Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, MarioJ napisał:

i co z tego jak GOPR boi się egzekwować przepisy, których przestrzeganie sami powinni sprawdzać w terenie.

jest napisane że GOPR weryfikuje bezpieczeństwo trasy narciarskiej przed jej otwarciem danego dnia

kiedyś testowo wysłałem mailem zgłoszenie do jednego GOPR, że trasa jest niebezpieczna dla narciarzy, wysłałem zdjęcia, żadnej reakcji, żadnej odpowiedzi, na drugi dzień było to samo

martwe prawo

 

Zleceniodawcą GOPRu jest ON.... również płatnikiem w tym zakresie, wiec reagują pewnie ' z pewną taką nieśmiałością'

A prawo ,przestanie być martwe po pierwszym poważnym wypadku z ratrakiem..... oby nie musiało.

Edytowane przez mig12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, andy-w said:

Kanapa ruszyła w trybie awaryjnym.  Tak za pół godziny może dotrzemy na Kopę. Lina spadła z talerzyka na Małe Skrzyczne. Przygoda musi być. 

40 min od zatrzymania kanapy do szczytu. Mała dyskusja w infocentrum i bardzo mała gratyfikacja za nie planowaną przygodę. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mig12345 napisał:

3. Podczas przygotowania zorganizowanych terenów narciarskich lub ich fragmentów maszynami śnieżnymi trasy te muszą być zamknięte dla ruchu narciarskiego i snowboardowego

Ale niżej:

2. Zabrania się wjazdu na zorganizowane treny narciarskie pojazdami silnikowymi.

3. Zakaz, o którym mowa w ust. 2, nie dotyczy podmiotów uprawnionych do wykonywania ratownictwa górskiego, ratowników narciarskich i służb wykonujących zadania z zakresu bezpieczeństwa, porządku publicznego oraz ochrony przyrody, pod warunkiem używania pojazdów wysyłających jednocześnie sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych i sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie.

4. Zakaz, o którym mowa w ust. 2, nie dotyczy używania przez zarządzającego zorganizowanym terenem narciarskim na tym terenie pojazdu silnikowego w razie konieczności usunięcia usterek technicznych urządzeń transportu linowego lub taśmowego przeznaczonych do transportu osób lub dokonania niezbędnych prac zabezpieczających, pod warunkiem używania pojazdu wysyłającego jednocześnie sygnały świetlne w postaci żółtych świateł błyskowych i sygnały dźwiękowe.

5.Osoby znajdujące się na terenie zorganizowanego terenu narciarskiego obowiązane są ułatwić przejazd pojazdu, o którym mowa w ust. 3, w szczególności przez niezwłoczne ustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Dla prawnika eldorado :) no bo ratrak ma silnik przecież, a jak jeszcze zrobisz z niego (jak mówił Mitek) "wóz ratowniczy" to trzeba mu ustąpić pierwszeństwa zgodnie z pk. 5 :)

Pozdrawiam

 

 

Edytowane przez Piotr_67
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Piotr_67 napisał:

Ale niżej:

2. Zabrania się wjazdu na zorganizowane treny narciarskie pojazdami silnikowymi.

3. Zakaz, o którym mowa w ust. 2, nie dotyczy podmiotów uprawnionych do wykonywania ratownictwa górskiego, ratowników narciarskich i służb wykonujących zadania z zakresu bezpieczeństwa, porządku publicznego oraz ochrony przyrody, pod warunkiem używania pojazdów wysyłających jednocześnie sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych i sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie.

4. Zakaz, o którym mowa w ust. 2, nie dotyczy używania przez zarządzającego zorganizowanym terenem narciarskim na tym terenie pojazdu silnikowego w razie konieczności usunięcia usterek technicznych urządzeń transportu linowego lub taśmowego przeznaczonych do transportu osób lub dokonania niezbędnych prac zabezpieczających, pod warunkiem używania pojazdu wysyłającego jednocześnie sygnały świetlne w postaci żółtych świateł błyskowych i sygnały dźwiękowe.

5.Osoby znajdujące się na terenie zorganizowanego terenu narciarskiego obowiązane są ułatwić przejazd pojazdu, o którym mowa w ust. 3, w szczególności przez niezwłoczne ustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Dla prawnika eldorado :) no bo ratrak ma silnik przecież, a jak jeszcze zrobisz z niego (jak mówił Mitek) "wóz ratowniczy" to trzeba mu ustąpić pierwszeństwa zgodnie z pk. 5 :)

Pozdrawiam

 

 

Nikt ratrakiem dla przyjemności po trasie nie jeździ, to kosztuje, jeśli już jedzie to zwykle z powodów o których mówi paragraf 4.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, marek_kapica napisał:

📷 Dzisiejsze szusy w SMR

📣 Informujemy, że od soboty (05.01) będą otwarte trasy: 1, 1a, 5, 7, 11 💪

Bieńkula? no i super

tylko teraz cicho żeby sie za dużo ludzi nie najechało 😉

szpieg google mi podpowiada ze jeszcze dosypie, wiec powinno byc epicko:

image.png.78ee029d60ae9b8cd95556002a09a74a.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, pięknie. W porównaniu do zeszłego sezonu, ruszają już na początku stycznia aż 4 "nowe" trasy: 5, 9, 9a, łącznik do COS, a 2 i 3b znacznie poszerzone. Przybędzie sporo miejsca do jazdy. W najbliższą sobotę będzie więc pierwszy sprawdzian, jak kształtuje się zatłoczenie tras, gdy ruch rozkłada się na niemal wszystkie dostępne zjazdy. A przy tym dowiemy się, jaki "armageddon" czekać nas będzie, gdy spełnią obietnice o 2 kolejnych kanapach, bo przypuszczam, że mimo wszystko wrażenia "pustki" pojutrze nie będzie:) Może się nawet skuszę na ten zlot forumowy, choć na ogół unikam jazdy w styczniu.

Edytowane przez koliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem dziś od 8.00 😀. Załapałem się trochę  na krzywy  ryj 😄. Bramki nie były zastawione więc odbilem  się  o 8.00 i o dziwo nie zablokowane . Trzy zjazdy do otwarcia zaliczyłem.😁 Dzisiaj warunki śniegowe- bajka. Trasy idealnie przygotowane. Ludzi mało. Do 14.00 praktycznie wszystkie trasy w idealnym stanie. Dawno tak się nie wyjeździlem . 

  • Like 11
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, johnny_narciarz said:

Dali choć obiadek i grzańca? Przynajmniej tyle powinno być. :) 

Tylko ten całodzienny voucher (bez jazdy wieczornej) do wykupienia za 59 PLN w ramach rekompensaty za straty moralne. A jakbym im powiedział, że tyle strachu się najadłem, że już więcej na tą kanapę nie wejdę ? Pewnie mieli by to w głębokim poważaniu.

Ale Panie w infocentrum niczego sobie i bardzo miłe.

Edytowane przez andy-w
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, andy-w napisał:

Tylko ten całodzienny voucher za 59 PLN w ramach rekompensaty za straty moralne. A jakbym im powiedział, że tyle strachu się najadłem, że już więcej na tą kanapę nie wejdę ? Pewnie mieli by to w głębokim poważaniu.

Ale Panie w infocentrum niczego sobie i bardzo miłe.

W sumie mając całosezonówkę na Szczyrk, wolałbym voucher na obiadek, grzańca itp. , albo karnet promocyjny na Chopok. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo przygody z kanapą na Kopę (ponoć jak jest półgodzinne wiszenie to zarządzają ewakuację) to dzień był mega udany. Warunki wszędzie świetne, ale mi najbardziej podobało się na środkowej 9 na Julianach. Tam jeździłem cały czas sam i do końca z warstwą puszku na wyratrakowanym oraz grubą warstwą puchu na bokach trasy. Juliany mocno się zmieniły, a najbardziej "ścianka" na 10. Jest dużo szersza i jakby wypłaszczona. Nie ma już lasku wzdłuż dawnego orczyka i jest bezkonfliktowe odbicie w prawo na 9a i 9. Golgotę także zaliczyłem.

Golgota

20190103_094545.jpg

snowpark

20190103_101254.jpg

trochę drzew na Julianach ostało się

20190103_102800.jpg

dolny odcinek 9

20190103_103137.jpg

chyba wiadomo co to za budynek

20190103_103151.jpg

9 patrząc w dół - tu było pięknie

20190103_105547.jpg

Strava

20190103_Strava.jpg

Edytowane przez andy-w
  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zacznę od kilku spostrzeżeń, przy kanapach pojawiło się kilka nowych twarzy (czyżby dojechały posiłki ?). Trasy w ośrodku przygotowane wzorowo, z pewnym urozmaiceniem (np. na 9 było bardziej miękko niż na 10 itp). "3" i "4" przygotowane bardzo dobrze, najsłabiej chyba trasa ze Zbójnickiej Kopy (dużo wywianego śniegu na trasę), "1" mocno naśnieżana, na "7" nie zaobserwowałem ruchu systemów śnieżenia, Golgota wyrównana ratrakiem. Niespodzianką było otwarcie "10" która nie była zapowiadana. Otwarto również "9" na którą wjazd był dla wtajemniczonych i jazda nią we mgle raczej też (sporo osób wypadał poza trasę). "10" jest znacznie szersza, zlikwidowano półki i ją przeprofilowano, to obecnie kawał szerokiej trasy narciarskiej, rzadko  spotykanej w Polsce (gdyby jeszcze postawili tą kanapę na Julianach). Awaria kanapy na Zbójnicką automatycznie powoduje zwiększenie ruchu w rejonie Soliska.

Malownicza jest już sama trasa z Wisły do Szczyrku.

droga-2.jpg  

Przeciera się.

przeciera-si.jpg

Dziś przez chwilę wyszło nawet słonko.

S-onko.jpg

Jest bajkowo.

bajkowo.jpg

10 to obecnie bardzo szeroka trasa narciarska o fajnym profilu.

czynna-10.jpg

10 cd.

czynna-10-cd.jpg

Górna część 10.

10-g-rna-cz.jpg

Zjazd z 8 na 9 dla wtajemniczonych.

zjazd-z-8-na-9.jpg

9 ciąg dalszy.

9.jpg

  • Like 15
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, andy-w said:

40 min od zatrzymania kanapy do szczytu. Mała dyskusja w infocentrum i bardzo mała gratyfikacja za nie planowaną przygodę. 

 

i dla tego ja mam zawsze w plecaku litrowy termos z gorącą herbatą.. Przy kanapach z osłonami może nie jest tragicznie to mimo wszystko 40min siedzieć na kanapie przy lekkim minusie nie jest rzeczą przyjemną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, zipp1001 said:
 

i dla tego ja mam zawsze w plecaku litrowy termos z gorącą herbatą.. Przy kanapach z osłonami może nie jest tragicznie to mimo wszystko 40min siedzieć na kanapie przy lekkim minusie nie jest rzeczą przyjemną.

Jest jeszcze problem WC. Na kanapę wsiadając (przynajmniej tą na Kopę)  lepiej dmuchać na zimne i być opróżnionym 😉

Ja na tyle zesztywniałem z chłodu, że tym wyjazdem, a następnie zjazdem do gondoli zakończyłem dzisiejsze nartowanie.

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, andy-w said:

Jest jeszcze problem WC. Na kanapę wsiadając (przynajmniej tą na Kopę)  lepiej dmuchać na zimne i być opróżnionym

O kurcze, o tym nie pomyślałem. Rzeczywiście gdy się wsiada na kanapę na Kopę lepiej mieć pusty pęcherz.

Może powinni odpowiednie tabliczki i jakieś toi-toie postawić przed bramkami na Kopę? :D

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...