Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 21.12.2018 o 06:27, JC napisał:

Jeżeli macie ochotę zobaczyć, jak w środę wyglądały trasy w Szczyrk Mountain Resort, zapraszam do oglądania "moich wypocin" po wizycie w Szczyrku :)

Bardzo ciekawy pomysł z tym vlogiem :) Gratulacje, że chciało Ci się rozpocząć tego rodzaju relację! Niestety jako naczelny obrońca orczyków (w zastępie Pawła "Mostostala") muszę się przyczepić.

Określanie starych wyciągów orczykowych mianem "komunistycznych" jest lekko mówiąc krzywdzące i mało trafne. Jeśli mamy patrzeć tylko na okres powstania oraz osoby, które do tego doprowadziły, to równie dobrze można powiedzieć, że cały SON a szczególnie trasy narciarskie (zwłaszcza te nieposzerzone) są komunistyczne. Mimo swojego niewielkiego doświadczenia, częściej słyszałem określenia "wyciągi górnicze" (lub ośrodek górniczy) niż "ośrodek komunistyczny" (czego właściwie nigdy nie usłyszałem). A zresztą gdyby zacząć grzebać głębiej w politycznej historii tego miejsca to doszłoby się do jeszcze bardziej negatywnych w odbiorze wniosków, także może lepiej pozostać przy wyciągach górniczych zamiast komunistycznych. A zresztą te wyciągi są/były o wiele mocniejsze i trwalsze od tych, które stawia się obecnie, co potwierdzają osoby z ośrodka i wielu znawców tematu. 

Żeby nie było - nikogo nie zmuszam do kochania orczyków, ale lepiej po prostu powiedzieć "kapiące smarem stare rzęchy" ;) 

Powodzenia w tworzeniu kolejnych vlogów (mam nadzieję, że to nie ostatni, bowiem bardzo przyjemnie się go słucha)!

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, leitner napisał:

Bardzo ciekawy pomysł z tym vlogiem :) Gratulacje, że chciało Ci się rozpocząć tego rodzaju relację! Niestety jako naczelny obrońca orczyków (w zastępie Pawła "Mostostala") muszę się przyczepić.

Określanie starych wyciągów orczykowych mianem "komunistycznych" jest lekko mówiąc krzywdzące i mało trafne. Jeśli mamy patrzeć tylko na okres powstania oraz osoby, które do tego doprowadziły, to równie dobrze można powiedzieć, że cały SON a szczególnie trasy narciarskie (zwłaszcza te nieposzerzone) są komunistyczne. Mimo swojego niewielkiego doświadczenia, częściej słyszałem określenia "wyciągi górnicze" (lub ośrodek górniczy) niż "ośrodek komunistyczny" (czego właściwie nigdy nie usłyszałem). A zresztą gdyby zacząć grzebać głębiej w politycznej historii tego miejsca to doszłoby się do jeszcze bardziej negatywnych w odbiorze wniosków, także może lepiej pozostać przy wyciągach górniczych zamiast komunistycznych. A zresztą te wyciągi są/były o wiele mocniejsze i trwalsze od tych, które stawia się obecnie, co potwierdzają osoby z ośrodka i wielu znawców tematu. 

Żeby nie było - nikogo nie zmuszam do kochania orczyków, ale lepiej po prostu powiedzieć "kapiące smarem stare rzęchy" ;) 

Powodzenia w tworzeniu kolejnych vlogów (mam nadzieję, że to nie ostatni, bowiem bardzo przyjemnie się go słucha)!

Może i są trwałe -co potwierdza ich działanie od 45 lat (Czyrna), ale na dziś:

- są głośne;

- prądożerne;

- oraz (co pewnie jest najistotniejsze z punktu widzenia biznesowego) stwarzają olbrzymie problemy z dojazdem (długa trasa) słabszym narciarzom. Współczynnik tak zwanych "wypadów" i następnie spacerów do trasy (jest daleko) lub niebezpiecznych zjazdów trasą orczyka jest zbyt duży. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wystarczyło mi 2 godz. na nartach. Trasy 3, 3B i 4  przygotowane dobrze. Od Hali do Kopy kilka cm świeżego śniegu. Od Hali śniegu nowego coraz mniej i był on mokry i hamujący.

Na 4 na dole kilka przetarć, ale do ominięcia. Głównym rozgrywającym była niska chmura i mgła. W zasadzie od Kopy do Hali całkowite mleko. Dopiero od połowy 3 i 4 było w miarę przejrzyście. Zamarzający opad mokrego śniegu i mżawki na goglach też nie poprawiał widoczności. W związku z tym , że kurtka i spodnie chyba były już na granicy przemoczenia postanowiłem zakończyć ten trudny narciarsko dzień. Nie, wyjazdu nie żałuję bo każdy dzień na nartach to dzień udany 🙂 .

 

20181223_084036.jpg

20181223_085954.jpg

20181223_091156.jpg

  • Like 8
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, leitner napisał:

Określanie starych wyciągów orczykowych mianem "komunistycznych" jest lekko mówiąc krzywdzące i mało trafne. Jeśli mamy patrzeć tylko na okres powstania oraz osoby, które do tego doprowadziły, to równie dobrze można powiedzieć, że cały SON a szczególnie trasy narciarskie (zwłaszcza te nieposzerzone) są komunistyczne.

Dziękuję za mile słowa o moich początkach z vlogowaniem :)

Co do określenia orczyków, to jako młody człowiek, nie zrozumiałeś, co takie określenie niesie za sobą. Ja mam troszkę :) więcej lat i doskonale pamiętam tamte czasy. Określeniem "komunistyczne" opisywało się także przedmioty, rzeczy stare, trochę byle jakie, sprawiające problemy itd. A, że orczyki doskonale do tego pasują, bo jeszcze pochodzą z tego okresu, dlatego użyłem takie sformułowania.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatyczne dziś rano było cieżko. Albo w deszczu i mokrym śniegu  na 3 i 4 albo powyżej Hali w mleku i po płaskim. Po kilku zjazdach w deszczu przejechałem na COS i tam jakoś dotrwałem do momentu kiedy temp jakby spadła i pojawił się drobny śnieg. (23 była całkiem fajna a przede wszystkim pusta do 12:00)  Przy takim mokrym śniegu zdecydowanie fajniej się jechało z Małego Skrzycznego niż ze Zbójnickiej. Jak na razie straty w śniegu nie sa straszne (największe na dole 4 i trochę na Hali) 

Kolo 13 - 14 dół juz w wielkich muldach na których sporo ludzi sobie nie radziło. 

20181223_130044.thumb.jpg.c1f05971b1c1c572e85157097d40d355.jpg20181223_140014.thumb.jpg.9fbccb2302ebc2857f7069b8cefed9f2.jpg20181223_140234.thumb.jpg.ac707ba7e5eba1f407016d71d714dcdb.jpg20181223_140238.thumb.jpg.fad98981fac35249acfefa8530d05d17.jpg20181223_140302.thumb.jpg.c1fd317600401948c3e1f5843ac73670.jpg

  • Like 13
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Szczyrk, Hala Skrzyczeńska - poważna awaria kolejki linowej. Najprawdopodobniej konieczna będzie ewakuacja narciarzy metodą alpinistyczną. Na miejsce udają się liczne służby ratunkowe w tym wszystkie okoliczne jednostki OSP. Punkt koncentracji służb jest zlokalizowany przy dolnej stacji kolei gondolowej. Możliwe utrudnienia w ruchu na głównych drogach Szczyrku!

🔃 12:44 - Jak przed chwilą przekazał nam dyżury GOPR w Szczyrku, trwa ewakuacja około 30 osób pomiędzy Halą Skrzyczeńską a Zbójnicką Kopą. Ratownicy są doskonale przeszkoleni i jest to dla nich standardowa procedura. Wsparcia udzielają strażacy ochotnicy i zastępy z JRG-1 w Bielsku-Białej. Nie ma zagrożenia życia żadnego z uwięzionych w kolejce."

Goprowiec cos mówił, że oni walczyli do samego otwarcia, żeby zdążyć ją uruchomić. Może trochę za bardzo się pospieszyli? Oby to nic poważnego.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu oficjalnie.

24.12.2018

Oblodzenie na Zbójnickiej Kopie

Duża wilgotność i szybka zmiana temperatury na Zbójnickiej Kopie spowodowała oblodzenie w momencie wjazdu krzeseł na peron, przez co na linach i rolkach szybko powstała warstwa lodu. W konsekwencji doprowadziło to do zatrzymanie kolei. Konieczna była ewakuacja 26 pasażerów, która przebiegła sprawnie i bezpiecznie pod okiem kilkudziesięciu ratowników GOPR i Straży Pożarnej. Przepraszamy za zaistniałą sytuację i dołożymy wszelkich starań, aby więcej się nie powtórzyła. Dziękujemy za wytrwałość osobom, które brały w tym udział i życzymy spokojnych Świąt.

https://www.szczyrkowski.pl/zaplanuj-pobyt/szczyrk-na-zywo/

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano nie puszczali wyciągu z Soliska bo lina była oblodzona, ale po jakichś tam próbach w końcu go uruchomili, więc warunki do Soliska były świetne.

Przed zablokowaniem wyciągu na Kopę miałem okazję się nim przejechać. 

Około południa miał do Szczyrku dotrzeć chłodny front atmosferyczny a więc i związane z nim oblodzenie. Trochę to dziwnie wyglądało jak przyjeżdża się rano po mokrym i trochę z nieba pada ni to deszczu ni to śniegu i zazwyczaj w ciągu dnia powinno być tylko cieplej a dziś akurat na odwrót. Na szczęście przyjechałem na narty z żoną więc miał się kto zając skrobaniem szyb:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...