Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda że cała. W górnej części jakieś zawody tak na 1/3 szerokości. Pod gondolą obecnie 7-10 minut kolejka.

Dziś od rana sa też "borowiki" z.....:ph34r: i zablokowaly czesc parkingu pod gondolą :mad:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, krzysio1226 said:

Witam ! ja mam takie małe pytanko ! orientuje się ktoś jakie dokładnie trasy otwarte są na jazdę wieczorną ? Z góry dzięki za odpowiedź ! 

niebieska "3" i czerwona sportowa "1" którą oficjalnie mają otworzyć od jutra - te dwie są obecnie oświetlone w SMR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ostek napisał:

4.01.2019

Najlepsze warunki, najwięcej otwartych tras 

 

Intensywne opady śniegu nad Szczyrkiem przyśpieszyły przygotowanie tras. Dzisiaj ruszyła trasa 7 wzdłuż żółtej kanapy i otwarte są Juliany. Jutro otwarta zostanie 1, Golgota oraz czarna Bieńkula, tym samym działać będzie cały ośrodek. Nocne przymrozki związały śnieg, dzięki czemu śnieg jest ubity, a jazda na krawędziach sprawia wiele radości.  

jestem w szoku, otworzą trzy trudne trasy jednocześnie,

za późno, ale dobrze 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zipp1001 napisał:

Adrian się na narty wybrał do SMR? Dobrze, że całego parkingu nie zablokowali...

Prezydenci Polski i Słowacji wpadli na narty. To fajnie.

W końcu to najlepsze tereny w Polsce do narciarstwa zjazdowego. Mógłby tam Duda zagadać gdzie trzeba i przeznaczyć odpowiednie środki na rozwój COSu.

49376384_2558730450868818_1237276543495962624_o.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ptk89 napisał:

Prezydenci Polski i Słowacji wpadli na narty. To fajnie.

W końcu to najlepsze tereny w Polsce do narciarstwa zjazdowego. Mógłby tam Duda zagadać gdzie trzeba i przeznaczyć odpowiednie środki na rozwój COSu.

49376384_2558730450868818_1237276543495962624_o.jpg

I wtedy nie stanęła kolej na Kopę?

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, ptk89 said:

Prezydenci Polski i Słowacji wpadli na narty. To fajnie.

czyli Adrian nie jeździ otoczony biegnącymi wokół gostkami w garniturach ze słuchawkami w uchu?

Jestem w szoku, w pozytywnym szoku 😉

Chyba, że ci ludzie z kolejki wokół to poprzebierani za normalnych narciarzy ci smutni panowie w garniakach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując warunki super, wszystko ujeździłem oprócz 5. Minerały tylko na 3, malutkie nic poważnego w kilku miejscach.

Nadmiernego zatrzymywania kanap brak:D prędkości średnie, kolejki do bramek małe lub  ~10 minut (od około 11)

Trasy utrzymane po całej szerokości i to jest super. Można się wyjeździć bezpiecznie bez tłoku.

Żeby nie było tak pięknie to "trasa" od Zbójnickiej Kopy do połączenia z trasą z Małego Skrzycznego to płaski dojazd i nic więcej.

Coś dla ludzi którzy lubią zamiatać "dupą" nart w miejscu:D Byłem zjechałem, wrócę tylko w celach komunikacji z COS 

To tyle do następnego.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Sapient napisał:

Żeby nie było tak pięknie to "trasa" od Zbójnickiej Kopy do połączenia z trasą z Małego Skrzycznego to płaski dojazd i nic więcej.

Moim zdaniem jest dużo gorzej. Jak wiatr wieje w twarz to ciężko jakąkolwiek prędkość nabrać, choćby po to, by poćwiczyć krawędzie. Szeroko a zupełnie płasko. Mnie wydaje się to nieprzemyślane. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, nikdob napisał:

Moim zdaniem jest dużo gorzej. Jak wiatr wieje w twarz to ciężko jakąkolwiek prędkość nabrać, choćby po to, by poćwiczyć krawędzie. Szeroko a zupełnie płasko. Mnie wydaje się to nieprzemyślane. 

Nie wiem jak można czepiać się trasy, która ma zadanie połączyć dwa ośrodki i jest w najlepszym możliwym miejscu. Takie są tam warunki naturalne i tyle. I tak znam gorsze miejsca niż ta trasa. Na snowboardzie nie zatrzymałem się na niej ani na chwile. A jak wiecie na desce nie mam się czy odpychać. Może dla tego wykorzystuje się każdy spadek. Poza tym, dla absolutnych początkujących, jest to trasa super. Nie ma na świecie takich ośrodków, gdzie każda trasa to rasowa czerwona albo czarna. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zapytałem SON na fb czy nic się nie zmieniło i w przyszłym sezonie mają powstać krzesła 6-os. z Czyrnej na Halę i 8-os. na Julianach. Nie chcieli niestety nic powiedzieć i napisali, że wszelkie informacje po zakończeniu tego sezonu, ale, że to nie koniec inwestycji. Jakiś czas temu słyszałem głosy, że budowa tych dwóch wyciągów jest niepewna. Ciekawe jak będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Honza napisał:

Nie wiem jak można czepiać się trasy, która ma zadanie połączyć dwa ośrodki i jest w najlepszym możliwym miejscu. Takie są tam warunki naturalne i tyle. I tak znam gorsze miejsca niż ta trasa. Na snowboardzie nie zatrzymałem się na niej ani na chwile. A jak wiecie na desce nie mam się czy odpychać. Może dla tego wykorzystuje się każdy spadek. Poza tym, dla absolutnych początkujących, jest to trasa super. Nie ma na świecie takich ośrodków, gdzie każda trasa to rasowa czerwona albo czarna. 

Jak można się czepiać? Prosto - zobacz ile pieniędzy władowali w poszerzenie i wyprofilowanie tej trasy. I jeszcze walnęli kanapę 6os. na jej szczyt. Ona nie miała być li tylko łącznikiem. Jest 3x szersza niż Ondraszek. Miała być płaską, szeroką trasą dla początkuących i lubiących jazdę na krawędziach po spokojnym stoku (np. dla mnie).  Spodziewałem się płaskiej trasy do "funu" (np. jak góra "ósemki" na Pośrednim alo chociaż dół "dziesiątki") a wyszło jak wyszło.  

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę swoje dzisiejsze wrażenia, są one jak zwykle subiektywne. Dzisiejsze warunki rewelacyjne, wyszło słońce, ośrodek był dobrze przygotowany, choć kanapy jeździły dość wolno. Najlepsze warunki na zamkniętej "1", jeżeli ktoś ma ostre krawędzie, będzie wniebowzięty (ja byłem). Dzięki @christof za wspólne nartowanie. "7" dość miękko, ale fajna trasa, bardzo dobrze przygotowane również pozostałe trasy. Jeżeli miałbym się o coś przyczepić to na niebieskiej kanapie część osłon zamyka się automatycznie i nie można ich podnieść w trakcie jazdy (zaobserwowałem już wczoraj i moim zdaniem jest to bardzo niebezpieczne). Drugie zasłyszane info, to że wczoraj było zebranie z władzami miasta i SMR stwierdził, że ma wystarczającą ilość miejsc parkingowych i nie jest zainteresowany parkingiem na Julianach (co moim zdaniem nie jest prawdą - ta wystarczająca ilość miejsc parkingowych). 

Dziś będzie widokowo (zabrałem aparat).

widokowo.jpg

widokowo-2.jpg

widokowo-3.jpg

widokowo-4.jpg

A to już zrobiona "1" (zdjęcie z telefonu).

1.jpg 

Góra "1".

1-cd.jpg

  • Like 14
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nikdob napisał:

W sensie zamiast orczyka? A ewentualny wyciąg na Małe Skrzyczne nie miał być wcześniej?

Chyba nigdy nie było mowy o kanapie na Małe Skrzyczne. Zresztą po co by stawiali obecny talerzyk, żeby go rok później wymienić?

Parę dni temu pisałem, że stawianie nowych kanap z Czyrnej i na Julianach to już będzie przesada, ale po tym, jak zamieściliście zdjęcia poszerzonej 10-tki, to chyba muszę odwołać swoje obawy o nadmierny tłok na trasach. Cała Hala Pośrednia to ogromny teren, przedzielony tylko kilkoma kępami drzew, o czym przekonam się osobiście jutro. Myślę, że można się spodziewać weekendowego najazdu narciarzy, zachęconych otwarciem wszystkich tras. Chciałem zarezerwować 2 noclegi w Szczyrku na weekend (przez Booking) i ceny dla jednej (!) osoby wahały się od 600 do 1434 zł za 2 noclegi, nie licząc jednego pensjonatu, jeszcze bez ocen klientów. Wszystko tańsze wyprzedane. A jeszcze niedawno za 1200 zł wynajmowaliśmy na tydzień apartament w Austrii dla 4 osób. Dlatego nocuję w Bielsku (3-krotnie taniej) i rano autobusem melduje się na stoku, zanim korki samochodowe zaczną się już w Buczkowicach, jak rok temu.

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...