Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Maria napisał:

Nie jestem pewna, czy mi się to wszystko podoba. oczywiście, rozwiązanie problemów komunikacyjnych Szczyrku jest konieczne. Nowe trasy - świetnie. Co do wymiany orczyków - szkoda mi ich, poza tym są niezawodne. MS - tu niech się wypowiadają fachowcy.

Ale obawiam się, że przejmując COS TMR-owcy zepsują istniejące tam trasy. Wyrównają, przeprofilują, usuną to, co dla niektórych mogło być niewygodą, ale np. dla mnie jest właśnie ich urokiem - naturalne, urozmaicone ukształtowanie terenu. Za to stworzą kolejne równie pochyłe, w zasadzie wszystkie takie same. 

I jeszcze jedna obawa. W zeszłym roku COS działał dłużej niż SMR, który został zamknięty gdy zniknęły dochodowe tłumy. Gdy SMR będzie zarządzał całością, jedynym kryterium będzie zyskowność. 

Jasny gwint, że też ja tego nie napisałem. Podpiszę się chociaż :D

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Cosworth240 napisał:

Tylko czy wtedy nie braknie Ci w lodówce szampana...? 😂

Jest takie ryzyko... będę wznosił toast w Alpach i wspominał jak to kiedyś fajnie było w Szczyrku :D 
Dopóki ktoś nie przyszedł i go nie popsuł :P 
A na to się zanosi...niestety...
Doładowanie kolejnych 2000 osób na Małe Skrzyczne i przez to ogromna podatność na wiatr...
a dodatkowo następne 3000 osób na Czyrną czyli w praktyce na już zatłoczone istniejące trasy....
Absurd! Na naszych oczach ktoś niszczy tą piękną górę.

Ten ktoś zdążył już to samo zrobić z Chopokiem i teraz próbuje się tam ratować cenami rzędu 260zł za dzień. O.oO.oO.o

Edytowane przez shuger
  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, shuger napisał:

Jest takie ryzyko... będę wznosił toast w Alpach i wspominał jak to kiedyś fajnie było w Szczyrku :D 
Dopóki ktoś nie przyszedł i go nie popsuł :P 
A na to się zanosi...niestety...
Doładowanie kolejnych 2000 osób na Małe Skrzyczne i przez to ogromna podatność na wiatr...
a dodatkowo następne 3000 osób na Czyrną czyli w praktyce na już zatłoczone istniejące trasy....
Absurd! Na naszych oczach ktoś niszczy tą piękną górę.

Ten ktoś zdążył już to samo zrobić z Chopokiem i teraz próbuje się tam ratować cenami rzędu 260zł za dzień. O.oO.oO.o

Na szczęście są Pilsko, czy choćby taki Zwardoń... tam działania inwestycyjne powinny Ci bardzo odpowiadać... 

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, shuger napisał:

Jest takie ryzyko... będę wznosił toast w Alpach i wspominał jak to kiedyś fajnie było w Szczyrku :D 
Dopóki ktoś nie przyszedł i go nie popsuł :P 
A na to się zanosi...niestety...
Doładowanie kolejnych 2000 osób na Małe Skrzyczne i przez to ogromna podatność na wiatr...
a dodatkowo następne 3000 osób na Czyrną czyli w praktyce na już zatłoczone istniejące trasy....
Absurd! Na naszych oczach ktoś niszczy tą piękną górę.

Ten ktoś zdążył już to samo zrobić z Chopokiem i teraz próbuje się tam ratować cenami rzędu 260zł za dzień. O.oO.oO.o

I tak się zarabia :),a nie traci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie z tych powodów, które już tu wymieniliście, jestem absolutnie przeciw przejmowaniu COSu przez TMR (tak, wiem, że to nie ma żadnego znaczenia, ale w końcu to forum, więc chyba można napisać coś od siebie :)). Nagle pierwszą otwieraną trasą w COS nie będzie FISoKaskada tylko Ondraszek a już na pewno będzie można zapomnieć o otwartym FISie i Kaskadzie a zamkniętym Ondraszku (choć go bardzo lubię). Ale oprócz tego oraz wywalenia orczyka na Skrzyczne (co będzie skutkować przestojem tak samo długim jak w SON), zacznie się prawdziwa jazda bez trzymanki - jeśli chodzi o jakość, ceny i całą resztę. Nie wszystko będzie pozytywne dla narciarzy - tego chyba można być pewnym. 

  • Like 8
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po męczącej podróży z ciągłymi opadami śniegu zameldowałem się w Szczyrku. Na pierwszy ogień poszła wieczorna jazda w SMR. Wniosek jeden...

 

Nigdy w Polsce nie byłem na takim fajnym wieczornym jeżdżeniu! :) Owszem, były fajne nocne jazdy na Nosalu czy Harendzie lub Golgocie ale czerwona jedynka, to jest trasa nad trasy i w rankingu tras w Polsce zajmuje u mnie pierwsze miejsce razem z Goryczkową 😍.

 

Warunki - cały dzień padał śnieg więc bardzo dużo świeżego na trasach, dość miękko i praktycznie nigdzie nie udało się dodrapać do twardego podkładu pod spodem. Dla mnie może nawet trochę za miękko - sportowe narty trochę grzęzną w takim śniegu przy ześlizgu, tak czy inaczej bajecznie. A, no i niebieska trójka sporo się zmieniła od mojej ostatniej wizyty w 2013 roku, bardzo fajna traska 😉

Na minus tylko gondola - przez silny wiatr wjazd trwał 12 a nie 6 minut. Ale kolejek brak.

 

Garść zdjęć:

IMG_0138.thumb.jpg.d5c9ef8ab2f839c809a32ffa5ce9b6fd.jpgIMG_2752.thumb.jpg.c98a2a8e3ea906be6b6c54ff6e4cdb6c.jpgIMG_2972.thumb.jpg.2f3aa9e33d7d43b5599dabc545493e02.jpgIMG_3522.thumb.jpg.e78e34bf8597e0c135f15153e2a60e0a.jpgIMG_5135.thumb.jpg.a4771bd8f78e1ab5025711a4101a7115.jpgIMG_5715.thumb.jpg.6f75ac83569ed8ecd5dad9dcf95b380e.jpg

  • Like 18
  • Thanks 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, shuger napisał:

Jest takie ryzyko... będę wznosił toast w Alpach i wspominał jak to kiedyś fajnie było w Szczyrku :D 
Dopóki ktoś nie przyszedł i go nie popsuł :P 
A na to się zanosi...niestety...
Doładowanie kolejnych 2000 osób na Małe Skrzyczne i przez to ogromna podatność na wiatr...
a dodatkowo następne 3000 osób na Czyrną czyli w praktyce na już zatłoczone istniejące trasy....
Absurd! Na naszych oczach ktoś niszczy tą piękną górę.

Ten ktoś zdążył już to samo zrobić z Chopokiem i teraz próbuje się tam ratować cenami rzędu 260zł za dzień. O.oO.oO.o

Też jestem przeciwny przeładowania góry. Ośrodek osiągnął swoje maximum, miejscowość - prawie, parkingi i droga - na pewno. Niech się rozwinie Istebna, Brenna, Koniaków, Pilsko! W Szczyrku już wystarczy. Jest ok i nie podoba mi się więcej ludzi na tych samych trasach.

Nie dla Kotelnicy w Czyrnej i na Julianach!

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ratrak napisał:

Dziś po męczącej podróży z ciągłymi opadami śniegu zameldowałem się w Szczyrku. Na pierwszy ogień poszła wieczorna jazda w SMR. Wniosek jeden...

 

Nigdy w Polsce nie byłem na takim fajnym wieczornym jeżdżeniu! :) Owszem, były fajne nocne jazdy na Nosalu czy Harendzie lub Golgocie ale czerwona jedynka, to jest trasa nad trasy i w rankingu tras w Polsce zajmuje u mnie pierwsze miejsce razem z Goryczkową 😍.

 

Warunki - cały dzień padał śnieg więc bardzo dużo świeżego na trasach, dość miękko i praktycznie nigdzie nie udało się dodrapać do twardego podkładu pod spodem. Dla mnie może nawet trochę za miękko - sportowe narty trochę grzęzną w takim śniegu przy ześlizgu, tak czy inaczej bajecznie. A, no i niebieska trójka sporo się zmieniła od mojej ostatniej wizyty w 2013 roku, bardzo fajna traska 😉

Na minus tylko gondola - przez silny wiatr wjazd trwał 12 a nie 6 minut. Ale kolejek brak.

 

Garść zdjęć:

IMG_0138.thumb.jpg.d5c9ef8ab2f839c809a32ffa5ce9b6fd.jpgIMG_2752.thumb.jpg.c98a2a8e3ea906be6b6c54ff6e4cdb6c.jpgIMG_2972.thumb.jpg.2f3aa9e33d7d43b5599dabc545493e02.jpgIMG_3522.thumb.jpg.e78e34bf8597e0c135f15153e2a60e0a.jpgIMG_5135.thumb.jpg.a4771bd8f78e1ab5025711a4101a7115.jpgIMG_5715.thumb.jpg.6f75ac83569ed8ecd5dad9dcf95b380e.jpg

A dzisiaj to ja Tobie zazdroszczę 😝 ! Miłego szusowania na kolejne dni 😊. Pozdrawiam z Krainy Deszczowców. Karramba !

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie chcą "przebukowywać" skipassów dziennych kiedy sami piszą pod cennikiem:

DATA - na skipassie kupionym online jest wiążąca. Zmiana daty użycia skipassu kosztuje 5 zł.

czy nie jest to celowe wprowadzanie w błąd i wyłudzenie jak się nie wykorzysta w danym dniu skipassu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem, powiedzieli mi, że taka zmiana faktycznie jest możliwa, ale pod warunkiem zgłoszenia jej bodajże do końca dnia rozpoczęcia obowiązywania karnetu.

Niestety byłem dzień później, więc kupiłem karnet w kasie, ale wysłałem reklamację i w ramach indywidualnego podejścia przyznali mi kredyt na gopassie jako równowartość tego dnia czyli 79 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, leitner napisał:

 Nagle pierwszą otwieraną trasą w COS nie będzie FISoKaskada tylko Ondraszek a już na pewno będzie można zapomnieć o otwartym FISie i Kaskadzie a zamkniętym Ondraszku (choć go bardzo lubię).

W tym roku Ondraszek był również otwarty jako pierwszy i upłynęło trochę czasu zanim otwarto kolejne trasy. Chyba to już będzie reguła w przyszłości, że niezależnie od tego czy COS będzie dzierżawiony przez TMR czy nie, to i tak w pierwszej kolejności będzie otwierany Ondraszek jako łacznik z SMR.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, szakunec napisał:

Jak dobrze pamiętam kiedyś był podwójny orczyk na Małe Skrzyczne i były do niego kolejki. Zastąpiono je talerzykiem. Trochę nie rozumiem logiki takiego postępowania. Jak ten talerzyk w końcu ruszy, to dopiero będę kolejki aby dostać się na MS.

Dobrze pamiętasz - temat trochę już przewałkowany. Na górze się pozmieniało, bo dostawili kanapę na Zbójnicką Kopę i to niby tam z założenia będą kierować się tłumy. Orczyk o którym mówiłeś był podwójny został zastąpiony przez talerzyk, ale też nie 1 do 1, bo dolny peron przesunięto wyżej. Trudno więc powiedzieć jak to będzie w ferie z tymi tłumami do tego wyciągu - najpierw to oni ten talerzyk w ogóle muszą naprawić... czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, kordiankw napisał:

W tym roku Ondraszek był również otwarty jako pierwszy i upłynęło trochę czasu zanim otwarto kolejne trasy.

To nie było wynikiem chęci COS, ale pogodą i opadami śniegu. Prawdopodobnie jak Ondraszek będzie mial naśnieżanie  (pewnie wtedy SON zrobi po swojej stronie), to będzie ruszał szybciej niż w ostatnich latach.

 

PS Wie ktoś może dlaczego Bieńkula jest nieczynna od niedzieli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, leitner napisał:

To nie było wynikiem chęci COS, ale pogodą i opadami śniegu. Prawdopodobnie jak Ondraszek będzie mial naśnieżanie  (pewnie wtedy SON zrobi po swojej stronie), to będzie ruszał szybciej niż w ostatnich latach.

 

PS Wie ktoś może dlaczego Bieńkula jest nieczynna od niedzieli?

Pewnie szykują ją na eliminacje MPA które mają się odbyć 25 stycznia.

http://www.wnp.pzn.pl/r2019/kalendarz eliminacji pzn_19_gs.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Bieńkula ma homologację więc nie ma co certyfikować.

Pozdro

Na pewno? Raczej im wygasła. Wg strony FIS tylko Skrzyczne. 

https://www.fis-ski.com/DB/alpine-skiing/homologations.html?sectorcode=AL&homologationcode=&place=&nationcode=Pol&homologationlevel=&disciplinecode=&homologationcategory=&gendercode=&homologationtype=SEL

Chyba, że Bieńkulę opisaliby jako "Skrzyczne" ale wysokości się nie zgadzają.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, nikdob napisał:

Cześć

Tak tak. Masz rację wygasła w 2015.

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Ratrak napisał:

Dziś po męczącej podróży z ciągłymi opadami śniegu zameldowałem się w Szczyrku. Na pierwszy ogień poszła wieczorna jazda w SMR. Wniosek jeden...

 

Nigdy w Polsce nie byłem na takim fajnym wieczornym jeżdżeniu! :) Owszem, były fajne nocne jazdy na Nosalu czy Harendzie lub Golgocie ale czerwona jedynka, to jest trasa nad trasy i w rankingu tras w Polsce zajmuje u mnie pierwsze miejsce razem z Goryczkową 😍.

 

Warunki - cały dzień padał śnieg więc bardzo dużo świeżego na trasach, dość miękko i praktycznie nigdzie nie udało się dodrapać do twardego podkładu pod spodem. Dla mnie może nawet trochę za miękko - sportowe narty trochę grzęzną w takim śniegu przy ześlizgu, tak czy inaczej bajecznie. A, no i niebieska trójka sporo się zmieniła od mojej ostatniej wizyty w 2013 roku, bardzo fajna traska 😉

Na minus tylko gondola - przez silny wiatr wjazd trwał 12 a nie 6 minut. Ale kolejek brak.

 

Garść zdjęć:

IMG_0138.thumb.jpg.d5c9ef8ab2f839c809a32ffa5ce9b6fd.jpgIMG_2752.thumb.jpg.c98a2a8e3ea906be6b6c54ff6e4cdb6c.jpgIMG_2972.thumb.jpg.2f3aa9e33d7d43b5599dabc545493e02.jpgIMG_3522.thumb.jpg.e78e34bf8597e0c135f15153e2a60e0a.jpgIMG_5135.thumb.jpg.a4771bd8f78e1ab5025711a4101a7115.jpgIMG_5715.thumb.jpg.6f75ac83569ed8ecd5dad9dcf95b380e.jpg

Wieczorna jazda w SON jest bajkowa, zazwyczaj jeżdżę na zmianę 1,3 maksymalnie udało mi się przez te 3h zrobić 14-15 zjazdów, co i tak jest w zupełności wystarczające, najlepiej wspominam jazdy wieczorne przy -21 na Hali Skrzyczeńskiej w zeszłym sezonie, większość narciarzy dogrzewała się regularnie przy takim mrozie, ogólnie było nas bardzo mało i kolejek nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Dwa i pól tygodnia?? To chyba na Puchar Świata szykują a nie na MPA. ;)

Pozdro

To szykowanie to wygląda tak, że trasa po prostu jest sobie, puściutka, i śnieg na nią pada. Dziś tam byłam, przynajmniej 20 cm świeżego śniegu (w południe już porządnie rozjeżdżony). Z rzadka ktoś tamtędy zjeżdża. Nie czuję się za pewnie w takich warunkach, więc jechałam bardzo asekurancko i po kawałeczku. Ale wygląda na to, że będzie okazja jeszcze to poćwiczyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...