Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, koliber napisał:

Chyba nigdy nie było mowy o kanapie na Małe Skrzyczne. Zresztą po co by stawiali obecny talerzyk, żeby go rok później wymienić?

Parę dni temu pisałem, że stawianie nowych kanap z Czyrnej i na Julianach to już będzie przesada, ale po tym, jak zamieściliście zdjęcia poszerzonej 10-tki, to chyba muszę odwołać swoje obawy o nadmierny tłok na trasach. Cała Hala Pośrednia to ogromny teren, przedzielony tylko kilkoma kępami drzew, o czym przekonam się osobiście jutro. Myślę, że można się spodziewać weekendowego najazdu narciarzy, zachęconych otwarciem wszystkich tras. Chciałem zarezerwować 2 noclegi w Szczyrku na weekend (przez Booking) i ceny dla jednej (!) osoby wahały się od 600 do 1434 zł za 2 noclegi, nie licząc jednego pensjonatu, jeszcze bez ocen klientów. Wszystko tańsze wyprzedane. A jeszcze niedawno za 1200 zł wynajmowaliśmy na tydzień apartament w Austrii dla 4 osób. Dlatego nocuję w Bielsku (3-krotnie taniej) i rano autobusem melduje się na stoku, zanim korki samochodowe zaczną się już w Buczkowicach, jak rok temu.

Szkoda że nie zapytałeś @johnny_narciarz.
On zna noclegi o których nie wiedzą nawet w gminie Szczyrk :D

4 godziny temu, Sapient napisał:

Żeby nie było tak pięknie to "trasa" od Zbójnickiej Kopy do połączenia z trasą z Małego Skrzycznego to płaski dojazd i nic więcej.

Dzięki za odwagę i obiektywizm! Wszak niektórzy twierdzili że tam jest normalnie jak w alpach... O.o a niestety warunków naturalnych i nachylenia to się tam nie przeskoczy...

Na razie cieszmy się z przepięknej zimy w górach na całym południu kraju, a na refleksję nad tym tematem zapewne przyjdzie jeszcze czas ;)
Chociaż o ile naturalny śnieg dopisał wspaniale to jutro spodziewać się należy kataklizmu na drogach dojazdowych, parkingach i kolejkach do kolejek...

  • Downvote 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ostek napisał:

4.01.2019

Najlepsze warunki, najwięcej otwartych tras 

 

Intensywne opady śniegu nad Szczyrkiem przyśpieszyły przygotowanie tras. Dzisiaj ruszyła trasa 7 wzdłuż żółtej kanapy i otwarte są Juliany. Jutro otwarta zostanie 1, Golgota oraz czarna Bieńkula, tym samym działać będzie cały ośrodek. Nocne przymrozki związały śnieg, dzięki czemu śnieg jest ubity, a jazda na krawędziach sprawia wiele radości.  

Czas najwyższy! Na czarnej wczoraj nie byłam, ale na wszystkich pozostałych wymienionych trasach były dobre warunki śniegowe  - spora warstwa świeżego, lekkiego puchu, sypkie muldy, jeśli ktoś nie musi koniecznie w sztruksie, to zupełnie ok :)! Mimo, że trasy oficjalnie nie były czynne, to sporo ludzi już tam jeździło. Potwierdzam, że dzisiaj przed 16.00 na 1 znakomite warunki - twardo, równo, szeroko i fajne nachylenie, trasa oświetlona. Widzę, że świeci się też dziś wieczór na nocnej jeździe.

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, shuger napisał:

Szkoda że nie zapytałeś @johnny_narciarz.
On zna noclegi o których nie wiedzą nawet w gminie Szczyrk :D

Cukiereczku, policzyłeś już te obiekty noclegowe, czy twoje umiejętności liczenia kończą się na liczbie 39?

Gdybyś przeoczył, to tu możesz sobie część z nich policzyć. bo wszystkich na pewno tu nie ma:

http://www.szczyrk.pl/noclegi,m,m1,43#content

PS.Przestań bezczelnie kłamać.

 

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, shuger napisał:

Dzięki za odwagę i obiektywizm! Wszak niektórzy twierdzili że tam jest normalnie jak w alpach... O.o a niestety warunków naturalnych i nachylenia to się tam nie przeskoczy..

Nie świruj :D to moja subiektywna opinia. Mam pytanie byłeś tam już po wybudowaniu kolei na Kope ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, johnny_narciarz napisał:

Cukiereczku, policzyłeś już te obiekty noclegowe, czy twoje umiejętności liczenia kończą się na liczbie 39?

Gdybyś przeoczył, to tu możesz sobie część z nich policzyć. bo wszystkich na pewno tu nie ma:

http://www.szczyrk.pl/noclegi,m,m1,43#content

PS.Przestań bezczelnie kłamać.

Co Ty chcesz jeszcze liczyć?
Oficjalna rządowa instytucja według tych samych kryteriów wykonała obliczenia ilości noclegów dla każdej gminy.
I nie chodzi tutaj o dokładne liczby ale o porównanie skali.
Po prostu w Szczyrku bardzo brakuje infrastruktury noclegowej co potwierdza także wpis @koliber i jest to ogromne wyzwanie na przyszłość.
W innym wypadku Szczyrk będzie jedynie miejscem jednodniowych wypadów i wiecznie zakorkowanych dróg. Tylko tyle i aż tyle.

Edytowane przez shuger
  • Like 1
  • Downvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Sapient napisał:

Nie świruj :D to moja subiektywna opinia. Mam pytanie byłeś tam już po wybudowaniu kolei na Kope ?

Gdyby nie to że wielokrotnie przemieszczałem się tamtędy w czasach starego Szczyrku między COS a SON zapewne przyjąłbym informacje o tej "alpejskości" za prawdziwe. Tam po prostu nie ma warunków na alpejską trasę bo jest zbyt płasko i kierunek zjazdu jest nie zgodny z naturalnym nachyleniem zbocza. W Alpach byłby to właśnie typowy łącznik. Po zeszłorocznym wypadzie do Szczyrku (godzinie w korku, 500% przekroczenia normy smogu i 25 minutach w kolejce do kolejek) nie mam zbytniej motywacji na dzień dzisiejszy żeby się tam wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, shuger napisał:

Co Ty chcesz jeszcze liczyć?
Oficjalna rządowa instytucja według tych samych kryteriów wykonała obliczenia ilości noclegów dla każdej gminy.
I nie chodzi tutaj o dokładne liczby ale o porównanie skali.
Po prostu w Szczyrku bardzo brakuje infrastruktury noclegowej co potwierdza także wpis @koliber i jest to ogromne wyzwanie na przyszłość.
W innym wypadku Szczyrk będzie jedynie miejscem jednodniowych wypadów i wiecznie zakorkowanych dróg. Tylko tyle i aż tyle.

Twierdziłeś, że jest ich 39, ja twierdzę, że więcej. Masz link, więc sam możesz się przekonać. Do tego bezczelnie kłamiesz, że znam rzekomo jakieś nieistniejące, czy nielegalne - i Ty mnie chcesz do hejtera porównywać? Żeby kogoś obrazić, nie trzeba używać inwektyw, nawet słów. Wystarczy jeden drobny gest...

To, czy jest ich dosyć, czy nie, to już inna sprawa. Moja uwaga dotyczyła wyłącznie ich ilości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, johnny_narciarz napisał:

Twierdziłeś, że jest ich 39, ja twierdzę, że więcej. Masz link, więc sam możesz się przekonać. Do tego bezczelnie kłamiesz, że znam rzekomo jakieś nieistniejące, czy nielegalne - i Ty mnie chcesz do hejtera porównywać? Żeby kogoś obrazić, nie trzeba używać inwektyw, nawet słów. Wystarczy jeden drobny gest...

To, czy jest ich dosyć, czy nie, to już inna sprawa. Moja uwaga dotyczyła wyłącznie ich ilości.

 

Niewiem jakie dane mogłyby być bardziej wiarygodne niż te które przytoczyłem. Ja przynajmniej  bardziej wiarygodnych nie znam.

Jeśli poczułeś się źle z powodu moich słów - to przepraszam.
I życzę jutro udanego forumowego nartowania. :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, shuger napisał:

Niewiem jakie dane mogłyby być bardziej wiarygodne niż te które przytoczyłem. Ja przynajmniej  bardziej wiarygodnych nie znam.

Jeśli poczułeś się źle z powodu moich słów - to przepraszam.
I życzę jutro udanego forumowego nartowania. :) 

Nie jestem prawnikiem, więc na 100 % tego nie powiem, ale przynajmniej do niedawna jeśli pensjonat nie miał więcej pokoi niż 7 (chyba 7), to w ogóle nie musiał rejestrować swojej działalności. Zaznaczam, że nie jestem tego pewien, choć słyszałem to od znajomej prowadzącej  większy pensjonat (tj. więcej pokoi niż 7) w Zakopanym.

Dziękuję i ja przepraszam za wszelkie słowa, którymi mogłem urazić. :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, damiandg91 napisał:

Witam wybieram się w poniedziałek na narty do szczyrku i teraz patrze sobie na mapkę i widzę że Bieńkula jest otwarta ale już orczyki są nieczynne. Powiedzcie czy jest możliwość dostania się do gondoli z Bieńkuli? Pytam bo byłem tam tylko raz i akurat Bieńkula była zamknięta.

Wg. zapowiedzi orczyki będą czynne. Wg. mnie nie ma możliwości dostania się z Bieńkuli do dolnej stacji gondoli bez podchodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, damiandg91 napisał:

Witam wybieram się w poniedziałek na narty do szczyrku i teraz patrze sobie na mapkę i widzę że Bieńkula jest otwarta ale już orczyki są nieczynne. Powiedzcie czy jest możliwość dostania się do gondoli z Bieńkuli? Pytam bo byłem tam tylko raz i akurat Bieńkula była zamknięta.

Bez problemu dojedziesz tylko na końcówce bieńkuli trochę się trzeba rozpędzić żeby nie trzeba było dreptać.

Edytowane przez melo7anthony
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, melo7anthony napisał:

Bez problemu dojedziesz tylko na końcówce bieńkuli trochę się trzeba rozpędzić żeby nie trzeba było dreptać.

Potwierdzam. W zeszłym sezonie jeździłem do gondoli przez Bieńkulę na snowboardzie ale tutaj już musiałem pomimo zjazdu na pełnym gazie podejść koło 20 metrów. Na nartach nie powinno być problemu jeśli nie przyhamujesz na ostatnim odcinku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zipp1001 napisał:

czyli Adrian nie jeździ otoczony biegnącymi wokół gostkami w garniturach ze słuchawkami w uchu?

Jestem w szoku, w pozytywnym szoku 😉

Chyba, że ci ludzie z kolejki wokół to poprzebierani za normalnych narciarzy ci smutni panowie w garniakach..

Ochronę ma na pewno, nawet jakby nie chciał. Logiczne. Ponadto dowiadujesz się o jego wizycie "po" a nie "przed". Olof Palme chodził po mieście bez ochrony i wiemy, jak się to skończyło.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, nicram napisał:

Wczoraj zapytałem SON na fb czy nic się nie zmieniło i w przyszłym sezonie mają powstać krzesła 6-os. z Czyrnej na Halę i 8-os. na Julianach. Nie chcieli niestety nic powiedzieć i napisali, że wszelkie informacje po zakończeniu tego sezonu, ale, że to nie koniec inwestycji. Jakiś czas temu słyszałem głosy, że budowa tych dwóch wyciągów jest niepewna. Ciekawe jak będzie?

Jestem... przeciw. To zatloczy świetne na dziś trasy. Nie dla "Kotelnicy" w Szczyrku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, damiandg91 napisał:

Witam wybieram się w poniedziałek na narty do szczyrku i teraz patrze sobie na mapkę i widzę że Bieńkula jest otwarta ale już orczyki są nieczynne. Powiedzcie czy jest możliwość dostania się do gondoli z Bieńkuli? Pytam bo byłem tam tylko raz i akurat Bieńkula była zamknięta.

Jeśli uruchomią Bieńkulę, to orczyk również, innej opcji nie ma. Zresztą pisali o uruchomieniu orczyka w którymś komunikacie ze dwa dni temu na FB

 

 

edit: odnośnie inwestycji to widziałem takie info:

 

planned: Hala Pośrednia (Patelnia)-Wierch Pośredni (YOC 2021)
8pers. High speed chairlift (detachable) with bubble
Length: 842 m · Carrying capacity/hour: 3000 
Manufacturer: Leitner 

planned: Czyrna-Hala Skrzyczeńska (YOC 2021)
6pers. High speed chairlift (detachable) with bubble
Length: 1350 m · Carrying capacity/hour: 2400 
Manufacturer: Leitner

Edytowane przez Ostek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko o wieczornej jeździe.

Warunki dobre, z biegiem czasu dość trudne, dużo świeżego śniegu, ciągle padało, w kilku miejscach zrobiło się też trochę lodowo. Dziś otwarta oficjalnie byłą tylko jedna trasa, ale 1(jedynką) też jeździli mimo zamknięcia. Od jutra ma się to zmienić ale raczej luzu na wieczornej jeździe mimo że będą dwie trasy nie przewiduję! Ludzi już cała masa, więc stanie w kolejce po 10, 12 minut. Generalnie odradzam bo jest to poprostu bezsensu. Ta gondola takiej ilości ludzi nie przerabia, aby to miało sens to SMR moim zdaniem powinein na wieczorną jazdę wprowadzić limit sprzedanych karnetów...

Pozdrawiam

Maciek

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Ostek napisał:

planned: Hala Pośrednia (Patelnia)-Wierch Pośredni (YOC 2021)

planned: Czyrna-Hala Skrzyczeńska (YOC 2021)
 

Te wszystkie planowane inwestycje na różnych stronach są trochę wzięte z księżyca. Nikt teraz ani w SON ani w TMR na 100% nie powie, że te koleje powstaną za dwa lata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz właściwie wszystko zostało napisane. Jak dla mnie jednak ludzi było trochę za dużo,  głównie na trasach. Jutro będzie z tym masakra, do tego zapowiadają się ciężkie warunki. Opady wiatr, zamglenie. Paradoksalnie może to częściowo zniechęci ludzi i uda się poszaleć na Bienkuli. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę spóźniona relacja z wczoraj ale ważne, że jest. Rano lekki korek do Szczyrku dlatego dopiero 8:30 pod kanapami na Solisku. 1 wyjazd niebieską, zjazd 10 i potem szybka przeprowadzka na Skrzyczne. Tam warunki świetne, lodu i minerałów nie stwierdzono. Do około 10:30 jazda bez kolejki. Potem powrót do SMR. Warunki na trasach jak i po za wyśmienite. Najlepsza w tym dniu 1. Twardo i równo jak na stole. Reszta tras również dobrze się trzymała. Lód i minerały pojawiły się jedynie na końcówkach 3 i 4. Poza trasą również świetnie w szczególności Juliany. Na wyróżnienie zasługuje też zjazd pod żółtą kanapą. Kolejki w SMR umiarkowane w szczycie (11-13) około 10 min czekania.

 

 

 

ewqqweqw.jpg

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...