Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, przemo_narciarz napisał:

Dostosowałem się do poziomu dyskusji. Myślę że nie trzeba nic doprecyzować.

Administracja powinna usuwać wszystkie posty nieprawdziwe i nie na temat. Czyli zostanie 20%.

 

Taka forma cenzury jest z natury rzeczy skazana na dość subiektywne i arbitralne decyzje jednostki. Ale to już było... PS. Padłem ofiarą takowej decyzji i wycięto mi post o relacji z użytkowania tlt7 i np, lekkiego sprzętu do skiturów, w tym samym czasie, gdy odchudzanie gumy w majtkach o gram królowało w pewnym wątku, ech...

Edytowane przez sstar
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, teperpawel napisał:

Jestem z Rzeszowa i nigdy nie byłem w Szczyrku. Napiszcie proszę czy warto się tam wybrać na weekend? Czytam opinie na forum i mam mieszane uczucia :)

Lubię dość szybką jazdę a stok nie musi być idealnie przygotowany. Jak wygląda przepełnienie stoku oraz kolejki na weekendach ? 

Raczej będzie

15 godzin temu, Ostek napisał:

"nartogeddon"

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, shuger napisał:


Na szczęście grupa fanatyków którzy w zdecydowanej większości są po prostu mieszkańcami najbliższej okolicy i najczęściej posiadaczami sezonówki albo też osób które zwyczajnie czerpią benefity coraz bardziej się uszczupla.
W zasadzie aktywnych hejterów pozostało tutaj już nie wielu (@mamad i @przemo_narciarz)
 

Niektórzy fanatycy,  góry mogą sobie conajwyzej oglądać zza szpitalnego okna jak poniżej, przełom Magóry i Klimczoka 

 

IMG_20190111_112230.thumb.jpg.1a5ffbad4fe20243b910ab292479d81f.jpg

Ale wszystko co złe kiedyś się kończy, więc wkrótce zacznę wychwalać stoki Białego Krzyża jak @marboru Szwajcarię Bałtowską do znudzenia. 

  • Like 8
  • Thanks 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mamad napisał:

Mam mieć trase beton i dach nad nią bo może śnieżynka opaść.

Mam wrażenie, że mnóstwo hejtu w stronę TMR jest od osób, które przede wszystkim nie umieją jeździć na nartach. Wystarczy przejechać się "3" pod gondolą  - może co dziesiąta osoba ogarnia i jedzie przyzwoicie, reszta walczy o życie. Później tacy oceniają i prześcigają się nawzajem kto bardziej "dopierniczy" SMR-owi, licząc "lajki"... Takie stadne ruszenie. Szczyrk nie jest idealny i wszyscy widzimy, że jeszcze sporo pracy przed nimi, ale czasem czytam takie głupoty, że aż szczypie w oczy. Chyba właśnie pisane przez takich amatorów...

  • Like 8
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, johnny_narciarz said:

Mam wrażenie, że mnóstwo hejtu w stronę TMR jest od osób, które przede wszystkim nie umieją jeździć na nartach. Wystarczy przejechać się "3" pod gondolą  - może co dziesiąta osoba ogarnia i jedzie przyzwoicie, reszta walczy o życie. Później tacy oceniają i prześcigają się nawzajem kto bardziej "dopierniczy" SMR-owi, licząc "lajki"... Takie stadne ruszenie. Szczyrk nie jest idealny i wszyscy widzimy, że jeszcze sporo pracy przed nimi, ale czasem czytam takie głupoty, że aż szczypie w oczy. Chyba właśnie pisane przez takich amatorów...

Też na dole ''3'' walczyłem żeby nei zaliczyć upadku ale słowa złego na  TMR z tego powodu nie powiedziałem. 

Wiadomo  że trasy 3 i 4 to w dolnych odcinkach są bardziej czerwone niż niebieskie tyle że papier przyjmie każdy kolor.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zipp1001 napisał:

Jak długo trwa aktualizacja SKI CHALLENGE na stronie gopass w Waszym przypadku?

Wydaje mi się, że w zeszłym sezonie było to w tym samym dniu a w tej chwili po jeździe w niedzielę dalej nie nastąpiła aktualizacja na moim koncie..(ostatnie dane są z marca 2018)

U minie tego samego dnia po zakończeniu godzin pracy ośrodka (to jest około 17:00) mam dane za dany dzień. Inna sprawa, że gubi cześć przejazdów, a te dane są jednak gdzieś w ich systemie. Dostałem np. maila "gratulacje przejechałeś 100 KM, osiągnąłeś poziom ....," a na profilu miałem wówczas 78 KM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, teperpawel napisał:

Jestem z Rzeszowa i nigdy nie byłem w Szczyrku. Napiszcie proszę czy warto się tam wybrać na weekend? Czytam opinie na forum i mam mieszane uczucia :)

Lubię dość szybką jazdę a stok nie musi być idealnie przygotowany. Jak wygląda przepełnienie stoku oraz kolejki na weekendach ? 

Polecam ale nie na weekend w weekendy jest najgorzej. Lepiej coś w okolicy Krynicy/Kluszkowce ;) jak wystarczy Ci jedna trasa może Magura?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Robur82 napisał:

W sobotę wybieramy się na jazdę wieczorną

macie info czy czerwona 1 rusza na wieczorne jazdy?

albo kiedy wogule ma ruszyć, w dzień i w nocy

tak samo ma ktoś info odnośnie czarnej 5-tki?

Według FB jedynka rusza w sobotę rano. O Bieńkuli piszą, że ją naśnieżają 😂.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, mamad napisał:

Pozwole sobie odpowiedzieć. 

Poczytaj posty kilka stron wstecz i wtedy o ile byłeś w Szczyrku odpowiedz. Piszą że zimy brak.

Szczyrk ogłasza klęskę bo śnieg.

Piszą że trasy be.

Mozna jeździć po lesie bo tyle śniegu i wróć do punktu pierwszego zimy brak.

Piszą że śniegu za dużo na trasach gdy sypie całą dobe tego już komentować nie warto. Przecież śnieg w zimie to hmmmm rarytas. Mam mieć trase beton i dach nad nią bo może śnieżynka opaść. Brak zimy źle jest zima to już ON syf i mogiła. Ogarnijcie się. Jak sypie to jest fan jak przestanie to jest beton.

P.S. Czuje się wyróżniony przez kolege kamerke ;)

Odpowiadam.

W Szczyrku bywam parę razy w tygodniu (sezonówka), mieszkam około 10 km stamtąd. Pisałam wielokrotnie relacje o warunkach i doprawdy wychwalałam je, nawet gdy inni mieli pewne zastrzeżenia. Natomiast wyrażałam zaniepokojenie działaniami TMR-u nastawionymi na daleko posuniętą komercję, skutkującą postawieniem na ściąganie tłumów, żal że zlikwidowano stare orczyki i obawę, że mogą zostać zlikwidowane ostatnie istniejące (Czyrna); ogólnie obawę, że działania mogą pójść za daleko i ośrodek straci swój charakter i urok stając się czymś w rodzaju drugiej Białki. Zwracałam też uwag, że TMR powinien we własnym interesie zadbać o inną grupę klientów - narciarzy nieco bardziej wymagających. Nie są to żadne kłamstwa ani hejt, tylko osobiste opinie, bynajmniej nie odosobnione. 

Koledze, który użył słowa "kanalie", z kolei wszystko się w TMR podobało (choć, jak sam napisał, żadnej trasy nie zaliczył w całości, bo jeździł głównie poza nimi, napisał zresztą o dużej ilości ludzi, którzy jeżdżąc po trasach mogą sobie zrobić krzywdę) i tych, którzy mogliby być innego zdania, nazwał tym słowem. Takich słów po pierwsze, nie należy używać w dyskusji, po drugie, należy jasno pisać o co chodzi. Jeśli to kogoś przerasta, powinien się wstrzymać od pisania. 

  • Like 6
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w końcu odwiedziłem szczyrk i tu moje zdziwienie nie było gdzie zaparkować choć byłem dość wcześnie. Trasy z rana dobrze przygotowane ale zdziwiło mnie to że przy takim ruchu na trasach zamknięta jest Bieńkula i jedynka. Na trasie numer 3 ruch taki że ciężko było jeździć potem zrobiły się muldy i omijanie ludzi było utrudnione. Pojechałem więc na Solisko z nadzieją że tam będzie lepiej i odbiłem się do ściany albo od ludzi pod kolejką czekania w szczycie około 15 minut. Pierwsze co pojechałem na Golgotę i wydaję mi się że ona była porównana trochę po łebkach bo nawet rano było średnio równo. Najlepszym wyjściem jakie było dziś na stoku to jazda trasami 9 i 9a były najlepiej przygotowane i najmniej uczęszczane przez narciarzy choć to gardło czyli łącznik z trasą 10 porażka. Za tydzień też się wybieram może będzie lepiej choć teraz zaczynają się ferie. Jeszcze jedno nie wiem kto zaprojektował tą trasę ze Zbujnickiej Kopy bo po prostu porażka w niektórych miejscach można się bez problemu zatrzymać nawet jadąc prosto.

Edytowane przez damiandg91
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maria napisał:

Natomiast wyrażałam zaniepokojenie działaniami TMR-u nastawionymi na daleko posuniętą komercję, skutkującą postawieniem na ściąganie tłumów, żal że zlikwidowano stare orczyki i obawę, że mogą zostać zlikwidowane ostatnie istniejące (Czyrna); ogólnie obawę, że działania mogą pójść za daleko i ośrodek straci swój charakter i urok stając się czymś w rodzaju drugiej Białki

Mario, Nie łudźmy się że dokładnie to o czym piszesz nie nastąpi.
1. Prawo nas nie broni - limity ilości osób na metr kwadratowy trasy są zdecydowanie za bardzo liberalne, tak samo jak sposób określania nachylenia tras.
2. @JC nas - narciarzy - nie reprezentuje, chociaż jak ktoś słusznie tutaj zauważył taka też powinna być jego rola. Nie będę dociekał dlaczego...
3. Organizacje ekologiczne swoim milczeniem tylko potwierdzają niepochlebne opinie na swój temat...

Biznes jest brutalny, nie upłyną 2 lata jak to stanie się faktem.
W zeszłym roku już trasy były kopiate od narciarzy. Ilość wypadków była rekordowa już wtedy.
Teraz jest przepiękna zima więc jest nieco przestrzenniej w każdej stacji narciarskiej.
Ale zupełnie nie wyobrażam sobie wpuszczenia kolejnych 2000 osób na tą jedną trasę z Małego Skrzycznego, a tym bardziej 3000 narciarzy z Czyrnej.
Przejęcie COS przez SMR skończy się dokładnie tak samo.

 

1 godzinę temu, damiandg91 napisał:

Jeszcze jedno nie wiem kto zaprojektował tą trasę ze Zbujnickiej Kopy bo po prostu porażka w niektórych miejscach można się bez problemu zatrzymać nawet jadąc prosto

Jeśli już to trzeba było budować od początku kolej na Małe Skrzyczne a połączenie z COS za pomocą orczyków.
Mieliśmy to:
1449-800x465.jpg.1971d2861dc63380a65d9015acf88caf.jpg

Za 2 lata będziemy mieć to: :ph34r:
222.jpg.b3fb8f324b9e55cabe31c259f3dd0437.jpg

A najbardziej racjonalne byłoby (+-) to:

111.jpg.5bb8cbfdc8d570a4f78db5bc89ee2fdb.jpg

  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, shuger napisał:

Mario, Nie łudźmy się że dokładnie to o czym piszesz nie nastąpi.
1. Prawo nas nie broni - limity ilości osób na metr kwadratowy trasy są zdecydowanie za bardzo liberalne, tak samo jak sposób określania nachylenia tras.
2. @JC nas - narciarzy - nie reprezentuje, chociaż jak ktoś słusznie tutaj zauważył taka też powinna być jego rola. Nie będę dociekał dlaczego...
3. Organizacje ekologiczne swoim milczeniem tylko potwierdzają niepochlebne opinie na swój temat...

Biznes jest brutalny, nie upłyną 2 lata jak to stanie się faktem.
W zeszłym roku już trasy były kopiate od narciarzy. Ilość wypadków była rekordowa już wtedy.
Teraz jest przepiękna zima więc jest nieco przestrzenniej w każdej stacji narciarskiej.
Ale zupełnie nie wyobrażam sobie wpuszczenia kolejnych 2000 osób na tą jedną trasę z Małego Skrzycznego, a tym bardziej 3000 narciarzy z Czyrnej.
Przejęcie COS przez SMR skończy się dokładnie tak samo.

 

Jeśli już to trzeba było budować od początku kolej na Małe Skrzyczne a połączenie z COS za pomocą orczyków.
Mieliśmy to:
1449-800x465.jpg.1971d2861dc63380a65d9015acf88caf.jpg

Za 2 lata będziemy mieć to: :ph34r:
222.jpg.b3fb8f324b9e55cabe31c259f3dd0437.jpg

A najbardziej racjonalne byłoby (+-) to:

111.jpg.5bb8cbfdc8d570a4f78db5bc89ee2fdb.jpg

po tym co pokazałeś na "swojej koncepcji"widać że nie masz za wiele pojęcia o projektowaniu ośrodków (ale przecież każdy Polak zna się na ...) i o specyfice tego terenu, po prostu.

Przestań wywoływać do tablicy innych żeby walczyli w twoich wirtualnych krucjatach - jak tam temat straszliwych gwałtów na prywatności na BSA? pozew, dywersja, manifestacja w obronie narciarzy już w przygotowaniu?

TMR nie jest ideałem, SMR tym bardziej też nie, ale coś wbrew temu co wielu się wydaje w TMR mają doświadczenie o tym biznesie - układają go wg swoich założeń, w 100% czysto komercyjnych.

Przestańcie powielać mit o przejęciu COS przez TMR, to co zostało napisane na skiforum.sk pomimo tego kto to napisał nijak się ma obecnie do realiów, wystarczy trochę się nad tym spokojnie zastanowić, o innych argumentach na zdecydowanie nie ma opcji nie tutaj będę wspominał, ale są i to na ten moment bezdyskusyjne.

Z dodatkowymi kanapami to też na postawie jednego zdania tworzycie całą teorię, a to trochę inaczej wygląda.

Rozumiem każdego narciarza który jeszcze nie było w tym roku przy tak świetnej zimie na stoku że go skręca  - ale gwarantuję że parę godzin jazdy od wczesnego rana póki nie ma tłumów nawet w Szczyrku spowoduje otrzeźwienie umysłu i nabranie zdrowego dystansu do rzeczywistości, polecam !

 

 

  • Thanks 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, shuger napisał:

Argumenty poproszę :) 

Odpowiem ze swojej strony. Zaplanowałeś Funitel z Czyrnej na Małe Skrzyczne a jednocześnie narzekasz, że TMR wprowadza na trasy za dużo ludzi. Przecież z MS na dół prowadzi tylko jedna trasa. Nawet jakieś dziwne kombinowane połączenie orczykowe z COS (o czym myślano już za czasów GON) nie zmieniłoby faktu, że na trasie z Małego Skrzycznego na Halę Skrzyczeńską (zakładam likwidację orczyków na MS) byłby po prostu tłok, chyba, żeby zrobić tam trasę na 100 m szerokości... Poza tym Funitel na dole powinien mieć jakiejś sensownej wielkości parking (chyba, że patrzymy optymistycznie, że narciarze będą jednak korzystać ze zbiorkomu), na który miejsca tam za bardzo nie ma. Poza tym, dlaczego chcąc jeździć Bieńkulą musiałbym wjeżdżać aż na Małe Skrzyczne? No i generalnie narciarze (wbrew pozorom!) nie lubią zbyt długich tras. Szczególnie ci początkujących, na których zarobisz na tego funitela. Wygodniejsze są krótsze trasy, ponieważ na nich za bardzo się nie męczysz (krótsze nie oznacza po 300 m). Jedyne, co mogę zrozumieć, to krótką kanapę przy Golgocie

  • Like 1
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie do tak dużej ilości wyciągów przydała by się minimum jeszcze jedna trasa przy Bieńkuli i jeszcze jedna gdzieś koło Golgoty. Co do małego Skrzycznego to jak zrobią tak jak mają zrobić to na hali może być jeden wielki młyn. Już dziś tam był lekki sajgon a co dopiero dzieje się tam w Weekend,

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, damiandg91 napisał:

Według mnie do tak dużej ilości wyciągów przydała by się minimum jeszcze jedna trasa przy Bieńkuli i jeszcze jedna gdzieś koło Golgoty. Co do małego Skrzycznego to jak zrobią tak jak mają zrobić to na hali może być jeden wielki młyn. Już dziś tam był lekki sajgon a co dopiero dzieje się tam w Weekend,

Zamiast nowych tras będą ceny dynamiczne. :(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...