Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, johnny_narciarz napisał:

 Ktoś pisał o opadzie 50 cm - jaka grubość pozostanie kiedy przejedzie po tym ratrak? 10 cm? Prognozy pokazują, że ma lać nawet 2 tygodnie! Może sypać... Oby się sprawdziło.. ;)

Zależy od śniegu z obserwacji zazwyczaj wychodzi tak 1/3 czyli około 15cm

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, shuger napisał:

W 2017 w Szczyrku było zaledwie 39 turystycznych obiektów noclegowych.

Kto Ci takich idiotyzmów, delikatnie mówiąc, nagadał? Akurat pod względem bazy noclegowej to Szczyrk od dawna miał ją bogatą. Problemem była infrastruktura narciarska,bo to była słaba strona. Hoteli od tych najbardziej wypasionych, do zwykłych pensjonatów tam jest multum! 39 obiektów to jest na samym wjeździe do Szczyrku... Kolejny co w D był i G widział i bazuje na jakiś szemranych stronach... o.O

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 1
  • Thanks 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, johnny_narciarz napisał:

Kto Ci takich idiotyzmów, delikatnie mówiąc, nagadał? Akurat pod względem bazy noclegowej to Szczyrk od dawna miał ją bogatą. Problemem była infrastruktura narciarska,bo to była słaba strona. Hoteli od tych najbardziej wypasionych, do zwykłych pensjonatów tam jest multum! 39 obiektów to jest na samym wjeździe do Szczyrku... Kolejny co w D był i G widział i bazuje na jakiś szemranych stronach... o.O

Przykro czytać...
Droga od lokalnego fanatyka do hejtera jak widać bardzo krótka... :/ 

Ale do rzeczy:
Dane którymi się posłużyłem w obu przypadkach pochodzą z Urzędu Statystycznego czyli oficjalnych jednostek odpowiednio z Katowic i Krakowa.
Jeżeli uważasz że są to idiotyzmy/dane fałszywe/złośliwe (czy jakkolwiek byś to nie nazwał) i że w Szczyrku jest tak wspaniale jeśli chodzi o infrastrukturę noclegową to oznaczać to tylko może że pozostała działalność jest prowadzona w sposób nielegalny i niezarejestrowany oficjalnie.
Czy to dobrze dla Szczyrku?
Odpowiedz sobie sam. :P

  • Downvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Bemek napisał:

Godzina 10:00  a  SMR pełny po brzegi  jak nic potrzebna im jakaś konkurencja , tylko nie taka co  posiad 800m  stoku.

80794916_Nowyobrazmapybitowej.jpg.35ea185766e055fc45aa6a95648e95b0.jpg

 

a przy okazji /apropos wyznaczania standardów/ :D:
Komunikat

W dniu 29.12.2018 kolej B5 ruszy z opóźnieniem. Staramy się, aby jak najszybciej została ona uruchomiona - o sytuacji będziemy na bieżąco informować. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Edytowane przez shuger
  • Like 1
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, shuger napisał:

80794916_Nowyobrazmapybitowej.jpg.35ea185766e055fc45aa6a95648e95b0.jpg

 

a przy okazji /apropos wyznaczania standardów/ :D:
Komunikat

W dniu 29.12.2018 kolej B5 ruszy z opóźnieniem. Staramy się, aby jak najszybciej została ona uruchomiona - o sytuacji będziemy na bieżąco informować. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Mam pytanie. Jestes w SMR?? Sory zapomniałem na podstawie kamerek piszesz i zapewne w Szczyrku jeszcze nie byłeś. Obawiam się że w tym sezonie to Ty narty widziałeś tylko na zdjęciach. Z okazji Nowego Roku życzę Ci by w SMR zainstalowali jeszcze z 10 kamer przybajmniej bedziesz miał z czego pisać relacje. No nic w D był G widział.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Downvote 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, shuger napisał:

Dane którymi się posłużyłem w obu przypadkach pochodzą z Urzędu Statystycznego czyli oficjalnych jednostek odpowiednio z Katowic i Krakowa.

Podając jakiekolwiek dane należy, za wszelką cenę, unikać manipulacji. Niezmanipulowane dane brzmią: W 2017 roku w Szczyrku było 39 Turystycznych obiektów noclegowych, dane dotyczą obiektów posiadających 10 i więcej miejsc noclegowych.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie ośrodki narciarskie oddziaływują na okolicę, SMR również. Za czasów niedoinwestowanego GON mieszkałem na górze Żar i dojeżdżałem, albo do Szczyrku albo na Pilsko. Jakby nie było łorcyków to bym na Żarze nie mieszkał.  Więc nie ma znaczenia ile  aktualnie jest obiektów w samym Szczyrku. Ale dzięki SMR cały region został pobudzony i nowe obiekty mają dla kogo powstawać. Dzięki zainwestowanym milionom w wyciągi, również nie mniejsze pieniądze będą zainwestowane w całą infrastrukturę "obok" górki. Oczywiście będzie to  trochę rozciągnięte w czasie. Więc jak przedstawiasz wycinek danych, to.....

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mamad napisał:

Mam pytanie. Jestes w SMR?? Sory zapomniałem na podstawie kamerek piszesz i zapewne w Szczyrku jeszcze nie byłeś. Obawiam się że w tym sezonie to Ty narty widziałeś tylko na zdjęciach. Z okazji Nowego Roku życzę Ci by w SMR zainstalowali jeszcze z 10 kamer przybajmniej bedziesz miał z czego pisać relacje. No nic w D był G widział.

A co - zdjęcie z kamery zmontował w fotoshopie ???

  • Like 2
  • Haha 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj warunki fatalne tłumy ludzi, trasa nr 8 praktycznie nie przejezdna , ludzie nie radzący sobie na trasie nr 4 blokują ją, ratrakowanie bardzo słabe a do tego jeszcze 5cm nieubitego mokrego śniegu w dolnej części. Zbyt tłoczno, nawet mimo tego że ludzie jeździli nieczynną trasą 7. Koleje linowe na Kopę i Skrzeczne nie czynne. Zwinęliśmy się przetłoczonym SKIbusem przed 12.Może na Skrzycznem jest lepiej ale ponoć mnóstwo szkółek, działa orczyk Doliny III . Tłumy niezadowolonych ludzi i jeżdżących słabo.

  • Like 7
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasy bardzo słabo wyratrakowane. 4 mimo że zjezdzalem z niej jako jeden z pierwszych, wyglądała  jakby była jezdzona od co najmniej 2 godzin. Pierwszy raz byłem naprawdę mocno rozczarowany. Nie sądzę również, że takie przygotowanie to efekt zbyt małej ilości śniegu. Ktoś po prostu olał sprawę. Smutne. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, moruniek napisał:

 

 

 

 

 

Co oni zrobili z Wierchu Pośredniego - nóż się w kieszeni otwiera.

Wierch-po-redni-co-oni-zrobili-z-tym-mie 

Moruniek dzięki że to pokazałeś.

Do tej pory myślałem że najgorsze pomysły dotyczą polityków i urzędasów-niedouków z unijnymi pieniędzmi w garści

ale widzę że w prywatnych firmach też trudno  o inteligentne rozwiązania.

Szczyty debilizmu można było do tej pory zobaczyć wzdłuż autostrady na wybrzeże (6,5 m wysokości psychiatryczna ściana zwana ekranem) a ostatnio ten sam rodzaj przestępstwa na ludziach serwuje pkp na trasie Kraków-Katowice.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, boogymen napisał:

Trasy bardzo słabo wyratrakowane. 4 mimo że zjezdzalem z niej jako jeden z pierwszych, wyglądała  jakby była jezdzona od co najmniej 2 godzin. Pierwszy raz byłem naprawdę mocno rozczarowany. Nie sądzę również, że takie przygotowanie to efekt zbyt małej ilości śniegu. Ktoś po prostu olał sprawę. Smutne. 

Nikt nie olał sprawy wejdź sobie na kamerki wieczorem i obserwuj ratraki jeżdżą i trasy są wylizane, niestety z braku mrozy śnieg się nie wiąże i każdy zjeżdżający skiturowiec zostawia ślad, a przewija się ich tam multum  do późnych godzin nocnych i bardzo wcześnie rano. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sobota, 29 grudnia 2018

Czas pikników

 
Święta się skończyły (Polacy lubią je spędzać raczej w domach i rodzinnie), po czym w górach nastał czas pikników, który potrwa co najmniej do święta Nowego Roku, a być może do Sześciu, o przepraszam, to przez Ryśka, Trzech Króli.

Co należy zrobić w takiej sytuacji?

Otóż po pierwsze należy odłożyć narty do szafy lub oddać do serwisu do ostrzenia.Można też pójść na spacer, porozmawiać wreszcie z żoną lub mężem, można też zainwestować w telewizor, gdzie z trudem, ale jednak można znaleźć transmisje ze zjazdów PŚ. Świetny to czas na takie czynności.
 
Czas%2Bpiknik%25C3%25B3w3.jpg
Białka Tatrzańska live. Czy w tym tłumie da się w ogóle jeździć?

Oraz po drugie należy się cieszyć, że stacje narciarskie wykorzystają te żniwa, zarobią ile trzeba na piknikach, po czym przeznaczą część zarobionych środków na przygotowanie tras dla prawdziwych narciarzy.

Może nawet SMR otworzy potem (w styczniu) coś więcej niż tylko niebieskie trasy, w tym - to marzenie wielu - Bieńkulę i Golgotę.

A stoki w obecnym czasie warto zostawić do testowania piknikom.

Niebieska, czerwona, czarna? Jakie to ma znaczenie, jeśli na zjazd czeka się pół godziny, a trasy i tak nie widać, bo zasłaniają ją inni frajerzy, którzy zapłacili 120 zł za dzień jazdy.
- Przepraszam, przepraszam, panią też przepraszam, pan się odsunie - tak wyobrażam sobie jazdę w tym okresie.

No cóż, są takie momenty w życiu narciarza, które trzeba po prostu przeczekać. Szczęśliwcy wyjechali na mniej zaludnione w tym czasie stoki w Austrii (a takie są, wiem, znam - dobrze jeździ się chociażby na Hochkarze i w rejonie Planneralm - coś poza głównymi szlakami), inni muszą sobie po prostu zrobić pauzę.
 
Czas%2Bpiknik%25C3%25B3w2.jpg
Szczyrk live. W kolejce można nawiązać nowe znajomości

Więcej:

https://ekonomiaplussport.blogspot.com/2018/12/czas-piknikow.html

 

 

 

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja coś napiszę, bo byłem i jeździłem. Dzisiaj rządziły Juliany (pusty parking przy nieczynnej trasie - to był strzał w 10). Fajnie też na Julianach poza trasami. Zamontowali na miejscu nową taśmę dla dzieci i postawili kolejny bar przy parkingu (obok wypożyczalni). Rano na Julianach warunki wspaniałe, w nocy spadło około 5 cm naturalnego śniegu i przez 2 godziny jazda była wspaniała. Od godziny 10:30 tłum gęstniał, ze stoku uciekałem około 11:30 jak już zaczęły się tłumy do kanap (ale ta kolejka którą widzimy na zdjęciu to maksymalnie 10 minut stania). Jak bardzo potrzebna jest trasa i kanapa na górze, było dziś widać doskonale, brak czynnej B5 i mamy zarówno tłok na trasach jak i tłok przy kanapach na Solisku. Do tego dochodzi masa osób walczących o życie. Mamy bardzo dużą ilość osób słabo jeżdżących, trasy raczej słabo wyratrakowane - po części z braku mrozu w nocy (szczególnie dotyczyło to 4, choć mróz rano był, przynajmniej wg. tablicy na Solisku) i po godzinie mamy trasę mocno zdegradowaną, dziś sporo osób chciało objechać jej dolny fragment nieczynną "7".  I jeszcze jedna ciekawostka, droga przez przełęcz od strony Wisły czarna, po stronie Sczyrku biała (nieodśnieżona). Dziś gęsta mgła i opad marznącego deszczu.

Juliany przywitały mnie mgłą ale dalszy zjazd do Szczyrku uznałem za bezcelowy i zaparkowałem tam auto. 

Juliany-dzi-rano.jpg

Rano 10 wyglądała tak (dobre warunki do 10:30, później odsypy, muldy i lód - pochodna braku czynnej kanapy na Zbójnicką Kopę oraz opadu świeżego śniegu w nocy).

wierzy-nieg-na-10.jpg

Rano przymrozek.

rano-przymrozek.jpg

Panowie poprawiają płotek.

panowi-poprawiaj-p-otek.jpg

Im wyżej tym gorzej z widocznością.

im-wy-ej-tym-gorzej.jpg

4 i nieczynna 7 po lewej (jaka nieczynna patrząc po ilości ludzi po prawej).

Zjazd-do-Soliska.jpg

Słynna kolejka (stałem 8 minut z zegarkiem w ręku ale niektórzy na pewno i 30 minut).

s-ynna-kolejka.jpg

Rudy Kot czynny.

Rudy-kot.jpg

Zjazd na parking, po nieczynnym fragmencie trasy nr. 10, pytanie czemu on jest nieczynny ? Śniegu mają pod dostatkiem.

nieczynna-10-i-zjazd-na-parking.jpg

10-cd.jpg

Nowa taśma dla dzieci.

nowa-ta-ma.jpg

Edytowane przez moruniek
coś tam
  • Like 13
  • Thanks 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...