Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Super że widzicie zmiany i że wam się podoba. Dziś co tu pisać było idealnie. Namiastka Alp. Takie nartowanie to bajka. Super że ludzie z kamerek chyba dostali bana. Pisu pisu a tu piec mi wygasł😁 Szczyrk polecam wbrew tym co tak pisali że to fuj ale knajp z TMR już nie. Ceny nie alpejskie tylko amerykanskie. 

Edytowane przez mamad
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, andy-w napisał:

Wstyd powiedzieć, ale dzisiaj chyba pierwszy raz w życiu testowałem, jechałem na gigantkach (o nie! - dlaczego tak późno !?). Do tej pory tylko slalomki i allmountainy.

Dzisiejsze długie chwile, kiedy na stoku byłem sam umożliwiły mi w pełni doznać tego jak można szybko i pewnie zasuwać na nartach 🙂. Co prawda na amatorskich, ale zawsze gigantkach. Narty oczywiście dłuższe o 5 cm od mojego miernego wzrostu. A warunki dzisiaj na 3b i 4 były niemal perfekcyjne i to przez kilka godzin. 

 

20181218_084953.jpg

20181218_085151.jpg

20181218_085847.jpg

Jechaliśmy na Zbójnicką Kopę tą samą kanapą. Zwróciłem uwagę na brak litery s w napisie sprzęt testowy :) . Byłem w zielonej kurtce i miałem elany na nogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wstawili piękne zdjęcia, ja dopiszę jedynie, że "3" po jej ostatnim śnieżeniu jest bardzo szeroką trasą w newralgicznych jej miejscach. Jakby udało im się ją puścić w całej szerokości, skończyłyby się problemy co poniektórych na "ściankach", tam naprawdę obecnie jest bardzo szeroko (i leży tam sporo śniegu).

3-do-nie-ona.jpg

do-nie-ona-3-cd.jpg

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, andy-w napisał:

Na Suchym powyżej Soliska, chyba 14 PLN (18 z herbatą).

To już otwarte ? W weekend te knajpy były zamknięte, poza tym jak to na Suchym to się opuścili bo w zeszłym roku było po 12 i jeszcze ogór kiszony do tego :D  Ja w niedziele stołowałem się w knajpie przy trasie nr 4 (polanka powyżej Suchego), kiełbasa z grila naprawdę dobra,duża z plastrem grilowanego boczku i po 12 zł z herbatką za 6zł . 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na małe podsumowanie. Piękna pogoda, i to ona niewątpliwie przekonała wahających się… parkingi pełne, ale tak jak to już było wcześniej opisywane, do bramek bez kolejek przez cały dzień. Trasy w SMR bardzo dobrze przygotowane, z upływem dnia, coraz więcej łat lodowych i odsypów. Przeskok do COS, w końcu bez pośrednictwa skibusu. Na Ondraszku pierwsze minerały, ale do ominięcia, zamknięty FIS bardzo fajny, a jedyną niedogodnością to działające armatki. Powrót na parking pod gondolą zamkniętą 3-ką, przejezdna, ale należy ją traktować tylko jako ostateczność. Dzisiaj niestety GOPR miał znowu sporo pracy, kilka razy widziałem ich w akcji... Bardzo udany dzień na nartach.

 

aMcB5B6VSKiMvh3hnj0SAg.jpg

5qUkj6K1QbCnl4AAOK9QZQ.jpg

8IrzyL3gRDqlUvXHNK6hBQ.jpg

b6WuS6xzSra1G3lf%fcU9Q.jpg

mr0zHdOxT6msn7TxqWoFFQ.jpg

9sOxaq5US+u7MbdyfaOJcQ.jpg

yAbhG5BBQVWDMWrMqjhR6w.jpg

OIc3AwlrRR6vD5Q33HFrUw.jpg

XI5csWb0RS2v+rtfNOgFcg.jpg

n0mA2DOpRoSOKkw5pHHW+Q.jpg

3zg9YJR5QL60Yol8deAlSQ.jpg

0Vx3H9UDSge9MmfZEBqDrg.jpg

3kb6YtgHSLSmbVsfJb3t5g.jpg

qCxeZB9xQ46DH3CgN1a%UA.jpg

v6NW8R%sSLemFliVvY44QA.jpg

eS8g40l5T6mFHuKT5DQ%4w.jpg

I+1hrDPVSKy6yq6TG223hQ.jpg

6HutYtAjQVmGqVj1JZuh3g.jpg

ko11biopTVCiv4HM2BG79w.jpg

pcUOKhBGQIawQvxkjfKeCw.jpg

  • Like 22
  • Thanks 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień piękny, jutro relacja.

W jedno wielkie: "ale". Mianowicie ale dlaczego ta nowoczesna i wyprzęgana kolej na Kopę ... tak wolno jedzie?

Sprawdzałem, jeśli się nie zatrzyma po drodze to wychodzi ... 9 minut. I to jest wersja optymistyczna.

W specyfikacji jest 5 m/s i niecałe 6 minut jazdy! Byłem już dwa razy po modernizacji i ani razu ta kolej nawet nie zbliżyła się szybkością do założonych parametrów. Jedzie ... może 2,5, może 3 m/s, jak ... stara kolej na Skrzyczne (stara!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pasazer85 napisał:

To już otwarte ? W weekend te knajpy były zamknięte, poza tym jak to na Suchym to się opuścili bo w zeszłym roku było po 12 i jeszcze ogór kiszony do tego :D  Ja w niedziele stołowałem się w knajpie przy trasie nr 4 (polanka powyżej Suchego), kiełbasa z grila naprawdę dobra,duża z plastrem grilowanego boczku i po 12 zł z herbatką za 6zł . 

Ale bez ogóra! :(  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, keisyzrk napisał:

Przeskok do COS, w końcu bez pośrednictwa skibusu. Na Ondraszku pierwsze minerały, ale do ominięcia, zamknięty FIS bardzo fajny, a jedyną niedogodnością to działające armatki. Powrót na parking pod gondolą zamkniętą 3-ką, przejezdna, ale należy ją traktować tylko jako ostateczność. Dzisiaj niestety GOPR miał znowu sporo pracy, kilka razy widziałem ich w akcji... Bardzo udany dzień na nartach.

Wielkie dzięki za relację. Byłam bardzo ciekawa, jak z FIS-em, a że dziś byłam króciutko, nie zdążyłam obadać. Natomiast 3-ka, choć zamknięta, raczej miło mnie zaskoczyła, ludzi niewiele a warunki przyzwoite. Natomiast zamkniętą 7-ką (miałam szutrówki, w dodatku tępe) da się nieźle zjechać do Suchego, niżej nie warto - mnóstwo minerałów (nie żeby wyżej całkiem nie było, swoją drogą). Z ciekawości zjechałam tą nową płaską trasą ze Zbójnickiej Kopy. Spodziewałam się totalnej nudy, ale ku mojemu zaskoczeniu całkiem miło się jechało! Będzie świetne miejsce do nauki dla rodzinnych maluchów :)

Za to, Narciarzu ze Śląska, mam podobne wrażenie co do prędkości (?) kanap. Wleką się jak... no, nie przytoczę mojego ulubionego powiedzonka. Ech, orczyki! te to zasuwały... 

Dzień cudny :D

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Dzień piękny, jutro relacja.

W jedno wielkie: "ale". Mianowicie ale dlaczego ta nowoczesna i wyprzęgana kolej na Kopę ... tak wolno jedzie?

Sprawdzałem, jeśli się nie zatrzyma po drodze to wychodzi ... 9 minut. I to jest wersja optymistyczna.

W specyfikacji jest 5 m/s i niecałe 6 minut jazdy! Byłem już dwa razy po modernizacji i ani razu ta kolej nawet nie zbliżyła się szybkością do założonych parametrów. Jedzie ... może 2,5, może 3 m/s, jak ... stara kolej na Skrzyczne (stara!).

Podejrzewam że kwestia oszczędności, im wyższa prędkość tym większe zużycie energii, a potrzeby większej przepustowości raczej nie było , z waszych relacji wynika że obłożenie ośrodka małe.

PS. Dziękuję wszystkim za obszerne relacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...