odrobinę trudniej. Ale i tak lepiej niż w zeszłym sezonie. Ja oceniam SMR bardzo pozytywnie. "Problemem" Szczyrku jest bliskość ludnych aglomeracji i w zasadzie brak realnej konkurencji w okolicy. Wszyscy zadowoleni być nie mogą. Jednak krytyka z pozycji domowej kanapy nie przystoi. Ja już zaliczyłem w "nowym Szczyrku" 5 dni i uważam, że różnica między tym co było a jest  to noc i dzień.    

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja z dnia dzisiejszego. Pomimo braku czynnej "3" ludzi było bardzo mało i jeździło się bardzo dobrze. Stoki przygotowane dobrze, gdzie nie gdzie drobne przetarcia (oznaczone). Problemem jest brak wody w zbiorniku, dalsze śnieżenie stawiałbym więc pod znakiem zapytanie, a szkoda bo "1" brakuje naprawdę niewiele by moc ją puścić. Dziś pracowały ratraki w rejonie Czyrnej.  

Rano mgliście (na górze).

rano-mg-a.jpg

Później trochę się przetarło.

s-o-ce-nie-mia-o.jpg

Na 1 brakuje jeszcze trochę śniegu.

1.jpg

4 trzyma się nieźle, gdzie nie gdzie drobne przetarcia. 

4.jpg

4-cd.jpg

Nieczynna 3 - warunki dobre.

nieczynna-3.jpg

nieczynna-3-cd.jpg

  • Like 11
  • Thanks 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dzisiaj pokręciliśmy się z Rafałem po Szczyrkowskim. Trasy 3b z Kopy do Hali i 4 z Hali do Soliska przygotowane bardzo dobrze, 3 z Hali do gondoli oficjalnie zamknięta z powodu dośnieżania, ale awaryjnie do zjechania pod parking. 7 dalej zamknięta, śnieżenia brak, wody w zbiorniku także mało.

Dzisiaj cały czas było pochmurno z dobrą widocznością z wyjątkiem górnej szczytowej części trasy 3b z Kopy, gdzie stale zalegała niska chmura. Z nowości to otwarli "nowe akwarium". Ciepło w nim i przyjemnie, ale kiełbasy brak, jedynie fasolka po bretońsku i jakieś tam panini. Ceny raczej wyrywają z butów. Narciarzy umiarkowanie, wjazd do bramek zawsze bezpośrednio. 49 km góra-dół przejechane, 4000m przewyższenia zrobione.

Czułem się nieco zgubiony sam w gondolce

20181217_083350.jpg

4 pierwszy zjazd

20181217_084322.jpg

nowe akwarium

20181217_111917.jpg

20181217_113012.jpg

 

20181217_113312.jpg

20181217_113340.jpg

20181217_123730.jpg

dośnieżana trójka

20181217_124631.jpg

Edytowane przez andy-w
  • Like 14
  • Thanks 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo 0,5l 13 zł... :o

Poszli po bandzie! Pomyśleć, że w knajpie w Ustroniu, gdzie jeżdżę na rowerze, lane piwo jest po 4,5 zł... 

Panini, czyli taka przypiekana kanapka 2 dych... też rozwala...

Chyba wolę tą kiełbasę na dole... ;)

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 7
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, johnny_narciarz napisał:

Piwo 0,5l 13 zł... :o

Poszli po bandzie! Pomyśleć, że w knajpie w Ustroniu, gdzie jeżdżę na rowerze, lane piwo jest po 4,5 zł... 

Panini, czyli taka przypiekana kanapka 2 dych... też rozwala...

Chyba wolę tą kiełbasę na dole... ;)

Ceny cenami, ale nie widać w karcie barraquito a admin obiecywał niespodziankę na WSF ;).

 

P.S. Na gorze do ceny doliczają klimatyczny widok, na który górale powinni mieć zniżkę ;).

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...