Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, MarioJ napisał:

Częściowo, zapomniałeś że w takich warunkach i przy chęciach można by już przygotować ze dwie czerwone trasy.

 

Tu masz rację ale miałem na myśli te otwarte. Z wypowiedzi niektórych mozna wnioskować że warunki są złe a trasy otwarte fatalnie przygotowane i jeździć się nie da co jest kompletną bzdurą. Oczywiście na wielki minus jest to że nie ogarneli jeszcze Golgoty i siódemki bo powinny być też już otwarte a w przygotowaniu bienkuleczka moja ukochana.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocno zastanawiam sie jednak czy jest sens przyjeżdżać na ten weekend do Szczyrku, słabo to wygląda, zamknięte 7 i 1, z Pośredniego jedna trasa niebieska, już nie wspominam o Golgocie i Bieńkuli, do tego krzesło na Kopę notorycznie nie działa, wiec transfer do COS ograniczony

trochę nuda jeździć po 3 niebieskich trasach przez 3 dni (no dobra moge jeszcze do COS podjechać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, ANDISKI napisał:

Wczoraj powinna byc czynna GOLGOTA ,, bo śniegu dużo  ale może brak paliwa do ratraka ,albo brak kursu na ratrak ?? 

100% prawdy, wczoraj co lepsi narciarze śmigali Golgotą, aż miło było popatrzeć jak radzą sobie na muldach. Do wczorajszej wypowiedzi dodam jeszcze tylko, że w moim odczuciu na trasach zarówno tych otwartych i zamkniętych jest już więcej śniegu niż było w jakimkolwiek dniu ubiegłego sezonu, a trasy pozamykane. (to jest bardzo subiektywne odczucie oczywiście, proszę mniej nie hejtować tylko za takie stwierdzenie ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Ostek napisał:

100% prawdy, wczoraj co lepsi narciarze śmigali Golgotą, aż miło było popatrzeć jak radzą sobie na muldach. Do wczorajszej wypowiedzi dodam jeszcze tylko, że w moim odczuciu na trasach zarówno tych otwartych i zamkniętych jest już więcej śniegu niż było w jakimkolwiek dniu ubiegłego sezonu, a trasy pozamykane. (to jest bardzo subiektywne odczucie oczywiście, proszę mniej nie hejtować tylko za takie stwierdzenie ;) )

Uważam, że kolejne trasy nie ruszą przed feriami 😖. Jest to ekonomicznie nieuzasadnione 👎. Sam mam nadzieję, że jestem zbytnim pesymistą 🙏.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mamad napisał:

Nieprawdą jest że trasy są zle przygotowane a warunki fatalne. To zwykły hejt.

Żartujesz? Ja wiem, że da się jeździć i na muldach sięgających do pasa (klasyczny obrazek np. z Nosala, czy Kasprowego sprzed kilkunastu lat), ale po "najlepszym ośrodku narciarskim w Polsce" chyba naprawdę można oczekiwać więcej. Szczególnie, że tak jak piszesz warunki śniegowe są znacznie lepsze niż rok temu.

Naprawdę żałuję, że nie zrobiłem zdjęć, żeby pokazać tu na forum jak wyglądały trasy po 2 godzinach od otwarcia. Nie jestem specjalistą od obsługi ratraków, ale jakoś na innych stokach w okolicy, w tym samym okresie, przygotowanie tras było dużo lepsze/trwalsze. Moim zdaniem można śmiało założyć, że tak samo jak ciągłe problemy z kolejami, wynika to po prostu z błędów ludzkich i niedoświadczonej i/lub niewyszkolonej(?) obsługi. A kto za to odpowiada jeśli nie osoby zarządzające ośrodkiem...

Edytowane przez laryzbyszko
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, laryzbyszko napisał:

jak wyglądały trasy po 2 godzinach od otwarcia

Przy dużej ilości ludzi i małej ilości otwartych tras zawsze tak będzie.

Albo kopy luźnego śniegu, albo wydarte do podkładu lodowego.

Tylko otwarcie większej ilości tras poprawi sytuację.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za hipokryci @mamad i @marek_kapica. Od miesiąca piszę, że SMR to paczka nieudaczników i ludzi niekompetentnych. Cały czas wielka bura na mnie ze strony "fanatyków w różowych okularach". Według nich w SMR jest wszystko super, ja się tylko czepiam i hejtuje. 

Teraz dopiero spadły wam okularki i dojrzeliście, że CAŁA kadra pracownicza i zarządzająca nie powinna tam pracować? Przepraszam miejscowych pracowników jeśli ich słabe efekty pracy są wynikiem "walki z górą" np. w kwestii terminowych wypłat. Nie znam sytuacji wewnątrz firmy. Tak czy siak odbiór SMR na zewnątrz przez klientów jest z dnia na dzień na niższym poziomie co widać po komentarzach zwykłych klientów na ich FB. Strzelam: 30% zwykłych "pikników feriowych" nie wróci do SMR w tym sezonie.

PS. Apropos kolei B5 na Kopę. Wiele osób tu pisało, że to najlepiej osłonięta kolej w SMR, tymczasem jak nie lód to wiatr i czar prysł. W grudniu to jakby tej kolejki nie było.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem, to zarząd oszczędza kasę i tyle. Ta sama sytuacja ma miejsce w Spindlerowym. Pogadajcie z tymi co tam jeżdżą od lat. Za poprzednich włodarzy otwierane było co się dało od początku sezonu. Wiem bo byłem tam kilka razy w grudniu. Po wydzierżawieniu przez TMR byłem w styczniu. Śniegu oprócz naturalnego multum narobionego na kopach sztucznego w ilościach, takich, że cały ośrodek mógłby być uruchomiony, ale nie gdzie tam. Jednego dnia to zamknęli praktycznie wszystko oprócz niebieskiej Hromovki, na którą wywoziły ludzi dwie szybkie szóstki. Co tam się działo...... Pozdrawiam.

Edytowane przez lokiec3
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, laryzbyszko napisał:

Żartujesz?

Nie żartuję.

 

28 minut temu, ptk89 napisał:

Co za hipokryci @mamad i @marek_kapicaOd miesiąca piszę

Czyli Ty wiesz jak ludzie będą pracowali w ON przed jego otwarciem. Ja raczej przed 15 grudnia nie miałem pojęcia że pracownicy zapomną przestawić się z PRL do III RP. Jasnowidz.

 

50 minut temu, fredek321 napisał:

Uważam, że kolejne trasy nie ruszą przed feriami 😖.

Też myślę że ruszą być może na 100% od 12 stycznia.

 

1 godzinę temu, ANDISKI napisał:

Dzis 2 stycznia   B5  na KOPĘ - kanapa STOI - bo podobno silny wiatr

Nie podobno a naprawdę jest silny wiatr. Czy naprawdę wiatr jest powodem tego nie wiemy ale mają na co zwalić winę.

 

1 godzinę temu, ewangelizator napisał:

mocno zastanawiam sie jednak czy jest sens przyjeżdżać na ten weekend do Szczyrku

Na jednym karnecie masz jak sam zauważyłeś COS i do tego BSA. Na SMR świat (karnet) się nie kończy.

Edytowane przez mamad
  • Like 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Plywak napisał:

narzekacie na SMR, a Łomnica cała stoi ;) nie wygląda na kamerkach jakby jakoś okrutnie wiało na dole:

http://www.vt.sk/hory/zima-20182019/webkamery/tatranska-lomnica-904-m-nm/

http://www.vt.sk/hory/zima-20182019/webkamery/start-1173-m-nm/

też im pewnie padajacy śnieg przeszkadza :D

 

Z tą maleńką różnicą że Łomnica to ośrodek który ma kilkadziesiąt lat.

Szczyrk projektowano współcześnie i to tylko w Beskidach.

Dziś widać że zrobiono to po prostu źle.

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, shuger said:

Z tą maleńką różnicą że Łomnica to ośrodek który ma kilkadziesiąt lat.

Szczyrk projektowano współcześnie i to tylko w Beskidach.

Dziś widać że zrobiono to po prostu źle.

te nowe kolejki co dziś nie chodzą, to mają po kilka lat tylko,

w sumie, to mnie ciekawi dlaczego dziś to wszystko stoi, bo się wybieram tam za tydzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, mamad napisał:

Nie podobno a naprawdę jest silny wiatr. Czy naprawdę wiatr jest powodem tego nie wiemy ale mają na co zwalić winę.

Chwalili się przed sezonem nowym system(banany), który miał poprawiać sytuację w wietrzne dni. Do kanapy na Kopę nie został zamontowany a wygląda na to że tam by się przydał. Nie wiem jak dziś ale ostatnim razem jak byłem, nie wiało specjalnie mocno a kanapa i tak zatrzymała się 3 razy w czasie jednego wyjazdu.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, mamad napisał:

Na jednym karnecie masz jak sam zauważyłeś COS i do tego BSA. Na SMR świat (karnet) się nie kończy

w COS są otwarte tylko Kaskada i Ondraszek, no i to jest one way ticket gdy nie chodzi krzesło na Kopę, potem trzeba sie busikami przemieszczać,  BSA nie biorę pod uwage, juz wole w takim wypadku do Wisły pojechać,

naprawdę w tej sytuacji "piknikowa" Białka dysponuje lepsza ofertą tras niż "alpejski" SMR

zresztą Chopok zarządzany przez tę sama firmę też tylko połowicznie otwarty, z drugiej strony Velka Raca - te same problemy, wiec może to jednak wina klimatu

no świat sie nie kończy, jak sie uprę to skoczę do Schladming, to tylko 5h dalej 

 

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, laryzbyszko napisał:

Żartujesz? Ja wiem, że da się jeździć i na muldach sięgających do pasa (klasyczny obrazek np. z Nosala, czy Kasprowego sprzed kilkunastu lat), ale po "najlepszym ośrodku narciarskim w Polsce" chyba naprawdę można oczekiwać więcej. Szczególnie, że tak jak piszesz warunki śniegowe są znacznie lepsze niż rok temu.

Jeździłem w SMR i COS od czwartku do niedzieli. Póki nie było tłumów (przed weekendem) to i nie było dużych muld. Ale na ich powstawanie ma wpływ kilka rzeczy:

- tłok - oczywiste ale gondola i kanapy zwięszyły ogólną ilość ludzi na trasach. Nawet otwarcie kolejnych niedużo pomoże. 

- stromsze niebieskie odcinki na końcu tras 3 i 4 - wielu wtedy spycha śnieg przed sobą, szczególnie mniej ogarnięci snowboardziści, w ten sposób powiększając muldy.

- stromizny (względne) na końcu tras - np. nr 4, kiedy już trzeba jechać wolno, bo zaraz kolejka i nie można tego stromszego odcinka pokonać bez zdzierania śniegu.

- pogoda - lekko powyżej zera i klejący śnieg tworzył idealne warunki do powstawania kupek śniegu. 

Jak się kilka rzeczcy na raz złoży, to coby nie zrobili muldy się pojawią. Jeździłem i po większych muldach np. w Kaprun pod koniec dnia. Jedynym wyjściem jest przeratrakowanie w środku dnia i kiedyś to było robione. Jazda po świeżym śladzie ratrakowym jest jeszcze lepsza niż ranny sztruks, bo ten bywa już przymarznięty. 

  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, shuger napisał:

Z tą maleńką różnicą że Łomnica to ośrodek który ma kilkadziesiąt lat.

Szczyrk projektowano współcześnie i to tylko w Beskidach.

Dziś widać że zrobiono to po prostu źle.

Kolejna bzdura!

Szczyrk również ma kilkadziesiąt lat, a obecna modernizacja polega na wymianie wyciągów, poszerzeniu i nieznacznej modernizacji przebiegu już istniejących tras, modernizacji i budowie systemu naśnieżania (wcześnie to służyło tylko do dośnieżenia), oraz budowie nowych budynków itp. Dokładnie tak samo jak TMR zrobił to na Chopoku czy w Łomnicy.

To czy to zrobią (nie zrobiono, bo modernizacja trwa) dobrze, czy źle, będzie można ocenić jak skończą i uporają się z tzw. wadami wieku dziecięcego. To nie budowa domu jednorodzinnego, czy otwarcie biznesu typu kiosk ruchu...

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, nikdob napisał:

- tłok - oczywiste ale gondola i kanapy zwięszyły ogólną ilość ludzi na trasach. Nawet otwarcie kolejnych niedużo pomoże. 

- stromsze niebieskie odcinki na końcu tras 3 i 4 - wielu wtedy spycha śnieg przed sobą, szczególnie mniej ogarnięci snowboardziści, w ten sposób powiększając muldy.

To wszystko racja. Pozostaje mieć nadzieję, że pod koniec sezonu się to trochę zmieni, gdy tzw. narciarze weekendowi dają już sobie spokój, a zostają ci, którzy dobierają sobie trasy wg umiejętności (słabsi narciarze nie blokują ruchu np. na trasie nr 4, tylko jeżdżą na płaskiej 3-ce lub 8-ce, choć ta ostatnia też ma krótką ściankę na przejeździe 8a, a lepsi wybiorą Bieńkulę, Golgotę i FIS). Poza tym, jest też szansa, że przy mniejszym ruchu niż w czasie ferii i przy otwarciu wszystkich kolei linowych, nie będą one jeździły w pełni obsadzone. Tak jak jest w Alpach - gondolkami z miasta wjeżdża się tylko raz, a potem się kursuje tylko na górze. Tak może być i w przypadku Szczyrku, gdzie słoneczna pogoda będzie zachęcać do korzystania z górnych odcinków, a trasy do Czyrnej/Soliska zrobią się bardziej puste. Wierzę, że nowa kanapa na Zbójnicką Kopę wystarczająco odciąży pozostałe rejony. Oby jeszcze COS działał do samego dołu (w sensie choć jednej trasy). 

Natomiast unieruchamianie przez wiatr to już porażka, której nie uratują żadne osłony na krótkich fragmentach - na wiatr może mieć też wpływ wycinka (lub naturalne zniszczenie) coraz większej ilości drzew. W tym sensie, Szczyrk przestał tak odstawać od Łomnicy czy Chopoka - upodobnił się do nich. To już nie te same Beskidy co kiedyś.

Edytowane przez koliber
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, johnny_narciarz napisał:

Kolejna bzdura!

Szczyrk również ma kilkadziesiąt lat, a obecna modernizacja polega na wymianie wyciągów, poszerzeniu i nieznacznej modernizacji przebiegu już istniejących tras, modernizacji i budowie systemu naśnieżania (wcześnie to służyło tylko do dośnieżenia), oraz budowie nowych budynków itp. Dokładnie tak samo jak TMR zrobił to na Chopoku czy w Łomnicy.

To czy to zrobią (nie zrobiono, bo modernizacja trwa) dobrze, czy źle, będzie można ocenić jak skończą i uporają się z tzw. wadami wieku dziecięcego. To nie budowa domu jednorodzinnego, czy otwarcie biznesu typu kiosk ruchu...

Dla kogoś kto działa już w TYM konkretnym biznesie 10-15 lat(Chopok i Łomnica) to POWINNO być niczym otwarcie kiosku RUCHu...

Chyba nie chcesz powiedzieć, że przez 10 lat działania w biznesie niczego się nie nauczyli? Boże jakie tłuki...

Tak tak wiem. Szczyrk to nie Chopok. Tylko przy takim doświadczeniu + obecnie funkcjonująca technika + dane statystyczne + różnej maści pomiary/badania to chyba można zaprojektować ośrodek tak, żeby nie być zdziwionym? Podam przykład: kiedy ogłaszali, że lance, a nie armatki zasilą ich nowy system naśnieżania. Wiele osób mówiło, że to złe rozwiązanie na nasze warunki szczyrkowskie i nisko położone tereny. Oni wiedzieli lepiej i zostały lance. No to mają system DOŚNIEŻANIA zamiast systemu NAŚNIEŻANIA.

Dla mnie jedyne co jest na plus po ich inwestycjach to: nowy komfort jazdy na wyciągu oraz długie nocne trasy. Tego im nie zamierzam odbierać. Kwestia ORGANIZACJI PRACY leży i kwiczy, aż szkoda patrzeć co robią z tym naszym Scyrkiem!

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ptk89 napisał:

Dla kogoś kto działa już w TYM konkretnym biznesie 10-15 lat(Chopok i Łomnica) to POWINNO być niczym otwarcie kiosku RUCHu...
 

Jakie masz kwalifikacje, żeby tak twierdzić? Jakie studia w tym kierunku skończyłeś, czy choćby kursy? Może jakieś doświadczenie zawodowe? Bo mam wrażenie, że jajko chce być mądrzejsze od kury...

  • Like 1
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, johnny_narciarz napisał:

Jakie masz kwalifikacje, żeby tak twierdzić? Jakie studia w tym kierunku skończyłeś, czy choćby kursy? Może jakieś doświadczenie zawodowe? Bo mam wrażenie, że jajko chce być mądrzejsze od kury...

To inaczej. Ty mi powiedz jakie studia trzeba mieć, żeby tak twierdzić? Ja twierdzę, że ŻADNE studia nie są w stanie zastąpić doświadczenia. Studia czy kursy to tylko papierki nie zawsze przekładające się na prawdziwe umiejętności. TMR ma 10-15 lat doświadczenia w prowadzeniu ośrodka narciarskiego, a w Polsce zachowują się jakby prowadzili wspomniany kiosk RUCHu i dopiero zaczynali biznes pod tytułem "ośrodek narciarski". Nie wymagamy od nich, że mają się znać na budowie autostrad czy hoteli. Ale jednak budowa i zarządzanie ośrodkiem narciarskim po 10-15 latach funkcjonowania w tym biznesie to powinni mieć w małym palcu i nakrywać czapką większość ośrodków narciarskich w Polsce.

Nie rób sobie jaj z ludzi i nie próbuj wmawiać, że trzeba być uczonym filozofem czy doktorem nauk nadzwyczajnych by móc oceniać pracę ośrodka narciarskiego. Po prostu wychodzi na to, że niewykształcony w tym kierunku narciarzyk z Łodzi i wielu innych z całej Polski miało więcej racji(żeby nie było że "mądry Polak po szkodzie" to temat choćby lanc był kwestionowany jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji) niż Ci bogaci w doświadczenia ludzie z TMR.

Edytowane przez ptk89
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ptk89 napisał:

To inaczej. Ty mi powiedz jakie studia trzeba mieć, żeby tak twierdzić? Ja twierdzę, że ŻADNE studia nie są w stanie zastąpić doświadczenia. Studia czy kursy to tylko papierki nie zawsze przekładające się na prawdziwe umiejętności.

Skoro twierdzisz, że źle prowadzą modernizację, to chcę wiedzieć na jakiej podstawie? Jeśli nie masz żadnego doświadczenia zawodowego, żadnych kwalifikacji w tym kierunku, to jest zwykły hejt i twój "koncert życzeń". Chcesz ich pouczać nie mając zielonego pojęcia w temacie, po za swoim "widzi mi się"...

  • Like 2
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biznes to akurat TMR prowadzi dobrze, bo "biznes się kręci", a miarą powodzenia biznesu jest zysk. Niezadowoleni są narciarze, chcący komfortowo pojeździć, ale wg mnie w czasie świąt nigdzie nie jest to możliwe. Ile tras działa w innych, topowych, polskich ośrodkach? Czarna Góra, Jaworzyna Krynicka, Szrenica? Zwykle jedna. Z "nowej" Kopy w Karpaczu nie widziałem na tym forum ani jednej relacji - ciekawe czemu? Zimy przesunęły się w ostatnich latach o miesiąc w przód - to tak, jakby 10 lat temu na siłę chciano otwierać ośrodki np. 20 listopada. Wtedy też naśnieżałoby się na siłę jedną trasę. Zmieniły się też realia - dawniej na jeden orczyk o przepustowości 700 os/h, przypadały dwie trasy. Dziś dwie trasy przypadają na jedną kanapę, przewożącą 2400 os/h. Trasy są może szersze, ale nie aż 3,5-krotnie. Zniszczone lasy spowodowały też mniejszą ochronę przed wiatrami, przed słońcem itp. Natomiast faktem jest, że TMR przyznaje się często do nietrafionych inwestycji (np. "Biedronka" w Jasnej, która nagle okazała się mieć zbyt małą przepustowość - taka ignorancja faktycznie dziwi).

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...