Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, marek_kapica napisał:

Niestety mamy taki okres, brak zimy, mrozu, długi świąteczny weekend, od stycznie wszystko wróci do normy. Rok temu było podobnie, Ważne że zbiornik prawie pełny wiec jak wróci mróż to szybko dolne partie naprawią i na pewno naśnieżą 1 i 7 i golgotę. 

Mróz w nocy był (masz w mojej relacji zdjęcie - tablica z Soliska), "4" faktycznie była przygotowana tak sobie, za to 8 i 10 były wylizane i przysypane świeżym śniegiem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bemek napisał:

Godzina 10:00  a  SMR pełny po brzegi  jak nic potrzebna im jakaś konkurencja , tylko nie taka co  posiad 800m  stoku.

Innej w okolicy nie ma. Taki lajf.

Jeśli chodzi o mini konkurencję:

- Chyba, że Soszów otworzy 3-kę, ale w zeszłym sezonie im się nie udało.

- Albo Czantoria się w całości naśnieży. Ale tam jest tylko 1 krzesło 4os.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Honza napisał:

A mnie dziwi, że sie ludzie dzwią, że w weekend przed Sylwestra są tłumy ludzi na stokach. Od kiedy pamiętam, zawsze tak było. Jednym sposobem na zmieszenie ilości ludzi jest drastyczne podniesienie cen. 

Mozna, chociaz to beznadziejnie durne rozwiazanie. Lepszym sposobem jest np. zrobienie ON z Pilska. Konkurencja! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, shuger napisał:

Przykro czytać...
Droga od lokalnego fanatyka do hejtera jak widać bardzo krótka... :/ 

Ale do rzeczy:
Dane którymi się posłużyłem w obu przypadkach pochodzą z Urzędu Statystycznego czyli oficjalnych jednostek odpowiednio z Katowic i Krakowa.
Jeżeli uważasz że są to idiotyzmy/dane fałszywe/złośliwe (czy jakkolwiek byś to nie nazwał) i że w Szczyrku jest tak wspaniale jeśli chodzi o infrastrukturę noclegową to oznaczać to tylko może że pozostała działalność jest prowadzona w sposób nielegalny i niezarejestrowany oficjalnie.
Czy to dobrze dla Szczyrku?
Odpowiedz sobie sam. :P

Cukiereczku, sam jesteś jakimś fanatykiem, który nic innego nie robi, jak tylko krytykuję wszystko co się da. Co najmniej jakby Ci w Szczyrku matkę zastrzelili. Czasem racje masz, ale w większości to zwykły hejt i nic więcej. Nie podoba Ci się? Nie musisz tam jechać. No chyba, że jesteś jakimś masochistą... Samemu już przerabiałem klientów, których nie da się zadowolić i najlepiej takim nie oferować swoich usług, czy niczego im nie sprzedawać. Strata niewielka, za to sporo zaoszczędzonych nerwów. Najwidoczniej Ty jesteś jednym z nich, albo na usługach konkurencji...

Nie wiem jak na tych stronach szukałeś, na ile są aktualne itp., ale spójrz tu i policz sobie wszystkie:

http://www.szczyrk.pl/noclegi,m,m1,43#content

A tam na pewno nie ma wszystkiego... Czy wszystkie działają legalnie, czy nie, to już problem ich samych, nie mój. Jeśli Cię to interesuję, to sobie podzwoń i popytaj... :P

Naprawdę myślisz, że jesteś dla nich takim bezcennym klientem? Bo ja twierdzę, że jest nawet odwrotnie... :P

  • Like 2
  • Thanks 6
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

To prawda. Jeszcze kilka takich Białek i Szczyrków, i tłum się rozejdzie.

Dokładnie tak jest. Liczba narciarzy jest skończona. Już teraz widać większe luzy w Wiśle, z powodu Szczyrku. Jeszcze jeden duży ON w regionie i byłoby w miarę przyjemne jeżdżenie wszędzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aurigae napisał:

 

Kolego Mamad, kilka dni temu sam wstawiłeś zdjęcie z kamerki. Czyli Tobie wolno, tak ?

image.png.6e7f271019ef3f811e7e62979c94e4c8.png

Czyli mam rozumieć że o 9:30 też tak było?? Kolega nie ma pojęcia o czym pisze i tyle. Ja ewakuowalem się po dwóch godzinach jazdy świetnej jazdy i mam dość. Ten wstawia fote z godziny x i piszę o czymś czego nie widział nigdy na własne oczy. Do tego wali jakieś gnioty o noclegach koloryzujac i pomijając szczegóły byle wyszło na jego. Podał strone sam się pogrążają. Ja nigdy relacji na podstawie kamerki nie pisałem i nigdy nie oceniałem jakie są warunki. Powiem krótko kto chciał pojeździć to pojezdził. Kto cały dzień ma kamerki na kompie włączone ten nawet nie wie jaki jest rodzaj śniegu w SMR. Ja jak wrzucę coś to typu czy lance sypią czy jak wyżej ktoś już struks rozdziewicza.

Z racji tego że śnieg sobie sypie już od kilku h delikatnie a w najbliższym tygodniu przybędzie go bardzo dużo to pewnie się wybiorę do tego Szczyrku x razy gdzie wszystko jest do D noclegów brak COS ma kolejki jak kolega pokazał BSA robi fotki i będe jeździł. Inni niech sobie spędzają w Szczyrku czas online i przestaną pisać jak to jest w tym Szczyrku w którym nigdy nie byli. Kolega jest zwykłym hejterem a jego flustracja sięga zenitu więc szuka na kamerkach i stronach internetowych by móc napisać tu pierdoly. Zapewne gdyby kanapy pospadaly a trasy dotknęły jakieś katastrofy naturalne i pojawił się halny który to cały śnieg by stopil to byłby najszczesliwszym hejterem pod słońcem. Jeszcze jakby w Szczyrku połowa bazy noclegowej spłonęła to wtedy z tej radości wyszedłby z domu.

W jednym ma racje. TMR powinien myśleć w nowym roku nadnowym zbiornikiem. Może na Julkach może na Pośrednim to już do nich należy.

Ważne że zbiornik jest wypełniony więc śniegu nie zabraknie i tego naturalnego i tego sztucznego więc na narty real polecam. Od nart online rośnie bebech. Jak komuś po 2 h jazdy zaczynają przeszkadzać tłumy to może przejechać do COS lub BSA to jeden karnet. Polecam tez wizyte w muzeum Browaru w Żywcu.

Edytowane przez mamad
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, WojtekM napisał:

Mozna, chociaz to beznadziejnie durne rozwiazanie. Lepszym sposobem jest np. zrobienie ON z Pilska. Konkurencja! 

Pełna zgoda. Szkoda że Pilsko nie ma szczęścia. Tylko że znów trzebaby się pogodzić z utratą urokliwego miejsca na rzecz komercji. Takie prawa rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, WojtekM napisał:

Dokładnie tak jest. Liczba narciarzy jest skończona. Już teraz widać większe luzy w Wiśle, z powodu Szczyrku. Jeszcze jeden duży ON w regionie i byłoby w miarę przyjemne jeżdżenie wszędzie.

Obawiam się, że z biznesowego punktu widzenia tak jak jest, jest dobrze. Lemingowe zachowanie narciarzy-turystów z odległych miejsc od gór (nie ma się co czepiać, mają daleko) daje gwarancję zarobku przynajmniej w określonych terminach (Sylwester, ferie).

My już cieszymy się, jeśli zima będzie dobra, na jazdę pod koniec marca (mniej ludzi, a śnieg jest), tymczasem prawdopodobnie w interesie stacji będzie ... zamknięcie sezonu po feriach.

Na pewno bym nie liczył na dośnieżenie tras po feriach. Instalacje będą zwinięte.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mamad napisał:

Pełna zgoda. Szkoda że Pilsko nie ma szczęścia. Tylko że znów trzebaby się pogodzić z utratą urokliwego miejsca na rzecz komercji. Takie prawa rynku.

Urokliwego dla kogo? Widoki są urokliwe, stacja narciarska - nie.

Ta stacja zdycha. I pewnie zdechnie w ciągu kilku lat skutecznie. To jak richterowski SON.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Urokliwego dla kogo? Widoki są urokliwe, stacja narciarska - nie.

Ta stacja zdycha. I pewnie zdechnie w ciągu kilku lat skutecznie. To jak richterowski SON.

Dokładnie. Pagórki i drzewa obok Andrychowa lepiej zostawić zwierzętom, a zainwestować w Pilsko, bo za chwilę będzie "zaorane".

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za tylko sami widzicie że są osoby które mówią że TMR Szczyrk zniszczył. Tak wielkie inwestycje musialyby też powstać na Pilsku łącznie z gondola z samego dołu na Miziowa do tego zbiorniki z wodą kanapy z Miziowej w górę być może kanapa z Buczynki na Kopiec. Wielu tu by się to nie spodobało ale takie prawa rynku. Tez uważam że Andrychów powinien zostać przywrócony przyrodzie bo tam ogolnie jest za nisko na duży ośrodek a dużo mniejsze szkody by były dla środowiska gdyby przerzucić to na Pislko. To chyba jedyna możliwość by rozładować ruch w Beskidach bo obecnie mamy Szczyrk i długo długo nic a w zasięgu 2h samochodem miliony ludzi. Dodam też że po fizycznym połączeniu SMR z COS trochę się to rozłoży ale obecnie dalej cały ruch koncentruje sie w SMR a miejscem nawralgicznym jest Solisko i tu trzeba coś wymyślić. Być może kanapa ósemka na julki by pomogła temu miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Lemingowe zachowanie narciarzy-turystów z odległych miejsc od gór (nie ma się co czepiać, mają daleko) daje gwarancję zarobku przynajmniej w określonych terminach (Sylwester, ferie).

My już cieszymy się...

 

Wiesz co, kiepsko się czyta takie teksty, a często piszesz w taki sposób. 🙄

Może trochę więcej otwartości na drugiego człowieka, nawet jeśli nie wszyscy jeżdżą jak zawodnicy, zamiast megalomanii.

 

  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego waszego hejtu. ;)

Dzięki ogromnym inwestycjom TMR we wspaniałą infrastrukturę: nowoczesne wyciągi, profesjonalne naśnieżanie, ogromne parkingi i liczne punkty gastronomiczne.  A przede wszystkim dzięki nasilonej akcji marketingowej. W tym sezonie nawet w terminie świątecznym mam okazję pojeździć po doskonałych i świetnie przygotowanych trasach i do tego bez wielkiego tłoku...

Oczywiście w Wiśle i Istebnej. :)
 

Cieszy mnie również, że inni narciarze doceniają walory ośrodków TMR i tak licznie odwiedzając Szczyrk, wiedząc że ceny karnetów są adekwatne do wysokiej jakości. Doskonale rozumiem również działania zarządu ośrodka, który dbając o bezpieczeństwo klientów zamyka kanapy czy też nie naśnieża bardziej niebezpiecznych tras.

Dzięki temu, korzyści z bycia akcjonariuszem staną się jeszcze bardziej zauważalne a wypracowany zysk będę mógł przeznaczyć na jazdę na nartach.

Oczywiście w Wiśle, Istebnej czy też na Pilsku :)

  • Like 7
  • Thanks 1
  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mamad napisał:

Ja jestem za tylko sami widzicie że są osoby które mówią że TMR Szczyrk zniszczył. Tak wielkie inwestycje musialyby też powstać na Pilsku łącznie z gondola z samego dołu na Miziowa do tego zbiorniki z wodą kanapy z Miziowej w górę być może kanapa z Buczynki na Kopiec. Wielu tu by się to nie spodobało ale takie prawa rynku. Tez uważam że Andrychów powinien zostać przywrócony przyrodzie bo tam ogolnie jest za nisko na duży ośrodek a dużo mniejsze szkody by były dla środowiska gdyby przerzucić to na Pislko. To chyba jedyna możliwość by rozładować ruch w Beskidach bo obecnie mamy Szczyrk i długo długo nic a w zasięgu 2h samochodem miliony ludzi. Dodam też że po fizycznym połączeniu SMR z COS trochę się to rozłoży ale obecnie dalej cały ruch koncentruje sie w SMR a miejscem nawralgicznym jest Solisko i tu trzeba coś wymyślić. Być może kanapa ósemka na julki by pomogła temu miejscu.

Co do kolejek może i by pomogła, ale nie dałoby się tam jeździć. Nie jest źle.

Myślę, że nawet przy tym tłumie który dziś był widoczny na kamerach i zdjęciach, gdyby w SMR i w COS chodziły wszystkie wyciągi i trasy, kolejek by nie było. Ten ośrodek jest po połączeniu naprawdę duży, a i długie trasy "absorbują ludzi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tanova napisał:

Wiesz co, kiepsko się czyta takie teksty, a często piszesz w taki sposób. 🙄

Może trochę więcej otwartości na drugiego człowieka, nawet jeśli nie wszyscy jeżdżą jak zawodnicy, zamiast megalomanii.

 

Lubię prowokacje, choć nie miałem zamiaru nikogo urazić.

Ale dobrze, rozumiem, że nie każdy wybiera sobie czas i nie każdy ma blisko. Co nie zmienia faktu, że obecnie ludzie zachowali się w sposób stadny i ruszyli nagle na stoki.

To tak, jakby ktoś się wybierał do Łeby w środku lata, a potem się dziwił, że trzeba czekać godzinę na rybę w smażalni i piwo jest po 15 zł. Ale jest grupa osób (wg badań niemała), która zawsze chce być w centrum akcji, lubi przebywać tam, gdzie inni też pojechali i nie przeszkadza jej tłum, bo może zrobić słitfocię tam, gdzie wszyscy.

Hitem jest Sylwester z Zakopanem, nawet nie próbuję sobie wyobrazić, co tam się będzie działo, a i tak setki tysięcy ludzi chcą tam być. Ja lubię Zakopane, ale po sezonie.

W sumie wybór dla każdego. Nie przeszkadza ci tłum, jedziesz teraz i to akceptujesz. Przeszkadza - jedziesz kiedy indziej.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że lekko  nie na temat

Tak sobie patrze na googleEarth  i widzę  ogromne możliwości na stoku ze Skrzycznego w kierunku  południowo-wschodnim  ku wsi Ostre , ponad 4km w jednym ciągu z perfekcyjnym nachyleniem do zrobienia super trasa  tylko  potrzeba ludzi z wizją.

A piszę to dlatego że  o luzie na  SMR  możemy już zapomnieć ,ta część  będzie przejęta przez setki może tysiące rodzin zaczynających przygodę z nartami.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tankowiec napisał:

Aaa słynne jabłuszka, kiedyś były ofiary śmiertelne, to jest dobre nawet, naturalna eliminacja odmóżdżeńców. Byleby na nikogo nie wpadli.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czesio napisał:

Aaa słynne jabłuszka, kiedyś były ofiary śmiertelne, to jest dobre nawet, naturalna eliminacja odmóżdżeńców. Byleby na nikogo nie wpadli.

Jak ktoś próbował na czymś takim zjechać prawie po płaskim nawet 20 m to wie, jakie to coś ma przyspieszenie. Zjazd trasa narciarską (min. 15 proc. nachylenia) musi zakończyć się w szpitalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...